Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH

Sharp KC-G40EUH

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 199,00 zł

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUHSharp KC-G40EUH widok z przoduSharp KC-G40EUH prawy bokSharp KC-G40EUH widok z tyłuSharp KC-G40EUH widok z tyłuSharp KC-G40EUH widok z tyłu, inne ujęcieSharp KC-G40EUH lewy bokSharp KC-G40EUH widok z góry, panel sterowaniaSharp KC-G40EUH widok z góry, inne ujęcieSharp KC-G40EUH obsługa paneluSharp KC-G40EUH wyświetlacz, logo PlasmaclusterSharp KC-G40EUH uchwyt, czujnik wewnętrznySharp KC-G40EUH kółka z blokadąSharp KC-G40EUH przekrój, widok na filtrySharp KC-G40EUH filtr HEPA H13Sharp KC-G40EUH filtr wstępny, pod nim węglowyFiltr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUH

Cena: 2 199,00 zł

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

Dostępność: dostepność - Dużo

Darmowa dostawa - 24 godziny

Ilość sztuk: -+

Sharp głośność 19 dBOczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH jest najmniejszym wydajnościowo modelem z nowej oferty Sharpa, który dzięki zastosowaniu niezwykłego trybu automatycznego jest niezwykle innowacyjnym urządzeniem. Doskonale skuteczny system filtracji w połączeniu z technologią Plasmacluster gwarantuje powietrze czyste w blisko 100%!

 

Długa żywotność filtrów sięgająca aż 10 lat oraz niezwykle niski pobór energii (6,5-24W) sprawia, że eksploatacja urządzenia jest bardzo tania. Duża wydajność (przepływ powietrza 240 m3/h, nawilżanie 400 ml/h) oraz cicha praca (19 dB+) pozwalają na komfortowe i skuteczne używanie oczyszczacza w mniejszych oraz średnich pomieszczeniach o powierzchni do 28 m2.

 

Oryginalny kolor


 

Całość została zamknięta w solidnej ciemno-szarej obudowie. Matowe wykończenie nadaje charakteru urządzeniu, więc jeśli cenisz sobie oryginalność, to właśnie ten model jest przeznaczony dla Ciebie.

 

Plasmacluster - jonizacja doskonała


 

Sharp KC-G40EUH widok na górę

Plasmacluster jest opatentowaną i potwierdzoną naukowo technologią jonizacji, która polega na generowaniu odpowiedniej ilości jonów dodatnich oraz ujemnych o bardzo stabilnej budowie (są identyczne z tymi, które występują w naturze). Jony te otaczają wirusy, alergeny, zarodniki grzybów i neutralizują je ze skutecznością sięgającą 99,9%. W oczyszczaczu działa generator Plasmacluster HIGH DENSITY 7000.

 

Nowością jest tryb Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, jak koszule, poduszki, zasłony, buty narciarskie czy kask motocyklowy. Polega on na emisji największej możliwej 'dawki' jonów punktowo (przed urządzeniem), która jest o około 10 razy większa niż normalnie (nawet 70 000 jonów na cm3)! Pozbędziesz się uciążliwych zapachów: dymu tytoniowego, potu, zwierząt, zapachów kuchennych itp. Kąt nachylenia nadmuchu możemy ręcznie ustawić w zakresie 20° góra i 20° dół, więc możesz ustawić nadmuch dokładnie, gdzie chcesz (np. na dywan, na którym uprzednio przebywały zwierzęta lub na zasłony przesiąknięte dymem nikotynowym). Podczas pracy w tym trybie będzie emitowany silny strumień jonów przez 8 godzin, a po zakończeniu operacji oczyszczacz wróci do poprzedniego trybu pracy.

 

 

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Zapachów:

Bakterii:

Papierosów
około 30 minut

Zwierząt domowych
około 6 godzin

Suszonych ubrań
około 3 godziny

Potu
około 6 godzin

Gotowania
około 2 godziny

Bakterie
około 8 godzin

*czasy optymalne dla odległości ok. 70 cm od podłogi i 50 cm z wylotu powietrza

 

Nowe ulepszone filtry


 

Sharp KC-G40EU-H został wyposażony w nowe lepsze filtry wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Wstępny, będąc jednocześnie panelem tylnym i wlotem powietrza, otrzymał gęściejszą siatkę, która jest w stanie teraz zatrzymać jeszcze mniejsze pyły o wielkości nawet 240 mikronów. Filtr nawilżacza jest teraz bardziej wytrzymały i można go myć ręcznie, co ułatwia w znaczny sposób utrzymanie go w czystości.

 

Innowacyjny jest tutaj filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym, do którego dodano nieorganiczny sorbent. Zapachy są rozkładane na mniejsze cząsteczki i lepiej pochłaniane. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano nawet 3-krotnie wyższy stopień absorpcji. Dzięki żelowi krzemionkowemu (SiO2) wychwytuje tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx). Występują one głównie w obszarach o dużym natężeniu ruchu pojazdów silnikowych (duże miasta) i mogą być znaczącym źródłem brudnego powietrza. Jedynie filtr HEPA H13 nie uległ poprawie i wykazuje nadal swoje znakomite właściwości.

Dlaczego dobry wybór?


 

Sharp KC-G40EU-H widok z przodu

4 czujniki znajdujące się w urządzeniu monitorują warunki w pomieszczeniu i przystosowują tempo pracy w trybie automatycznym. Czujnik PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) po wykryciu któregoś z zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) w większej ilości przyśpieszy pracę oczyszczacza i skutecznie je wyeliminuje. Czujnik temperatury kontroluje temperaturę w pomieszczeniu i dostosowuje do niej poziom wilgotności (do 18° - 65%, od 18° do 24° - 60%, powyżej 24° - 55%). Czujnik wilgotności po wykryciu zbyt dużej wilgotności powietrza (powyżej 70%) zwiększy emisję jonów i zablokuje rozwój pleśni. Czujnik światła uruchomi cichy tryb nocny po wykryciu ciemności w pomieszczeniu.

 

Inteligentny wyświetlacz o ciemnym kolorze, za pomocą 7-stopniowej skali kolorów poinformuje nas o jakości powietrza. Skala jest mierzona pomiędzy kolorem niebieskim oznaczającym czyste powietrze, a kolorem czerownym informującym o silnie zabrudzonym powietrzu. Dzięki wyświetlaczowi odczytasz informację o poziomie wilgotności, temperaturze, a nawet dowiesz się o aktualnym zużyciu energii w zależności od bieżącej operacji! Osobne wskaźniki poinfromują o wykryciu pyłu PM2.5 oraz kurzu.

Urządzenie posiada możliwość ustawienia 1 z 3 trybów pracy manualnej oraz 2 wyloty czystego powietrza: górny (sterowany automatycznie) oraz, wcześniej wspominany przedni (sterowany ręcznie i umożliwiający ustawienie kąta nachylenia wydmuchu w 40°). Dzięki właściwościom filtra HEPA, funkcji nawilżania ewaporacyjnego oraz trybowi pracy pollen, który wykrywa i wydajniej usuwa alergizujące pyłki roślin, Sharp KC-G40EU-H jest polecany dla alergików. Nowością jest zastosowanie programatora czasowego (brakującego w serii KC-A), który daje możliwość ustawienia włączenia (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenia (1/2/4/8h) oczyszczacza.

 

Dla komfortowego snu urządzenie zostało wyposażone w automatyczny tryb SLEEP. Automatycznie kontroluje on prędkość wentylatora względem ilości zanieczyszczeń. Oczyszczacz w tym trybie działa cicho, a jeśli wybrana jest opcja automatycznego sterowania podświetleniem, to wyświetlacz na przednim panelu, wskaźnik czystości i dioda LED zostaną automatycznie wyłączone.

 

Sharp KC-G40EU-H może również posłużyć jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy do zimnej wody dodać kilkanaście kostek lodu, aby obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Oczyszczacz został wyposażony w kółka jezdne z blokadą i poręczny uchwyt, które ułatwiają transport. 2,5-litrowy zbiornik na wodę jest łatwy w napełnianiu oraz konserwacji.

5 stopni filtracji


Filtracja, przekrój w Sharp KC-G40EUH

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie konserwacji polegającej na okresowym odkurzeniu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń takich jak wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżanie powietrza (400 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Mechanizm nawilżający: obrotowa struktura

 • Plasmacluster: świetna jonizacja powietrza

 • 3 tryby pracy manualnej: max, med, low (idealny do sypialni na noc)

 • Praca automatyczna: 4 czujniki dbają o idealne tempo pracy

 • Wskaźnik jakości powietrza: 7-kolorowa skala

 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza przed niechcianymi zmianami

 • Auto Restart: po powrocie zasilania

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

 • Wskaźnik konserwacji filtra: informacja o ich jakości

 • Regulacja czułości czujnika: światła, kurzu i pyłu PM2.5

 • Alarm dźwiękowy: jeśli zbiornik na wodę jest pusty, można go wyłączyć

 • Tryb pyłki: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń

 • Wyświetlacz z funkcją przyciemniania: przydatny szczególnie w nocy

 • Air Outlet LED: podświetlenie wylotu powietrza

Sharp KC-G40EUH zdjęcie obrotowe

Parametry techniczne

 • kolor: ciemno-szary
 • wymiary: 262x345x631 mm
 • waga: 9,2 kg
 • pobór prądu/moc (1,2,3 prędkość): 6,5W, 14W, 24W
 • zbiornik: 2,5 L
 • przepływ powietrza: do 240 m3/godz.
 • wydajność nawilżania: do 400 ml/godz.
 • śr. głośność w trybie oczyszczania (1,2,3 prędkość): 19, 41, 46 dB
 • śr. głośność w trybie oczyszczacz-nawilżacz (1,2,3 prędkość): 20, 40, 43 dB
 • oczyszczacz zalecany dla powierzchni do 28 m2
 • szacowany roczny koszt eksploatacji (filtry): 200 zł

  Pobierz instrukcję obsługi oczyszczacza

Opinie użytkowników

5/5

Warto było czekać, nowa seria SHARP jest rewelacyjna :) Drugi mój oczyszczacz i gniecie Philipsa na wszystkich polach

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G40EUH

Sharp KC-G40EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Do tego oczyszczacza pasują filtry:

Filtr FZ-D40HFE Sharp KC-D40EUW/D50EUW/D40EUB

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr węglowy FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Filtr nawilżacza FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-G - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz odstąpić od umowy, możesz to zrobić w ciągu 14 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

regulamin sklepu internetowego

Ekspresowa, darmowa wysyłka

W przedpłacie (PayU) i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki przekazujemy kurierom zwykle w dniu złożenia zamówienia. Możesz wybrać FedEx lub DPD. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

DPD logo kuriera

Bezpieczne zakupy, też na raty

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych, wpisywanych w zamówieniu. Gwarancję udanych zakupów zapewnia PayU. Jak chcesz, kupisz tu na raty – zyskaj czyste powietrze już od 36 zł miesięcznie.

Loga płatności

“Jakość powietrza w Polsce”

Aplikacja na urządzenia mobilne stworzona przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Zapoznaj się z aktualnym stanem jakości powietrza przy najbliższej stacji pomiarowej. Wystarczy poniżej kliknąć odpowiednią miniaturkę.

Wersja responsywna Apple logo Android logo

Dane firmy

Biuro: ul. Mostowa 2, 32-566 Grojec

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Kontakt i wsparcie

Infolinia/pomoc techniczna: 570 33 99 30

Status zamówień: 504 103 908

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności