Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUHSharp KC-G40EUH widok z przoduSharp KC-G40EUH prawy bokSharp KC-G40EUH widok z tyłuSharp KC-G40EUH widok z tyłuSharp KC-G40EUH widok z tyłu, inne ujęcieSharp KC-G40EUH lewy bokSharp KC-G40EUH widok z góry, panel sterowaniaSharp KC-G40EUH widok z góry, inne ujęcieSharp KC-G40EUH obsługa paneluSharp KC-G40EUH wyświetlacz, logo PlasmaclusterSharp KC-G40EUH uchwyt, czujnik wewnętrznySharp KC-G40EUH kółka z blokadąSharp KC-G40EUH przekrój, widok na filtrySharp KC-G40EUH filtr HEPA H13Sharp KC-G40EUH filtr wstępny, pod nim węglowyFiltr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUH

Cena: 1 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 28 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-46 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH

Sharp KC-G40EUH

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 999,00 zł

Wybierz wariant

Sharp KC-G40EUH
Sharp KC-G40EUH
1 999,00
Sharp KC-G40EUH + EcoLife AirSensor
Sharp KC-G40EUH + EcoLife AirSensor
2 299,00 Oszczędzasz 199 zł

Sharp głośność 19 dBSharp KC-G40EUH jest najmniejszym wydajnościowo modelem z nowej oferty Sharpa, który dzięki zastosowaniu niezwykłego trybu automatycznego jest innowacyjnym urządzeniem. Doskonale skuteczny system filtracji w połączeniu z technologią Plasmacluster gwarantuje powietrze czyste w blisko 100%! Długa żywotność filtrów sięgająca aż 10 lat oraz niezwykle niski pobór energii (6,5-24W) sprawia, że eksploatacja urządzenia jest bardzo tania. Oczyszczacz otrzymał Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Duża wydajność (przepływ powietrza 240 m3/h, nawilżanie 400 ml/h) oraz cicha praca (19 dB+) pozwalają na komfortowe i skuteczne używanie oczyszczacza w mniejszych oraz średnich pomieszczeniach o powierzchni do 28 m2. Całość została zamknięta w solidnej ciemno-szarej obudowie. Matowe wykończenie nadaje charakteru urządzeniu, więc jeśli cenisz sobie oryginalność, to właśnie Sharp KC-G40EUH jest przeznaczony dla Ciebie.

 

Sharp KC-G40EU-H rabat na kod LOVE5

 

Plasmacluster - jonizacja doskonała


 

Sharp KC-G40EUH widok na górę

Plasmacluster jest opatentowaną i potwierdzoną naukowo technologią jonizacji, która polega na generowaniu odpowiedniej ilości jonów dodatnich oraz ujemnych o bardzo stabilnej budowie (są identyczne z tymi, które występują w naturze). Jony te otaczają wirusy, alergeny, zarodniki grzybów i neutralizują je ze skutecznością sięgającą 99,9%. W oczyszczaczu działa generator Plasmacluster HIGH DENSITY 7000.

 

Nowością jest tryb Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, jak koszule, poduszki, zasłony, buty narciarskie czy kask motocyklowy. Polega on na emisji największej możliwej 'dawki' jonów punktowo (przed urządzeniem), która jest o około 10 razy większa niż normalnie (nawet 70 000 jonów na cm3)! Pozbędziesz się uciążliwych zapachów: dymu tytoniowego, potu, zwierząt, zapachów kuchennych itp. W tym trybie nadmuch powietrza odbywa się jedynie z przedniego wywiewu, a główny (górny) pozostaje zamknięty. Kąt nachylenia nadmuchu możemy ręcznie ustawić w zakresie 20° góra i 20° dół, więc możesz ustawić nadmuch dokładnie, gdzie chcesz (np. na dywan, na którym uprzednio przebywały zwierzęta lub na zasłony przesiąknięte dymem nikotynowym). Podczas pracy w tym trybie będzie emitowany silny strumień jonów przez 8 godzin, a po zakończeniu operacji oczyszczacz wróci do poprzedniego trybu pracy.

 

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Zapachów:

Bakterii:

Papierosów
około 30 minut

Zwierząt domowych
około 6 godzin

Suszonych ubrań
około 3 godziny

Potu
około 6 godzin

Gotowania
około 2 godziny

Bakterie
około 8 godzin

*czasy optymalne dla odległości ok. 70 cm od podłogi i 50 cm z wylotu powietrza

 

Nowe ulepszone filtry


 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Sharp KC-G40EU-H został wyposażony w nowe lepsze filtry wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Wstępny, będąc jednocześnie panelem tylnym i wlotem powietrza, otrzymał gęściejszą siatkę, która jest w stanie teraz zatrzymać jeszcze mniejsze pyły o wielkości nawet 240 mikronów. Filtr nawilżacza jest teraz bardziej wytrzymały i można go myć ręcznie, co ułatwia w znaczny sposób utrzymanie go w czystości.

 

Innowacyjny jest tutaj filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym, do którego dodano nieorganiczny sorbent. Zapachy są rozkładane na mniejsze cząsteczki i lepiej pochłaniane. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano nawet 3-krotnie wyższy stopień absorpcji. Dzięki żelowi krzemionkowemu (SiO2) wychwytuje tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx). Występują one głównie w obszarach o dużym natężeniu ruchu pojazdów silnikowych (duże miasta) i mogą być znaczącym źródłem brudnego powietrza. Jedynie filtr HEPA H13 nie uległ poprawie i wykazuje nadal swoje znakomite właściwości. Warto w tym momencie wspomnieć o powierzchni filtra HEPA, która tutaj wynosi aż 1 m2.

 

Dlaczego dobry wybór?


 

Sharp KC-G40EU-H widok z przodu

4 czujniki znajdujące się w urządzeniu monitorują warunki w pomieszczeniu i przystosowują tempo pracy w trybie automatycznym. Czujnik PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) po wykryciu któregoś z zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) w większej ilości przyśpieszy pracę oczyszczacza i skutecznie je wyeliminuje. Czujnik temperatury kontroluje temperaturę w pomieszczeniu i dostosowuje do niej poziom wilgotności (do 18° - 65%, od 18° do 24° - 60%, powyżej 24° - 55%). Czujnik wilgotności po wykryciu zbyt dużej wilgotności powietrza (powyżej 80%) zwiększy emisję jonów i zablokuje rozwój pleśni. Czujnik światła uruchomi cichy tryb nocny po wykryciu ciemności w pomieszczeniu.

 

Inteligentny wyświetlacz o ciemnym kolorze, za pomocą 7-stopniowej skali kolorów poinformuje nas o jakości powietrza. Skala jest mierzona pomiędzy kolorem niebieskim oznaczającym czyste powietrze, a kolorem czerownym informującym o silnie zabrudzonym powietrzu. Dzięki wyświetlaczowi odczytasz informację o poziomie wilgotności, temperaturze, a nawet dowiesz się o aktualnym zużyciu energii w zależności od bieżącej operacji! Osobne wskaźniki poinformują o wykryciu pyłu PM2.5 oraz kurzu.

Urządzenie posiada możliwość ustawienia 1 z 3 trybów pracy manualnej oraz 2 wyloty czystego powietrza: górny (sterowany automatycznie) oraz, wcześniej wspominany przedni (sterowany ręcznie i umożliwiający ustawienie kąta nachylenia wydmuchu w 40°). Dzięki właściwościom filtra HEPA, funkcji nawilżania ewaporacyjnego oraz trybowi pracy pollen, który wykrywa i wydajniej usuwa alergizujące pyłki roślin, Sharp KC-G40EUH jest polecany dla alergików. Nowością jest zastosowanie programatora czasowego (brakującego w serii KC-A), który daje możliwość ustawienia włączenia (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenia (1/2/4/8h) oczyszczacza.

 

Dla komfortowego snu urządzenie zostało wyposażone w automatyczny tryb SLEEP. Automatycznie kontroluje on prędkość wentylatora względem ilości zanieczyszczeń. Oczyszczacz w tym trybie działa cicho, a jeśli wybrana jest opcja automatycznego sterowania podświetleniem, to wyświetlacz na przednim panelu, wskaźnik czystości i dioda LED zostaną automatycznie wyłączone.

 

Sharp KC-G40EU-H może również posłużyć jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy do zimnej wody dodać kilkanaście kostek lodu, aby obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Oczyszczacz został wyposażony w kółka jezdne z blokadą i poręczny uchwyt, które ułatwiają transport. 2,5-litrowy zbiornik na wodę jest łatwy w napełnianiu oraz konserwacji.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-G40EUH


Filtracja, przekrój w Sharp KC-G40EUH

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie konserwacji polegającej na okresowym odkurzeniu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń takich jak wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżanie powietrza (400 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Mechanizm nawilżający: obrotowa struktura

 • Plasmacluster: świetna jonizacja powietrza

 • 3 tryby pracy manualnej: max, med, low (idealny do sypialni na noc)

 • Praca automatyczna: 4 czujniki dbają o idealne tempo pracy

 • Wskaźnik jakości powietrza: 7-kolorowa skala

 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza przed niechcianymi zmianami

 • Auto Restart: po powrocie zasilania

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

 • Wskaźnik konserwacji filtra: informacja o ich jakości

 • Regulacja czułości czujnika: światła, kurzu i pyłu PM2.5

 • Alarm dźwiękowy: jeśli zbiornik na wodę jest pusty, można go wyłączyć

 • Tryb pyłki: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń

 • Wyświetlacz z funkcją przyciemniania: przydatny szczególnie w nocy

 • Air Outlet LED: podświetlenie wylotu powietrza

Sharp KC-G40EUH zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G40EUH
kolor: ciemno-szary
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 31 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 24 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 120, 240 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 400 ml/h
głośność*: 19, 41, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 28 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 260 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

5/5

Kupiłem oczysczacz Sharp KC-G40EUH i do tego odkurzacz pionowy Sharp SA-VS3001L-EU .Oczyszczacz jest super w pokoju 16 m po kilku minutach zmienia się powietrze świeże , chłodniejsze, czystsze jest czym oddychać. Wszystkie funkcje są super .Na programie nocnym nie słychać go. Warto go kupić. Odkurzacz Sharp SA-VS3001L-EU dobrze odkurza jak ktoś nie ma grubych dywanów np. z włosem . Odkurzacz odkurzy dobrze chodniki, dywany cienkie,podłogi panelowe ,parkietowe ,płytki . Ładuje się 3 godziny 60 minut działa.Światła led dobrze oświetlają podłogę .

Dariusz

5/5

Niesamowita poprawa jakości snu, samopoczucia, brak zapchanego nosa. Produkt całkowicie spełnia moje oczekiwania.

Jacek

4.5/5

na podstawie 6 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G40EUH

Sharp KC-G40EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G40EUH

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Sharp FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-G - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.