22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-T
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-TSharp UA-HG40E-T - widok z bokuSharp UA-HG40E-T - widok z przoduSharp UA-HG40E-T - widok frontSharp UA-HG40E-T - widok z boku, klapka nawilżaczaSharp UA-HG40E-T - widok z boku, mechanizm nawilżaczaSharp UA-HG40E-T - widok z tyłu, filtr wstępnySharp UA-HG40E-T - widok z tyłu, rozłożone filtrySharp UA-HG40E-T - aranżacja oczyszczaczaSharp UA-HG40E-T - aranżacja oczyszczaczaSharp UA-HG40E-T - aranżacja oczyszczaczaSharp UA-HG40E-T - aranżacja oczyszczaczaSharp UA-HG40E-T - aranżacja oczyszczaczaOczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-T
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-T

Sharp UA-HG40E-T

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 699,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG40E-T

Cena: 1 999,00 zł1 699,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 28 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-46 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-HG40E-T głośność tylko 19 dB

Sharp UA-HG40E-T to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania i jonizacji Plasmacluster. Utrzymany w brązowym kolorze, jest jedną z dwóch dostępnych w wersji UA-HG40E. Urządzenie cechuje wykonanie z wysokiej klasy materiałów i ponadczasowy design, dzięki któremu idealnie wpisuje się w nowoczesne wnętrza. Duża wydajność (przepływ powietrza sięgający nawet 240 m3/h) i unikatowy wylot powietrza sprawiają, że oczyszczacz można zastosować w pomieszczeniu o powierzchni do 28 m2. Najnowsze badania dowodzą również, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG40E-T jest tani w eksploatacji – zastosowane w nim filtry cechuje żywotność sięgająca nawet 10 lat. Urządzenie jest ciche (pracuje od 19 dB) i energooszczędne (5-31 W), dzięki czemu może być wykorzystywane zarówno w domowym biurze, jak i sypialni i nie będzie miało znaczącego wpływu na wysokość rachunków za prąd. Dzięki wydajnemu nawilżaniu (nawet 400 ml/h) i opatentowanej technologii Plasmacluster to bardzo dobry oczyszczacz powietrza dla alergików. Potwierdzeniem bezpieczeństwa stosowania i braku negatywnego wpływu na środowisko jest przyznany mu atest PZH. Wysoką jakość wykonania oczyszczaczy z logo Sharp potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Sharp UA-HG40E-T gwarancja premium 24H

 

Sharp UA-HG40E-T - wydajne urządzenie 3w1


 

Sharp UA-HG40E-T widok front

3-stopniowa filtracja powietrza w oczyszczaczu Sharp UA-HG40E-T jest uzupełniona korzystnym działaniem jonizacji Plasmacluster. Dzięki zestawowi filtrów i bezpiecznym jonom ujemnym i dodatnim wypuszczonym do pomieszczenia użytkownik może cieszyć się powietrzem oczyszczonym w blisko 100%. Urządzenie zatrzymuje części składowe smogu (m.in. pyłów PM2.5 i PM10), drobnoustroje i szkodliwe gazy czy zapachy.

 

Sharp UA-HG40E-T posiada ulepszone filtry o zwiększonej skuteczności. Filtr wstępny to jeszcze bardziej gęsta siateczka, która potrafi zatrzymać zanieczyszczenia o wielkości do 240 mikronów. W warstwie węgla aktywnego znajduje się dodatek żelu krzemionkowego, którego właściwości pozwalają na zatrzymywanie tlenków siarki i tlenków azotu wpływających negatywnie na koncentrację domowników. W urządzeniu zastosowano także najwyższej klasy filtr HEPA H13, którego skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych, wirusów i alergenów wynosi co najmniej 99,97%.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG40E-T zapewnia również nawilżanie ewaporacyjne, czyli najbezpieczniejszą i ekologiczną metodę pozwalającą na utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Urządzenie nie wykorzystuje środków chemicznych. Nie pozostawia także białego nalotu czy mokrych plam na meblach. Dzięki dużemu, 2,5-litrowemu pojemnikowi może długo działać bez uzupełniania wody. Co więcej, może być wykorzystywany jako klimatyzer ewaporacyjny, który obniży temperaturę powietrza o kilka stopni. Wystarczy wrzucić kilka kostek lodu do zbiornika.

 

Wyjątkowa technologia Plasmacluster


 

Rewolucyjnym rozwiązaniem jest opatentowana przez producenta technologia jonizacji Plasmacluster. Oczyszczacz Sharp UA-HG40E-T posiada wydajny generator jonów Plasmacluster HIGH DENSITY 7000, dzięki któremu wypuszcza do pomieszczenia właściwą ilość jonów ujemnych i dodatnich. Te natomiast otaczają i dezaktywują wirusy, bakterie czy alergeny – osiągają skuteczność sięgającą nawet 99,9%, co potwierdzają badania. Równowaga jonowa to nie tylko wsparcie dla alergików, ale również pomoc w odzyskaniu koncentracji czy metoda na zapobieganie nawracających bólów głowy.

 

Technologia Plasmacluster – skuteczność. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2


 

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2) i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Broń na bakterie oraz brzydkie zapachy


 

Ciekawym rozwiązaniem jest tryb Plasmacluster Spot, który pozwala przywrócić świeżość większości materiałów w pomieszczeniu. Generowany jest silny strumień jonów, który ma zdolność wnikania w głąb powierzchni, by skutecznie usunąć nagromadzone przez długi czas zanieczyszczenia i zapachy. Należy podkreślić również obecność trybu Clean Ion Shower, dzięki której emitowana jest wysoka dawka jonów przy silnym nawiewie powietrza.

 

Usuwanie zapachów Usuwanie
przylegających bakterii
Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu papierosu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu zwierząt Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu mokrych ubrań Plasmacuster SPOT - czas usuwania potu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachów pochodzących z gotowania Plasmacuster SPOT - czas usuwania przeylegających bakterii
Zapach
papierosów
Zapach
zwierząt
Zapach
mokrych ubrań
Zapach
potu
Zapachy
z gotowania
Przylegające
bakterie
ok. 30 minut ok. 6 godzin ok. 3 godzin ok. 6 godzin ok. 2 godzin ok. 8 godzin

*czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

 

Innowacyjność i wygoda


 

Sharp UA-HG40E-T panel sterowania

Sharp UA-HG40E-T posiada ulepszony przepływ powietrza. Oczyszczacz zapewnia korzystny dla efektywności efekt Coandy. Posiada dodatkowy wywiew zaprojektowany pod kątem 20° względem pomieszczenia, dzięki czemu powietrze zaczyna krążyć w odpowiedni sposób (ściana - sufit - ściana - podłoga). Opadające zanieczyszczenia są skutecznie zasysane przez urządzenie i poddawane dokładnej filtracji. Wyróżniająca jest także osłona wywiewu, która zamyka się automatycznie, by nie dopuscić do przedostania się kurzu do wnętrza.

 

Urządzenie posiada również inteligentny wyświetlacz, na którym znajduje się wskaźnik jakości powietrza. To 7-stopniowa skala kolorystyczna, w której kolor niebieski oznacza czyste powietrze, a wraz ze wzrostem zanieczyszczeń stopniowo zamienia się w czerwony. Wyświetlacz informuje również o wilgotności i temperaturze powietrza. Użytkownik może sprawdzić także aktualne zużycie energii zależne od działającego trybu.

 

Oczyszczacz Sharp zapewnia 3 tryby pracy manualnej i dodatkowe 3 tryby automatyczne, w tym automatyczna praca względem poziomu zanieczyszczenia powietrza. Można uruchomić je na dotykowym panelu sterowania. Na szczególną uwagę zasługuje tryb pollen stworzony z myślą o alergikach, który zwiększa czułość na pyłki. Wygodę użytkowania podnosi natomiast tryb sleep, w którym wentylator pracuje wolniej i ciszej, a diody są wygaszone. Urządzenie posiada 4 precyzyjne czujniki: pyłów PM2.5/ kurzu, wilgotności, temperatury i światła. Z ich danych korzysta również wskaźnik jakości powietrza, czyli skala kolorystyczna informująca o zanieczyszczeniach. Poziom wilgotności można natomiast odczytać z przedniego panelu urządzenia.

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

 

W urządzeniu dostępny jest również programator czasowy, który pozwala ustawić czas automatycznego włączenia i wyłączenia oczyszczacza. Sharp UA-HG40E-T posiada także praktyczne uchwyty i kółka z blokadą, dzięki którym jest mobilny i można przenosić go pomiędzy pomieszczeniami.

 

5 stopni filtracji


Sharp UA-HG40E-T aranżacja

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje duże zanieczyszczenia (m.in. kurz, sierść zwierząt, włosy itp.). Nie podlega wymianie, wymaga okresowego odkurzenia i umycia.

 • 2. Filtr węglowy z żelem krzemionkowym: neutralizuje zapachy (m.in. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (np. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren). Według producenta żywotność sięga 10 lat, biorąc pod uwagę stan naszego powietrza – realnie będzie to 5 lat.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu), wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów. Według producenta żywotność sięga 10 lat, biorąc pod uwagę stan naszego powietrza – realnie będą to 3 lata.

 • 4. Filtr nawilżacza: mata ewaporacyjna utrzymująca optymalną wilgotność powietrza. Żywotność filtra dochodzi do 10 lat.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: opatentowana technologia jonowa, która pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżanie powietrza (400 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: możliwość wyłączenia nawilżacza

 • Mechanizm nawilżający: metoda ewaporacyjna

 • Plasmacluster: przebadana jonizacja powietrza

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

 • 3 tryby pracy manualnej: max, med, low

 • Praca automatyczna: 4 czujniki dbają o idealne tempo pracy

 • Wskaźnik jakości powietrza: kolorowa skala

 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza przed niechcianymi zmianami

 • Auto Restart: po powrocie zasilania

 • Wskaźnik konserwacji filtra: informacja o ich jakości

 • Regulacja czułości czujnika: pyłów PM2.5/ kurzu

 • Alarm dźwiękowy: pusty zbiornik na wodę

 • Tryb Pollen: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń

 • Wyświetlacz z funkcją przyciemniania: przydatny szczególnie w nocy

 • Kółka z blokadą: mobilność

Sharp UA-HG40E-T z filtrami
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HG40E-T
kolor: brązowy
wymiary: 345 × 262 × 631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 31 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 24 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 120, 240 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 400 ml/h
głośność*: 19, 41, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 28 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 230 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Oczyszczacz sprawdza się bardzo dobrze, jak na Sharpa przystało. Kilka lat temu kupiłam białego Sharpa, ale po remoncie już nie pasował do salonu, więc wzięłam oczyszczacz w tej wersji kolorystycznej. Z wyglądu jest bardziej nowoczesny, a jeśli chodzi o funkcjonalność spisuje się zgodnie z oczekiwaniami.

Marysia

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HG40E-T

Sharp UA-HG40E-T

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-HG40E-T

Sharp UZ-HD4HF - filtr HEPA do oczyszczacza

UZ-HD4HF

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Sharp UZ-HG4DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-HG4DF

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 229,00 zł

Sharp UZ-HG6MF - filtr nawilżacza do oczyszczacza

UZ-HG6MF

Filtr nawilżacza — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 139,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.