Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUW

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 099,00 zł

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUWSharp KC-G40EUW z przoduSharp KC-G40EUW prawy frontSharp KC-G40EUW widok z góry, otwarty wywiew powietrzaSharp KC-G40EUW widok z góry, inny widokSharp KC-G40EUWSharp KC-G40EUW wyświetlacz podczas pracy urządzeniaSharp KC-G40EUW nieaktywny wyświetlacz, logo PlasmaclusterSharp KC-G40EUW panel tylniSharp KC-G40EUW obsługa panelu sterowaniaSharp KC-G40EUW filtry, przekrójSharp KC-G40EUW uchwyt, czujnik wewnętrznySharp KC-G40EUW kółko z blokadąSharp KC-G40EUW górna część urządzeniaSharp KC-G40EUW filtr wstępny z bliska, pod nim węglowySharp KC-G40EUW filtr HEPA H13Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUW

Cena: 2 099,00 zł

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

Dostępność: dostepność - na wyczerpaniu zapytaj o dostępność

Najbliższa dostawa: 22.02.2018. Zamówienia realizujemy sukcesywnie za kolejnością złożenia. Ewentualne zamówienia (rezerwacje) sugerujemy składać bez przedpłaty. Dziękujemy za cierpliwość.

 

 

Darmowa dostawa

Ilość sztuk: -+

Sharp głośność 19 dBOczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW jest przedstawicielem nowej rodziny oczyszczaczy z funkcją nawilżania, wyprodukowanym przez Sharp Corporation. Model jest doskonałą odpowiedzią na brudne i suche powietrze. Urządzenie w idealny sposób spełni swoją funkcję w mniejszych i średnich pomieszczeniach o powierzchni do 28 m2.

 

Niezwykle cicha praca urządzenia (19 dB+) pozwala na komfortową pracę lub sen, gdy urządzenie pracuje. 4 filtry cechujące się długowiecznością (aż do 10 lat), w połączeniu z unikalną technologią Plasmacluster gwarantują czyste powietrze w niemal 100%! Niski pobór energii (maksymalnie zaledwie 24W!) zadba o nasz budżet domowy, a wysoka wydajność (przepływ powietrza 240 m3/h, nawilżanie 400 ml/h) pozwoli wykorzystać go w trudnych warunkach. Ciekawie wygląda tryb auto, który na podstawie odczytów z 4 czujników steruje pracą oczyszczacza.

 

Plasmacluster - jonizacja doskonała


 

Sharp KC-G40EUW widok na górę

Od blisko 20 lat firma Sharp ciągle ulepsza Plasmacluster. Jest to technologia jonizacji, która polega na generowaniu stabilnych jonów dodatnich oraz ujemnych, które są uwalniane do powietrza i przypominają te, które występują w naturze. Po natrafieniu w powietrzu na wirusy otaczają je i neutralizują. Liczne badania oraz nagrody potwierdzają wielką skuteczność technologii sięgającą aż 99,9% w usuwaniu wirusów (w tym wszystkie odmiany grypy) i alergenów. W opisywanym modelu zastosowano generatorów jonów HIGH DENSITY 7000.

 

Nowością jest tryb Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, jak zasłony, koszule, poduszki, buty narciarskie czy kask motocyklowy. Polega on na emisji największej możliwej 'dawki' jonów punktowo (przed urządzeniem), która jest o około 10 razy większa niż normalnie (nawet 70 000 jonów na cm3)! Pozbędziesz się uciążliwych zapachów: dymu tytoniowego, potu, zwierząt, zapachów kuchennych itp. Kąt nachylenia nadmuchu możemy ręcznie ustawić w zakresie 20° góra i 20° dół, więc możesz ustawić nadmuch dokładnie, gdzie chcesz (np. na dywan, na którym uprzednio przebywały zwierzęta lub na zasłony przesiąknięte dymem nikotynowym).

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Zapachów:

Bakterii:

Papierosów
około 30 minut

Zwierząt domowych
około 6 godzin

Suszonych ubrań
około 3 godziny

Potu
około 6 godzin

Gotowania
około 2 godziny

Bakterie
około 8 godzin

*czasy optymalne dla odległości ok. 70 cm od podłogi i 50 cm z wylotu powietrza

 

Nowe i ulepszone filtry


 

W oczyszczaczu Sharp KC-G60EUW dodano nowe i ulepszone filtr wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Jedynie filtr HEPA H13 pozostał bez zmian i wykazuje nadal wysoki współczynnik wyłapywania (wirusów, bakterii, pleśni, pyłów, zarodników grzybów) na poziomie co najmniej 99,97%.

 

Filtr wstępny, który jest jednocześnie panelem tylnym oraz wlotem powietrza teraz jest zdolny do przechwycenia jeszcze mniejszych pyłów. Gęściejsza siatka zatrzymuje pyły tak o tak małych rozmiarach, jak nawet 240 mikronów. Filtr nawilżacza jest teraz bardziej wytrzymały i można go myć ręcznie, co ułatwia w znaczny sposób utrzymanie go w czystości.

 

Dużej przemianie uległ filtr węglowy, do którego dodano nieorganiczny sorbent w postaci żelu krzemionkowego (SiO2). Wychwytuje on tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx), które występują głównie w obszarach o dużym natężeniu ruchu pojazdów silnikowych (duże miasta) i mogą być znaczącym źródłem brudnego powietrza. Zapachy są rozkładane na mniejsze cząstki i lepiej pochłaniane. Stopień absorpcji wzrósł nawet 3-krotnie!

 

Niezwykle innowacyjne urządzenie


 

Oczyszczacz do swojej pracy wykorzystuje tryb auto opierający się na wykorzystaniu 4 czujników, które monitorują warunki w pomieszczeniu i przystosowują tempo pracy oczyszczacza.

 

 • czujnik PM2.5 i kurzu przyśpieszy pracę wentylatora i usunie zanieczyszczenia (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) - czujnik znajduje się w tylnej części i można go wymontować w celu umycia

 • czujnik temperatury dostosowuje wilgotność powietrza do temperatury w pomieszczeniu, jeśli temperatura jest poniżej 18° to wilgotność będzie utrzymana na poziomie 65%, w przedziale 18-24°C będzie na poziomie 60% oraz powyżej 24°C - 55%

 • czujnik wilgotności zwiększy emisję jonów, jeśli poziom wilgotności przekroczy 70%, tym samym hamując rozwój pleśni

 • czujnik światła uruchomi tryb nocny po wykryciu ciemności w pomieszczeniu

 

Specjalny tryb pracy pollen przyniesie ulgę alergikom i usunie alergizujące pyłki roślin. Inteligentny wyświetlacz o ciemnym kolorze, za pomocą 7-stopniowej skali kolorów poinformuje nas o jakości powietrza. Skala przebiega pomiędzy kolorami niebieskim (czyste powietrze) oraz czerwonym (silnie zabrudzone powietrze). Wyświetlacz umożliwia odczytanie poziomu wilgotności, temperatury, czasu timera, a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji! Wyświetlacz poinformuje również o wykryciu w powietrzu pyłu PM2.5 czy kurzu (osobne wskaźniki).

 

3 tryby pracy manualnej umożliwią dostosowanie prędkości wentylatora do aktualnych potrzeb. Nie mogło również zabraknąć programatora czasowego, którego brakowało w serii KC-A. Teraz zaprogramujesz włączenie (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenie (1/2/4/8h) oczyszczacza. Warto również wspomnieć, że urządzenie posiada 2 wyloty czystego powietrza: górny (sterowany automatycznie) oraz, wcześniej wspominany przedni (sterowany ręcznie i umożliwiający ustawienie kąta nachylenia wydmuchu w 40°). Funkcja auto restart czuwa nad przywróceniem urządzenia do pracy w przypadku zaniku zasilania lub wyłączenia urządzenia, a co więcej praca będzie się odbywała z wcześniejszymi ustawieniami.

 

Podczas pracy w trybie SLEEP urządzenie działa cicho, a prędkość wentylatora jest automatycznie przełączana w zależności od ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Jeśli wybrana jest opcja automatycznego sterowania podświetleniem, to wyświetlacz na przednim panelu, wskaźnik czystości i dioda LED zostaną automatycznie wyłączone. Jest to bardzo przydatna funkcja w nocy dla komfortowego snu.

 

Oczyszczacz może pełnić również funkcję klimatyzera ewaporacyjnego. Wystarczy dodać do zimnej wody kilkanaście kostek lodu i cieszyć się chłodniejszym powietrzem.

5 stopni filtracji


Widok z boku na Sharp KC-G40EUW

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie konserwacji polegającej na okresowym odkurzeniu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń takich jak wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: wydajne nawilżanie powietrza (400 ml/h)

 • Mechanizm nawilżający: obrotowa struktura

 • Plasmacluster: świetna technologia jonowa

 • 3 poziomy pracy manualnej: max, med, low (idealny do sypialni na noc)

 • Praca automatyczna: 4 czujniki dbają o idealne tempo pracy

 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: 7-kolorowa skala jakości

 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza przed niechcianą zmianą trybów

 • Auto Restart: po powrocie zasilania

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji

 • Kółka jezdne z blokadą i poręczny uchwyt: ułatwiające transport

 • Wskaźnik jakości filtra: informacja o ich jakości

 • Regulacja czułości czujnika: światła, kurzu i pyłu PM2.5

 • 2,5-litrowy zbiornik na wodę: łatwy w konserwacji

 • Alarm dźwiękowy: jeśli zbiornik na wodę jest pusty, można go wyłączyć

 • Wysokiej jakości obudowa: matowe wykończenie

 • Tryb pyłki: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń

 • Wyświetlacz z funkcją przyciemniania: przydatny szczególnie w nocy

 • Air Outlet LED: podświetlenie wylotu powietrza

Sharp KC-G40EUW front

Parametry techniczne

 • kolor: biały
 • wymiary: 262x345x631 mm
 • waga: 9,2 kg
 • pobór prądu/moc (1,2,3 prędkość): 6,5W, 14W, 24W
 • zbiornik: 2,5 L
 • przepływ powietrza: do 240 m3/godz.
 • wydajność nawilżania: do 400 ml/godz.
 • śr. głośność w trybie oczyszczania (1,2,3 prędkość): 19, 41, 46 dB
 • śr. głośność w trybie oczyszczacz-nawilżacz (1,2,3 prędkość): 20, 40, 43 dB
 • oczyszczacz zalecany dla powierzchni do 28 m2
 • szacowany roczny koszt eksploatacji (filtry): 200 zł

Opinie użytkowników

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Do tego oczyszczacza pasują filtry:

Filtr FZ-D40HFE Sharp KC-D40EUW/D50EUW/D40EUB

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr węglowy FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Filtr nawilżacza FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-G - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz odstąpić od umowy, możesz to zrobić w ciągu 14 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

regulamin sklepu internetowego

Ekspresowa, darmowa wysyłka

W przedpłacie (PayU) i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki przekazujemy kurierom zwykle w dniu złożenia zamówienia. Możesz wybrać FedEx lub DPD. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

DPD logo kuriera

Bezpieczne zakupy, też na raty

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych, wpisywanych w zamówieniu. Gwarancję udanych zakupów zapewnia PayU. Jak chcesz, kupisz tu na raty – zyskaj czyste powietrze już od 36 zł miesięcznie.

Loga płatności

“Jakość powietrza w Polsce”

Aplikacja na urządzenia mobilne stworzona przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Zapoznaj się z aktualnym stanem jakości powietrza przy najbliższej stacji pomiarowej. Wystarczy poniżej kliknąć odpowiednią miniaturkę.

Wersja responsywna Apple logo Android logo

Dane firmy

Biuro: ul. Mostowa 2, 32-566 Grojec

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Kontakt i wsparcie

Infolinia/pomoc techniczna: 570 33 99 30

Status zamówień: 504 103 908