Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUWSharp KC-G40EUW z przoduSharp KC-G40EUW prawy frontSharp KC-G40EUW widok z góry, otwarty wywiew powietrzaSharp KC-G40EUW widok z góry, inny widokSharp KC-G40EUWSharp KC-G40EUW wyświetlacz podczas pracy urządzeniaSharp KC-G40EUW nieaktywny wyświetlacz, logo PlasmaclusterSharp KC-G40EUW panel tylniSharp KC-G40EUW obsługa panelu sterowaniaSharp KC-G40EUW filtry, przekrójSharp KC-G40EUW uchwyt, czujnik wewnętrznySharp KC-G40EUW kółko z blokadąSharp KC-G40EUW górna część urządzeniaSharp KC-G40EUW filtr wstępny z bliska, pod nim węglowySharp KC-G40EUW filtr HEPA H13Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUW

Cena: 1 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 28 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-46 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Mało

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUW

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 999,00 zł

Wybierz wariant

Sharp KC-G40EUW
Sharp KC-G40EUW
1 999,00
Sharp KC-G40EUW + EcoLife AirSensor
Sharp KC-G40EUW + EcoLife AirSensor
2 299,00 Oszczędzasz 199 zł

Sharp głośność 19 dBSharp KC-G40EUW jest przedstawicielem nowej rodziny oczyszczaczy z funkcją nawilżania, wyprodukowanym przez Sharp Corporation. Model jest doskonałą odpowiedzią na brudne i suche powietrze. Urządzenie w idealny sposób spełni swoją funkcję w mniejszych i średnich pomieszczeniach o powierzchni do 28 m2. Niezwykle cicha praca urządzenia (19 dB+) pozwala na komfortową pracę lub sen, gdy urządzenie pracuje. 4 filtry cechujące się długowiecznością (aż do 10 lat), w połączeniu z unikalną technologią Plasmacluster gwarantują czyste powietrze w niemal 100%!

 

Niski pobór energii (maksymalnie zaledwie 24W!) zadba o nasz budżet domowy, a wysoka wydajność (przepływ powietrza 240 m3/h, nawilżanie 400 ml/h) pozwoli wykorzystać go w trudnych warunkach. Ciekawie wygląda tryb auto, który na podstawie odczytów z 4 czujników steruje pracą oczyszczacza. Oczyszczacz został zamknięty w wysokiej jakości matowej obudowie. Oczyszczaczowi niedawno został przyznany Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Sharp KC-G40EU-W rabat na kod LOVE5

 

Plasmacluster - jonizacja doskonała


 

Sharp KC-G40EUW widok na górę

Od blisko 20 lat firma Sharp ciągle ulepsza Plasmacluster. Jest to technologia jonizacji, która polega na generowaniu stabilnych jonów dodatnich oraz ujemnych, które są uwalniane do powietrza i przypominają te, które występują w naturze. Po natrafieniu w powietrzu na wirusy otaczają je i neutralizują. Liczne badania oraz nagrody potwierdzają wielką skuteczność technologii sięgającą aż 99,9% w usuwaniu wirusów (w tym wszystkie odmiany grypy) i alergenów. W opisywanym modelu zastosowano generatorów jonów HIGH DENSITY 7000.

 

Nowością jest tryb Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, jak zasłony, koszule, poduszki, buty narciarskie czy kask motocyklowy. Polega on na emisji największej możliwej 'dawki' jonów punktowo (przed urządzeniem), która jest o około 10 razy większa niż normalnie (nawet 70 000 jonów na cm3)! Pozbędziesz się uciążliwych zapachów: dymu tytoniowego, potu, zwierząt, zapachów kuchennych itp. W tym trybie nadmuch powietrza odbywa się jedynie z przedniego wywiewu, a główny (górny) pozostaje zamknięty. Kąt nachylenia nadmuchu możemy ręcznie ustawić w zakresie 20° góra i 20° dół, więc możesz ustawić nadmuch dokładnie, gdzie chcesz (np. na dywan, na którym uprzednio przebywały zwierzęta lub na zasłony przesiąknięte dymem nikotynowym). Podczas pracy w tym trybie będzie emitowany silny strumień jonów przez 8 godzin, a po zakończeniu operacji oczyszczacz wróci do poprzedniego trybu pracy.

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Zapachów:

Bakterii:

Papierosów
około 30 minut

Zwierząt domowych
około 6 godzin

Suszonych ubrań
około 3 godziny

Potu
około 6 godzin

Gotowania
około 2 godziny

Bakterie
około 8 godzin

*czasy optymalne dla odległości ok. 70 cm od podłogi i 50 cm z wylotu powietrza

 

Nowe i ulepszone filtry


 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

W oczyszczaczu Sharp KC-G40EUW dodano nowe i ulepszone filtr wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Jedynie filtr HEPA H13 (powierzchnia po rozłożeniu osiąga aż 1 m2) pozostał bez zmian i wykazuje nadal wysoki współczynnik wyłapywania (wirusów, bakterii, pleśni, pyłów, zarodników grzybów) na poziomie co najmniej 99,97%.

 

Filtr wstępny, który jest jednocześnie panelem tylnym oraz wlotem powietrza teraz jest zdolny do przechwycenia jeszcze mniejszych pyłów. Gęściejsza siatka zatrzymuje pyły tak o tak małych rozmiarach, jak nawet 240 mikronów. Filtr nawilżacza jest teraz bardziej wytrzymały i można go myć ręcznie, co ułatwia w znaczny sposób utrzymanie go w czystości.

 

Dużej przemianie uległ filtr węglowy, do którego dodano nieorganiczny sorbent w postaci żelu krzemionkowego (SiO2). Wychwytuje on tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx), które występują głównie w obszarach o dużym natężeniu ruchu pojazdów silnikowych (duże miasta) i mogą być znaczącym źródłem brudnego powietrza. Zapachy są rozkładane na mniejsze cząstki i lepiej pochłaniane. Stopień absorpcji wzrósł nawet 3-krotnie!

 

Niezwykle innowacyjne urządzenie


 

Sharp KC-G40EUW widok z góry

Oczyszczacz do swojej pracy wykorzystuje tryb auto opierający się na wykorzystaniu 4 czujników, które monitorują warunki w pomieszczeniu i przystosowują tempo pracy oczyszczacza.

 

 • czujnik PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) przyśpieszy pracę wentylatora i usunie zanieczyszczenia (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) - czujnik znajduje się w tylnej części i można go wymontować w celu umycia

 • czujnik temperatury dostosowuje wilgotność powietrza do temperatury w pomieszczeniu, jeśli temperatura jest poniżej 18° to wilgotność będzie utrzymana na poziomie 65%, w przedziale 18-24°C będzie na poziomie 60% oraz powyżej 24°C - 55%

 • czujnik wilgotności zwiększy emisję jonów, jeśli poziom wilgotności przekroczy 80%, tym samym hamując rozwój pleśni

 • czujnik światła uruchomi tryb nocny po wykryciu ciemności w pomieszczeniu

 

Specjalny tryb pracy pollen przyniesie ulgę alergikom i usunie alergizujące pyłki roślin. Inteligentny wyświetlacz o ciemnym kolorze, za pomocą 7-stopniowej skali kolorów poinformuje nas o jakości powietrza. Skala przebiega pomiędzy kolorami niebieskim (czyste powietrze) oraz czerwonym (silnie zabrudzone powietrze). Wyświetlacz umożliwia odczytanie poziomu wilgotności, temperatury, czasu timera, a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji! Wyświetlacz poinformuje również o wykryciu w powietrzu pyłu PM2.5 czy kurzu (osobne wskaźniki).

 

3 tryby pracy manualnej umożliwią dostosowanie prędkości wentylatora do aktualnych potrzeb. Nie mogło również zabraknąć programatora czasowego, którego brakowało w serii KC-A. Teraz zaprogramujesz włączenie (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenie (1/2/4/8h) oczyszczacza. Warto również wspomnieć, że urządzenie posiada 2 wyloty czystego powietrza: górny (sterowany automatycznie) oraz, wcześniej wspominany przedni (sterowany ręcznie i umożliwiający ustawienie kąta nachylenia wydmuchu w 40°). Funkcja auto restart czuwa nad przywróceniem urządzenia do pracy w przypadku zaniku zasilania lub wyłączenia urządzenia, a co więcej praca będzie się odbywała z wcześniejszymi ustawieniami.

 

Podczas pracy w trybie SLEEP urządzenie działa cicho, a prędkość wentylatora jest automatycznie przełączana w zależności od ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Jeśli wybrana jest opcja automatycznego sterowania podświetleniem, to wyświetlacz na przednim panelu, wskaźnik czystości i dioda LED zostaną automatycznie wyłączone. Jest to bardzo przydatna funkcja w nocy dla komfortowego snu.

 

Sharp KC-G40EU-W może pełnić również funkcję klimatyzera ewaporacyjnego. Wystarczy dodać do zimnej wody kilkanaście kostek lodu i cieszyć się chłodniejszym powietrzem. 2,5-litrowy zbiornik na wodę jest zaprojektowany w ten sposób, aby jego napełnianie i konserwacja były proste. Kółka jezdne z blokadą i poręczny uchwyt ułatwiają transport.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-G40EUW


Filtracja w Sharp KC-G40EUW

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie konserwacji polegającej na okresowym odkurzeniu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń takich jak wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: wydajne nawilżanie powietrza (400 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Mechanizm nawilżający: obrotowa struktura

 • Plasmacluster: świetna technologia jonowa

 • 3 poziomy pracy manualnej: max, med, low (idealny do sypialni na noc)

 • Praca automatyczna: 4 czujniki dbają o idealne tempo pracy

 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: 7-kolorowa skala jakości

 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza przed niechcianą zmianą trybów

 • Auto Restart: po powrocie zasilania

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

 • Wskaźnik konserwacji filtra: informacja o ich jakości

 • Regulacja czułości czujnika: światła, kurzu i pyłu PM2.5

 • Alarm dźwiękowy: jeśli zbiornik na wodę jest pusty, można go wyłączyć

 • Tryb pyłki: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń

 • Wyświetlacz z funkcją przyciemniania: przydatny szczególnie w nocy

 • Air Outlet LED: podświetlenie wylotu powietrza

Sharp KC-G40EUW zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G40EUW
kolor: biały
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 31 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 24 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 120, 240 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 400 ml/h
głośność*: 19, 41, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 28 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 260 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

4/5

Mysle, ze dziala dobrze, chociaz nie zauwazylismy zadnej roznicy w oczyszczaniu powietrza. Wyglada troche “ ciezko" malo elegancko w porownaniu z innymi.

Aneta

5/5

Produkt spełnia oczekiwania. Praca bardzo cicha w normalnym trybie. Czytałem trochę o technologii Plasmacluster i myślę , że to ma sens. Możliwość zwiększonego wyrzutu jonów w krótkim czasie. Dodatkowo możliwość dezynfekcji małego obszaru np ubrań . Ogólnie polecam .

Bartosz

4.4/5

na podstawie 13 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G40EUW

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Sharp FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-G - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.