22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUH
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUHSharp KC-G50EUH podczas pracy, aktywny wyświetlaczSharp KC-G50EUH urządzenie wyłączoneSharp KC-G50EUH widok z bokuSharp KC-G50EUH widok z tyłu, filtr wstępnySharp KC-G50EUH widok z bokuSharp KC-G50EUH widok z boku, tyłSharp KC-G50EUH widok z boku, tyłSharp KC-G50EUH frontSharp KC-G50EUH front z bokuSharp KC-G50EUH otwarte wywiewy powietrzaSharp KC-G50EUH widok z górySharp KC-G50EUH widok z góry, zbliżenieSharp KC-G50EUH obsługa paneluSharp KC-G50EUH zbliżenie na wyświetlacz, panel sterowania i przedni wywiewSharp KC-G50EUH zbliżenie na uchwyt do przenoszeniaSharp KC-G50EUH przekrój na filtrySharp KC-G50EUH widok z dołu, kółkaSharp KC-G50EUH widok z dołu, zbliżenie na kółkoSharp KC-G50EUH zbliżenie na logoSharp KC-G50EUH logo Plasmacluster IonSharp KC-G50EUH filtr HEPA, zbliżenieSharp KC-G50EUH filtr HEPA, zbliżenieSharp KC-G50EUH filtr węglowy

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G50EUH

Cena: 2 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-52 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

Kup na raty z Credit Agricole

Wybierz wariant

Sharp KC-G50EUH
Sharp KC-G50EUH
2 499,00

Sharp inteligentna praca automatycznaSharp KC-G50EUH jest efektywnym oczyszczaczem z funkcją nawilżania. Jest to druga wersja kolorystyczna KC-G50EU. Urządzenie dzięki wykorzystaniu 6 czujników jest niezwykle inteligentnym urządzeniem, a wysokiej klasy matowa obudowa w kolorze ciemno-szarym nadaje oryginalności. Oczyszczacz dzięki długiej żywotności filtrów (nawet 10 lat!) cechuje się niskimi kosztami eksploatacji. Sharp KC-G50EUH to również efektywny nawilżacz (450 ml/h) oraz klimatyzer ewaporacyjny.

 

Ten podstawowy model najnowszej serii od Sharpa zadziwia niezwykle cichą pracą (już od 19 dB) i cechuje się niezwykłą sprawnością w oczyszczaniu powietrza. Duży przepływ powietrza (306 m3) pozwala na stosowanie go w pomieszczeniach do 38 m2, a niewielkie gabaryty (904 cm2) pozwalają na swobodne rozmieszczenie oczyszczacza. Model zadowala się średnio znikomymi 14W, więc rachunki za prąd nie wzrosną znacząco. Urządzenie dostało Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Sharp KC-G50EUH i zamiennik Sharp UA-HG50E-L

 

Rewolucja w oczyszczaniu powietrza


 

Sharp KC-G50EUH z boku

Oczyszczacz Sharp KC-G50EUH wykorzystuje całkiem nowe ulepszone filtry powietrza. Ulepszeniu uległy filtry wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Żywotność filtrów może sięgać nawet 10 lat (wstępny jest niewymienialny i podlega jedynie okresowemu odkurzeniu), więc eksploatacja urządzenia jest tania. Pierwszym etapem oczyszczania jest filtr wstępny będący jednocześnie wlotem powietrza oraz panelem tylnym. Został wyposażony w nową gęściejszą siatkę, dzięki której jest w stanie wychwycić jeszcze mniejsze zanieczyszczenia (240 mikronów).

 

Kolejnym etapem jest filtr węglowy, który uległ znacznej przemianie i należy mu poświęcić więcej uwagi. Do aktywnego węgla dodano nieorganiczny sorbent. Dzięki wykorzystaniu żelu krzemionkowego (SiO2) zapachy są rozkładane na mniejsze cząstki i lepiej pochłaniane. Zwiększono nawet 3-krotnie stopień absorpcji! Żel krzemionkowy ma właściwości, które pozwalają na wyłapanie tlenków azotu (NOx) oraz siarki (SOx). Te związki chemiczne ulokowane są głównie w dużych miastach z dużym natężeniem ruchu samochodowego i mogą być przyczyną znacznego zanieczyszczenia powietrza.

 

3 etapem filtracji jest filtr HEPA H13, który pozostał bez zmian i cechuje się wielką skutecznością (co najmniej 99,97%) w wyłapywaniu drobnoustrojów. Warto wspomnieć, że HEPA tutaj cechuje się sporą powierzchnią 1 m2.

 

Ulepszeniu uległ również ostatni z filtrów. Specjalna konstrukcja filtra nawilżacza gwarantuje większą wytrzymałość i pozwala na ręczne mycie, dzięki czemu łatwo utrzymać go w czystości.

 

Technologia Plasmacluster + Plasmacluster Spot


 

W modelu Sharp KC-G50EUH proces oczyszczania efektywnie wspiera świetna jonizacja powietrza Plasmacluster. Dzięki wykorzystaniu tej opatentowanej technologii urządzenie jest szczególne polecane alergikom. Jonizator dba o odpowiednią gospodarkę jonów dodatnich oraz ujemnych znajdujących się w powietrzu. Jony napotykając w powietrzu wirusa lub alergen otaczają go i wytwarzają rodnik hydroksylowy, który deaktywuje wirusy i alergeny.

 

Technologia Plasmacluster to skuteczność na poziomie 99.9% w usuwaniu wirusów i alergenów wziewnych! Warto wspomnieć o tym, że w Sharp KCG50EUH pracuje niezwykle wydajny generator Plasmacluster HIGH DENSITY 7000.

 

Seria KC-G to również nowość w postaci Plasmacluster Spot, który jest trybem pomagającym w usuwaniu zapachów, bakterii oraz wirusów. Praca w tym trybie to zwiększona punktowo emisja jonów – nawet do 70 000 na cm3 (10 razy więcej niż normalnie). Uruchamiając ten tryb, oczyszczacz emituje silny strumień jonów przez 8 godzin, a następnie wraca do poprzedniego stanu pracy.

 

Dzięki tej funkcji usuniesz przylegające zapachy oraz drobnoustroje z przedmiotów (koszule, poduszki, inne tkaniny, a nawet kask motocyklowy czy buty narciarskie). Pozbędziesz się różnych nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów (np. potu, zapachu zwierząt, dymu tytoniowego, zapachów kuchennych). Nadmuch odbywa się z przedniego nawiewu przy jednocześnie zamkniętym górnym i wystarczy ustawić dany przedmiot na nadmuch powietrza (np. buty po wyprawie narciarskiej). Ciekawostką jest to, że kąt nachylenia nadmuchu podlega regulacji w zakresie 20°.

 

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Zapachów:

Bakterii:

Papierosów
około 30 minut

Zwierząt domowych
około 6 godzin

Suszonych ubrań
około 3 godziny

Potu
około 6 godzin

Gotowania
około 2 godziny

Bakterie
około 8 godzin

*czasy optymalne dla odległości ok. 70 cm od podłogi i 50 cm z wylotu powietrza

 

Inteligentna praca automatyczna


 

Sharp KC-G50EUH widok z góry

Opisywany oczyszczacz może pracować w zupełnie inteligentny sposób na podstawie odczytów z 6 czujników (7 pomiarów)! Za pomocą jednego dotyku ustawisz inteligentną pracę automatyczną względem panujących warunków w pomieszczeniu!

 

 • Czujnik pyłu PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) przełącza tryb pracy oczyszczacza na najwyższy celem wyeliminowania wykrytych zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki). Znajduje się on w łatwo dostępnym miejscu (z tyłu urządzenia), więc w łatwy sposób można go wymontować i wyczyścić w razie błędnego działania.
 • Czujniki temperatury i wilgotności współpracują ze sobą, aby zapewnić idealny poziom wilgotności w pomieszczeniu. Pierwszy mierzy temperaturę i zapewnia właściwy dobór wilgotności do temperatury (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%). Drugi natomiast wykrywa zbyt wysoką wilgotność powietrza (powyżej 80%) i zwiększa poziom jonów w powietrzu, zapobiegając rozwojowi pleśni.
 • Czujnik zapachów skutecznie walczy z niepożądanymi zapachami. Po wykryciu zapachu (tytoń, kosmetyki, alkohol, środki w aerozolu itp.) skutecznie je zneutralizuje, przełączając oczyszczacz na najwyższe obroty.
 • Czujnik światła (nowość) przełączy oczyszczacz na tryb nocny, jeśli wykryje w pomieszczeniu brak światła. Nie martw się o dużą głośność podczas snu!
 • Czujnik ruchu (nowość, można wyłączyć) wykrywa brak ruchu w pomieszczeniu i przełącza na najwolniejszy tryb pracy, dbając o najniższe zużycie energii. Zasięg czujnika to: długość - 2m, wysokość - 1,6m i rozpiętość lewo-prawo - 2,3m.

 

Wyposażenie na miarę najlepszego oczyszczacza


 

Oczyszczacz Sharp KC-G50EUH został wyposażony w szereg udogodnień, dzięki którym jego obsługa jest dopasowana do preferencji każdego użytkownika. Z nowości należy wspomnieć o programatorze czasowym umożliwiającym ustawienie żądanego czasu pracy (włączenie 2/4/6/8/10/12/14h oraz wyłączenie 1/2/4/8h). Nowością jest również barwa wyświetlacza zależna od mocy urządzenia. Opisywany model został wyposażony w srebrny wyświetlacz, w którym dodatkowo funkcja przyciemniania zapewnia komfortowe warunki do snu. Co więcej, wyświetlacz ciekawie się prezentuje, ponieważ daje efekt odbicia lustrzanego. Wyświetlacz umożliwia odczyt dostępnych funkcji (temperatura, wilgotność, czas timera), a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji!. Natomiast osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5, kurzu, ruchu i zapachu będą informowały o odczytach z czujników.

 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Producent zadbał również o łatwą możliwość relokacji urządzenia, która za sprawą kółek z blokadą oraz poręcznego uchwytu jest niezwykle prosta. Równie ciekawie prezentuje się wskaźnik jakości powietrza, który za pomocą zmieniających się kolorów informuje o stopniu zabrudzenia. Zakres kolorystyczny przebiega od koloru niebieskiego, który oznacza czyste powietrze do koloru czerwonego oznaczającego silnie zabrudzone powietrze. Oczyszczacz posiada również funkcję auto restartu, która dba o przywrócenie pracy z wcześniejszymi ustawieniami w razie problemów z zasilaniem bądź wyłączenia urządzenia.

 

Do wyboru mamy 3 tryby pracy manualnej, dzięki którym możesz sam ustawić żądaną prędkość pracy wentylatora. Podczas pracy w trybie SLEEP urządzenie działa cicho, a prędkość wentylatora jest automatycznie przełączana w zależności od ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Jeśli wybrana jest opcja automatycznego sterowania podświetleniem, to wyświetlacz na przednim panelu, wskaźnik czystości i dioda LED zostaną automatycznie wyłączone. Jest to bardzo przydatna funkcja w nocy dla komfortowego snu.

 

Kolejną znaczną zaletą Sharpa KC-G50EUH jest wyposażenie go w 2 wyloty czystego powietrza. Pierwszy umiejscowiony na górze jest sterowany ręcznie i nie musimy się przejmować odpowiednim ustawieniem. Drugi natomiast, umiejscowiony z przodu jest sterowany ręcznie i umożliwia ustawianie kąta nachylenia wydmuchu powietrza w zakresie 40° (służy do korzystania z funkcji Plasmacluster Spot).

 

Dlaczego model jest polecany dla alergików? Dzięki właściwościom HEPA H13, nawilżaniu oraz funkcji pollen! Pollen wykrywa i wydajniej neutralizuje pyłki roślinne. Wszyscy alergicy podziękują za ten model.

 

Kolejną funkcją, jaką można wykorzystać w opisywanym modelu jest rola klimatyzera ewaporacyjnego. Dodaj do zbiornika na wodę kilkanaście kostek lodu i obniż temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni! Warto nadmienić, że 2,5-litrowy zbiornik na wodę jest łatwy w napełnianiu oraz konserwacji.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

 

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-G50EUH


Filtracja w Sharp KC-G50EUH

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie konserwacji polegającej na okresowym odkurzeniu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Jego skuteczność to co najmniej 99,97%.

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżenie powietrza (450 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Mechanizm nawilżający: obrotowa struktura

 • Plasmacluster: doskonała jonizacja powietrza

 • 3 tryby pracy manualnej: max, med, low (idealny do sypialni na noc)

 • Praca automatyczna: 6 czujników zapewnia idealne tempo pracy

 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: 7-kolorowa skala

 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza panel przed zmianą trybu pracy

 • Auto Restart: po powrocie zasilania

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

 • Wskaźnik konserwacji filtra: informacja o jakości filtra

 • Regulacja czułości czujnika: ustaw czułość czujnika

 • Alarm dźwiękowy: jeśli zbiornik na wodę jest pusty, można go wyłączyć

 • Tryb pyłki: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń

 • Air Outlet LED: podświetlenie wylotu powietrza

Sharp KC-G50EUH zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G50EUH
kolor: ciemno-szary
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 26, 53 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 33 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 180, 306 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 450 ml/h
głośność*: 19, 47, 52 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 46 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 260 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

NIE CHODZIŁEMDO PRACY 3 TYG .BO SIĘ NA GRANICE MIASTA PRZENIOSŁEM MAM TAM BRZOZY SOSNY DĘBY TOPOLE STARE 50 LAT ,JAK ZACZĘŁO PYLIĆ NIC 3 TYG NIE POMAGAŁO A W BLOKU PYŁKÓW ZERO .KUPIŁEM OCZYSZCZAĆ .I NAWILŻACZ W JEDNYM HEPA CHYBA 99 FILTR JAK WCZEŚNIEJ W DOMU WŁĄCZYŁEM LATARKĘ LEDOWĄ TO ZOBACZYŁEM NA PÓŁ METRZE DŁUGOŚCI ŚWIATŁA OK MILIONA PYŁKÓW JAK GWIAZDY W KOSMOSIE JAK KUPIŁEM I WŁĄCZYŁEM SCHARPA TO MAM TERAZ JEDEN CZASEM 2 PYŁKI SPRZĘT DOSTAŁEM NASTĘPNEGO DNIA EXPRESEM ZAPŁACIŁEM PRZY ODBIORZE FIRMA NA 6 OCENIAM I NA 100% OK POLECAM KAŻDEMU NAJLEPIEJ Z NAWILŻACZEM BO JAK GRZAŁEM PODŁOGÓWKĘ MIAŁEM 30 PROC WILGOTNOŚĆ BEZ SCHARPA POTEM 50 JAK GO WŁĄCZYŁEM TERAZ W UPAŁY TEŻ MAM 50% WYZDROWIAŁEM W 24 GODZINY CAŁKOWICIE JUŻ PÓŁ ROKU NA POW 35 M CHODZI W NOCY NIC NIE SŁYCHAĆ ŻE CHODZI W DZIEŃ MINIMALNIE SŁYCHAĆ POLECAM

TOMASZ M SANDOMIERZ

5/5

Wiosenne problemy z alergia nie tak silne jak zazwyczaj. Oczyszczacz powietrza dzięki filtrowi zapachów ma ode mnie 5 . Nawilżacz w pokoju z komputerem zawsze włączonym i wysoką temperaturą powyżej 20 stopni działa wyśmienicie, zbiornik na wodę wystarcza na max 2 dni zazwyczaj 1.5 dnia. Firmie LoveAir dziękuję za podjecie się wysyłki za granice.

Mirek

5.0/5

na podstawie 4 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G50EUH

Sharp KC-G50EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-G50EUH

Seria KC-G to unowocześnione modele względem generacji KC-D. Najważniejsze cechy to wielofunkcyjność. Mamy oczyszczanie, jonizowanie i nawilżanie powietrza w 1 produkcie. W porównaniu do KC-D50 największe zmiany to nowy filtr węglowy, dodanie czujników światła i ruchu oraz trybu inteligentnego. Modele G50 oraz G60 w odróżnieniu od słabszego G40 zostały wzbogacone o czujnik niebezpiecznych gazów. To dobry argument, aby rozważyć wybór 50’tki zamiast 40’tki.

 

Design i wykonanie

Wygląd oczyszczacza Sharp KC-G50EUH pozostaje taki sam jak w przypadku całej serii KC-G, wymiary zewnętrze są te same co w KC-G40. Dostępne kolory to biały (KC-G50EUW) i szary (KC-G50EUH). Warto zaznaczyć, że obydwa modele są matowe. Główny wylot powietrza znajduje się w górnej płaszczyźnie. Wyświetlacz został przeniesiony na front obudowy. Nad wyświetlaczem znajduje się dodatkowy wylot powietrza z regulacją kąta nadmuchu. Kółeczka transportowe ułatwiają transport i można je łatwo zablokować.

 

Funkcje i wydajność Sharp KC-G50EUH

Wielozadaniowość to mocna strona produktu, dostępne funkcje to:

 • Oczyszczanie powietrza – wydajność została utrzymana na poziomie 306 m3/h (tyle, co konkurencyjne A50 i D50)
 • Jonizator Plasmacluster – dobrze znana wersja z poprzednich modeli o maksymalnej liczbie jonów 7 000 jednostek na cm3. Nowością jest Plasmacluster Spot – możliwość punktowego jonizowania i osiągnięcia stężenia 70 000 jednostek na cm3.
 • Ewaporacyjne nawilżanie powietrza – wydajność uległa niewielkiemu zmniejszeniu do maksymalnie 450 ml/h. Objętość zbiornika to 2,5 L.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

60/180/306 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni.

Powierzchnia działania

38 m2

Wydajność nawilżacza

150/300/450 ml/h

Obniżenie względem starszych wersji, wystarczająca wydajność.

Jonizator Plasmacluster

7000 jonów/cm3

Bez zmian.

Głośność

20/40*/46 dB

Obniżenie głośności, spora różnica w trybie średnim pomiędzy oczyszczaniem a oczyszczaniem z nawilżaniem (47 vs 40 dB).

Zużycie energii

6,5/14/33 W

Niskie zapotrzebowanie na energię.

*w trybie z nawilżaniem

 

Sharp KC-G50EUH czujniki

 

Czujniki w oczyszczaczu zapewniają automatyczną pracę w odniesieniu do bieżącej jakości powietrza, pory dnia i ruchu w pomieszczeniu. Urządzenie wymaga autokalibracji w czystym powietrzu po każdym uruchomieniu do prądu. Jest to mało praktyczne i większość użytkowników dowiaduje się o tym, dopiero gdy zauważają bardzo słabą wykrywalność PM2.5. Nawet po poprawnej kalibracji czujnik reaguje na PM2.5 od dość wysokich poziomów (ponad 50 µg/m3), dlatego warto polecić wspomaganie się zewnętrznym czujnikiem PM2.5.

 

Wyniki pomiarów są na bieżąco prezentowane na 7-stopniowej, kolorystycznej skali. Inne wskazania to: obecność kurzu w powietrzu, sygnalizacja obecności PM2.5, monitorowanie niskiej wilgotność i temperatury, wskaźnik trybu nawilżania i pustego zbiornika. Liczbowo podawane jest aktualne zużycie energii, wilgotność względna oraz temperatura.

 

Pracę oczyszczacza kontrolujemy poprzez przyciski na panelu sterującym. Brakuje udogodnienia w postaci pilota na podczerwień lub aplikacji mobilnej do sterowania online.

 

Dostępnych jest kilka trybów pracy: manualne (nocny, pollen, low, medium, high) i automatyczne (Intelligent, Plasmacluster Ion Spot, Clean Ion Shower).

 

Filtry do oczyszczacza Sharp KC-G50EUH

 • Filtr wstępny zatrzymuje więcej kurzu, bo otrzymał gęściejszą i lepiej wykonaną siateczkę.
 • Do filtra węglowego dodano żel krzemionkowy (SiO2), który zatrzymuje tlenki siarki (SOX) i azotu (NOX). Zmiana jest pozytywna, szczególnie gdy mieszkanie znajduje się blisko ulicy lub w gęstej zabudowie. Dyskusyjna pozostaje natomiast deklaracja producenta o 3-krotnym wzroście stopnia adsorpcji. O połowę zmniejszono masę węgla aktywnego, a zarazem jego pojemność.
 • Filtr HEPA nie uległ zmianie, w środku znajdziemy filtr klasy H13, o skuteczności 99,97%.
 • Filtr nawilżacza – zmiana mechanizmu napędzającego.
4 filtry w Sharp KC-G50EUH
4 filtry w Sharp KC-G50EUH

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA 13

do 3 lat

470 zł

Węgiel aktywny + żel krzemionkowy

do 5 lat

229 zł

Filtr nawilżacza

do 5 lat

299 zł

Roczny koszt eksploatacji

~275 zł

 

Należy zaznaczyć, że producent określa żywotność filtrów na okres maksymalnie 10 lat. Realnie w przeciętnym polskim domu, przy dużym zanieczyszczeniu, czas ten może być nawet do 5 razy krótszy! Podajemy wartości szacunkowe.

 

Dodatkowe informacje

 • Uchwyty i kółeczka, które ułatwiają transport. Kółeczka nie tworzą zarysowań, pozwalają na ruch tylko w jednej płaszczyźnie bocznej
 • Blokada rodzicielska
 • W przypadku zaniku i powrotu zasilania urządzenie powróci do pracy dzięki funkcji Auto Restart
 • Regulowanie czułości czujników i sposobu ich działania
 • Sygnał dźwiękowy, gdy zbiornik jest pusty

 

Podsumowanie

Oczyszczacz Sharp to dobry sprzęt wielofunkcyjny, co potwierdza popularność tych produktów. Jako jedyny z rodziny KC-G nie został wzmocniony pod kątem przepływu powietrza. Parametry, takie jak wydajność i głośność w odniesieniu do deklarowanej powierzchni, są na dobrym poziomie. Niezmiennie jonizacja Plasmacluster jest silnym argumentem przemawiającym za tym oczyszczaczem powietrza.

 

Zatrzymywanie SOX i NOX to godne uwagi możliwości. Koszty eksploatacji są rozsądne jak na urządzenie z nawilżaniem. Laserowy czujnik PM2.5 z wyświetlaczem stężenia pyłów poprawiłby możliwości oczyszczacza. Obecnie kalibracja może być uciążliwa, a dokładność pomiarów pozostawia wiele do życzenia. Brakuje sterowania online lub pilota na podczerwień. Brak wskaźnika zużycia filtrów, przy deklarowanych 10 latach to spora wada. Pomimo tych niuansów, nie ma na rynku rozsądniejszych urządzeń wielofunkcyjnych.

 

Sharp KC-G50EUH i zamiennik Sharp UA-HG50E-L

 

Zalety
Głośność
Jonizacja Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Zużycie energii
Wydajność energetyczna
Rozsądne koszty eksploatacji jak na urządzenie wielofunkcyjne
Wady
Brak sterowania online
Brak wyświetlacza stężenia PM2.5
Czułość czujnika PM2.5
Brak pomiaru zużycia filtrów

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G50EUH

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Sharp FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-G - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.