Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUH
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUHSharp KC-G50EUH podczas pracy, aktywny wyświetlaczSharp KC-G50EUH urządzenie wyłączoneSharp KC-G50EUH widok z bokuSharp KC-G50EUH widok z tyłu, filtr wstępnySharp KC-G50EUH widok z bokuSharp KC-G50EUH widok z boku, tyłSharp KC-G50EUH widok z boku, tyłSharp KC-G50EUH frontSharp KC-G50EUH front z bokuSharp KC-G50EUH otwarte wywiewy powietrzaSharp KC-G50EUH widok z górySharp KC-G50EUH widok z góry, zbliżenieSharp KC-G50EUH obsługa paneluSharp KC-G50EUH zbliżenie na wyświetlacz, panel sterowania i przedni wywiewSharp KC-G50EUH zbliżenie na uchwyt do przenoszeniaSharp KC-G50EUH przekrój na filtrySharp KC-G50EUH widok z dołu, kółkaSharp KC-G50EUH widok z dołu, zbliżenie na kółkoSharp KC-G50EUH zbliżenie na logoSharp KC-G50EUH logo Plasmacluster IonSharp KC-G50EUH filtr HEPA, zbliżenieSharp KC-G50EUH filtr HEPA, zbliżenieSharp KC-G50EUH filtr węglowy

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G50EUH

Cena: 2 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-52 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUH

Sharp KC-G50EUH

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 499,00 zł

Wybierz wariant

Sharp KC-G50EUH
Sharp KC-G50EUH
2 499,00
Sharp KC-G50EUH + EcoLife AirSensor
Sharp KC-G50EUH + EcoLife AirSensor
2 799,00 Oszczędzasz 199 zł
Sharp KC-G50EUH - Outlet
Sharp KC-G50EUH - Outlet
2 299,00 Stan bardzo dobry, zadzwoń po więcej informacji

Sharp inteligentna praca automatycznaSharp KC-G50EUH jest efektywnym oczyszczaczem z funkcją nawilżania. Jest to druga wersja kolorystyczna KC-G50EU. Urządzenie dzięki wykorzystaniu 6 czujników jest niezwykle inteligentnym urządzeniem, a wysokiej klasy matowa obudowa w kolorze ciemno-szarym nadaje oryginalności. Oczyszczacz dzięki długiej żywotności filtrów (nawet 10 lat!) cechuje się niskimi kosztami eksploatacji. Sharp KC-G50EUH to również efektywny nawilżacz (450 ml/h) oraz klimatyzer ewaporacyjny.

 

Ten podstawowy model najnowszej serii od Sharpa zadziwia niezwykle cichą pracą (już od 19 dB) i cechuje się niezwykłą sprawnością w oczyszczaniu powietrza. Duży przepływ powietrza (306 m3) pozwala na stosowanie go w pomieszczeniach do 38 m2, a niewielkie gabaryty (904 cm2) pozwalają na swobodne rozmieszczenie oczyszczacza. Model zadowala się średnio znikomymi 14W, więc rachunki za prąd nie wzrosną znacząco. Urządzenie dostało Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Sharp KC-G50EU-H rabat na kod LOVE5

 

Rewolucja w oczyszczaniu powietrza


 

Sharp KC-G50EUH z boku

Oczyszczacz Sharp KC-G50EUH wykorzystuje całkiem nowe ulepszone filtry powietrza. Ulepszeniu uległy filtry wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Żywotność filtrów może sięgać nawet 10 lat (wstępny jest niewymienialny i podlega jedynie okresowemu odkurzeniu), więc eksploatacja urządzenia jest tania. Pierwszym etapem oczyszczania jest filtr wstępny będący jednocześnie wlotem powietrza oraz panelem tylnym. Został wyposażony w nową gęściejszą siatkę, dzięki której jest w stanie wychwycić jeszcze mniejsze zanieczyszczenia (240 mikronów).

 

Kolejnym etapem jest filtr węglowy, który uległ znacznej przemianie i należy mu poświęcić więcej uwagi. Do aktywnego węgla dodano nieorganiczny sorbent. Dzięki wykorzystaniu żelu krzemionkowego (SiO2) zapachy są rozkładane na mniejsze cząstki i lepiej pochłaniane. Zwiększono nawet 3-krotnie stopień absorpcji! Żel krzemionkowy ma właściwości, które pozwalają na wyłapanie tlenków azotu (NOx) oraz siarki (SOx). Te związki chemiczne ulokowane są głównie w dużych miastach z dużym natężeniem ruchu samochodowego i mogą być przyczyną znacznego zanieczyszczenia powietrza.

 

3 etapem filtracji jest filtr HEPA H13, który pozostał bez zmian i cechuje się wielką skutecznością (co najmniej 99,97%) w wyłapywaniu drobnoustrojów. Warto wspomnieć, że HEPA tutaj cechuje się sporą powierzchnią 1 m2.

 

Ulepszeniu uległ również ostatni z filtrów. Specjalna konstrukcja filtra nawilżacza gwarantuje większą wytrzymałość i pozwala na ręczne mycie, dzięki czemu łatwo utrzymać go w czystości.

 

Technologia Plasmacluster + Plasmacluster Spot


 

W modelu Sharp KC-G50EUH proces oczyszczania efektywnie wspiera świetna jonizacja powietrza Plasmacluster. Dzięki wykorzystaniu tej opatentowanej technologii urządzenie jest szczególne polecane alergikom. Jonizator dba o odpowiednią gospodarkę jonów dodatnich oraz ujemnych znajdujących się w powietrzu. Jony napotykając w powietrzu wirusa lub alergen otaczają go i wytwarzają rodnik hydroksylowy, który deaktywuje wirusy i alergeny.

 

Technologia Plasmacluster to skuteczność na poziomie 99.9% w usuwaniu wirusów i alergenów wziewnych! Warto wspomnieć o tym, że w Sharp KCG50EUH pracuje niezwykle wydajny generator Plasmacluster HIGH DENSITY 7000.

 

Seria KC-G to również nowość w postaci Plasmacluster Spot, który jest trybem pomagającym w usuwaniu zapachów, bakterii oraz wirusów. Praca w tym trybie to zwiększona punktowo emisja jonów – nawet do 70 000 na cm3 (10 razy więcej niż normalnie). Uruchamiając ten tryb, oczyszczacz emituje silny strumień jonów przez 8 godzin, a następnie wraca do poprzedniego stanu pracy.

 

Dzięki tej funkcji usuniesz przylegające zapachy oraz drobnoustroje z przedmiotów (koszule, poduszki, inne tkaniny, a nawet kask motocyklowy czy buty narciarskie). Pozbędziesz się różnych nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów (np. potu, zapachu zwierząt, dymu tytoniowego, zapachów kuchennych). Nadmuch odbywa się z przedniego nawiewu przy jednocześnie zamkniętym górnym i wystarczy ustawić dany przedmiot na nadmuch powietrza (np. buty po wyprawie narciarskiej). Ciekawostką jest to, że kąt nachylenia nadmuchu podlega regulacji w zakresie 20°.

 

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Zapachów:

Bakterii:

Papierosów
około 30 minut

Zwierząt domowych
około 6 godzin

Suszonych ubrań
około 3 godziny

Potu
około 6 godzin

Gotowania
około 2 godziny

Bakterie
około 8 godzin

*czasy optymalne dla odległości ok. 70 cm od podłogi i 50 cm z wylotu powietrza

 

Inteligentna praca automatyczna


 

Sharp KC-G50EUH widok z góry

Opisywany oczyszczacz może pracować w zupełnie inteligentny sposób na podstawie odczytów z 6 czujników (7 pomiarów)! Za pomocą jednego dotyku ustawisz inteligentną pracę automatyczną względem panujących warunków w pomieszczeniu!

 

 • Czujnik pyłu PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) przełącza tryb pracy oczyszczacza na najwyższy celem wyeliminowania wykrytych zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki). Znajduje się on w łatwo dostępnym miejscu (z tyłu urządzenia), więc w łatwy sposób można go wymontować i wyczyścić w razie błędnego działania.
 • Czujniki temperatury i wilgotności współpracują ze sobą, aby zapewnić idealny poziom wilgotności w pomieszczeniu. Pierwszy mierzy temperaturę i zapewnia właściwy dobór wilgotności do temperatury (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%). Drugi natomiast wykrywa zbyt wysoką wilgotność powietrza (powyżej 80%) i zwiększa poziom jonów w powietrzu, zapobiegając rozwojowi pleśni.
 • Czujnik zapachów skutecznie walczy z niepożądanymi zapachami. Po wykryciu zapachu (tytoń, kosmetyki, alkohol, środki w aerozolu itp.) skutecznie je zneutralizuje, przełączając oczyszczacz na najwyższe obroty.
 • Czujnik światła (nowość) przełączy oczyszczacz na tryb nocny, jeśli wykryje w pomieszczeniu brak światła. Nie martw się o dużą głośność podczas snu!
 • Czujnik ruchu (nowość, można wyłączyć) wykrywa brak ruchu w pomieszczeniu i przełącza na najwolniejszy tryb pracy, dbając o najniższe zużycie energii. Zasięg czujnika to: długość - 2m, wysokość - 1,6m i rozpiętość lewo-prawo - 2,3m.

 

Wyposażenie na miarę najlepszego oczyszczacza


 

Oczyszczacz Sharp KC-G50EUH został wyposażony w szereg udogodnień, dzięki którym jego obsługa jest dopasowana do preferencji każdego użytkownika. Z nowości należy wspomnieć o programatorze czasowym umożliwiającym ustawienie żądanego czasu pracy (włączenie 2/4/6/8/10/12/14h oraz wyłączenie 1/2/4/8h). Nowością jest również barwa wyświetlacza zależna od mocy urządzenia. Opisywany model został wyposażony w srebrny wyświetlacz, w którym dodatkowo funkcja przyciemniania zapewnia komfortowe warunki do snu. Co więcej, wyświetlacz ciekawie się prezentuje, ponieważ daje efekt odbicia lustrzanego. Wyświetlacz umożliwia odczyt dostępnych funkcji (temperatura, wilgotność, czas timera), a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji!. Natomiast osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5, kurzu, ruchu i zapachu będą informowały o odczytach z czujników.

 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Producent zadbał również o łatwą możliwość relokacji urządzenia, która za sprawą kółek z blokadą oraz poręcznego uchwytu jest niezwykle prosta. Równie ciekawie prezentuje się wskaźnik jakości powietrza, który za pomocą zmieniających się kolorów informuje o stopniu zabrudzenia. Zakres kolorystyczny przebiega od koloru niebieskiego, który oznacza czyste powietrze do koloru czerwonego oznaczającego silnie zabrudzone powietrze. Oczyszczacz posiada również funkcję auto restartu, która dba o przywrócenie pracy z wcześniejszymi ustawieniami w razie problemów z zasilaniem bądź wyłączenia urządzenia.

 

Do wyboru mamy 3 tryby pracy manualnej, dzięki którym możesz sam ustawić żądaną prędkość pracy wentylatora. Podczas pracy w trybie SLEEP urządzenie działa cicho, a prędkość wentylatora jest automatycznie przełączana w zależności od ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Jeśli wybrana jest opcja automatycznego sterowania podświetleniem, to wyświetlacz na przednim panelu, wskaźnik czystości i dioda LED zostaną automatycznie wyłączone. Jest to bardzo przydatna funkcja w nocy dla komfortowego snu.

 

Kolejną znaczną zaletą Sharpa KC-G50EUH jest wyposażenie go w 2 wyloty czystego powietrza. Pierwszy umiejscowiony na górze jest sterowany ręcznie i nie musimy się przejmować odpowiednim ustawieniem. Drugi natomiast, umiejscowiony z przodu jest sterowany ręcznie i umożliwia ustawianie kąta nachylenia wydmuchu powietrza w zakresie 40° (służy do korzystania z funkcji Plasmacluster Spot).

 

Dlaczego model jest polecany dla alergików? Dzięki właściwościom HEPA H13, nawilżaniu oraz funkcji pollen! Pollen wykrywa i wydajniej neutralizuje pyłki roślinne. Wszyscy alergicy podziękują za ten model.

 

Kolejną funkcją, jaką można wykorzystać w opisywanym modelu jest rola klimatyzera ewaporacyjnego. Dodaj do zbiornika na wodę kilkanaście kostek lodu i obniż temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni! Warto nadmienić, że 2,5-litrowy zbiornik na wodę jest łatwy w napełnianiu oraz konserwacji.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

 

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-G50EUH


Filtracja w Sharp KC-G50EUH

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie konserwacji polegającej na okresowym odkurzeniu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Jego skuteczność to co najmniej 99,97%.

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżenie powietrza (450 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Mechanizm nawilżający: obrotowa struktura

 • Plasmacluster: doskonała jonizacja powietrza

 • 3 tryby pracy manualnej: max, med, low (idealny do sypialni na noc)

 • Praca automatyczna: 6 czujników zapewnia idealne tempo pracy

 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: 7-kolorowa skala

 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza panel przed zmianą trybu pracy

 • Auto Restart: po powrocie zasilania

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

 • Wskaźnik konserwacji filtra: informacja o jakości filtra

 • Regulacja czułości czujnika: ustaw czułość czujnika

 • Alarm dźwiękowy: jeśli zbiornik na wodę jest pusty, można go wyłączyć

 • Tryb pyłki: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń

 • Air Outlet LED: podświetlenie wylotu powietrza

Sharp KC-G50EUH zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G50EUH
kolor: ciemno-szary
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 26, 53 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 33 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 180, 306 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 450 ml/h
głośność*: 19, 47, 52 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 46 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 260 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

5/5

NIE CHODZIŁEMDO PRACY 3 TYG .BO SIĘ NA GRANICE MIASTA PRZENIOSŁEM MAM TAM BRZOZY SOSNY DĘBY TOPOLE STARE 50 LAT ,JAK ZACZĘŁO PYLIĆ NIC 3 TYG NIE POMAGAŁO A W BLOKU PYŁKÓW ZERO .KUPIŁEM OCZYSZCZAĆ .I NAWILŻACZ W JEDNYM HEPA CHYBA 99 FILTR JAK WCZEŚNIEJ W DOMU WŁĄCZYŁEM LATARKĘ LEDOWĄ TO ZOBACZYŁEM NA PÓŁ METRZE DŁUGOŚCI ŚWIATŁA OK MILIONA PYŁKÓW JAK GWIAZDY W KOSMOSIE JAK KUPIŁEM I WŁĄCZYŁEM SCHARPA TO MAM TERAZ JEDEN CZASEM 2 PYŁKI SPRZĘT DOSTAŁEM NASTĘPNEGO DNIA EXPRESEM ZAPŁACIŁEM PRZY ODBIORZE FIRMA NA 6 OCENIAM I NA 100% OK POLECAM KAŻDEMU NAJLEPIEJ Z NAWILŻACZEM BO JAK GRZAŁEM PODŁOGÓWKĘ MIAŁEM 30 PROC WILGOTNOŚĆ BEZ SCHARPA POTEM 50 JAK GO WŁĄCZYŁEM TERAZ W UPAŁY TEŻ MAM 50% WYZDROWIAŁEM W 24 GODZINY CAŁKOWICIE JUŻ PÓŁ ROKU NA POW 35 M CHODZI W NOCY NIC NIE SŁYCHAĆ ŻE CHODZI W DZIEŃ MINIMALNIE SŁYCHAĆ POLECAM

TOMASZ M SANDOMIERZ

5/5

Wiosenne problemy z alergia nie tak silne jak zazwyczaj. Oczyszczacz powietrza dzięki filtrowi zapachów ma ode mnie 5 . Nawilżacz w pokoju z komputerem zawsze włączonym i wysoką temperaturą powyżej 20 stopni działa wyśmienicie, zbiornik na wodę wystarcza na max 2 dni zazwyczaj 1.5 dnia. Firmie LoveAir dziękuję za podjecie się wysyłki za granice.

Mirek

5.0/5

na podstawie 4 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G50EUH

Sharp KC-G50EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G50EUH

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Sharp FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-G - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.