Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUH
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUHOczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUHSharp KC-G50EUH podczas pracy, aktywny wyświetlaczSharp KC-G50EUH urządzenie wyłączoneSharp KC-G50EUH widok z bokuSharp KC-G50EUH widok z tyłu, filtr wstępnySharp KC-G50EUH widok z bokuSharp KC-G50EUH widok z boku, tyłSharp KC-G50EUH widok z boku, tyłSharp KC-G50EUH frontSharp KC-G50EUH front z bokuSharp KC-G50EUH otwarte wywiewy powietrzaSharp KC-G50EUH widok z górySharp KC-G50EUH widok z góry, zbliżenieSharp KC-G50EUH obsługa paneluSharp KC-G50EUH zbliżenie na wyświetlacz, panel sterowania i przedni wywiewSharp KC-G50EUH zbliżenie na uchwyt do przenoszeniaSharp KC-G50EUH przekrój na filtrySharp KC-G50EUH widok z dołu, kółkaSharp KC-G50EUH widok z dołu, zbliżenie na kółkoSharp KC-G50EUH zbliżenie na logoSharp KC-G50EUH logo Plasmacluster IonSharp KC-G50EUH filtr HEPA, zbliżenieSharp KC-G50EUH filtr HEPA, zbliżenieSharp KC-G50EUH filtr węglowy

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G50EUH

Cena: 2 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-52 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUH

Sharp KC-G50EUH

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 499,00 zł

Wybierz wariant

Sharp KC-G50EUH
Sharp KC-G50EUH
2 499,00
Sharp KC-G50EUH + EcoLife AirSensor
Sharp KC-G50EUH + EcoLife AirSensor
2 799,00 Oszczędzasz 199 zł
Sharp KC-G50EUH - Outlet
Sharp KC-G50EUH - Outlet
2 349,00 Stan bardzo dobry, zadzwoń po więcej informacji

Sharp inteligentna praca automatycznaSharp KC-G50EUH jest efektywnym oczyszczaczem z funkcją nawilżania. Jest to druga wersja kolorystyczna KC-G50EU. Urządzenie dzięki wykorzystaniu 6 czujników jest niezwykle inteligentnym urządzeniem, a wysokiej klasy matowa obudowa w kolorze ciemno-szarym nadaje oryginalności. Oczyszczacz dzięki długiej żywotności filtrów (nawet 10 lat!) cechuje się niskimi kosztami eksploatacji. Sharp KC-G50EU-H to również efektywny nawilżacz (450 ml/h) oraz klimatyzer ewaporacyjny.

 

Ten podstawowy model najnowszej serii od Sharpa zadziwia niezwykle cichą pracą (już od 19 dB) i cechuje się niezwykłą sprawnością w oczyszczaniu powietrza. Duży przepływ powietrza (306 m3) pozwala na stosowanie go w pomieszczeniach do 38 m2, a niewielkie gabaryty (904 cm2) pozwalają na swobodne rozmieszczenie oczyszczacza. Model zadowala się średnio znikomymi 14W, więc rachunki za prąd nie wzrosną znacząco.

 

 

Rewolucja w oczyszczaniu powietrza


 

Sharp KC-G50EUH z boku

Oczyszczacz Sharp KC-G50EUH wykorzystuje całkiem nowe ulepszone filtry powietrza. Ulepszeniu uległy filtry wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Żywotność filtrów może sięgać nawet 10 lat (wstępny jest niewymienialny i podlega jedynie okresowemu odkurzeniu), więc eksploatacja urządzenia jest tania. Pierwszym etapem oczyszczania jest filtr wstępny będący jednocześnie wlotem powietrza oraz panelem tylnym. Został wyposażony w nową gęściejszą siatkę, dzięki której jest w stanie wychwycić jeszcze mniejsze zanieczyszczenia (240 mikronów).

 

Kolejnym etapem jest filtr węglowy, który uległ znacznej przemianie i należy mu poświęcić więcej uwagi. Do aktywnego węgla dodano nieorganiczny sorbent. Dzięki wykorzystaniu żelu krzemionkowego (SiO2) zapachy są rozkładane na mniejsze cząstki i lepiej pochłaniane. Zwiększono nawet 3-krotnie stopień absorpcji! Żel krzemionkowy ma właściwości, które pozwalają na wyłapanie tlenków azotu (NOx) oraz siarki (SOx). Te związki chemiczne ulokowane są głównie w dużych miastach z dużym natężeniem ruchu samochodowego i mogą być przyczyną znacznego zanieczyszczenia powietrza.

 

3 etapem filtracji jest filtr HEPA H13, który pozostał bez zmian i cechuje się wielką skutecznością (co najmniej 99,97%) w wyłapywaniu drobnoustrojów. Warto wspomnieć, że HEPA tutaj cechuje się sporą powierzchnią 1 m2.

 

Ulepszeniu uległ również ostatni z filtrów. Specjalna konstrukcja filtra nawilżacza gwarantuje większą wytrzymałość i pozwala na ręczne mycie, dzięki czemu łatwo utrzymać go w czystości.

 

Technologia Plasmacluster + Plasmacluster Spot


 

W modelu Sharp KC-G50EU-H proces oczyszczania efektywnie wspiera świetna jonizacja powietrza Plasmacluster. Dzięki wykorzystaniu tej opatentowanej technologii urządzenie jest szczególne polecane alergikom. Jonizator dba o odpowiednią gospodarkę jonów dodatnich oraz ujemnych znajdujących się w powietrzu. Jony napotykając w powietrzu wirusa lub alergen otaczają go i wytwarzają rodnik hydroksylowy, który deaktywuje wirusy i alergeny.

 

Technologia Plasmacluster to skuteczność na poziomie 99.9% w usuwaniu wirusów i alergenów wziewnych! Warto wspomnieć o tym, że w Sharp KCG50EUH pracuje niezwykle wydajny generator Plasmacluster HIGH DENSITY 7000.

 

Seria KC-G to również nowość w postaci Plasmacluster Spot, który jest trybem pomagającym w usuwaniu zapachów, bakterii oraz wirusów. Praca w tym trybie to zwiększona punktowo emisja jonów – nawet do 70 000 na cm3 (10 razy więcej niż normalnie). Uruchamiając ten tryb, oczyszczacz emituje silny strumień jonów przez 8 godzin, a następnie wraca do poprzedniego stanu pracy.

 

Dzięki tej funkcji usuniesz przylegające zapachy oraz drobnoustroje z przedmiotów (koszule, poduszki, inne tkaniny, a nawet kask motocyklowy czy buty narciarskie). Pozbędziesz się różnych nieprzyjemnych i uciążliwych zapachów (np. potu, zapachu zwierząt, dymu tytoniowego, zapachów kuchennych). Nadmuch odbywa się z przedniego nawiewu przy jednocześnie zamkniętym górnym i wystarczy ustawić dany przedmiot na nadmuch powietrza (np. buty po wyprawie narciarskiej). Ciekawostką jest to, że kąt nachylenia nadmuchu podlega regulacji w zakresie 20°.

 

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Zapachów:

Bakterii:

Papierosów
około 30 minut

Zwierząt domowych
około 6 godzin

Suszonych ubrań
około 3 godziny

Potu
około 6 godzin

Gotowania
około 2 godziny

Bakterie
około 8 godzin

*czasy optymalne dla odległości ok. 70 cm od podłogi i 50 cm z wylotu powietrza

 

Inteligentna praca automatyczna


 

Sharp KC-G50EUH widok z góry

Opisywany oczyszczacz może pracować w zupełnie inteligentny sposób na podstawie odczytów z 6 czujników (7 pomiarów)! Za pomocą jednego dotyku ustawisz inteligentną pracę automatyczną względem panujących warunków w pomieszczeniu!

 

 • Czujnik pyłu PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) przełącza tryb pracy oczyszczacza na najwyższy celem wyeliminowania wykrytych zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki). Znajduje się on w łatwo dostępnym miejscu (z tyłu urządzenia), więc w łatwy sposób można go wymontować i wyczyścić w razie błędnego działania.
 • Czujniki temperatury i wilgotności współpracują ze sobą, aby zapewnić idealny poziom wilgotności w pomieszczeniu. Pierwszy mierzy temperaturę i zapewnia właściwy dobór wilgotności do temperatury (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%). Drugi natomiast wykrywa zbyt wysoką wilgotność powietrza (powyżej 80%) i zwiększa poziom jonów w powietrzu, zapobiegając rozwojowi pleśni.
 • Czujnik zapachów skutecznie walczy z niepożądanymi zapachami. Po wykryciu zapachu (tytoń, kosmetyki, alkohol, środki w aerozolu itp.) skutecznie je zneutralizuje, przełączając oczyszczacz na najwyższe obroty.
 • Czujnik światła (nowość) przełączy oczyszczacz na tryb nocny, jeśli wykryje w pomieszczeniu brak światła. Nie martw się o dużą głośność podczas snu!
 • Czujnik ruchu (nowość, można wyłączyć) wykrywa brak ruchu w pomieszczeniu i przełącza na najwolniejszy tryb pracy, dbając o najniższe zużycie energii. Zasięg czujnika to: długość - 2m, wysokość - 1,6m i rozpiętość lewo-prawo - 2,3m.

 

Wyposażenie na miarę najlepszego oczyszczacza


 

Oczyszczacz Sharp KC-G50EUH został wyposażony w szereg udogodnień, dzięki którym jego obsługa jest dopasowana do preferencji każdego użytkownika. Z nowości należy wspomnieć o programatorze czasowym umożliwiającym ustawienie żądanego czasu pracy (włączenie 2/4/6/8/10/12/14h oraz wyłączenie 1/2/4/8h). Nowością jest również barwa wyświetlacza zależna od mocy urządzenia. Opisywany model został wyposażony w srebrny wyświetlacz, w którym dodatkowo funkcja przyciemniania zapewnia komfortowe warunki do snu. Co więcej, wyświetlacz ciekawie się prezentuje, ponieważ daje efekt odbicia lustrzanego. Wyświetlacz umożliwia odczyt dostępnych funkcji (temperatura, wilgotność, czas timera), a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji!. Natomiast osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5, kurzu, ruchu i zapachu będą informowały o odczytach z czujników.

 

Producent zadbał również o łatwą możliwość relokacji urządzenia, która za sprawą kółek z blokadą oraz poręcznego uchwytu jest niezwykle prosta. Równie ciekawie prezentuje się wskaźnik jakości powietrza, który za pomocą zmieniających się kolorów informuje o stopniu zabrudzenia. Zakres kolorystyczny przebiega od koloru niebieskiego, który oznacza czyste powietrze do koloru czerwonego oznaczającego silnie zabrudzone powietrze. Oczyszczacz posiada również funkcję auto restartu, która dba o przywrócenie pracy z wcześniejszymi ustawieniami w razie problemów z zasilaniem bądź wyłączenia urządzenia.

 

Do wyboru mamy 3 tryby pracy manualnej, dzięki którym możesz sam ustawić żądaną prędkość pracy wentylatora. Podczas pracy w trybie SLEEP urządzenie działa cicho, a prędkość wentylatora jest automatycznie przełączana w zależności od ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Jeśli wybrana jest opcja automatycznego sterowania podświetleniem, to wyświetlacz na przednim panelu, wskaźnik czystości i dioda LED zostaną automatycznie wyłączone. Jest to bardzo przydatna funkcja w nocy dla komfortowego snu.

 

Kolejną znaczną zaletą Sharpa KC-G50EU-H jest wyposażenie go w 2 wyloty czystego powietrza. Pierwszy umiejscowiony na górze jest sterowany ręcznie i nie musimy się przejmować odpowiednim ustawieniem. Drugi natomiast, umiejscowiony z przodu jest sterowany ręcznie i umożliwia ustawianie kąta nachylenia wydmuchu powietrza w zakresie 40° (służy do korzystania z funkcji Plasmacluster Spot).

 

Dlaczego model jest polecany dla alergików? Dzięki właściwościom HEPA H13, nawilżaniu oraz funkcji pollen! Pollen wykrywa i wydajniej neutralizuje pyłki roślinne. Wszyscy alergicy podziękują za ten model.

 

Kolejną funkcją, jaką można wykorzystać w opisywanym modelu jest rola klimatyzera ewaporacyjnego. Dodaj do zbiornika na wodę kilkanaście kostek lodu i obniż temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni! Warto nadmienić, że 2,5-litrowy zbiornik na wodę jest łatwy w napełnianiu oraz konserwacji.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-G50EUH


Filtracja w Sharp KC-G50EUH

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie konserwacji polegającej na okresowym odkurzeniu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Jego skuteczność to co najmniej 99,97%.

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżenie powietrza (450 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Mechanizm nawilżający: obrotowa struktura

 • Plasmacluster: doskonała jonizacja powietrza

 • 3 tryby pracy manualnej: max, med, low (idealny do sypialni na noc)

 • Praca automatyczna: 6 czujników zapewnia idealne tempo pracy

 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: 7-kolorowa skala

 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza panel przed zmianą trybu pracy

 • Auto Restart: po powrocie zasilania

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

 • Wskaźnik konserwacji filtra: informacja o jakości filtra

 • Regulacja czułości czujnika: ustaw czułość czujnika

 • Alarm dźwiękowy: jeśli zbiornik na wodę jest pusty, można go wyłączyć

 • Tryb pyłki: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń

 • Air Outlet LED: podświetlenie wylotu powietrza

Sharp KC-G50EUH zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G50EUH
kolor: ciemno-szary
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 26, 53 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 33 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 180, 306 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 450 ml/h
głośność*: 19, 47, 52 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 46 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 260 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

5/5

Zamówiłem dwa oczyszczacze KC-G50EUH. Kolor doskonale komponuje się ze stylistyką nowoczesnego apartamentu w którym mieszkam. Redukcja kurzu w salonie niestety niezauważalna ale odetkanie nosa w domu i kilka razy niższe odczyty czujnika PM potwierdzają działanie. Mam nadzieję że będzie tak samo dobrze obniżał PM na jesień kiedy wróci smog.

Agent Tomek

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G50EUH

Sharp KC-G50EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G50EUH

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Sharp FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-G - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.