22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUWSharp KC-G50EUW widok z przoduSharp KC-G50EUW widok z bokuSharp KC-G50EUW widok z bokuSharp KC-G50EUW panel tylni, filtr wstępnySharp KC-G50EUW widok z góry, otwarty górny wylot powietrzaSharp KC-G50EUW widok z góry, inne ujęcieSharp KC-G50EUW otwarte obydwa wyloty powietrzaSharp KC-G50EUW wyświetlacz podczas pracySharp KC-G50EUW obsługa paneluSharp KC-G50EUW obsługa panelu z bliskaSharp KC-G50EUW kółko z blokadąSharp KC-G50EUW uchwyt, czujnik wewnętrznySharp KC-G50EUW przekrój, widok na wszystkie filtrySharp KC-G50EUW filtr wstępny, pod nim węglowyFiltr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowymFiltr HEPA H13Sharp KC-G50EUW zbiornik na wodę

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G50EUW

Cena: 2 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-52 dB
 • Koszt filtrów 260 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW

Sharp UA-HG50E-L

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 499,00 zł

Wybierz wariant

Sharp UA-HG50E-L
Sharp UA-HG50E-L
2 499,00 Odpowiednik w kolorze jasnoszarym
Sharp KC-G50EUW
Sharp KC-G50EUW
2 499,00

Sharp inteligentna praca automatycznaSharp KC-G50EUW jest topowym modelem nowej rodziny, wykorzystującym niezwykle innowacyjną i inteligentną pracę automatyczną. Urządzenie może być wykorzystane również do efektywnego nawilżania ewaporacyjnego (450 ml/h), a pomimo swojej dużej wydajności (przepływ powietrza do 306 m3/h) gwarantuje cichą pracę (19 dB+). Opisywany model jest urządzeniem energooszczędnym i średnio zadowala się znikomymi 14W! Warto również wspomnieć o tym, że oczyszczacz zajmuje mało miejsca (904 cm2), a całość została zamknięta w wysokiej jakości matowej obudowie.

 

Zastosowanie świetnego systemu filtracji oraz opatentowanej technologii Plasmacluster gwarantuje czyste powietrze w blisko 100%. Długa żywotność filtrów sięgająca aż 10 lat (filtr wstępny nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu) oznacza, że eksploatacja urządzenia jest tania. Oczyszczaczowi niedawno został przyznany Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Sharp KC-G50EUH i zamiennik Sharp UA-HG50E-L

 

Plasmacluster - koniec z wirusami


 

Sharp KC-G50EUW widok górna część

O Plasmacluster robi się głośno. Nie ma się co dziwić, ponieważ opatentowana, w pełni bezpieczna technologia jonizacji doskonale radzi sobie z niemal wszystkimi alergenami wziewnymi i wirusami, neutralizuje je w nawet ze skutecznością na poziomie 99.9%. Jonizator generuje odpowiednią ilość niezwykle stabilnych jonów dodatnich oraz ujemnych. Jony dodatnie i ujemne po zetknięciu się ze sobą na powierzchni wirusa czy czynnika alergizującego, wytwarzają na nim rodnik hydroksylowy, który deaktywuje go. Sharp KC-G50EUW został wyposażony w niezwykle wydajny generator Plasmacluster HIGH DENSITY 7000.

 

Nowością jest tryb Plasmacluster Spot, odpowiadający za usuwanie zapachów, bakterii i wirusów z różnych przedmiotów, jak koszule, poduszki, buty narciarskie czy kask motocyklowy. Polega on na emisji największej możliwej 'dawki' jonów punktowo (przed urządzeniem), która jest o około 10 razy większa niż normalnie (nawet 70 000 jonów na cm3)! Pozbędziesz się uciążliwych zapachów: dymu tytoniowego, potu, zwierząt, zapachów kuchennych itp. W tym trybie nadmuch powietrza odbywa się jedynie z przedniego wywiewu, a główny (górny) pozostaje zamknięty. Kąt nachylenia nadmuchu możemy ręcznie ustawić w zakresie 20° góra i 20° dół, więc możesz ustawić nadmuch dokładnie, gdzie chcesz (np. na dywan, na którym uprzednio przebywały zwierzęta lub na zasłony przesiąknięte dymem nikotynowym). Podczas pracy w tym trybie będzie emitowany silny strumień jonów przez 8 godzin, a po zakończeniu operacji oczyszczacz wróci do poprzedniego trybu pracy.

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Zapachów:

Bakterii:

Papierosów
około 30 minut

Zwierząt domowych
około 6 godzin

Suszonych ubrań
około 3 godziny

Potu
około 6 godzin

Gotowania
około 2 godziny

Bakterie
około 8 godzin

*czasy optymalne dla odległości ok. 70 cm od podłogi i 50 cm z wylotu powietrza

 

6 czujników


 

Jak niezwykle inteligentnym urządzeniem jest Sharp KC-G50EUW świadczy zastosowanie 6 czujników, które stale monitorują warunki klimatyczne w pomieszczeniu. Co więcej, za pomocą jednego dotyku, ustawisz inteligentną pracę automatyczną.

 

Urządzenie na podstawie ciągłych odczytów z czujników będzie dostosowywało tempo pracy oczyszczacza do warunków panujących w pomieszczeniu. Czujnik pyłu PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) po wykryciu zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) w powietrzu przejdzie na najszybsze tempo pracy, aby skutecznie i szybko się ich pozbyć. Czujnik ten znajduje się w tylnej części urządzenia. Jest on zabezpieczony filtrem, który łatwy w demontażu w celu umycia.

 

Czujnik temperatury mierzy temperaturę i dba o idealny poziom wilgotności w powietrzu (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%). Jeśli poziom wilgotności osiągnie stan powyżej 80%, to dzięki czujnikowi wilgotności urządzenie zwiększy poziom jonów w powietrzu i zapobiegnie rozwojowi pleśni.

 

Czujniki zapachów wykrywa niepożądane zapachy (tytoń, kosmetyki, alkohol, środki w aerozolu itp.) i przełącza tryb pracy na najwyższy, aby je wyeliminować.

 

Nowinką jest zastosowanie czujnika światła oraz czujnika ruchu. Pierwszy po wykryciu wyłączenia światła w pomieszczeniu przełączy urządzenie w tryb sleep, przygotowując w ten sposób idealne warunki do snu. Drugi natomiast, jeśli wykryje brak ruchu w pomieszczeniu (zasięg dł. - 2m, wys. - 1,6m oraz rozpiętość lewo-prawo - 2,3m), przełączy się do trybu minimalnego natężenia nawiewu powietrza, aby obniżyć zużycie energii. Warto wspomnieć o tym, że można anulować wykrywanie czujnika ruchu.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

Nowość! Ulepszone filtry


 

Sharp KC-G50EUW widok górna część

Do oczyszczacza Sharp KC-G50EUW włożono nowe i ulepszone filtry. Zmianie podległy wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Filtr HEPA H13 pozostał bez zmian, więc wysoka skuteczność na poziomie co najmniej 99,97% w wyłapywaniu zanieczyszczeń jest niezmieniona. Warto wspomnieć o dużej powierzchni HEPA, która wynosi tutaj aż 1 m2.

 

Filtr wstępny dostał nową gęściejszą siatkę, która teraz jest w stanie zatrzymać pyły o wielkości nawet 240 mikronów. Filtr ten jest jednocześnie panelem tylnym oraz wlotem powietrza. Filtr nawilżacza jest teraz bardziej wytrzymały i można go myć ręcznie, co ułatwia w znaczny sposób utrzymanie go w czystości.

 

Największej przemianie podległ filtr z aktywnym węglem, do którego dodano nieorganiczny sorbent. Żel krzemionkowy (SiO2) jest w stanie wyłapać tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx). Tlenki te występują głównie w dużych miastach, w których jest wysokie natężenie ruchu samochodowego i mogą być znaczącym źródłem brudnego powietrza. Zapachy są rozkładane na mniejsze cząsteczki i lepiej pochłaniane. Dzięki wykorzystaniu SiO2 zwiększono nawet 3-krotnie stopień absorpcji.

 

Sharp KC-G50EUW - dobry wybór


 

Inżynierowie wyposażyli Sharp KC-G50EUW w szereg innowacyjnych rozwiązań. Programator czasowy, którego brakowało w serii KC-A pozwoli na zaprogramowanie czasu pracy urządzenia (włączenie 2/4/6/8/10/12/14h oraz wyłączenie 1/2/4/8h). 3 tryby pracy manualnej umożliwiają dostosowanie szybkości pracy wentylatora do naszych potrzeb, a inteligentny wyświetlacz za pomocą 7 kolorów poinformuje nas o aktualnym stopniu zabrudzenia powietrza. Zakres kolorystyczny przebiega od koloru niebieskiego, który oznacza czyste powietrze do koloru czerwonego oznaczającego silnie zabrudzone powietrze.

 

Warto w tym momencie wspomnieć, że wyświetlacz charakteryzuje się pięknym srebrnym kolorem, dającym efekt odbicia lustrzanego i został wyposażony w funkcję przyciemniania, która przyda się szczególnie w nocy. Za pomocą wyświetlacza nie tylko dowiesz się o aktualnym poziomie temperatury i wilgotności, czasu timera, ale również o aktualnym zużyciu energii w zależności od bieżącej operacji! Wyświetlacz posiada również osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5, kurzu, ruchu oraz zapachu.

 

Dla wygodnego transportu oczyszczacz został wyposażony w kółka z blokadą oraz poręczny uchwyt. Produkt został wyposażony w 2 wyloty czystego powietrza: górny (sterowany automatycznie) oraz, wcześniej wspominany przedni (sterowany ręcznie i umożliwiający ustawienie kąta nachylenia wydmuchu w 40°) i korzystania z funkcji Plasmacluster Spot. Funkcja auto restart gwarantuje przywrócenie urządzenia do pracy w przypadku zaniku zasilania lub wyłączenia urządzenia. Co więcej, praca będzie się odbywała z wcześniejszymi ustawieniami.

 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Nie zapomniano również o alergikach, dla których model jest polecany. Za sprawą filtra HEPA, funkcji nawilżania oraz funkcji pollen wykrywającej i wydajniej usuwającej pyłki roślin, pozbędziemy się większości alergenów z powietrza.

 

Podczas pracy w trybie SLEEP urządzenie działa cicho, a prędkość wentylatora jest automatycznie przełączana w zależności od ilości zanieczyszczeń w powietrzu. Jeśli wybrana jest opcja automatycznego sterowania podświetleniem, to wyświetlacz na przednim panelu, wskaźnik czystości i dioda LED zostaną automatycznie wyłączone. Jest to bardzo przydatna funkcja w nocy dla komfortowego snu.

 

Dodając do zimnej wody kilkanaście kostek lodu zyskujemy funkcję klimatyzera ewaporacyjnego. Dzięki temu obniżymy temperaturę w pomieszczeniu. 2,5-litrowy zbiornik na wodę jest łatwy w napełnianiu oraz konserwacji. Oczyszczacz został wyposażony w kółka jezdne z blokadą i poręczny uchwyt, które ułatwiają transport.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-G50EUW


Filtracja w Sharp KC-G50EUW

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie konserwacji polegającej na okresowym odkurzeniu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Jego skuteczność to co najmniej 99,97%.

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżenie powietrza (450 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Mechanizm nawilżający: obrotowa struktura

 • Plasmacluster: doskonała jonizacja powietrza

 • 3 tryby pracy manualnej: max, med, low (idealny do sypialni na noc)

 • Praca automatyczna: 6 czujników zapewnia idealne tempo pracy

 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: 7-kolorowa skala

 • Blokada rodzicielska: zabezpiecza panel przed zmianą trybu pracy

 • Auto Restart: po powrocie zasilania

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji przez 60 minut

 • Wskaźnik konserwacji filtra: informacja o jakości filtra

 • Regulacja czułości czujnika: ustaw czułość czujnika

 • Alarm dźwiękowy: jeśli zbiornik na wodę jest pusty, można go wyłączyć

 • Tryb pyłki: 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń

 • Air Outlet LED: podświetlenie wylotu powietrza

Sharp KC-G50EUW zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-G50EUW
kolor: biały
wymiary: 262x345x631 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 5, 26, 53 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 14, 33 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 180, 306 m3/h
nawilżanie*: 150, 300, 450 ml/h
głośność*: 19, 47, 52 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 40, 46 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 260 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

4/5

Mam już od kilku ładnych lat (numer seryjny poniżej 100) i ogólnie ma swoje mankamenty. Tak jak wspominają inni czujnik światła w zimie ma zbyt niską czułość nawet na skrajnych ustawienia i musi stać pod źródłem światła do prawidłowej pracy. Dodatkowo mechanizmowi nawilżacza zdarza się popiskiwać - ja swój rozebrałem na części pierwsze w celu dostania się do mechanizmu i porządnie go przesmarowałem smarem litowym, co znacznie poprawiło kulturę pracy. Dodatkowo należy od czasu do czasu pozbyć się kamienia i nasmarować zewnętrzną powierzchnie obudowy filtra (ja używam do tego żelu silikonowego firmy od u(ni)milania sobie życia) i to poprawia znacznie jego kulturę pracy. Ogólnie raczej polecam, w środku zbudowany jest porządnie, ale nie jest to sprzęt bezobsługowy.

Krzysiek

5/5

Dobra jakość użytego materiału, łatwy w obsłudze, tryb Intelligent Mode bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Czyści i nawilża powietrze w sypialni moich dzieci. Zniknął męczący je kaszel. Mówiąc krótko, POLECAM :).

Jakub

3.9/5

na podstawie 18 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G50EUW

Sharp KC-G50EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-G50EUW

Sharp KC-G50EUW to unowocześniony sprzęt względem generacji KC-D. Najważniejsza cecha to wielofunkcyjność (oczyszczanie, jonizowanie i nawilżanie powietrza w 1 produkcie). W porównaniu do KC-D50 największymi zmianami są: nowy filtr węglowy, dodanie czujnika światła i ruchu oraz trybu inteligentnego. Model w odróżnieniu od słabszego G40 został wzbogacony o czujnik niebezpiecznych gazów. To dobry argument, aby rozważyć wybór 50’tki zamiast 40’tki.

 

Wygląd zewnętrzny

W oczyszczaczu Sharp KC-G50EUW wygląd pozostaje taki sam jak w przypadku całej serii KC-G. Model wymiarowo jest taki sam jak KC-G40EUW. Oczyszczacz jest w kolorze białym (dostępna jest 2 wersja – szary KC-G50EU-H). Warto zaznaczyć, że oba modele są matowe. Główny wylot powietrza znajduje się w górnej płaszczyźnie. Wyświetlacz został przeniesiony na front obudowy, a nad wyświetlaczem znajduje się dodatkowy wylot powietrza z regulacją kąta nadmuchu. Kółeczka jezdne ułatwiają transport i można je łatwo zablokować.

 

Główne funkcje

Wielozadaniowość to mocna strona produktu, dostępne funkcje to:

 • Oczyszczanie powietrza – wydajność została utrzymana na poziomie 306 m3/h (tyle, co konkurencyjne A50 i D50)
 • Jonizator Plasmacluster – dobrze znana wersja z poprzednich modeli o maksymalnej liczbie jonów 7 000 jednostek na cm3. Nowością jest Plasmacluster Spot – możliwość punktowego jonizowania i osiągnięcia stężenia 70 000 jednostek na cm3
 • Ewaporacyjne nawilżanie powietrza – wydajność uległa niewielkiemu zmniejszeniu do maksymalnie 450 ml/h. Objętość zbiornika to 2,5 L

 

Wydajność Sharp KC-G50

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

60/180/306 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni.

Powierzchnia działania

38 m2

Wydajność nawilżacza

150/300/450 ml/h

Obniżenie względem starszych wersji, wystarczająca wydajność.

Jonizator Plasmacluster

7000 jonów/cm3

Bez zmian.

Głośność

20/40*/46 dB

Obniżenie głośności, spora różnica w trybie średnim pomiędzy oczyszczaniem a oczyszczaniem z nawilżaniem (47 vs 40 dB).

Zużycie energii

6,5/14/33 W

Niskie zapotrzebowanie na energię.

*w trybie z nawilżaniem

 

Sharp KC-G50EUW czujniki

 

W oczyszczaczu znajduje się ten sam zestaw czujników co w wyższej wersji KC-G60:

 1. Optyczny czujnik pyłów
 2. Temperatury
 3. Wilgotności względnej
 4. Natężenia światła
 5. Czujnik ruchu
 6. Czujnik zapachów

Czujniki zapewniają automatyczną pracę w odniesieniu do bieżącej jakości powietrza, pory dnia i ruchu w pomieszczeniu. Oczyszczacz wymaga autokalibracji w czystym powietrzu po każdym uruchomieniu do prądu, co jest mało praktyczne i większość użytkowników dowiaduje się o tym, dopiero gdy zauważają bardzo słabą wykrywalność PM2.5. Nawet po poprawnej kalibracji czujnik reaguje na PM2.5 od dość wysokich poziomów (ponad 50 µg/m3), dlatego warto zaopatrzyć się w zewnętrzny czujnik PM2.5.

 

Wyniki pomiarów są na bieżąco prezentowane na 7-stopniowej, kolorystycznej skali. Inne wskazania to: obecność kurzu w powietrzu, sygnalizacja obecności PM2.5, monitorowanie niskiej wilgotność i temperatury, wskaźnik trybu nawilżania i pustego zbiornika. Liczbowo podawane jest aktualne zużycie energii, wilgotność względna, temperatura.

 

Pracę oczyszczacza kontrolujemy poprzez przyciski na panelu sterującym. Brakuje udogodnienia w postaci pilota na podczerwień lub aplikacji mobilnej do sterowania online. Dostępnych jest kilka trybów pracy: manualne (nocny, pollen, low, medium, high) i automatyczne (Intelligent, Plasmacluster Ion Spot, Clean Ion Shower).

 

Filtry do oczyszczacza Sharp KC-G50EUW

 • Filtr wstępny zatrzymuje więcej kurzu, bo otrzymał gęściejszą i lepiej wykonaną siateczkę.
 • Do filtra węglowego dodano żel krzemionkowy (SiO2), który zatrzymuje tlenki siarki (SOX) i azotu (NOX). Zmiana jest pozytywna, szczególnie gdy mieszkanie znajduje się blisko ulicy lub w gęstej zabudowie. Dyskusyjna pozostaje natomiast deklaracja producenta o 3-krotnym wzroście stopnia adsorpcji. O połowę zmniejszono masę węgla aktywnego, a zarazem jego pojemność.
 • Filtr HEPA nie uległ zmianie, w środku znajdziemy filtr klasy H13, o skuteczności 99,97%.
 • Filtr nawilżacza – zmiana mechanizmu napędzającego.

 

4 filtry w Sharp KC-G50EUW
4 filtry w Sharp KC-G50EUW

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA 13

do 3 lat

470 zł

Węgiel aktywny + żel krzemionkowy

do 5 lat

229 zł

Filtr nawilżacza

do 5 lat

299 zł

Roczny koszt eksploatacji

~275 zł

 

Należy zaznaczyć, że producent określa żywotność filtrów na okres maksymalnie 10 lat. Realnie w przeciętnym polskim domu, przy dużym zanieczyszczeniu, czas ten może być nawet do 5 razy krótszy! Podajemy wartości szacunkowe.

 

Dodatkowe informacje

 • Uchwyty i kółeczka, które ułatwiają transport. Kółeczka nie tworzą zarysowań, pozwalają na ruch tylko w jednej płaszczyźnie bocznej
 • Blokada rodzicielska
 • W przypadku zaniku i powrotu zasilania urządzenie powróci do pracy dzięki funkcji Auto Restart
 • Regulowanie czułości czujników i sposobu ich działania
 • Sygnał dźwiękowy, gdy zbiornik jest pusty

 

Podsumowanie

Oczyszczacz Sharp to dobry sprzęt wielofunkcyjny, co potwierdza popularność tych produktów. Jako jedyny z rodziny KC-G nie został wzmocniony pod kątem przepływu powietrza. Parametry, takie jak wydajność i głośność w odniesieniu do deklarowanej powierzchni, są na dobrym poziomie. Niezmiennie jonizacja Plasmacluster jest silnym argumentem przemawiającym za tym oczyszczaczem powietrza.

 

Zatrzymywanie SOX i NOX to godne uwagi możliwości. Koszty eksploatacji są rozsądne jak na urządzenie z nawilżaniem. Laserowy czujnik PM2.5 z wyświetlaczem stężenia pyłów poprawiłby możliwości oczyszczacza. Obecnie kalibracja może być uciążliwa, a dokładność pomiarów pozostawia wiele do życzenia.

 

Brakuje sterowania online lub pilota na podczerwień. Brak wskaźnika zużycia filtrów, przy deklarowanych 10 latach to duża wada. Pomimo tych niuansów, nie ma na rynku rozsądniejszych urządzeń wielofunkcyjnych.

 

Sharp KC-G50EUH i zamiennik Sharp UA-HG50E-L

 

Zalety
Głośność
Jonizacja Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Zużycie energii
Wydajność energetyczna
Rozsądne koszty eksploatacji jak na urządzenie wielofunkcyjne
Wady
Brak sterowania online
Brak wyświetlacza stężenia PM2.5
Czułość czujnika PM2.5
Brak pomiaru zużycia filtrów

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-G50EUW

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr FZ-G40DFE

FZ-G40DFE

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Sharp FZ-G60MFE

FZ-G60MFE

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-G - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.