22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-TSharp UA-HD40E-T - widok przódSharp UA-HD40E-T - widok bokSharp UA-HD40E-T - widok bok, zbiornik na wodęSharp UA-HD40E-T - widok bok, mechanizm nawilżaczaSharp UA-HD40E-T - widok tył, filtr wstępnySharp UA-HD40E-T - widok tył, rozłożone filtrySharp UA-HD40E-T - panel sterowaniaSharp UA-HD40E-T - wywiew powietrzaSharp UA-HD40E-T - aranżacjaSharp UA-HD40E-T - aranżacjaSharp UA-HD40E-T - aranżacjaOczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T

Sharp UA-HD40E-T

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HD40E-T

Cena: 1 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-47 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-HD40E-T z technologią Plasmacluster

Sharp UA-HD40E-T to elegancki oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania i bezpieczną technologią jonizacji Plasmacluster. Wysokiej klasy obudowa o brązowej barwie to druga wersja kolorystyczna modelu UA-HD40E. Dodatkowo wyraźny, szklisty połysk nadaje urządzeniu ponadczasowej elegancji. Przepływ powietrza na poziomie do 216 m3/h sprawia, że urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 26 m2. Przyznany mu atest PZH jest potwierdzeniem bezpieczeństwa podczas jego stosowania i braku negatywnego wpływu na środowisko. Najnowsze badania dowodzą również, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T posiada filtry o długiej żywotności, jest więc tani w eksploatacji. Działa cicho (od 23 dB) i nie pobiera dużych ilości prądu (już od 5W na najniższych obrotach). Skuteczny filtr HEPA H13, wydajne nawilżanie (do 440 ml/h), opatentowana technologia Plasmacluster i specjalny tryb pollen sprawiają, że to bardzo dobry oczyszczacz dla alergików. Wysoką jakość wykonania oczyszczaczy z logo Sharp potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Sharp UA-HD40E-T gwarancja premium 24H

 

Powietrze wolne od smogu, wirusów i alergenów


 

Sharp UA-HD40E-T widok front

Nowoczesny Sharp UA-HD40E-T zapewnia 4-stopniową filtrację, którą wspiera opatentowana technologia jonizacji Plasmacluster. Pozostawia powietrze w blisko 100% wolne od zanieczyszczeń mechanicznych, wirusów, alergenów i szkodliwych gazów. Właściwości filtra HEPA H13 sprawiają, że jest szczególnie polecany alergikom i osobom zmagającym się z chorobami górnych dróg oddechowych.

 

Brudne powietrze jest zasysane przez tylny panel urządzenia, będący jednocześnie filtrem wstępnym. Posiada gęstą siateczkę, której zadaniem jest wychwytywanie największych zanieczyszczeń - m.in. sierści, kurzu czy włosów. Kolejnym etapem jest filtr węglowy o zawartości ok. 170 g węgla aktywnego, który skutecznie pochłania szkodliwe gazy i zapachy z gospodarstwa domowego. Powietrze przechodzi również przez filtr HEPA H13 o powierzchni 1 m2 – jego skuteczność w zatrzymywaniu zanieczyszczeń mechanicznych (m.in. pyłów PM2.5, wirusów i alergenów) wynosi co najmniej 99,97%.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T posiada wygodny wskaźnik filtra. To specjalna wskazówka dla użytkownika, dzięki której nie przeoczy momentu na wykonanie czynności konserwacyjnych czy montażu nowego. Uruchomi się po ok. 720 godzinach pracy urządzenia.

 

Bezpieczne nawilżanie ewaporacyjne


 

Sharp UA-HD40ET oferuje także wydajne nawilżanie (do 440 ml/h). Wykorzystuje bezpieczną dla użytkownika i środowiska naturalnego metodę ewaporacyjną – do działania nie potrzebuje więc żadnych środków chemicznych. Nie pozostawia też białego nalotu i mokrych plam na meblach. Żywotność filtra nawilżacza, który odpowiada za łączenie suchego powietrza z cząsteczkami wody, może sięgać nawet 10 lat.

 

Wygodę użytkowania podnosi tryb automatycznego nawilżania. Urządzenie posiada czujniki temperatury i wilgotności, które współpracują ze sobą, regulując optymalne warunki w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%). Uruchamiając tryb automatyczny, użytkownik nie ma możliwości regulacji stopnia nawilżenia. Zastosowany w urządzeniu wskaźnik poinformuje go o przybliżonym poziomie wilgotności.

 

Technologia Plasmacluster - wsparcie w walce z alergią


 

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T zapewnia równowagę jonową w pomieszczeniu, która wpływa korzystnie na samopoczucie oraz zdrowie użytkowników. Technologia Plasmacluster wykorzystuje znane ze środowiska naturalnego jony ujemne i dodatnie, które wytwarza wydajny generator HIGH DENSITY 7000.

 

Dzięki opatentowanej technologii Plasmacluster oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T osiąga jeszcze większą efektywność w walce z zanieczyszczeniami. Jony otaczają napotkane w powietrzu zanieczyszczenia, a następnie dezaktywują je. Ich potwierdzona badaniami skuteczność w usuwaniu wirusów, bakterii i alergenów wziewnych sięga nawet 99,9%.

 

W urządzeniu dostępny jest także tryb Plasmacluster Ion Shower. Oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T generuje jony o wysokim stężeniu i emituje bardzo silny strumień powietrza. Proces trwa 60 minut i służy skutecznemu odświeżaniu powietrza. Dzięki niemu zatrzymany jest proces rozwoju grzybów w pomieszczeniu.

 

Technologia Plasmacluster – skuteczność. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2


 

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2) i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Innowacyjny oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T


Sharp UA-HD40E-T wywiew powietrza

 

Na szczególną uwagę zasługuje ulepszony przepływ powietrza. W oczyszczaczu Sharp UA-HD40E-T zastosowany nową konstrukcję wywiewu, która pozwala na wykorzystywanie efektu Coandy. Aby uzyskać najkorzystniejszy przepływ powietrza, producent doposażył urządzenie w drugi wywiew ustawiony pod kątem 20°. Jego zadaniem jest stabilizacja głównego strumienia, który krąży w pomieszczeniu po ścieżce ściana - sufit - ściana - podłoga. W ten sposób zanieczyszczenia kierowane są w stronę podłogi, skąd są efektywnie wychwytywane przez oczyszczacz.

 

O innowacyjności urządzenia świadczy również zastosowana automatycznie zamykana osłona wywiewu, która pełni dwie role. W czasie pracy oczyszczacza jej zadaniem jest kierowanie strumieniem oczyszczonego powietrza. Gdy zaś urządzenie pozostaje w stanie spoczynku, zabezpiecza je przed gromadzeniem się kurzu w środku.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T wyróżnia również funkcja Advanced Auto. Dzięki niej możliwe jest skuteczne przeciwdziałanie rozwojowi grzybów. Gdy poziom wilgotności powietrza przekroczy 70%, zostanie uruchomiony wcześniej wspomniany tryb Ion Shower. Połączenie szybkiego tempa pracy wentylatora i silnej jonizacji zapobiega rozwojowi drobnoustrojów.

 

Automatyczne działanie i wygoda użytkowania


 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T został wyposażony w 3 precyzyjne czujniki – pyłów, wilgotności i temperatury. To właśnie one sprawiają, że możliwa jest praca automatyczna, w której prędkość pracy wentylatora dopasowana jest do poziomu zanieczyszczeń i wilgotności. Na uwagę zasługuje również tryb pollen, w którym oczyszczacz jest bardziej wrażliwy na obecność alergenów. Użytkownik zyskuje także 3 tryby ustawiane manualnie. Dzięki regulacji jasności wskaźników urządzenie nie przeszkadza w czasie odpoczynku.

 

Sharp UA-HD40E-T panel sterowania

Model posiada intuicyjny panel sterowania. Użytkownik otrzymuje dzięki niemu dostęp do wszystkich funkcji dodatkowych. Wygodę użytkowania podnosi programator czasowy, dzięki któremu możliwe jest ustawienie automatycznego uruchomienia (po 2/4/6/8/10/12/14 godzinach) i wyłączenia (po 1/2/4/8 godzinach) oczyszczacza. Dodatkowym udogodnieniem jest wyświetlacz, na którym znajduje się wskaźnik jakości powietrza (skala kolorystyczna) informujący o jego aktualnym stanie, korzystając z danych pochodzących z czujnika kurzu. Użytkownik zyskuje również wskaźnik wilgotności powietrza w postaci numerycznej.

 

Sharp UA-HD40E-T posiada również duży, 2,5-litrowy zbiornik na wodę, dzięki któremu może pracować całą noc bez konieczności uzupełniania. Istnieje możliwość wrzucenia do niego kostek lodu – oczyszczacz powietrza będzie pracował jako klimatyzer ewaporacyjny, obniżając temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni.

 

Dodatkowym atutem urządzenia jest blokada rodzicielska, dzięki której nie dojdzie do niekontrolowanej zmiany ustawień. Oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T posiada także praktyczny uchwyt i wygodne kółka z blokadą, które dodają mu mobilności. Można swobodnie przenosić go między pomieszczeniami – w ciągu dnia wykorzystując go w salonie, a nocą w sypialni.

 

5-stopniowa filtracja powietrza


Sharp UA-HD40E-T aranżacja

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje największe zanieczyszczenia (m.in. sierść, kurz, okruchy). Nie podlega wymianie, ale okresowemu czyszczeniu.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza związki lotne (m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren) i nieprzyjemne zapachy. Żywotność deklarowana przez producenta sięga 10 lat, jednak w polskich warunkach to ok. 5 lat użytkowania.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń mechanicznych, w tym PM2.5, zarodniki grzybów, bakterie oraz większość wirusów (cząsteczki o wielkości nawet 0,3 mikrona). Według deklaracji jego żywotność sięga nawet 10 lat, jednak jakość polskiego powietrza sprawia, że w naszych warunkach realnie wynosi ok. 3 lata.

 • 4. Filtr nawilżacza: mata ewaporacyjna zapewniająca optymalną wilgotność powietrza i dodatkowo zabezpieczona przed rozwojem mikroorganizmów. Żywotność filtra sięga nawet 10 lat, w zależności od jakości stosowanej wody.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: technologia jonowa dezaktywująca wirusy i inne drobiny o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza (z możliwością wyłączenia)

 • Automatyczna praca: trzy tryby AUTO i płynna regulacja obrotów

 • Autonomiczny oczyszczacz: urządzenie może pracować bez wody

 • 3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

 • Wskaźnik jakości powietrza: informuje o aktualnym stanie powietrza

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i niski (doskonały na noc)

 • Funkcja Advanced Auto: intensywna walka ze smogiem i alergenami

 • Wskaźnik braku wody i nawilżania: informacja o pracy nawilżacza

 • Automatyczna przysłona wywiewu: dla ochrony filtrów od strony wywiewu

 • TIMER: zdefiniujesz czas uruchomienia i wyłączenia urządzenia

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie czyszczenia

 • Auto Restart: przywrócenie do pracy po zaniku zasilania

 • Regulacja czułości czujników: niska, średnia, wysoka

 • Regulacja jasności wyświetlacza: jasny, ciemny, wyłączony

 • Kółka transportowe: komfortowe przenoszenie urządzenia

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

Sharp UA-HD40E-T z filtrami
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HD40E-T
kolor: brązowy
wymiary: 399 × 615 × 230 mm
waga: 7,9 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7, 14, 19 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 144, 216 m3/h
nawilżanie*: 190, 370, 440 ml/h
głośność*: 23, 37, 47 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 37, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1 m2
ilość węgla aktywnego: 170 g
szacunkowy roczny koszt: 160 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Bardzo,bardzo,bardzo dobrze!

Jola

5/5

Oczyszczacz działa bez zarzutów. Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć oczyszczacz właśnie w takim kolorze, bo idealnie pasuje do wnętrza mojego salonu.

Krysia

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HD40E-T

Sharp UA-HD40E-T

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-HD40E-T

Sharp UZ-HD4DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-HD4DF

Filtr węglowy — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Sharp UZ-HD4HF - filtr HEPA do oczyszczacza

UZ-HD4HF

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Sharp UZ-HD6MF - filtr nawilżacza do oczyszczacza

UZ-HD6MF

Filtr nawilżacza — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 129,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.