22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG30E-B
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG30E-BSharp UA-HG30E-B - widok przódSharp UA-HG30E-B - widok frontSharp UA-HG30E-B - widok bokSharp UA-HG30E-B - panel sterowaniaSharp UA-HG30E-B - rozłożone filtryOczyszczacz powietrza Sharp UA-HG30E-B
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG30E-B

Sharp UA-HG30E-B

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 099,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG30E-B

Cena: 1 199,00 zł1 099,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 21 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-48 dB
 • Koszt filtrów 170 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-HG30E-B głośność tylko 21 dB

Sharp UA-HG30E-B to czarny oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (350 ml/h), który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 21 m2 (przepływ powietrza do 180 m3/h). Urządzenie oferuje 3-stopniową filtrację i opatentowaną technologię jonizacji Plasmacluster, usuwając blisko 100% pyłów, wirusów i alergenów, dzięki czemu jeszcze szczególnie polecane alergikom. Przyznany mu atest PZH potwierdza bezpieczeństwo jego stosowania - nie ma negatywnego wpływu na użytkowników i środowisko. Wysoką jakość wykonania oczyszczacza potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020. Najnowsze badania dowodzą również, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG30E-B pracuje cicho – już od 21 dB. Z powodzeniem może być więc wykorzystywany podczas wytężonej pracy umysłowej czy w czasie regenerującego snu. Jest niezwykle energooszczędny – zużycie energii w trybie najwyższym to zaledwie 27 W. Na uwagę zasługują również wysokiej klasy filtry o długiej żywotności i związane z nimi atrakcyjne koszty eksploatacyjne. Urządzenie wyróżnia również korzystna cena.

 

Sharp UA-HG30E-B gwarancja premium 24H

 

Intuicyjny oczyszczacz Sharp UA-HG30E-B


 

Sharp UA-HG30E-B widok front

Oczyszczacz z funkcją nawilżania Sharp UA-HG30E-B jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Producent wyposażył urządzenie w 3 czujniki: kurzu, wilgotności i temperatury, dzięki którym możliwa jest praca automatyczna dostosowana do warunków panujących w pomieszczeniu. Prędkość działania wentylatora pozostaje zależna od poziomu kurzu, a poziom wilgotności (55-65%) dopasowany jest do panującej temperatury.

 

Dane pochodzące z czujnika wykorzystuje wskaźnik kurzu, czyli 3-stopniowa skala kolorystyczna, która informuje o jakości powietrza w pomieszczeniu (zielony oznacza czyste powietrze, pomarańczowy - umiarkowanie zabrudzone, a czerwony - bardzo zanieczyszczone). Jest szczególnie przydatną wskazówką, gdy użytkownik zdecyduje się korzystać z 3 trybów ustawianych manualnie (max, średni, cichy).

 

Wszystkie funkcje można uruchomić z poziomu przejrzystego panelu sterowania, który daje także możliwość odczytu interesujących danych. To właśnie na nim znajdują się wskaźniki temperatury (0-50°C) i wilgotności (20-90%). Oczyszczacz Sharp UA-HG30E-B posiada także wyłącznik czasowy, który pozwala na ustawienie zakończenia pracy po 1, 2, 4 lub 8 godzinach. Daje również możliwość ustawienia funkcji auto restartu, dzięki której urządzenie wróci do ostatniego trybu pracy po nagłym zaniku zasilania.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG30E-B posiada 1,8-litrowy zbiornik na wodę (wystarcza na 5 godzin pracy!), który jest bardzo łatwy w demontażu i czyszczeniu. Został wyposażony w specjalny uchwyt, który ułatwia jego opróżnianie oraz konserwację filtra nawilżacza. Dla wygody użytkownika na panelu znajduje się także wskaźnik FULL, który informuje o pełnym zbiorniku. Oczyszczacz Sharp UA-HG30E-B może być wykorzystywany także jako klimatyzer ewaporacyjny, który obniża temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni. Wystarczy do zbiornika wrzucić kilkanaście kostek lodu, by cieszyć się przyjemnym chłodem w cieplejsze dni.

 

Ekonomiczne oczyszczanie powietrza


 

Sharp UA-HG30E-B jest skuteczny i ekonomiczny – posiada wysokiej klasy filtry o długiej żywotności i wyróżnia się naprawdę niskim zużyciem prądu (4,1-27 W). Brudne powietrze jest zasysane przez tylny panel będący jednocześnie filtrem wstępnym, który nie podlega wymianie. Skutecznie zatrzyma większe zanieczyszczenia (m.in. kurz, sierść czy włosy) i chroni następne warstwy. Następnie powietrze przechodzi przez filtr węglowy (170 g) usuwający szkodliwe gazy i zapachy oraz wysokiej klasy filtr HEPA H13 o powierzchni 1,2 m2, który skutecznie zatrzymuje pyły, wirusy i alergeny. Oba cechuje długa żywotność sięgająca nawet 2 lat.

 

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Należy podkreślić, że oczyszczacz Sharp UA-HG30E-B oferuje funkcję nawilżania – w tym celu wykorzystuje w pełni bezpieczną metodę ewaporacyjną. Posiada filtr łączący suche powietrze z wodą, który można myć pod bieżącą wodą, a jego żywotność sięga nawet 5 lat. Użytkownik może samodzielnie zdecydować, czy chce, by tryb nawilżania był uruchomiony. O jego pracy informuje wskaźnik trybu nawilżania, czyli zmieniająca kolory dioda:

 • zielony – włączony,
 • zielony pulsujący – włączony, należy uzupełnić wodę,
 • brak światła – wyłączony.

 

Dla wygody użytkownika i celem zarówno podniesienia jakości filtracji, jak i przedłużenia żywotności filtrów, oczyszczacz Sharp UA-HG30E-B posiada wskaźnik zanieczyszczenia filtra. To pomarańczowa dioda przypominająca o przeprowadzeniu niezbędnych czynności konserwacyjnych. Zaświeci się po ok. 720 godzinach pracy urządzenia, a po wyczyszczeniu filtra należy go zresetować.

 

Technologia Plasmacluster – wsparcie w oczyszczaniu powietrza


 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG30E-B oferuje 3-stopniową filtrację wspieraną przez opatentowaną przez producenta technologię Plasmacluster, która wyraźnie podnosi jakość powietrza. Urządzenie posiada wydajny generator jonów High Density 7000, który dba o równowagę jonową w pomieszczeniu. To technologia inspirowana naturą, a rześkie powietrze zbliżone jest do tego, które znamy z lasu – tym samym w mieszkaniu czujemy się wypoczęci i zrelaksowani.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp UA-HG30E-B to przede wszystkim skuteczna walka z zanieczyszczeniami. Jony otaczają zanieczyszczenia i dezaktywują je. Badania przeprowadzone przez LSI Medience Corporation dowiodły, że skuteczność w usuwaniu wirusów, alergenów i pleśni sięga nawet 99,9% – staje się więc wyjątkowym wsparciem dla alergików.

 

Technologia Plasmacluster – skuteczność. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG30E-B oferuje także tryb Clean Ion Shower. Przez 10 minut urządzenie generuje silny strumień powietrza z dużą dawką jonów, które zmniejszają elektryczność statyczną. Następnie na 50 minut zwiększa czułość czujnika kurzu, by wentylator pracował z najwyższą mocą i dokładnie oczyścił pomieszczenie z zalegających zanieczyszczeń.

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2


 

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2) i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

5-stopniowa filtracja powietrza


Sharp UA-HG30E-B rozłożone filtry

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (kurz, sierść, włosy etc.).

 • 2. Filtr węglowy: neutralizuje zapachy występujące w gospodarstwach domowych oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr nawilżacza: utrzymuje optymalny poziom nawilżenia w pomieszczeniu.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: technologia jonowa, która pozbywa się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Technologia Plasmacluster: powietrze wolne od wirusów i alergenów

 • Tryb Ion Shower: przygotuje komfortowe warunki do snu

 • Funkcja nawilżania: wydajne nawilżanie powietrza (350 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: urządzenie może pracować bez wody

 • Tryb auto: automatyczna praca

 • 3 tryby pracy manualnej: maks, średni, cichy (idealny do sypialni)

 • Tryb SLEEP: wyłącza wskaźniki z przodu oczyszczacza

 • 3 czujniki: kurzu, temperatury i wilgotności

 • Wskaźnik kurzu: 3-kolorowa skala

 • Wskaźnik nawilżania: informacja o braku wody i pracy nawilżacza

 • Wskaźnik filtra: informacja o czynnościach konserwacyjnych

 • Wyświetlacz: poziom temperatury (0-50°C) i wilgotności (20-90%)

 • Regulacja jasności wyświetlacza: komfortowe warunki na noc

 • Wyłącznik czasowy: umożliwiający ustawienie czasu wyłączenia

 • Auto Restart: powrót do ostatniego trybu

 • Uchwyty: wygodne przenoszenie

Sharp UA-HG30E-B
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HG30E-B
kolor: czarny
wymiary: 380 × 570 × 197 mm
waga: 7,2 kg
pobór prądu/moc*: 4.1, 12, 27 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 4.1, 12, 27 W
zbiornik: 1,8 L
przepływ powietrza*: 52, 125, 180 m3/h
nawilżanie*: 140, 280, 350 ml/h
głośność*: 21, 38, 48 dB
głośność z nawilżaniem*: 21, 38, 48 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 21 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,2 m2
ilość węgla aktywnego: 170 g
szacunkowy roczny koszt: 170 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Kupiłem oczyszczacz przez problem z zatokami, oprócz tego kupiłem jeszcze xiaomi 3H i sharp jest lepszy. Xiaomi pokazuje w pomieszczeniu 1 ppm, kiedy sharp jest obok, xiaomi ma problem żeby taki poziom osiągnąć samodzielnie. Jonizacja i nawilżanie robi robotę. Sama filtracja to za mało. Brakuje w sharpie apki, nie ma informacji w instrukcji jaki poziom ppm oznacza kolor zielony, patrząc na xiaomi będzie to po europejsku na poziomie 10 ppm dla pm2,5. Czyli jest ok. Kupiłem drugi oczyszczacz ponieważ piszą, że w każdym pomieszczeniu powinien być oczyszczacz, ale okazuje się że w mieszkaniu w bloku przy otwarciu wszystkich drzwiach na 64 m2 w trzech pokojach jest wszędzie niski poziom ppm i wilgotność jest odpowiednia, byle by dolewać do Sharpa wody, nie ma co patrzeć na CADR. Reasumując najbardziej prymitywny Sharp poniżej 1k pln, daje radę z punktu widzenia alergika. Xiaomi zostaje, wiem co się dzieje w powietrzu przez aplikacje - i tylko tyle - trochę słabo.

Theoevo

5/5

Naprawdę fajnie prezentuje się na żywo. Świetnie wkomponował się w biało-czarnej sypialni:) To jest mój drugi Sharp, działa tak samo dobrze jak poprzedni.

Ewelina

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HG30E-B

Sharp UA-HG30E-B

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-HG30E-B

Sharp UZ-HG3HF - filtr HEPA do oczyszczacza

UZ-HG3HF

Filtr HEPA H13 — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł

Sharp UZ-HG3DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-HG3DF

Filtr węglowy — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 129,00 zł

Sharp UZ-HG3MF - filtr nawilżający do oczyszczacza

UZ-HG3MF

Filtr nawilżacza — do 5 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 119,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.