Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-WOczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-WSharp UA-KIL60E-W - widok przódSharp UA-KIL60E-W - widok bokSharp UA-KIL60E-W - widok tył, filtr wstępnySharp UA-KIL60E-W - rozłożone filtrySharp UA-KIL60E-W - panel sterowaniaSharp UA-KIL60E-W - aranżacja
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UA-KIL60E-W

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 3 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-KIL60E-W

Cena: 3 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 50 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-51 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 18 dni

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-KIL60E-W najmocniejszy generator jonów

Sharp UA-KIL60E-W to nowy oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (do 660 ml/h). Wysoki przepływ powietrza sięgający nawet 408 m3/h przekłada się na skuteczne działanie na powierzchni do 50 m2. Japoński producent wyposażył urządzenie w najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster Ion 25000, który w połączeniu z zastosowanym filtrem HEPA H13 i specjalnym trybem Pollen nie ma sobie równych w walce z wirusami i alergenami w pomieszczeniu. To oczyszczacz szczególnie polecany alergikom.

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W jest bardzo cichy (od 20 dB) i energooszczędny (od 5,5W), a długa żywotność zastosowanych filtrów sprawia, że pozostaje tani w eksploatacji. Został wyposażony w 5 precyzyjnych czujników regulujących pracę automatyczną i specjalny wywiew powietrza zwiększający jego wydajność. Cechą wyróżniającą na tle innych oczyszczaczy Sharp jest wskaźnik jakości powietrza umieszczony na dole urządzenia. Bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne potwierdza przyznany mu atest PZH. Wysoką jakość wykonania produktu potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Sharp UA-KIL60E-W w przedsprzedaży

 

Zawsze czyste powietrze z Sharp UA-KIL60E-W


 

Sharp UA-KIL60E-W widok front

Nowy oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W oferuje tryb automatycznego oczyszczania i nawilżania. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia mechaniczne i gazowe, dbając o zapewnienie optymalnych warunków wewnątrz pomieszczenia. Posiada aż 5 precyzyjnych czujników:

 

 • czujnik PM2.5 i kurzu (z 3-stopniową regulacją czułości), który na bieżąco analizuje poziom pyłów PM2.5 i PM10 oraz kurzu, automatycznie uruchamiając wyższe obroty wentylatora w momencie zwiększonego ich stężenia i niższe, gdy jakość powietrza się poprawia,
 • czujnik zapachów, który odpowiada za wykrywanie szkodliwych zanieczyszczeń gazowych i zapachów pochodzących z gospodarstwa domowego – również reguluje tempo pracy wentylatora w zależności od stężenia zanieczyszczeń,
 • czujniki temperatury i wilgotności, które zapewniają optymalne warunki w pomieszczeniu, dostosowując poziom nawilżenia powietrza do temperatury (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%),
 • czujnik światła, który reaguje na zmianę jego natężenia - gdy w pomieszczeniu zrobi się ciemno, przechodzi w tryb sleep: przygasza diody na panelu sterowania, by zapewnić komfortowe warunki do odpoczynku.

 

Sharp UA-KIL60E-W oferuje specjalny tryb Pollen, w którym czujnik kurzu zwiększa czułość, by skuteczniej wykryć alergizujące kurz i pyłki. Urządzenie zapewnia także dogodne warunki do snu. W trybie Sleep pracuje cicho, a prędkość wentylatora dostosowuje się do stopnia zanieczyszczenia powietrza. Użytkownik zyskuje możliwość regulacji jasności wskaźników – gdy ustawi je na „Auto”, w trybie nocnym wyświetlacz i wskaźnik czystości automatycznie się wyłączą.

 

Z danych pochodzących z czujników korzystają również 3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5 znajdujący się na wyświetlaczu oraz umieszczony na dole urządzenia wskaźnik czystości powietrza. To dioda, której kolor informuje użytkownika o poziomie zanieczyszczeń:

 • niebieski (lub brak światła) – czyste powietrze,
 • żółty (pulsujący) – umiarkowanie zanieczyszczone powietrze,
 • czerwony (szybko pulsujący) – bardzo zanieczyszczone powietrze.

Wskaźnik jest istotną wskazówką dla użytkowników korzystających z 3 dostępnych trybów manualnych.

 

Skuteczna filtracja powietrza


Sharp UA-KIL60E-W panel sterowania

 

Pierwszym etapem systemu filtracyjnego w oczyszczaczu Sharp UA-KIL60E-W jest filtr wstępny, który zbiera największe zanieczyszczenia (o wielkości 240 mikronów). Na nim zatrzymują się więc kurz, sierść zwierząt czy włosy. Następnie powietrze przechodzi przez filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego. Służy wychwytywaniu szkodliwych gazów, które wydzielają się podczas codziennych czynności w gospodarstwie domowym i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Żel krzemionkowy odpowiada natomiast za usuwanie tlenków siarki (SOx) i tlenków azotu (NOx) – to szczególnie istotne dla mieszkańców większych miast, w których występuje duże natężenie ruchu drogowego. Mają one ogromny wpływ na ich koncentrację i samopoczucie, a więc działanie oczyszczacza Sharp UA-KIL60E-W ma pozytywny wpływ na procesy poznawcze użytkowników.

 

Brudne powietrze przechodzi również przez wysokiej klasy filtr HEPA H13, którego skuteczność w zatrzymywaniu zanieczyszczeń mechanicznych sięga co najmniej 99,97%. Zabezpiecza użytkowników przed negatywnym wpływem części składowych smogu (pyłów PM2.5 i PM10), większością znanych wirusów czy alergenami. Potrafi zatrzymać większość niebezpiecznych cząsteczek o średnicy do 0,3 mikrona.

 

Automatyczne i bezpieczne nawilżanie powietrza


 

Sharp UA-KIL60E-W oferuje także bardzo wydajne nawilżanie (do 660 ml/h). Wykorzystuje bezpieczną i ekologiczną metodę ewaporacyjną. Posiada filtr łączący suche powietrze z cząsteczkami wody, który wyróżnia długa żywotność sięgająca nawet 10 lat, w zależności od jakości stosowanej w nim wody. Oczyszczacz nie generuje mokrych plam ani białego nalotu na meblach. Dla wygody użytkownika zastosowano również wskaźnik trybu nawilżania, który informuje o jego włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) oraz konieczności uzupełnienia wody (czerwona pulsująca dioda).

 

W oczyszczaczu Sharp UA-KIL60E-W nawilżanie odbywa się automatycznie. To możliwe dzięki czujnikom wilgotności i temperatury, które regulują optymalne warunki w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%).

 

Producent postawił również na wskaźnik zanieczyszczenia filtra, który uruchamia się, gdy łączny czas pracy lub okres przechowywania wody przekracza ok. 720 godzin. W ten sposób użytkownik zostaje poinformowany o konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych filtra nawilżającego i pojemnika nawilżacza. Należy pamiętać, by po czyszczeniu zresetować wskaźnik.

 

Wydajny generator jonów Plasmacluster PCI25000


 

Uzupełnieniem dla 3-stopniowej filtracji jest zastosowana w urządzeniu bezpieczna i dokładnie przebadana jonizacja powietrza. Technologia Plasmacluster to skuteczne rozwiązanie zapewniające równowagę jonową w pomieszczeniu. Odpowiednia ilość jonów ujemnych i dodatnich znacząco poprawia jakość powietrza. Mają bowiem zdolność do przechwytywania i dezaktywacji nawet 99,9% napotkanych wirusów, alergenów i bakterii, co potwierdzają badania i licznie przyznane nagrody. To doskonała wiadomość dla alergików, którzy z powodzeniem mogą stosować oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W przez cały rok.

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W jest wyposażony w najwydajniejszy generator jonów PCI25000. Zastosowany w nim moduł o żywotności sięgającej nawet 10 lat zapewnia niezwykle wysoką koncentrację jonów. Poniższa tabelka przedstawia różnice pomiędzy nowym generatorem a modelem High Density 7000, który był stosowany w poprzednich modelach:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt
nawilżonej
skóry
Deaktywacja Przyleganie Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min. 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. -- 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Tryb Plasmacluster Spot


 

W oczyszczaczu Sharp UA-KIL60E-W można uruchomić specjalny tryb Plasmacluster Spot, który pozwala na szybkie usunięcie zalegających zapachów i drobnoustrojów. Wystarczy za pomocą prowadnicy przedniej skierować strumień powietrza prosto na dany przedmiot, by skutecznie go odświeżyć. Dzięki silnej emisji jonów trwającej 8 godzin użytkownik może pozbyć się bakterii i nieprzyjemnych zapachów z zasłon, poduszek czy innych tkanin w pomieszczeniu. Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

 

Usuwanie zapachów Usuwanie
przylegających bakterii
Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu papierosu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu zwierząt Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu mokrych ubrań Plasmacuster SPOT - czas usuwania potu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachów pochodzących z gotowania Plasmacuster SPOT - czas usuwania przeylegających bakterii
Zapach
papierosów
Zapach
zwierząt
Zapach
mokrych ubrań
Zapach
potu
Zapachy
z gotowania
Przylegające
bakterie
ok. 30 minut ok. 6 godzin ok. 3 godzin ok. 6 godzin ok. 2 godzin ok. 8 godzin

*czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W oferuje także tryb Plasmacluster Ion Shower, w którym urządzenie pracuje z dużą siłą i uwalnia strumień jonów, które zatrzymują kurz i zmniejszają elektryczność statyczną. Po upływie 10 minut czułość czujnika kurzu zwiększa się, by wentylator pracował na najwyższych obrotach, skutecznie usuwając znajdujący się na podłodze kurz (proces trwa 50 minut).

 

Dla wygody użytkownika producent zadbał również o wskaźnik wymiany modułu, który pulsuje, gdy zbliża się koniec jego żywotności (17,5 tys. godzin).

 

Innowacyjny oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W


 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W wyróżnia drugi specjalny wylot czystego powietrza zaprojektowany pod kątem 20°. Został stworzony, by urządzenie mogło sprawnie pochłaniać kurz znajdujący się na niższych poziomach pomieszczenia. W połączeniu z jonami Plasmacluster, które eliminują elektryczność statyczną, zapobiegając tym samym przyleganiu kurzu do powierzchni, stanowią podstawę wydajnego oczyszczania powietrza.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp UA-KIL60E-W

 

Wszystkie funkcje dodatkowe można ustawić z poziomu intuicyjnego panelu sterowania znajdującego się na górze urządzenia. Na uwagę zasługuje m.in. programator czasowy, który pozwala na ustawienie automatycznego uruchomienia i wyłączenia oczyszczacza po 1-12 godzinach. Wyświetlacz umożliwia odczytanie poziomu wilgotności, temperatury, czasu timera, a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji.

 

Wygodę użytkowania podnosi również funkcja auto restartu. Jeśli dojdzie do nagłej przerwy w dostępie do prądu, oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W samoczynnie uruchomi się w ostatnio wybranym trybie. Użytkownicy docenią także mobilność urządzenia – zostało wyposażone w 2 praktyczne uchwyty i kółka z blokadą. Nie będzie więc problemu z ewentualnym przenoszeniem go między pomieszczeniami.

 

5 stopni filtracji


Sharp UA-KIL60E-W rozłożone filtry

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia do 250 mikronów (m.in. kurz, sierść zwierząt, włosy itp.). Nie podlega wymianie, wymaga okresowej konserwacji.

 • 2. Filtr węglowy z żelem krzemionkowym: neutralizuje zapachy oraz niebezpieczne związki lotne (np. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren). Żywotność filtra deklarowana przez producenta wynosi 10 lat, jednak biorąc pod uwagę polskie warunki – należy wymieniać go co ok. 5 lat.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, w tym główne składniki smogu (pyły PM2.5 i PM10), wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów. Według danych producenta żywotność filtra wynosi 10 lat, jednak w przypadku polskiego powietrza posłuży ok. 3 lata.

 • 4. Filtr nawilżacza: mata ewaporacyjna, która utrzymuje optymalną wilgotność powietrza. Żywotność filtra nawilżającego dochodzi do 10 lat.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: opatentowana technologia jonowa, która pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: wyraźna poprawa jakości powietrza

 • Plasmacluster Ion Spot: intensywna emisja jonów

 • Plasmacluster Ion Shower: zmniejszenie elektryczności statycznej

 • 5 czujników: PM2.5 i kurzu, zapachów, temperatury, wilgotności, światła

 • Regulacja czułości czujnika: 3-stopniowa dla PM2.5 i kurzu

 • Automatyczna praca: na podstawie odczytów z czujników

 • Tryb Pollen: zwiększona czułość czujnika kurzu

 • Tryb Sleep: cicha i wydajna praca

 • 3 tryby manualne: niski, średni, wysoki

 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżenie powietrza (660 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Wskaźnik czystości powietrza: 3-stopniowa skala kolorystyczna

 • Wyświetlacz PM2.5: od 10 μg/m³ do 499 μg/m³

 • Wyświetlacz temperatury: od 0°C do 50°C

 • Wyświetlacz wilgotności: od 25% do 75%

 • Wyświetlacz zużycia energii: pobór mocy w watach w aktualnym trybie

 • Wskaźnik PM2.5: wykrycie pyłów PM2.5

 • Wskaźnik kurzu: wykrycie kurzu

 • Wskaźnik zapachów: wykrycie przykrych zapachów

 • Regulacja jasności wskaźników: optymalne warunki do snu

 • Blokada rodzicielska: ochrona przed zmianą ustawień

 • Timer: 1-12 godzin

 • Autorestart: uruchomienie w ostatnim trybie pracy

 • Kółka z blokadą: wygodne przenoszenie

 • 2 uchwyty: wygodne przenoszenie

Sharp UA-KIL60E-W
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-KIL60E-W
kolor: biały
wymiary: 400 × 339 × 686 mm
waga: 10,8 kg
pobór prądu/moc*: 5.5, 19, 61 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 23, 42 W
zbiornik*: 3,6 L
przepływ powietrza*: 90, 222, 408 m3/h
nawilżanie*: 230, 500, 660 ml/h
głośność*: 20, 41, 51 dB
głośność z nawilżaniem*: 21, 42, 48 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 50 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 220 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UA-KIL60E-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UZ-HD6HF - filtr HEPA do oczyszczacza

UZ-HD6HF

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 329,00 zł

Sharp UZ-HG6DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-HG6DF

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Sharp UZ-KIL8MF - filtr nawilżacza do oczyszczacza

UZ-KIL8MF

Filtr nawilżacza — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł

Sharp UZ-C90M - generator jonów Plasmacluster

Sharp UZ-C90M

akcesorium

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.