22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-WOczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-WSharp UA-KIL60E-W - widok przódSharp UA-KIL60E-W - widok przódSharp UA-KIL60E-W - widok bok, aktywny wyświetlaczSharp UA-KIL60E-W - widok bokSharp UA-KIL60E-W - widok frontSharp UA-KIL60E-W - widok bokSharp UA-KIL60E-W - widok bok od strony zbiornika na wodęSharp UA-KIL60E-W - widok bok od strony czujnikaSharp UA-KIL60E-W - zbliżenie na czujnik, szczoteczka do usuwania kurzu z czujnikaSharp UA-KIL60E-W - widok z góry, panel sterowania i sygnalizacja jakości powietrzaSharp UA-KIL60E-W - widok tył, pokrywa filtrów (filtr wstępny)Sharp UA-KIL60E-W - widok tył, filtry wewnątrz urządzeniaSharp UA-KIL60E-W - widok tył, bez filtrów, mata nawilżającaSharp UA-KIL60E-W - mechanizm nawilżaczaSharp UA-KIL60E-W - widok tył, wyciągnięte wszystkie filtry oraz zbiornik na wodęSharp UA-KIL60E-W - rozłożone filtry, filtracjaSharp UA-KIL60E-W - pokrywa filtrów, filtr wstępnySharp UA-KIL60E-W - filtr węglowy z żelem krzemionkowymSharp UA-KIL60E-W - filtr HEPA H13Sharp UA-KIL60E-W - filtr nawilżaczaSharp UA-KIL60E-W - zbiornik na wodęSharp UA-KIL60E-W - widok przódSharp UA-KIL60E-W - widok bokSharp UA-KIL60E-W - widok tył, filtr wstępnySharp UA-KIL60E-W - rozłożone filtrySharp UA-KIL60E-W - panel sterowaniaSharp UA-KIL60E-W - aranżacja
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UA-KIL60E-W

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 3 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-KIL60E-W

Cena: 3 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 50 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-51 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-KIL60E-W najmocniejszy generator jonów

Sharp UA-KIL60E-W to nowy oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (do 660 ml/h). Wysoki przepływ powietrza sięgający nawet 408 m3/h przekłada się na skuteczne działanie na powierzchni do 50 m2. Japoński producent wyposażył urządzenie w najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster Ion 25000, który w połączeniu z zastosowanym filtrem HEPA H13 i specjalnym trybem Pollen nie ma sobie równych w walce z wirusami i alergenami w pomieszczeniu. To oczyszczacz szczególnie polecany alergikom.

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W jest bardzo cichy (od 20 dB) i energooszczędny (od 5,5W), a długa żywotność zastosowanych filtrów sprawia, że pozostaje tani w eksploatacji. Został wyposażony w 5 precyzyjnych czujników regulujących pracę automatyczną i specjalny wywiew powietrza zwiększający jego wydajność. Cechą wyróżniającą na tle innych oczyszczaczy Sharp jest wskaźnik jakości powietrza umieszczony na dole urządzenia. Bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne potwierdza przyznany mu atest PZH. Wysoką jakość wykonania produktu potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020. Najnowsze badania dowodzą również, że oczyszczacze Sharp UA-KIL skutecznie zmniejszają miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

 

Sharp UA-KIL60E-W gwarancja premium 24H

 

Zawsze czyste powietrze z Sharp UA-KIL60E-W


 

Sharp UA-KIL60E-W widok front

Nowy oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W oferuje tryb automatycznego oczyszczania i nawilżania. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia mechaniczne i gazowe, dbając o zapewnienie optymalnych warunków wewnątrz pomieszczenia. Posiada aż 5 precyzyjnych czujników:

 

 • czujnik PM2.5 i kurzu (z 3-stopniową regulacją czułości), który na bieżąco analizuje poziom pyłów PM2.5 i PM10 oraz kurzu, automatycznie uruchamiając wyższe obroty wentylatora w momencie zwiększonego ich stężenia i niższe, gdy jakość powietrza się poprawia,
 • czujnik zapachów, który odpowiada za wykrywanie szkodliwych zanieczyszczeń gazowych i zapachów pochodzących z gospodarstwa domowego – również reguluje tempo pracy wentylatora w zależności od stężenia zanieczyszczeń,
 • czujniki temperatury i wilgotności, które zapewniają optymalne warunki w pomieszczeniu, dostosowując poziom nawilżenia powietrza do temperatury (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%),
 • czujnik światła, który reaguje na zmianę jego natężenia - gdy w pomieszczeniu zrobi się ciemno, przechodzi w tryb sleep: przygasza diody na panelu sterowania, by zapewnić komfortowe warunki do odpoczynku.

 

Sharp UA-KIL60E-W oferuje specjalny tryb Pollen, w którym czujnik kurzu zwiększa czułość, by skuteczniej wykryć alergizujące kurz i pyłki. Urządzenie zapewnia także dogodne warunki do snu. W trybie Sleep pracuje cicho, a prędkość wentylatora dostosowuje się do stopnia zanieczyszczenia powietrza. Użytkownik zyskuje możliwość regulacji jasności wskaźników – gdy ustawi je na „Auto”, w trybie nocnym wyświetlacz i wskaźnik czystości automatycznie się wyłączą.

 

Z danych pochodzących z czujników korzystają również 3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5 znajdujący się na wyświetlaczu oraz umieszczony na dole urządzenia wskaźnik czystości powietrza. To dioda, której kolor informuje użytkownika o poziomie zanieczyszczeń:

 • niebieski (lub brak światła) – czyste powietrze,
 • żółty (pulsujący) – umiarkowanie zanieczyszczone powietrze,
 • czerwony (szybko pulsujący) – bardzo zanieczyszczone powietrze.

Wskaźnik jest istotną wskazówką dla użytkowników korzystających z 3 dostępnych trybów manualnych.

 

Skuteczna filtracja powietrza


 

Sharp UA-KIL60E-W zbliżenie na czujnik

Pierwszym etapem systemu filtracyjnego w oczyszczaczu Sharp UA-KIL60E-W jest filtr wstępny, który zbiera największe zanieczyszczenia (o wielkości 240 mikronów). Na nim zatrzymują się więc kurz, sierść zwierząt czy włosy. Następnie powietrze przechodzi przez filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego. Służy wychwytywaniu szkodliwych gazów, które wydzielają się podczas codziennych czynności w gospodarstwie domowym i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Żel krzemionkowy odpowiada natomiast za usuwanie tlenków siarki (SOx) i tlenków azotu (NOx) – to szczególnie istotne dla mieszkańców większych miast, w których występuje duże natężenie ruchu drogowego. Mają one ogromny wpływ na ich koncentrację i samopoczucie, a więc działanie oczyszczacza Sharp UA-KIL60E-W ma pozytywny wpływ na procesy poznawcze użytkowników.

 

Brudne powietrze przechodzi również przez wysokiej klasy filtr HEPA H13, którego skuteczność w zatrzymywaniu zanieczyszczeń mechanicznych sięga co najmniej 99,97%. Zabezpiecza użytkowników przed negatywnym wpływem części składowych smogu (pyłów PM2.5 i PM10), większością znanych wirusów czy alergenami. Potrafi zatrzymać większość niebezpiecznych cząsteczek o średnicy do 0,3 mikrona.

 

Automatyczne i bezpieczne nawilżanie powietrza


 

Sharp UA-KIL60E-W oferuje także bardzo wydajne nawilżanie (do 660 ml/h). Wykorzystuje bezpieczną i ekologiczną metodę ewaporacyjną. Posiada filtr łączący suche powietrze z cząsteczkami wody, który wyróżnia długa żywotność sięgająca nawet 10 lat, w zależności od jakości stosowanej w nim wody. Oczyszczacz nie generuje mokrych plam ani białego nalotu na meblach. Dla wygody użytkownika zastosowano również wskaźnik trybu nawilżania, który informuje o jego włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) oraz konieczności uzupełnienia wody (czerwona pulsująca dioda).

 

W oczyszczaczu Sharp UA-KIL60E-W nawilżanie odbywa się automatycznie. To możliwe dzięki czujnikom wilgotności i temperatury, które regulują optymalne warunki w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%).

 

Producent postawił również na wskaźnik zanieczyszczenia filtra, który uruchamia się, gdy łączny czas pracy lub okres przechowywania wody przekracza ok. 720 godzin. W ten sposób użytkownik zostaje poinformowany o konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych filtra nawilżającego i pojemnika nawilżacza. Należy pamiętać, by po czyszczeniu zresetować wskaźnik.

 

Wydajny generator jonów Plasmacluster PCI25000


 

Uzupełnieniem dla 3-stopniowej filtracji jest zastosowana w urządzeniu bezpieczna i dokładnie przebadana jonizacja powietrza. Technologia Plasmacluster to skuteczne rozwiązanie zapewniające równowagę jonową w pomieszczeniu. Odpowiednia ilość jonów ujemnych i dodatnich znacząco poprawia jakość powietrza. Mają bowiem zdolność do przechwytywania i dezaktywacji nawet 99,9% napotkanych wirusów, alergenów i bakterii, co potwierdzają badania i licznie przyznane nagrody. To doskonała wiadomość dla alergików, którzy z powodzeniem mogą stosować oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W przez cały rok.

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W jest wyposażony w najwydajniejszy generator jonów PCI25000. Zastosowany w nim moduł o żywotności sięgającej nawet 10 lat zapewnia niezwykle wysoką koncentrację jonów. Poniższa tabelka przedstawia różnice pomiędzy nowym generatorem a modelem High Density 7000, który był stosowany w poprzednich modelach:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt
nawilżonej
skóry
Deaktywacja Przyleganie Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min. 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. -- 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2


 

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2) i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Tryb Plasmacluster Spot


 

W oczyszczaczu Sharp UA-KIL60E-W można uruchomić specjalny tryb Plasmacluster Spot, który pozwala na szybkie usunięcie zalegających zapachów i drobnoustrojów. Wystarczy za pomocą prowadnicy przedniej skierować strumień powietrza prosto na dany przedmiot, by skutecznie go odświeżyć. Dzięki silnej emisji jonów trwającej 8 godzin użytkownik może pozbyć się bakterii i nieprzyjemnych zapachów z zasłon, poduszek czy innych tkanin w pomieszczeniu. Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

 

Usuwanie zapachów Usuwanie
przylegających bakterii
Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu papierosu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu zwierząt Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu mokrych ubrań Plasmacuster SPOT - czas usuwania potu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachów pochodzących z gotowania Plasmacuster SPOT - czas usuwania przeylegających bakterii
Zapach
papierosów
Zapach
zwierząt
Zapach
mokrych ubrań
Zapach
potu
Zapachy
z gotowania
Przylegające
bakterie
ok. 30 minut ok. 6 godzin ok. 3 godzin ok. 6 godzin ok. 2 godzin ok. 8 godzin

*czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W oferuje także tryb Plasmacluster Ion Shower, w którym urządzenie pracuje z dużą siłą i uwalnia strumień jonów, które zatrzymują kurz i zmniejszają elektryczność statyczną. Po upływie 10 minut czułość czujnika kurzu zwiększa się, by wentylator pracował na najwyższych obrotach, skutecznie usuwając znajdujący się na podłodze kurz (proces trwa 50 minut).

 

Dla wygody użytkownika producent zadbał również o wskaźnik wymiany modułu, który pulsuje, gdy zbliża się koniec jego żywotności (17,5 tys. godzin).

 

Innowacyjny oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W


 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W wyróżnia drugi specjalny wylot czystego powietrza zaprojektowany pod kątem 20°. Został stworzony, by urządzenie mogło sprawnie pochłaniać kurz znajdujący się na niższych poziomach pomieszczenia. W połączeniu z jonami Plasmacluster, które eliminują elektryczność statyczną, zapobiegając tym samym przyleganiu kurzu do powierzchni, stanowią podstawę wydajnego oczyszczania powietrza.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp UA-KIL60E-W

 

Wszystkie funkcje dodatkowe można ustawić z poziomu intuicyjnego panelu sterowania znajdującego się na górze urządzenia. Na uwagę zasługuje m.in. programator czasowy, który pozwala na ustawienie automatycznego uruchomienia i wyłączenia oczyszczacza po 1-12 godzinach. Wyświetlacz umożliwia odczytanie poziomu wilgotności, temperatury, czasu timera, a nawet aktualnego zużycia energii w zależności od bieżącej operacji.

 

Wygodę użytkowania podnosi również funkcja auto restartu. Jeśli dojdzie do nagłej przerwy w dostępie do prądu, oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W samoczynnie uruchomi się w ostatnio wybranym trybie. Użytkownicy docenią także mobilność urządzenia – zostało wyposażone w 2 praktyczne uchwyty i kółka z blokadą. Nie będzie więc problemu z ewentualnym przenoszeniem go między pomieszczeniami.

 

5 stopni filtracji


Sharp UA-KIL60E-W rozłożone filtry

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia do 250 mikronów (m.in. kurz, sierść zwierząt, włosy itp.). Nie podlega wymianie, wymaga okresowej konserwacji.

 • 2. Filtr węglowy z żelem krzemionkowym: neutralizuje zapachy oraz niebezpieczne związki lotne (np. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren). Żywotność filtra deklarowana przez producenta wynosi 10 lat, jednak biorąc pod uwagę polskie warunki – należy wymieniać go co ok. 5 lat.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, w tym główne składniki smogu (pyły PM2.5 i PM10), wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów. Według danych producenta żywotność filtra wynosi 10 lat, jednak w przypadku polskiego powietrza posłuży ok. 3 lata.

 • 4. Filtr nawilżacza: mata ewaporacyjna, która utrzymuje optymalną wilgotność powietrza. Żywotność filtra nawilżającego dochodzi do 10 lat.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: opatentowana technologia jonowa, która pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: wyraźna poprawa jakości powietrza

 • Plasmacluster Ion Spot: intensywna emisja jonów

 • Plasmacluster Ion Shower: zmniejszenie elektryczności statycznej

 • 5 czujników: PM2.5 i kurzu, zapachów, temperatury, wilgotności, światła

 • Regulacja czułości czujnika: 3-stopniowa dla PM2.5 i kurzu

 • Automatyczna praca: na podstawie odczytów z czujników

 • Tryb Pollen: zwiększona czułość czujnika kurzu

 • Tryb Sleep: cicha i wydajna praca

 • 3 tryby manualne: niski, średni, wysoki

 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżenie powietrza (660 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Wskaźnik czystości powietrza: 3-stopniowa skala kolorystyczna

 • Wyświetlacz PM2.5: od 10 μg/m³ do 499 μg/m³

 • Wyświetlacz temperatury: od 0°C do 50°C

 • Wyświetlacz wilgotności: od 25% do 75%

 • Wyświetlacz zużycia energii: pobór mocy w watach w aktualnym trybie

 • Wskaźnik PM2.5: wykrycie pyłów PM2.5

 • Wskaźnik kurzu: wykrycie kurzu

 • Wskaźnik zapachów: wykrycie przykrych zapachów

 • Regulacja jasności wskaźników: optymalne warunki do snu

 • Blokada rodzicielska: ochrona przed zmianą ustawień

 • Timer: 1-12 godzin

 • Autorestart: uruchomienie w ostatnim trybie pracy

 • Kółka z blokadą: wygodne przenoszenie

 • 2 uchwyty: wygodne przenoszenie

Sharp UA-KIL60E-W
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-KIL60E-W
kolor: biały
wymiary: 400 × 339 × 686 mm
waga: 10,8 kg
pobór prądu/moc*: 5.5, 19, 61 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.5, 23, 42 W
zbiornik*: 3,6 L
przepływ powietrza*: 90, 222, 408 m3/h
nawilżanie*: 230, 500, 660 ml/h
głośność*: 20, 41, 51 dB
głośność z nawilżaniem*: 21, 42, 48 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 50 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,2 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 220 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UA-KIL60E-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UA-KIL60E-W to zupełna nowość w ofercie japońskiego producenta. Wydajny oczyszczacz powietrza z nawilżaczem i jonizacją, który cechuje wysoki poziom przepływu powietrza (do 408 m3/h), dzięki czemu może skutecznie pracować w dużych pomieszczeniach – do nawet 50 m2. Wyróżniają go m.in. obecność aż 5 czujników czy najwydajniejszy generator jonów PCI25000. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

 

Oczyszczacz powietrza UA-KIL60E-W to mniejszy przedstawiciel nowej serii, który oferuje bardzo wydajne nawilżanie (do 660 ml/h) oraz najmocniejszy generator Plasmacluster Ion 25000. Efektywność idzie w nim w parze z cichą pracą – działa już od 20 dB. Na uwagę zasługuje także stosunkowo niski pobór prądu - od 5,5 do 61 W. Ze względu na wysokiej jakości filtry i specjalny tryb Pollen to polecany oczyszczacz dla alergików.

Design i wykonanie

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W cechuje się eleganckim wyglądem. Jego biała obudowa wykonana jest z wysokiej jakości plastiku, który pozostaje odporny na uszkodzenia i zarysowania. Urządzenie posiada dobrze spasowane części, dzięki czemu trudno jest doszukać się błędów w projekcie, które utrudniałyby jego prawidłowe działanie czy negatywnie wpływały na estetykę.

 

Sharp-UA-KIL60E-W wskaźnik
Sharp-UA-KIL60E-W wskazywanie poziomu PM2.5

 

Na górze urządzenia znajduje się przejrzysty panel sterowania, który dobrze reaguje na dotyk i zapewnia intuicyjne sterowanie. Otaczają go 2 wyloty powietrza, a sam panel rusza się w zakresie kilkunastu stopni, by móc ustawić odpowiedni kąt nawiewu. Na przednim panelu znajduje się elegancki wyświetlacz, który informuje o panujących w pomieszczeniu temperaturze i wilgotności. Może wskazywać także poziom pyłów PM2.5 w skali od 10 do 499 μg/m3 lub informować o obecnym zużyciu prądu. Oczyszczacze powietrza Sharp z serii UA-KIL posiadają wskaźnik jakości powietrza (diodę zmieniającą kolor) na dole, tuż przy kółkach, co wyraźnie odróżnia je od pozostałych modeli.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W jest dość spory – waży ponad 10 kg. W projekcie uwzględniono jednak praktyczne uchwyty oraz kółka z blokadą, co wyraźnie zwiększa jego mobilność.

 

Sharp UA-KIL60E-W wywiew i panel
Sharp UA-KIL60E-W widok na wywiew powietrza oraz panel sterujący

 

Wydajność i funkcje Sharp UA-KIL60E-W

Nowy Sharp UA-KIL60E-W to urządzenie 3w1:

 • oczyszczacz powietrza,
 • nawilżacz ewaporacyjny,
 • wydajny generator jonów Plasmacluster.

Odpowiednia budowa zbiornika na wodę sprawia, że oczyszczacz Sharp może służyć również jako klimatyzer ewaporacyjny. Oznacza to, że po wrzuceniu do niego kostek lodu, może obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o ok. 7-8°C.

Parametr

Wartość

Uwagi

Przepływ powietrza

do 408 m3/h

Powierzchnia działania deklarowana przez producenta jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

50 m3/h

Wydajność nawilżacza

do 660 ml/h

Wydajny nawilżacz do dużych pomieszczeń.

Jonizator

Plasmacluster

Wielokrotnie przebadana jonizacja, która wykorzystuje jony ujemne i dodatnie. Technologia opatentowana przez producenta.

Głośność

20-51 dB

Ciche działanie w stosunku do wydajności.

Zużycie energii

5.5-61 W

Stosunkowo niski pobór energii.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W został wyposażony w 5 czujników:

 • czujnik PM2.5 i kurzu z możliwością 3-stopniowej regulacji,
 • czujnik zapachów,
 • czujnik wilgotności,
 • czujnik temperatury,
 • czujnik natężenia światła.

 

Sharp UA-KIL60E-W czujniki

 

Ich obecność sprawia, że Sharp UA-KIL60E-W oferuje pracę automatyczną. Dzięki możliwości regulacji czułości czujnika kurzu i PM2.5, urządzenie dość dobrze reaguje na zmieniającą się jakość powietrza i przyspiesza prędkość pracy wentylatora, gdy poziom zanieczyszczeń się zwiększy. Urządzenie samoczynnie utrzymuje również wilgotność na poziomie od 55 do 65%, w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu. Nie ma możliwości ręcznego ustawienia jej poziomu.

 

Sharp-UA-KIL60E-W tył
Sharp-UA-KIL60E-W widok z tyłu, wyciągnięte filtry HEPA oraz węglowy

 

Sharp UA-KIL60E-W oferuje także 2 automatyczne tryby specjalne:

 • tryb Pollen, w którym oczyszczacz działa z najwyższą czułością czujnika kurzu i PM2.5, by od razu reagować na zanieczyszczenia i z dużą efektywnością usuwać pyłki mogące wywołać objawy alergii,
 • tryb Sleep (tryb nocny), w którym oczyszczacz pracuje cicho i jednocześnie dostosowuje prędkość do wykrytych zanieczyszczeń, użytkownik może także ustawić regulację jasności wskaźników na tryb auto, by w nocy zostały wygaszone.

Dzięki modułowi generatora jonów PCI25000, oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W oferuje również tryb Ion Spot, który służy szybkiej redukcji zalegających bakterii i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów – użytkownik może skierować silny strumień jonów na wybrany przedmiot. Dodatkowym wsparciem jest także tryb Ion Shower, w którym przez 10 minut generowany jest do pomieszczenia silny strumień jonów, który wyraźnie zmniejsza elektryczność statyczną. W ten sposób zanieczyszczenia opadają na podłogę, dzięki czemu Sharp UA-KIL60E-W znacznie efektywniej zasysa je do filtrów.

 

Poza tym, użytkownik zyskuje 3 tryby manualne - niski, średni, wysoki. Do ich kontrolowania przydaje się wyróżniający serie UA-KIL 3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5 oraz 3-stopniowy wskaźnik jakości powietrza.

 

Filtry

Oczyszczacz Sharp UA-KIL60E-W zapewnia 3-stopniową filtrację powietrza oraz nawilżanie ewaporacyjną i najwydajniejszy generator jonów PCI25000. Zastosowany w nim filtr HEPA H13 mierzy aż 1,2 m2, a dodatek żelu krzemionkowego w filtrze węglowym wyraźnie zwiększa jego zdolność absorpcji. W urządzeniu znajduje się także wymienny moduł generatora jonów – jego żywotność to ok. 17 500 godzin pracy, czyli ok. 10 lat użytkowania.

 

Należy podkreślić też, że filtry do oczyszczaczy Sharp UA-KIL wyróżnia długa żywotność i stosunkowo korzystne ceny, co przekłada się na korzystne koszty eksploatacyjne.

 

Sharp-UA-KIL60E-W filtry
Sharp-UA-KIL60E-W widok na wszystkie filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa H13

ok. 3 lata

329 zł

Węgiel aktywny z żelem krzemionkowym

ok. 5 lat

249 zł

Filtr nawilżacza

do 10 lat*

169 zł

Moduł generatora jonów

do 17 000 h pracy

299 zł

Roczny koszt eksploatacji

 

~220 zł

*w zależności od jakości wody

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Regulacja jasności wskaźników
 • Timer: 1-12 godzin
 • Autorestart

 

Sharp UA-KIL60E-W - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL60E-W to niewątpliwie skuteczny i wydajny model z oferty japońskiego producenta. Połączenie 3-stopniowej filtracji z nawilżaczem i najlepszym generatorem jonów PCI25000 sprawia, że usuwa blisko 100% zanieczyszczeń. Choć nie należy do najtańszych, ilość zastosowanych w nim rozwiązań i dodatkowych funkcji (podnoszących zarówno efektywność, jak i wygodę użytkowania) sprawia, że jest doskonałą inwestycją w zdrowie domowników.

 

Należy podkreślić korzystne koszty eksploatacyjne – filtry do oczyszczacza UA-KIL60E-W są stosunkowo tanie, a cechuje je długa żywotność. Nowy model pracuje cicho i zużywa optymalną ilość energii. Jest również bardzo estetycznie wykonany, dzięki czemu wpisze się w nowoczesne wnętrza. Szkoda jedynie, że producent w dalszym ciągu nie oferuje aplikacji do zdalnego sterowania na rynek europejski.

 

Zalety
Nawilżanie ewaporacyjne
Generator jonów PCI25000
Niska głośność
3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5
Atrakcyjne koszty eksploatacyjne
Wady
Brak możliwości sterowania zdalnego
Wysoka cena

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-KIL60E-W

Sharp UZ-HD6HF - filtr HEPA do oczyszczacza

UZ-HD6HF

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 329,00 zł

Sharp UZ-HG6DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-HG6DF

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Sharp UZ-KIL8MF - filtr nawilżacza do oczyszczacza

UZ-KIL8MF

Filtr nawilżacza — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł

Sharp UZ-C90M - generator jonów Plasmacluster

Sharp UZ-C90M

akcesorium

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.