22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PG50E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PG50E-WSharp UA-PG50E-W - widok przódSharp UA-PG50E-W - widok bokSharp UA-PG50E-W - widok frontSharp UA-PG50E-W - rozłożone filtrySharp UA-PG50E-W - panel sterowaniaSharp UA-PG50E-W - aranżacjaSharp UA-PG50E-W - aranżacjaOczyszczacz powietrza Sharp UA-PG50E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PG50E-W

Sharp UA-PG50E-W

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-PG50E-W

Cena: 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-52 dB
 • Koszt filtrów 110 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-PG50E-W technologia Plasmacluster

Sharp UA-PG50E-W to wydajny oczyszczacz powietrza z jonizacją Plasmacluster, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni nawet 40 m2 (przepływ powietrza do 306 m3/h). Zastosowana w nim 3-stopniowa filtracja dba o niemal 100% usunięcie zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych. Właściwości filtra HEPA H13 sprawiają, że to polecany oczyszczacz dla alergików. Wysoką jakość wykonania produktu potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020. Najnowsze badania dowodzą również, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PG50E-W przyciąga uwagę wykończonym na złoto panelem i specjalną obwolutą na górze urządzenia. Wylot powietrza zaprojektowany pod kątem 20° zapewnia skuteczne usuwanie kurzu także z dolnych części pomieszczenia. Urządzenie pracuje cicho (od 23 dB) i energooszczędnie (od 4 W w trybie Sleep), a długa żywotność zastosowanych filtrów zapewnia korzystne koszty eksploatacyjne. Bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne potwierdza przyznany mu atest PZH.

 

Sharp UA-PG50E-W gwarancja premium 24H

 

Intuicyjny oczyszczacz Sharp UA-PG50E-W


 

Sharp UA-PG50E-W widok front

Nowy oczyszczacz Sharp UA-PG50E-W zapewnia pracę automatyczną uzależnioną od poziomu zanieczyszczeń w pomieszczeniu, by nie angażować użytkownika w jego obsługę. Wentylator przyspiesza, gdy w powietrzu znajduje się dużo pyłów i/lub szkodliwych gazów, a zwalnia, kiedy staje się czyste. Urządzenie oferuje również tryb Sleep, w którym działa cicho, wskaźniki są przygaszone, a prędkość pracy pozostaje zależna od zanieczyszczeń. Dzięki temu użytkownik zyskuje komfortowe warunki do odpoczynku.

 

Urządzenie posiada 2 czujniki z możliwością regulacji czułości: kurzu i zapachów, które na bieżąco analizują jakość powietrza. Dostarczane przez nie dane służą automatycznemu działaniu i są wykorzystywane przez wskaźnik kurzu i zapachu. Oczyszczacz Sharp UA-PG50E-W oferuje 3-stopniową skalę kolorystyczną:

 • zielony – powietrze czyste,
 • pomarańczowy – powietrze zanieczyszczone w stopniu umiarkowanym,
 • czerwone – powietrze bardzo zanieczyszczone.

 

Wskaźnik jakości powietrza jest cenną wskazówką dla osób, które chcą wykorzystać tryby ustawiane manualnie – średni, wysoki i niski (sleep). Użytkownicy oczyszczacza Sharp UA-PG50E-W mają do dyspozycji również programator czasowy, który umożliwia ustawienie automatycznego wyłączenia po 2, 4 lub 8 godzinach. Wygodę użytkowania podnosi także możliwość regulacji jasności wskaźników dostępna w każdym trybie działania.

 

Technologia Plasmacluster – w walce z alergią


 

Oczyszczacz Sharp UA-PG50E-W posiada wydajny generator jonów HIGH DENSITY 7000. Urządzenie wypuszcza do pomieszczenia odpowiednią ilość jonów dodatnich i ujemnych, zapewniając równowagę jonową znaną z natury. Użytkownicy mogą cieszyć się jakością powietrza podobną do spotykanej w lesie. Opatentowana przez producenta technologia Plasmacluster została wielokrotnie przebadana i nagrodzona ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

 

Sharp UA-PG50E-W generuje jony dodatnie i ujemne, które otaczają i dezaktywują zanieczyszczenia. Ich skuteczność w usuwaniu wirusów, bakterii i alergenów została potwierdzona badaniami i wynosi nawet 99,9%. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Użytkownik zyskuje również specjalny tryb Plasmacluster Ion Shower. Oczyszczacz Sharp UA-PG50E-W przez 10 minut pracuje na wysokich obrotach, uwalniając silny strumień jonów, których zadaniem jest zmniejszenie elektryczności statycznej. Następnie na 50 minut maksymalnie zwiększona zostaje czułość czujnika kurzu, by osiągnąć najwyższą prędkość wentylatora i skutecznie usunąć kurz zalegający na podłodze.

 

Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń


Sharp UA-PG50E-W panel sterowania

 

Oczyszczacz Sharp UA-PG50E-W zapewnia 3-stopniową filtrację powietrza, którą wspiera wyżej wspomniana technologia Plasmacluster. Połączenie wysokiej klasy filtrów i skutecznej jonizacji zapewnia powietrze w blisko 100% wolne od zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych.

 

Brudne powietrze zasysane jest przez panel tylny urządzenia, który stanowi filtr wstępny. Wychwytuje on kurz i inne unoszące się w powietrzu większe cząsteczki. Następnym etapem filtracji jest węgiel aktywny, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i usuwa zanieczyszczenia gazowe. Pochłania lotne związki organiczne, wśród których warto wymienić m.in. benzo(a)piren czy formaldehyd.

 

Sharp UA-PG50E-W jest wyposażony także w wysokiej klasy filtr HEPA H13. To dzięki niemu możliwe jest zatrzymanie większości cząsteczek o średnicy zaledwie 0,3 mikrona. Służy ochronie przed pyłami PM2.5 i PM10, czyli głównymi składnikami groźnego smogu, większością wirusów, bakterii i alergenów wziewnych. Osiąga skuteczność na poziomie co najmniej 99,97%.

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2


 

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2) i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

4 stopnie filtracji


Sharp UA-PG50E-W rozłożone filtry

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje duże zanieczyszczenia – m.in. kurz, sierść zwierząt, włosy. Wymaga okresowego czyszczenia.

 • 2. Filtr węglowy: neutralizuje zapachy oraz niebezpieczne związki lotne (np. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren). Żywotność filtra w polskich warunkach wynosi ok. 5 lat.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, w tym główne składniki smogu (pyły PM2.5 i PM10), wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów. W przypadku polskiego powietrza jego żywotność wynosi ok. 3 lata.

 • 4. Jonizator Plasmacluster: opatentowana technologia jonowa, która pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: wyraźna poprawa jakości powietrza

 • Plasmacluster Ion Shower: zmniejszenie elektryczności statycznej

 • Czujniki: kurzu i zapachów (z 3-stopniową regulacją czułości)

 • Automatyczna praca: na podstawie odczytów z czujnika

 • Tryb Sleep: cicha i wydajna praca

 • 3 tryby manualne: średni, wysoki, niski

 • Wskaźnik kurzu i zapachu: 3-stopniowa skala kolorystyczna

 • Regulacja jasności wskaźników: optymalne warunki do snu

 • Timer: wyłączenie po 2, 4 lub 8 godzinach

 • Autorestart: uruchomienie w ostatnim trybie pracy

 • Uchwyt: wygodne przenoszenie

Sharp UA-PG50E-W
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-PG50E-W
kolor: biały
wymiary: 383 × 209 × 540 mm
waga: 5,2 kg
pobór prądu/moc*: 4-5.5, 16, 47 W
przepływ powietrza*: 48-90, 186, 306 m3/h
głośność*: 23-52 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 40 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 110 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Świetny produkt, bardzo wydajny prosty w obsłudze i tani w użytkowaniu. Poprawa powietrza w pomieszczeniu jest bardzo wyczuwalna. Przy włączonej intensywnej jonizacji czuć chłód i orzeźwienie. Kurz przestał osadzać się na meblach, a w powietrzu brak sierści (mam zwierzaka). Funkcja sleep jak dla mnie na wysokim poziomie: cicha i wydajna. Powietrze wydaje się lżejsze. Teraz wstaję wypoczęty. POLECAM

Marcin

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-PG50E-W

Sharp UA-PG50E-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-PG50E-W

Sharp UZ-PM5HF - filtr HEPA do oczyszczacza

UZ-PM5HF

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Sharp UZ-PM5DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-PM5DF

Filtr węglowy — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.