22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPLToshiba CAF-X50XPL widok przódToshiba CAF-X50XPL widok bokToshiba CAF-X50XPL widok frontToshiba CAF-X50XPL widok front z bokuToshiba CAF-X50XPL widok góra, panel sterowania i wywiew powietrzaToshiba CAF-X50XPL przekrój, filtracjaFiltr do oczyszczacza Toshiba CAF-X50XPLToshiba CAF-X50XPL aranżacja oczyszczacza
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL

Toshiba CAF-X50XPL

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 649,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Toshiba CAF-X50XPL

Cena: 649,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 36 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza28-52 dB
 • Koszt filtrów 90 zł/rok
 • Koszt energii 9 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Toshiba CAF-X50XPL jonizator powietrzaToshiba CAF-X50XPL jest oczyszczaczem powietrza przeznaczonym do maksymalnie 36 m2. Dobre parametry techniczne (CADR 300 m3/h) oraz filtr 4w1 gwarantują sprawne oczyszczanie powietrza na deklarowanej powierzchni. Produkt jest cichy (28 dB w trybie nocnym) i niezwykle energooszczędny. Jego maksymalne zużycie energii to znikome 32W, więc nie spowoduje znaczącego wzrostu kosztów za energię elektryczną.

 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X50XPL oferuje również jonizację powietrza, dzięki której ulgę odczują alergicy oraz osoby cierpiące na przewlekłe zapalenia górnych dróg oddechowych. Generowane jony ujemne skutecznie neutralizują z powietrza alergeny, kurz, pleśń, cząsteczki dymu, bakterie, a nawet nieprzyjemne zapachy. Zastosowana tutaj jonizacja znacząco wpływa na poprawę jakości powietrza, którym oddychasz.

 

Technika z Japonii


 

Toshiba CAF-X50XPL widok front

Toshiba CAF-X50XPL został wyposażony w czujniki kurzu oraz zapachu, które na bieżąco badają powietrze. Wskaźnik jakości powietrza wskazuje ogólną jakość powietrza. 3-stopniowa skala kolorystyczna informuje o jakości powietrza w pomieszczeniu:

 • kolor niebieski – czyste powietrze (PM 2.5 ≤ 45),
 • kolor zielony – lekko zanieczyszczone powietrze (45 < PM 2.5 ≤ 95),
 • kolor czerwony – mocno zanieczyszczone powietrze (PM 2.5 > 95).

 

Wszystkie dostępne funkcje ustawisz za pomocą wygodnego w obsłudze dotykowego panelu sterowania. Do wyboru mamy 4 prędkości wentylatora oraz tryb automatyczny. Praca automatyczna odbywa się względem odczytów z czujników (kurzu i zapachu), a wentylator zwalnia oraz przyspiesza w zależności od stopnia zabrudzenia powietrza. Dzięki czujnikowi światła dostosowywana jest także jasność wskaźników. Jest to bardzo wygodny tryb pracy, wystarczy go uruchomić i cieszyć się czystym powietrzem. Warty uwagi jest również timer umożliwiający ustawienie czasu wyłączenia urządzenia (możesz ustawić, aby pracował rano przez dokładnie 2 godziny).

 

Ciekawy jest również tryb nocny, którego zadaniem jest przygotować komfortowe warunki do snu. Po jego uruchomieniu następuje maksymalne zwolnienie pracy wentylatora oraz przyciemnienie wskaźników, a praca oczyszczacza jest cicha jak szept. Warto zaznaczyć, że podczas pracy automatycznej, jeśli w pomieszczeniu jest ciemno, to uruchamiany jest automatycznie tryb nocny. Możliwe jest to dzięki innowacyjnemu czujnikowi światła.

 

Czyste powietrze na niemal 100%


 

Za czyste powietrze odpowiedzialny jest tutaj filtr 4w1, który jest połączeniem aż 4 warstw. Pierwsza z nich to filtr wstępny (główny) odpowiadający za zbieranie większych zanieczyszczeń. Kolejna warstwa z węglem aktywnym odpowiedzialna jest za pochłanianie brzydkich i niepożądanych zapachów, a także niebezpiecznych gazów.

 

Na większą uwagę zasługuje filtr HEPA H13. Klasa H13 gwarantuje skuteczność na poziomie co najmniej 99,97% w usuwaniu najmniejszych szkodliwych drobinek z powietrza. Filtr ten usuwa cząsteczki nawet o mikroskopijnej wielkości (cząsteczki PM0.1). Jest to doskonała broń na alergie oraz smog. Zadaniem ostatniej warstwy jest przedłużenie żywotności całego filtra.

 

Według danych producenta żywotność filtra wynosi około 24 miesiące. Jeśli filtr już się zużyje i przyjdzie pora na wymianę, to wskaźnik wymiany filtra poinformuje o tym, zapalając odpowiednią ikonkę. W ten sposób nie musisz martwić się o wymianę filtra zgodnie z czasem. Wystarczy kupić i wymienić filtr. Warto nadmienić, że filtry są w niezwykle atrakcyjnej cenie, dzięki czemu eksploatacja oczyszczacza Toshiba CAF-X50XPL jest tania.

 

Praca oczyszczacza polega na zassaniu brudnego powietrza przez tylny wlot powietrza. Następnie zanieczyszczenia zostają przefiltrowane, a wysokiej jakości wentylator wydmuchuje już czyste powietrze przez wywiew powietrza umiejscowiony na górze, nad panelem sterowania.

 

4 stopnie filtracji


Toshiba CAF-X50XPL filtracja

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci, zapachy z toalety) oraz gazy (m.in. toluen, ksylen, benzen, etylobenzen, styren i formaldehyd).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, alergeny, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator: wytwarza jony ujemne i przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza. Pomaga filtrom w usunięciu nieprzyjemnych zapachów, alergenów, kurzu, pleśni, cząsteczek dymu oraz bakterii z powietrza.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator: znaczna poprawa jakości powietrza

 • Czujniki: kurzu, zapachu i światła

 • Wskaźnik jakości powietrza: 3-kolorowa skala

 • Praca automatyczna: względem jakości powietrza

 • Tryb nocny: cicha praca odpowiednia do snu

 • 4 prędkości wentylatora: niski, średni, wysoki i turbo

 • Blokada przed dziećmi: blokada panelu sterowania

 • Timer: wyłączenie po 1, 2, 4 lub 8h pracy

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja

 • Uchwyt do przenoszenia: komfortowy transport

Toshiba CAF-X50XPL
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X50XPL
kolor: biały
wymiary: 387x247x571 mm
waga: 6,9 kg
pobór prądu/moc*: 32 W
CADR*: do 300 m3/h
głośność*: 28-52 dB
zalecany dla powierzchni: do 36 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 90 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Oczyszczacz powietrza spełnia swoją funkcję, towar dobrej jakości i w przystępnej cenie

Lidia

5/5

Cześć, kupiłem, trochę potestowałem. Mam nadzieję, że przynosi konkretne efekty. Co prawda nie widać ale sprzęt działa automatycznie w wielu trybach, sam rozpoznaje potencjalne zanieczyszczenie powietrza i odpowiednio filtruje. Testowany przy okazji sporego gotowania i konkretnie oczyszczał powietrze z zapachów. W trybie nocnym cicha praca. Chyba będzie OK. Zastanawiam się jednak jak długo posłuży ten pierwszy filtr, czy będzie służył przez 2 lata jakie deklaruje producent. Polecam

Juras

4.9/5

na podstawie 8 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Toshiba CAF-X50XPL

Toshiba CAF-X50XPL

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Toshiba CAF-X50XPL

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X50XPL z funkcją jonizacji to jedna z mniejszych propozycji japońskiego producenta, którą wyróżnia bardzo korzystna cena. Osiągany poziom CADR (300 m3/h) pozwala na efektywną pracę w pomieszczeniach o powierzchni do 36 m2. To energooszczędne (maks. 32 W zużycia) i ciche (od 28 dB) urządzenie, które cechuje prosty design. Na jego niekorzyść przemawia jednak dość łagodne podejście do smogu.

 

Design i wykonanie

Toshiba CAF-X50XPL Toshiba CAF-X50XPL jest wykonany z wysokiej jakości plastiku. Japońska precyzja zapewnia naprawdę dokładne złożenie części. To urządzenie zamknięte w obudowie o opływowych kształtach utrzymane w ponadczasowej kolorystyce - bieli z dodatkiem czerni na górze, gdzie znajduje się wylot świeżego powietrza i dotykowy panel sterowania. Design zdecydowanie zasługuje na pochwałę - bez trudu wpisze się w każde nowoczesne wnętrze.

 

Toshiba CAF-X50XPL widok
Toshiba CAF-X50XPL - widok z góry

 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X50XPL stosunkowo niewiele waży (6,9 kg). Posiada również praktyczny dodatkowy uchwyt, który umożliwia bezproblemowe przenoszenie urządzenia pomiędzy pomieszczeniami.

 

Toshiba CAF-X50XPL tył
Toshiba CAF-X50XPL - widok na tył, uchwyt do przenoszenia

 

Funkcje i wydajność Toshiba CAF-X50XPL

Toshiba CAF-X50XPL łączy w sobie 2 funkcje:

 • oczyszczacz powietrza,
 • jonizator plazmowy.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

300 m3/h

Powierzchnia deklarowana przez producenta pozostaje w pełni zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

do 36 m2

Jonizator

plazmowy

Brak informacji na temat przeprowadzonych badań.

Głośność

28-52 dB

Urządzenie nie utrudnia normalnego funkcjonowania użytkowników.

Zużycie energii

maks. 32 W

Energooszczędny oczyszczacz powietrza.

 

Toshiba CAF-X50XPL czujniki

 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X50XPL oferuje 3-stopniową filtrację powietrza. Dodatkowo działa w nim jonizator plazmowy generujący jony ujemne, który w każdej chwili można wyłączyć. Znajdująca się w nim warstwa HEPA o klasie H13 odpowiada za skuteczne zatrzymywanie co najmniej 99,97% pyłów PM2.5 i PM10, większości znanych wirusów i alergenów. Producent nie udostępnia żadnych informacji na temat badań potwierdzających skuteczność działania jonizacji.

 

Dzięki zastosowaniu czujników kurzu i lotnych związków organicznych urządzenie na bieżąco monitoruje stan powietrza. Użytkownika informuje poprzez wskaźnik jakości powietrza - 3-stopniową skalę kolorystyczną.

 

Niestety, reakcja oczyszczacza na poziom zanieczyszczeń jest bardzo łagodna. Urządzenie działa bowiem w oparciu o normy azjatyckie, które są bardzo odległe od tych uznawanych w Europie czy sugerowanych przez WHO. Toshiba CAF-X50XPL za bezpieczny uznaje poziom pyłów PM2.5 sięgający nawet 45 µg/m3. Zielony kolor niekoniecznie oznacza więc zdrowe powietrze.

 

Toshiba CAF-X50XPL stężenie pyłów

 

Toshiba CAF-X50XPL oferuje 3 tryby pracy:

 • manualny, w którym możesz ustawić 4 prędkości pracy wentylatora - niską, średnią, wysoką, turbo,
 • automatyczny, który działa w oparciu o wbudowane czujniki - reakcja oczyszczacza na zanieczyszczenia jest więc dość późna,
 • nocny, który zapewnia cichą pracę urządzenia, a dzięki czujnikowi światła wygasza również panel sterowania, oferując naprawdę komfortowe warunki do snu. `

 

Filtry

Toshiba CAF-X50XPL został wyposażony w zintegrowany filtr 4w1. W jego skład wchodzą:

 • filtr wstępny, który zatrzymuje m.in. sierść i kurz,
 • filtr HEPA H13, wyróżniający się skutecznością w usuwaniu zanieczyszczeń na poziomie 99,97%,
 • podwójny filtr węglowy, który usuwa nieprzyjemne zapachy i neutralizuje niebezpieczne gazy,
 • warstwa zabezpieczająca, która przedłuża żywotność całego zestawu.
Toshiba CAF-X50XPL filtr
Toshiba CAF-X50XPL - zbliżenie na filtr w urządzeniu

 

Na ich korzyść przemawia długa żywotność sięgająca 24 miesięcy, co przekłada się na korzystne koszty eksploatacyjne. Bardzo wygodny dla użytkowników jest oferowany przez oczyszczacz Toshiba CAF-X50XPL wskaźnik wymiany filtra. To odpowiednia ikonka na panelu sterowania, która zaświeca się, gdy przychodzi czas montażu nowego filtra.

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów

do 24 miesięcy

199 zł

Roczny koszt eksploatacji

~90 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Timer
 • Blokada rodzicielska

 

Toshiba CAF-X50XPL - podsumowanie

Toshiba CAF-X50XPL to jedno z najtańszych urządzeń 2w1, które łączą w sobie oczyszczacz powietrza i jonizator plazmowy generujący jony ujemne służące przede wszystkim neutralizacji zapachów i odświeżeniu powietrza. Posiada bardzo skuteczny filtr HEPA H13, który szczególnie polecamy alergikom. Urządzenie cicho pracuje, a jego użytkowanie nie wpływa na rachunki za prąd. Wyróżnia się także eleganckim designem, a dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom i praktycznemu uchwytowi bez trudu możesz przenosić go z miejsca na miejsce.

 

Oczyszczacz został wyposażony w czujniki kurzu i zapachu. Niestety, jego reakcja na zanieczyszczenia pozostawia wiele do życzenia - wykorzystuje bowiem normy azjatyckie, które znacząco odbiegają od europejskich. Urządzenie nie posiada wskaźnika poziomu stężenia pyłów PM2.5 czy PM10. Użytkownik nie ma możliwości zdalnego sterowania, jednak dotykowy panel sterowania jest bardzo intuicyjny. Ze względu na stosunkowo krótką obecność na rynku, wciąż nie wiemy, jaka jest rzeczywista żywotność filtrów w polskich warunkach.

 

Zalety
filtr HEPA H13
ciche działanie
jonizacja
niewielkie zużycie energii
niska cena i niewielkie koszty eksploatacji
Wady
praca automatyczna w odniesieniu do mało restrykcyjnych norm azjatyckich
brak wskaźnika PM2.5/PM10
brak zdalnego sterowania

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Toshiba CAF-X50XPL

Filtr zintegrowany do Toshiba CAF-X50XPL

CAF-H30(W)

Filtr wstępny, HEPA H13 + węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.