22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Winix Zero
Oczyszczacz powietrza Winix ZeroWinix Zero widok z bokuWinix Zero widok góra, panel sterowaniaWinix Zero filtryWinix Zero aranżacjaWinix Zero aranżacja
Oczyszczacz powietrza Winix Zero

Winix Zero

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 899,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Winix Zero

Cena: 999,00 zł899,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 55 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza27-60 dB
 • Koszt filtrów 170 zł/rok
 • Koszt energii 17 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Koreański postęp

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Winix Zero technologia PlasmaWaveWinix Zero jest oczyszczaczem powietrza wyposażonym w funkcję jonizacji PlasmaWave. Przepływ powietrza dochodzący do 390 m3/h wystarczy na obsłużenie 55 m2 (dane producenta). Cicha praca od 27 dB, niskie zużycie energii, 3 filtry oraz 5 prędkości wentylatora są atutami urządzenia. Oczyszczacz Winix Zero został uhonorowany znakiem jakości ECARF potwierdzającym wysoką skuteczność w walce z alergiami. Ponadto atest AHAM potwierdza przetestowanie wydajności oczyszczacza, a certyfikat CE zaświadcza, że produkt nie zawiera niebezpiecznych substancji.

 

Oczyszczanie i jonizacja powietrza


 

Winix Zero przód

Za oczyszczanie powietrza odpowiedzialne są trzy filtry. Pierwszym etapem jest filtr wstępny zatrzymujący większe zanieczyszczenia. Jest to gęsta siateczka, którą nie wymieniamy, a jedynie co jakiś czas odkurzamy. Kolejnym etapem jest filtr z węglem aktywnym, który pochłania szkodliwe gazy oraz niepożądane zapachy. Zalecana wymiana filtra to około co 3 miesiące.

 

Na większą uwagę zasługuje ostatni z filtrów – HEPA klasy H13. Oznacza to, że gwarantuje neutralizację najmniejszych szkodliwych drobinek na poziomie co najmniej 99,97%. Żywotność filtra oscyluje w granicach 12 miesięcy. Ważna informacja to taka, że oczyszczacz Winix ZERO ma wskaźnik wymiany filtra, który informuje o konieczności zmiany filtrów.

 

Pracę filtrów wspomaga proces jonizacji powietrza. Zastosowana tutaj PlasmaWave jest w pełni bezpieczną jonizacją powietrza i możemy ją stosować bez żadnych obaw. Moduł generuje odpowiednio naładowane jony ujemne oraz dodatnie, które neutralizują wszelkie bakterie oraz wirusy. Jonizację możemy wyłączyć i używać samego oczyszczania powietrza.

 

Automatyczna praca oczyszczacza


 

Urządzenie zostało wyposażone w precyzyjny czujnik jakości powietrza, który bada na bieżąco jakiej jakości powietrzem oddychasz. Swoje pomiary przedstawia na panelu sterowania za pomocą 3-stopniowej skali. Wskaźnik jakości powietrza zmienia kolory w zależności od stopnia zabrudzenia. Kolor niebieski oznacza czyste, żółty wystarczające, a czerwony niskiej jakości powietrze. Co więcej, dzięki odczytom z tego czujnika kontrolowana jest automatyczna praca oczyszczacza. Wentylator zwalnia i przyśpiesza sam w zależności od jakości powietrza.

 

Oczyszczacz WINIX ZERO posiada również czujnik światła, który wykrywa oświetlenie w pomieszczeniu i dostosowuje do niego jasność wskaźników na panelu. Przydatne to się okazuje w nocy, kiedy wskaźniki zostają przygaszone i nie przeszkadzają podczas snu. Kolejnym ułatwieniem użytkowania modelu jest programator czasowy, który umożliwia ustawienie czasu wyłączenia oczyszczacza (1h, 4h, 8h). Do wyboru mamy 4 tryby pracy ustawianie manualnie.

 

Wskaźnik jakości powietrza w Winix Zero
progi reakcji czujnika, czyli od jakiego stopnia zabrudzenia powietrza oczyszczacz zacznie reagować w trybie automatycznym

 

4 stopnie filtracji


Oczyszczacz Winix Zero z filtrami

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator PlasmaWave: technologia jonowa pozbywająca się wszelkich wirusów, bakterii i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • PlasmaWave: bezpieczna jonizacja powietrza

 • Automatyczna praca: względem zanieczyszczeń

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja

 • Wskaźnik jakości powietrza: 3-stopniowa skala

 • 2 czujniki: jakości powietrza i światła

 • 4 tryby pracy manualnej: Low, Medium, High, Turbo

 • Timer: automatyczne wyłączenie

 • Tryb Sleep: idealny na noc

Oczyszczacz powietrza Winix Zero
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Winix Zero
kolor: biały
wymiary: 380x208x600 mm
waga: 7 kg
pobór prądu/moc*: 3-70 W
przepływ powietrza*: 96, 138, 198, 258, 390 m3/h
głośność*: 27.8, 31, 36, 47,5, 60 dB
zalecany dla powierzchni: do 55 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 170 zł

*1,2,3,4,5 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Produkt spełnia zadanie, czujnik smogu dość czuły, od razu załącza się po otwarciu okna w smogowy dzień. Oczyszczacz lekki, łatwy do przenoszenia. Jedyny minus to muzyczka przy włączaniu, której nie da się wyłączyć; brzmi jak w chińskich zabawkach

seba

5/5

Polecam, produkt wygląda lepiej niż na zdjęciach. Działanie bez zastrzeżeń.

Arek

4.9/5

na podstawie 10 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Winix Zero

Winix Zero

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Winix Zero

Oczyszczacz powietrza Winix ZERO to stosunkowo wydajne urządzenie dla pomieszczeń do 55 m2 posiadające funkcję jonizacji. Cechuje się korzystną ceną, niskim zużyciem energii i akceptowalnym poziomem głośności na poziomie od 27 dB.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz Winix ZERO został wykonany z plastiku. Koreański producent zadbał jednak o jego dobrą jakość. Wyposażony w estetyczny panel przedni w białym kolorze, na górze którego znajduje się intuicyjny panel sterowania utrzymany w czerni. Dzięki zachowaniu klasycznego stylu bez trudu wkomponuje się w każdą przestrzeń.

 

Urządzenie nie posiada funkcjonalnych kółek. Na szczęście ma niewielki uchwyt z tyłu i nie jest też bardzo ciężkie – waży 7 kg, więc z jego przenoszeniem poradzi sobie większość użytkowników.

 

Główne funkcje

Propozycja koreańskiego producenta łączy w sobie 2 urządzenia:

 • oczyszczacz powietrza,
 • jonizator PlasmaWave.

 

Wydajność Winix Zero

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

do 370 m3/h

Podane przez producenta dane są zawyżone względem naszych obliczeń. Efektywne działanie urządzenia można zauważyć w pomieszczeniach do 45 m2.

Powierzchnia działania

55 m2

Jonizacja

PlasmaWave

Bezpieczna jonizacja, ale mniej przebadana niż Plasmacluster.

Głośność

27-60 dB

Dość głośne urządzenie na najwyższym trybie.

Zużycie energii

3-70 W

Dość duży pobór prądu na najwyższych obrotach jak na tę wydajność.

 

Winix Zero czujniki

 

Oczyszczacz powietrza Winix ZERO został wyposażony w 2 czujniki:

 1. czujnik jakości powietrza,
 2. czujnik światła.

Urządzenie oferuje 3-stopniową filtrację powietrza. Certyfikat ECARF potwierdza jego wysoką skuteczność w walce z alergenami.

 

Jonizacja PlasmaWave zastosowana jako dodatek w urządzeniu jest w pełni bezpieczna dla użytkowników. Jony generowane przez moduł neutralizują bakterie i wirusy. Użytkownik w każdej chwili może go jednak wyłączyć, korzystając tylko z funkcji oczyszczania powietrza.

 

Żywotność filtrów do oczyszczacza Winix wynosi ok. 12 miesięcy. Biorąc pod uwagę stan polskiego powietrza, rzeczywiście należy wymieniać je co najmniej raz w roku. Wyjątkiem jest filtr wstępny, który nie wymaga wymiany, ale regularnego czyszczenia - odkurzania. O ich stanie informuje wskaźnik wymiany filtra.

 

Oczyszczacz Winix ZERO posiada 3 tryby. Wbudowany czujnik jakości powietrza pozwala na jego automatyczną pracę. Istnieje możliwość ustawienia 4 stopni pracy wentylatora - low, medium, high i turbo. Dodatkowo istnieje tryb Sleep, który znacząco ścisza głośność pracy urządzenia i przygasza wskaźniki.

 

Filtry

Winix ZERO posiada 3 filtry:

 • filtr wstępny czyli cienką siateczkę zatrzymującą duże zanieczyszczenia,
 • filtr węglowy, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy i pochłania niebezpieczne związki lotne,
 • filtr HEPA H13, którego zadaniem jest zatrzymywanie wirusów, bakterii, grzybów, alergenów oraz cząsteczek PM2.5 i PM10.

Wyposażony jest również w bezpieczny dla użytkowników jonizator PlasmaWave.

 

Winix Zero z filtrami
Winix Zero - rozłożone filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów - HEPA H13 i węglowy

do 12 miesięcy

170 zł

Roczny koszt eksploatacji

~170 zł

 

Czas przydatności filtrów zależy od zanieczyszczenia powietrza, powyższa tabelka przedstawia orientacyjną trwałość, która określiliśmy na podstawie naszego doświadczenia.

 

Dodatkowe informacje

 • Programator czasowy
 • Blokada rodzicielska
 • Wskaźnik jakości powietrza - 3-stopniowa skala

 

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Winix ZERO jest stosunkowo tani i w tej klasie cenowej dość efektywny. Niestety, jest też stosunkowo głośnym urządzeniem. Przez brak kółek traci na mobilności i istnieje prawdopodobieństwo, że porysuje podłogę. Nie informuje o stężeniu gazów w pomieszczeniu.

 

Dzięki dobrej jakości materiałom i dokładnym złożeniu części Winix ZERO cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Został wyposażony w jeden z najlepszych filtrów HEPA H13. Wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji rocznej.

 

 

Zalety
Filtr HEPA H13
Jonizacja
Niskie koszty eksploatacji rocznej
Korzystna cena urządzenia 2w1
Wady
Stosunkowo głośne urządzenie
Brak sterowania zdalnego
Stosunkowo duże zużycie energii
Brak kółek zmniejsza mobilność urządzenia

 

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Winix Zero

Zestaw filtrów do Winix Zero

Zestaw filtrów

Filtr HEPA i węglowy - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 170,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.