22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2Xiaomi Air Purifier 2 widok z bokuXiaomi Air Purifier 2 widok z bokuXiaomi Air Purifier 2 widok z boku, tyłXiaomi Air Purifier 2 widok z boku, tyłXiaomi Air Purifier 2 widok z tyłuXiaomi Air Purifier 2 widok z góry, wentylatorXiaomi Air Purifier 2 obsługa, przycisk sterowaniaXiaomi Air Purifier 2 obudowa z bliska, dziurki przez które pobierane jest brudne powietrzeXiaomi Air Purifier 2 widok na filtr, klapa dostępu do filtraFiltr do Xiaomi Air Purifier 2Zrzut z aplikacji Mi HomeZrzut z aplikacji Mi HomeZrzut z aplikacji Mi Home

Oczyszczacz powietrza

Xiaomi Air Purifier 2

Cena: 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 37 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza31-66 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Chińska równowaga

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - brak u producenta

Xiaomi niskie zużycie energiiXiaomi Mi Air Purifier 2 jest absolutnym hitem w Polsce. Dobre wyniki wydajnościowe (przepływ powietrza dochodzący do 388 m3/h), filtr cylindrowy 360°, nienaganny design, sterowanie przez Wi-Fi oraz niezwykle niska cena sprawiają, że opisywany oczyszczacz jest świetnym stosunkiem jakości do ceny. W dodatku cicha praca (31dB) oraz potraktowana priorytetowo oszczędność energii (zaledwie 4,8W w trybie normalnym – to mniej niż energooszczędna żarówka!) czynią z modelu niezwykle atrakcyjny wybór.

 

Warto w tym momencie wspomnieć, że tak niskie zużycie energii (od 1,5W!) zawdzięczamy specjalnej konstrukcji japońskiego silnika firmy Nidec. Urządzenie nie jest już produkowane, jego następcą jest model Xiaomi Air Purifier 2S.

 

Szybkie i sprawne oczyszczanie


Xiaomi Air Purifier 2 widok z boku

 

Pomimo swoich niewielkich wymiarów Xiaomi Air Purifier 2 gwarantuje sprawne działanie. Wysoki współczynnik CADR (310 m3/h) pozwala na oczyszczenie pomieszczenia (21 m2) w zaledwie 10 minut. Zasada działania oczyszczacza polega na zasysaniu brudnego powietrza do środka, a następnie wypuszczaniu do góry z ogromną siłą czystego już powietrza.

 

Zastosowany tutaj filtr cylindrowy 360° cechuje się niezwykle prostym użytkowaniem. Trójwarstwowy filtr jest połączeniem filtra wstępnego, HEPA E12 o powierzchni 2.2 m2 oraz adsorpcyjnego z węglem aktywnym. Warto w tym momencie wspomnieć, że zgodnie z naszymi pomiarami filtr oryginalny i zamienne mają w sobie aż 330 gramów węgla aktywnego!

 

Dzięki jego cylindrowemu kształtowi powietrze jest efektywnie pobierane z 3 kierunków (z boków oraz z przodu). W tylnej części znajduje się plastikowa klapka dostępu do filtra, która nie przepuszcza powietrza. Co więcej, urządzenie samo nas poinformuje o konieczności wymiany filtra. Warto wspomnieć, że filtr ten został wyprodukowany przez japońską firmę Toray. Ciekawostką jest to, że podstawka na filtr dociska go w górę, dzięki czemu układ filtracyjny jest szczelniejszy.

 

Skuteczność filtracji to: 100% dla dużych cząstek, 91% dla formaldehydów i innych substancji szkodliwych, 99,3% dla cząsteczek do 0.3 μm oraz 99,99% dla cząsteczek do 2.5 μm. Filtr zaleca wymieniać się co pół roku.

 

Sterowanie przez Wi-Fi


 

Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 2 może być sterowany na dwa sposoby. Ręcznie lub poprzez dedykowaną i stale rozwijaną aplikację mobilną. Dzięki aplikacji Mi Home zyskujemy pełny dostęp do sterowania urządzeniem. Będziesz mógł sterować włączaniem/wyłączaniem urządzenia oraz innymi funkcjami, nawet nie będąc w domu. Za pośrednictwem czujników wbudowanych w oczyszczacz dowiemy się o jakości powietrza (tylna część obudowy), temperaturze czy wilgotności powietrza. Co więcej, dowiemy się nawet o stopniu zużycia filtra, więc będziesz wiedział, kiedy pora na jego wymianę (dioda na dole będzie świeciła się na czerwono przez około 30 sekund)! Ważna informacja to taka, że aplikacja niedawno została przetłumaczona na język polski.

 

Ciekawą opcją jest możliwość stworzenia swojego harmonogramu. Możesz np. określić, kiedy urządzenie ma się uruchomić i wyłączyć, czy kiedy ma przejść w tryb nocny. Dzięki aplikacji możesz również płynnie zwiększać moc urządzenia. Funkcja może okazać się przydatna, jeśli przeniesiemy oczyszczacz do większego pomieszczenia.

 

Oczyszczacz XIAOMI – funkcjonalne urządzenie


 

Oczyczczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2 został zaprojektowany w niezwykle estetyczny oraz nowoczesny sposób. Mocny wentylator został umiejscowiony w górnej części, a powietrze zostaje zasysane przez boki z wieloma dziurkami. Dwa przyciski oraz cztery diody na obudowie świadczą o minimalizmie i prostocie obsługi urządzenia. Obudowa została zaprojektowana w ten sposób, aby oczyszczacz zajmował niewiele miejsca. Wymiary, jakie oczyszczacz posiada (24x24 cm – tyle, co kartka z zeszytu A4!), pozwalają wkomponować się w pomieszczenie i nie przeszkadzać domownikom w codziennych zajęciach.

 

Urządzenie kontrolujemy za pomocą jednego przycisku. Przycisk służący do włączania/wyłączania został również wykorzystany do zmiany trybów pracy urządzenia. Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 2 może pracować w trzech trybach (automatyczny, nocny oraz wydajny). Oczyszczacz nie posiada żadnego wyświetlacza, a o trybach pracy informują nas trzy ledowe diody umieszczone na obudowie. Diody te opatrzone są rysunkami, więc nie będzie kłopotu z odczytaniem informacji.

 

Kolejna dioda umieszczona na dole obudowy poinformuje nas o jakości powietrza. Kolor zielony oznacza czyste, pomarańczowy umiarkowane, a czerwony zabrudzone powietrze. Tutaj należy wspomnieć o trybie automatycznym, który kontroluję i przełącza tryby pracy urządzenia względem zanieczyszczeń. Możliwe jest to dzięki 3 optycznym czujnikom firmy Shinyei.

 

3 stopnie filtracji


Stopnie filtracji Xiaomi Mi Air Purifier 2

 • 1. Filtr wstępny PET siatkowy zatrzymujący większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, włosy itp.)

 • 2. Filtr HEPA E12: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu)

 • 3. Filtr węglowy: usuwa formaldehydy i inne substancje szkodliwe oraz niepożądane i nieprzyjemne zapachy

Funkcje dodatkowe


 • Łączność Wi-Fi: pełna obsługa urządzenia poprzez aplikację mobilną

 • 3 tryby pracy: auto, cichy oraz max

 • Wskaźnik jakości powietrza: na podstawie poziomu pyłu zawieszonego

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o konieczności wymiany

 • Czujniki w oczyszczaczu: zanieczyszczenia, temperatury, wilgotności

 • Oświetlenie oczyszczacza: możliwość wyłączenia (tylna część obudowy)

 • 2 wentylatory: dla obniżenia poziomu głośności

 • Wymienny kabel: bez przejściówki, wersja na UE z polską wtyczką

Xiaomi Mi Air Purifier 2 zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier 2
kolor: biały
wymiary: 240x240x520 mm
waga: 4,8 kg
pobór prądu/moc*: 1,5-31 W
przepływ powietrza*: do 388 m3/h
głośność*: 31-66 dB
długość przewodu zasilającego: 1,8 m
zalecany dla powierzchni: 21-37 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 300 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi połączenia z Mi Home

Oceny i opinie

3/5

Wszytko super oprócz nowej aplikacji do zarządzania urządzeniem. Poprzednia była spoko, ale z jakichś wzgledow Chińczyki postanowili, że ich klienci z Europy, to biała ciemna masa, ponieważ z oszczędności w nowej app udają, że dane na temat jakości powietrza możemy oglądać live. Jak się jednak okazuje jest to jednorazowy pomiar wykonywany przy uruchomieniu. Potem możemy wpatrywać się w piękne animacje i obserwować jak ilość pm/m3 stoi w miejscu.

Loko

4/5

Ogólnie polecam ten oczyszczacz. Wymieniam filtr raz na rok. Mógłby być cichszy...

Diana

3.5/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Xiaomi Air Purifier 2

Xiaomi Air Purifier 2

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2

Filtr Purple 360° do oczyszczaczy Xiaomi

MCR-FLG promocja %

Filtr antybakteryjny 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 149,00 zł 135,00 zł

Filtr Xiaomi M6R-FLP Green

M6R-FLP promocja %

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł 135,00 zł

Filtr Green 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M1R-FLP promocja %

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł 129,00 zł

Filtr 360° Blue do oczyszczaczy Xiaomi

M2R-FLP

Filtr niebieski 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 119,00 zł

Filtr Gray 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M8R-FLH promocja %

Filtr czarny 360° - HEPA H13 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł 149,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.