22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Med Edition
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Med EditionIDEAL AP 40 Med Edition frontIDEAL AP 40 Med Edition widok bokIDEAL AP 40 Med Edition widok bokIDEAL AP 40 Med Edition widok tyłIDEAL AP 40 widok góraIDEAL AP 40 oczyszczacz podczas pracy, logoIDEAL AP 40 Med Edition widok góra, logoIDEAL AP 40 panel sterowania, widok z bokuIDEAL AP 40 Med Edition panel sterowania, widok z bliskaIDEAL AP 40 Med Edition uchwyt do przenoszeniaIDEAL AP 40 czujnikIDEAL AP 40 wywiew powietrzaIDEAL AP 40 wentylatorObsługa oczyszczacza IDEAL AP 40Obsługa oczyszczacza z bliska IDEAL AP 40Przekrój na filtry w IDEAL AP 40Filtr HEPA w IDEAL AP 40 Filtr HEPA H13 z bliskaFiltr węglowy w IDEAL AP 40Filtr węglowy z bliska

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 40 MED EDITION

Cena: 1 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 60 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza28-56 dB
 • Koszt filtrów 320 zł/rok
 • Koszt energii 9 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Niemiecka jakość

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - brak u producenta

Technologia AEON BlueOczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Med Edition jest urządzeniem dzięki, któremu uzyskasz higienicznie czyste powietrze. Swoją funkcję optymalnie będzie spełniał na powierzchniach do 60 m2. Oryginalny system filtracyjny AEON Blue Cleaning System niszczy blisko 100% szkodliwych drobnoustrojów dla człowieka. Oczyszczacz został wyprodukowany zgodnie z niemiecką technologią, co jest jego mocną stroną.

 

IDEAL AP 40 cechuje się dużą wydajnością (przepływ powietrza do 480 m3/h), bardzo niskim zużyciem energii (już od znikomych 5W!) oraz ciekawymi funkcjami dodatkowymi. Cicha praca urządzenia (od zaledwie 28 dB) pozwala na swobodną pracę lub wypoczynek, gdy oczyszczacz pracuje. Oczyszczacz jest polecany do walki z alergiami, czego dowodzi certyfikat ECARF. Kolejnym ważnym odznaczeniem jest atest PZH, który potwierdza wielkie bezpieczeństwo urządzenia i nie każda marka może się nim pochwalić. Niska cena sprawia, że produkt jest świetnym stosunkiem jakości do ceny.

 

IDEAL AP 40 Med Edition widok z boku

Higieniczne czyste powietrze w blisko 100%


 

W oczyszczaczu IDEAL AP 40 Med Edition o czyste powietrze dba niezwykle innowacyjny 4-stopniowy system AEON Blue. Pierwszym etapem jest filtr wstępny CleanCel, który nie podlega wymianie (można myć pod bieżącą wodą). Zaleca się myć go co 2 tygodnie. Filtrami wymiennymi są tutaj antyzapachowy filtr węglowy oraz przeciwdrobnoustrojowy filtr HEPA cechujący się skutecznością na poziomie co najmniej 99,97%! Żywotność ich jest określana na około 18 miesięcy. O konieczności wymiany filtrów powiadomi nas urządzenie. Wskaźnik kontroli filtra zaświeci kontrolkę na panelu. Po wymianie należy zresetować wskaźnik (przycisk reset). Ostatnim etapem oczyszczania jest jonizator PlasmaWave, który nie podlega wymianie i jest domyślnie uruchomiony, gdy oczyszczacz jest włączony.

Niemiecka precyzja i inteligentne urządzenie


 

Inteligentne czujniki (kurzu, zapachu, światła) analizują jakość powietrza w pomieszczeniu i dostosowują automatyczną pracę do warunków panujących w pomieszczeniu. Czujniki są w stanie wykryć wiele zanieczyszczeń np. pyły, kurz domowy, kwas octowy czy amoniak. Ciekawie wygląda wskaźnik jakości powietrza, który za pomocą 3 kolorów informuje o jakości powietrza (niebieski oznacza czyste, bursztynowy umiarkowane oraz czerwony oznaczające brudne). Bardzo przydatny może się okazać wyłącznik czasowy, który zapewnia automatyczne wyłączenie po określonym czasie.

 

Producent zadbał również o bezpieczeństwo podczas użytkowania i wyposażył w funkcję zabezpieczenia przed dziećmi. Blokuje ona panel sterowania i zapobiega niewłaściwemu używaniu. Do wyboru mamy 4 tryby pracy, które możemy używać w zależności od warunków pracy. Wszystkie funkcje zaprogramujesz za pomocą wysokiej jakości panelu dotykowego. Stabilna podstawa gwarantuje zachowanie bezpieczeństwa podczas użytkowania oczyszczacza.

Znakomity współczynnik oczyszczania


 

Współczynnik ten informuje o tym, ile razy w ciągu godziny oczyszczacz jest w stanie wymienić/przefiltrować całą kubaturę pomieszczenia. Jak widać na poniższej tabelce, urządzenie doskonale sobie radzi również w pomieszczeniach o innych powierzchniach. Wysokość pomieszczenia to 2,5 m, a zielonym kolorem oznaczony został zakres optymalnej pracy dla powierzchni.

 

Przepływ powietrza (m3/h)

Powierzchnia pomieszczenia (m2) / Ilość wymian powietrza

480

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

70

80

90

100

110

12,8

9,6

7,7

6,4

5,5

4,8

4,3

3,8

3,5

3,2

2,7

2,4

2,1

1,9

1,7

 

4 stopnie filtracji


Filtracja w IDEAL AP 40 Med Edition

 

 • 1. Filtr wstępny: filtruje duże cząstki (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy, włókna itp.), a tym samym zwiększa żywotność filtra HEPA.

 • 2. Filtr węglowy: neutralizuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy (amoniak, kwas octowy, aldehydy, dym papierosowy, spaliny, opary chemiczne).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje pył zawieszony (PM10, PM2.5 – główne składniki smogu), pyłki oraz inne alergeny wziewne, wirusy i zarodniki pleśni.

 • 4. Jonizator PlasmaWave: usuwa z powietrza szereg niepożądanych zanieczyszczeń i czynników chorobotwórczych, takich jak bakterie i grzyby.

Funkcje dodatkowe


 • Automatyczne wyłączenie: (1, 4 lub 8 godzin)

 • Automatyczna praca: względem jakości powietrza w pomieszczeniu

 • 4 tryby pracy manualnej: (niski, średni, wysoki, turbo)

 • Tryb Sleep: cicha praca

 • Czujniki: światła, kurzu i zapachu

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja w razie zużycia

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja o jakości

IDEAL AP 40 Med Edition zdjęcie obrotowe

Parametry techniczne

 • kolor: biało-czarny
 • wymiary: 600x415x245 mm
 • waga: 8,5 kg
 • pobór prądu/moc*: 5, 8, 13, 28, 90 W
 • przepływ powietrza: 480 m3/h
 • CADR: 432 m3/h
 • głośność*: 28, 30, 35, 44, 56 dB
 • zalecany dla powierzchni: do 60 m2
 • szacowany roczny koszt filtrów: 320 zł

* 1,2,3,4,5 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 40 MED EDITION

IDEAL AP 40 MED EDITION

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Ideal AP40 Med Edition

Ideal AP 40 MED za sprawą technologii CleanCel jest oczyszczaczem powietrza głównie dedykowanym alergikom, co potwierdza certyfikat ECARF. Zastosowano tutaj bardzo dobry zestaw filtrów z filtrem HEPA13 na czele. Design jest przyzwoity, ale nie każdemu będzie odpowiadać.

 

Wygląd zewnętrzny

Obudowa jest przyzwoicie wykonana, plastik jest trwały. Wloty brudnego powietrza są umieszczone po bokach, czyste powietrze wydostaje się górnym, otwieranym wylotem powietrza. Wskaźnik czystości powietrza umieszczono na przodzie urządzenia, a panel sterujący znajduje się tuż obok wylotu powietrza.

 

Dostęp do filtrów ma miejsce po zdjęciu panelu przedniego. Tylna powierzchnia to atrapa otworów, w tym miejscu znajduje się klapka dostępu do filtrów. Z prawej strony umieszczono małą klapkę, dzięki której możemy łatwo wyczyścić czujnik. Uchwyt transportowy ułatwia przenoszenie.

 

Funkcje główne

Ideal AP40 Med Edition oferuje oczyszczanie powietrza, które jest wsparte popularną na świecie technologią jonizacji PlasmaWave.

 

Wydajność IDEAL AP 40 MED EDITION

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

480 m3/h
(CADR = 432 m3/h)

Deklarowana powierzchnia zakłada wysokość pomieszczenia do 2,5 m. Realnie jest to 2,7 m, co oznacza zasięg działania około 54 m2.

Powierzchnia działania

60 m2

Jonizator PlasmaWave

Brak danych

Stosowany z powodzeniem w innych modelach jonizator. Nie występują żadne problemy i dobrze zwalcza alergeny.

Głośność

28/30/35/44/56 dB

Poprawny poziom głośności przy takim wysokim przepływie powietrza.

Zużycie energii

5/8/13/28/90 W

Standardowe zapotrzebowanie na energię, jedynie tryb turbo zużywa jej więcej.

 

IDEAL AP 40 MED Edition czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz w 3 czujniki:

 1. Optyczny czujnik pyłów
 2. Czujnik zapachu
 3. Sensor natężenia światła

Podstawą działania w trybie automatycznym jest pomiar z czujnika pyłów i lotnych związków organicznych (czujnik zapachów). Skuteczność w detekcji zanieczyszczeń przez czujniki optyczne zależy od wielu składowych dlatego sugerujemy stosowanie zewnętrznych czujników PM2.5. Oczyszczacz powietrza wygasza wyświetlacz w trakcie nocy.

 

Wyniki pomiarów są prezentowane na podświetlanym pasku na przednim panelu, wraz ze zmianą jakości powietrza zmienia on kolory.

 

Oczyszczaczem steruje się jedynie za pomocą przycisków na panelu sterującym. Dostępne tryby pracy to: sleep, niski, średni, wysoki, turbo. Tryb automatyczny steruje przepływem na podstawie odczytów z czujników.

 

Filtry w oczyszczaczu IDEAL AP 40 Med Edition

Oczyszczacz jest wyposażony w 3 filtry:

 • Filtr wstępny stanowi pierwszy etap filtracji, wychwytuje największe drobiny pyłów i zabezpiecza dalsze filtry
 • Filtr HEPA H13 – skuteczność to 99,97%, zatrzymuje pyły PM2.5 oraz PM10, czyli główne składniki smogu
 • Węgiel aktywny eliminuje zapachy i neutralizuje lotne związki organiczne
 • Jonizator PlasmaWave usuwa grzyby i bakterie

 

3 filtry w IDEAL AP 40 MED Edition
4 stopnie filtracji w IDEAL AP 40 Med Edition

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów

do 18 miesięcy

545 zł

Roczny koszt eksploatacji

320 zł

 

Podana wartość jest szacunkowa (na podstawie naszych obserwacji i doświadczenia), zużycie filtrów zależy od warunków, w których oczyszczacz pracuje.

 

Oczyszczacz IDEAL AP40 został także wyposażony w prosty wskaźnik zużycia filtrów, który poinformuje użytkownika o wymianie filtrów. Nie należy w pełni opierać się na jego wskazaniach, gdyż jest to jedynie odliczanie upływu czasu od pierwszego uruchomienia.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Timer
 • Prosty wskaźnik wymiany filtrów

 

Podsumowanie

Ideal AP40 Med Edition to poprawny oczyszczacz powietrza, polecany dla osób, które zmagają się z objawami alergii. Zastosowane filtry w zupełności spełniają współczesne standardy. Koszty eksploatacji są przeciętne, zużycie energii poza trybem Turbo jest na niskim poziomie.

 

Zastosowanie czujnika laserowego z pewnością zwiększyłoby czułość urządzenia. Design nie jest zbyt atrakcyjny, jest po prostu przeciętny. Oczyszczacz jest idealny dla osób cierpiących na alergię, które nie wymagają niczego więcej niż spełniania przez oczyszczacz swojego zadania. Urządzenie zadebiutowało już dawno dlatego, nie można oczekiwać aplikacji mobilnej, lecz producent mógł pokusić się o sterowanie pilotem na podczerwień.

 

 

Zalety
Jonizator PlasmaWave
Dobre wykonanie
Filtr H13, wstępny CleanCel
Rozsądne koszty eksploatacji i cena zakupu
Wady
Design
Zużycie energii w trybie Turbo
Optyczny czujnik ma przeciętną reakcję na pyły

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 40 MED EDITION

Zestaw filtrów do IDEAL AP 40 Med Edition

Zestaw filtrów

Filtr HEPA H13 i węglowy - do 18 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 669,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.