22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR35G-A
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR35G-APanasonic F-VXR35G-A widok z bokuPanasonic F-VXR35G-A widok z przoduPanasonic F-VXR35G-A widok z bokuPanasonic F-VXR35G-A widok z bokuPanasonic F-VXR35G-A widok z bokuPanasonic F-VXR35G-A bokPanasonic F-VXR35G-A tacka na zbiornikPanasonic F-VXR35G-A tacka na zbiornikPanasonic F-VXR35G-A panel sterowaniaPanasonic F-VXR35G-A filtracjaPanasonic F-VXR35G-A widok na filtry, przekrójPanasonic F-VXR35G-A dyskPanasonic F-VXR35G-A filtr HEPA z filtrem wstępnymPanasonic F-VXR35G-A filtr HEPA z filtrem wstępnym

Oczyszczacz powietrza

Panasonic F-VXR35G-A

Cena: 1 199,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-50 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 9 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - brak u producenta

Oczyszczacz Panasonic F-VXR35G-A technologia Nanoe

Panasonic F-VXR35G-A jest oczyszczaczem powietrza pochodzącym od japońskiego producenta. Na jego korzyść przemawiają efektywna funkcja nawilżania (350 ml/h) oraz technologia nanoe rozprawiająca się z większością wirusów unoszących się w powietrzu. Model cechuje się dobrym poziomem CADR 180 m3/h, który pozwala na obsłużenie pomieszczeń o powierzchni do 26 m2.

Certyfikat Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oczyszczacza Panasonic Atest PZH dla oczyszczacza Panasonic

 

Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR35G-A jest niezwykle cichy (22 dB+), a za czyste powietrze odpowiedzialny jest bardzo skuteczny filtr HEPA H13. Atest PZH dowodzi, że używanie oczyszczacza jest niezwykle bezpieczne. Z kolei wysoką skuteczność w walce z alergiami potwierdza Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

 

Technologia pomocna alergikom


Panasonic F-VXR35G-A widok z boku

 

Urządzenie zostało wyposażone w opatentowaną technologię Nanoe, polegającą na uwalnianiu mikroskopijnych elektrostatycznych cząstek wody do powietrza, które przechwytują wirusy, bakterie, pleśnie oraz alergeny. Skuteczność technologii sięgająca nawet 99,99% została naukowo udowodniona. Cząsteczki wody w dodatku nawilżają powietrze, dzięki czemu skóra nie jest sucha.

 

Naukowcy podczas badań dowiedli, że cząsteczki nanoe przenoszą około 1000 razy więcej wilgoci niż powszechnie stosowane jony ujemne. Warto zaznaczyć, że cząsteczki dzięki swojej mikroskopijnej wielkości (jedna miliardowa kropli wody) są w stanie wnikać głęboko w tkaniny i usuwać niepożądane zapachy.

 

Oczyszczacz Panasonic F-VXR35G-A został wyposażony w 2,1-litrowy zbiornik oraz we wskaźnik poziomu i potrzeby napełnienia wody. Pełny zbiornik oznacza 6 godzin nieprzerwanej pracy. Co więcej, dzięki czujnikowi nawilżania możliwe jest ustawienie automatycznej pracy nawilżacza. Wystarczy go uruchomić, a urządzenie samo będzie kontrolowało poziom wilgotności powietrza.

 

Za właściwe nawilżenie powietrza odpowiedzialny jest filtr nawilżacza, który łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Żywotność tego filtra sięga nawet 10 lat, w zależności od jakości wody. Dno szuflady, w której znajduje się zbiornik, pokryte jest substancją zapobiegającą namnażaniu się bakterii pleśniowych oraz powstawaniu przykrych zapachów z nawilżacza. Na panelu sterowania znajduje się wskaźnik poziomu wilgotności informujący za pomocą 5-stopniowej skali o procentowym poziomie wilgoci.

 

Skuteczność technologii Nanoe*


 

Oczyszczanie powietrza
Wirusy i bakterie Pleśnie Alergeny Pyłki Niebezpieczne substancje
Usunięcie: do 99,99%
Czas: 1-6h
Obszar: 1-45 m3
Usunięcie: do 99,9%
Czas: 1-16h
Obszar: 23-45 m3
Usunięcie: do 99,8%
Czas: 1-24 h
Obszar: 23-45 m3
Usunięcie: do 100%
Czas: 8-24h
Obszar: 23 m3
Usunięcie: do 99,9%
Czas: 16-24h
Obszar: 23 m3
Zapachy Efekt nawilżonej skóry
Dym tytoniowy Ze śmieci (metanotiol) Ze śmieci (trimetyloamina) Pot
Czas: 2h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 1,2
Czas: 1h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 1,2
Czas: 1h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 0,9
Czas: 6h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 0,65
Czas: 28 dni
Obszar:
Standardowe gospodarstwo domowe

*dane producenta – sprawdź dane szczegółowe na temat skuteczności technologii nanoe

 

Oczyszczanie powietrza według Panasonic


 

Panasonic F-VXR35G został wyposażony w 3-stopniową filtrację powietrza. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj filtr HEPA klasy H13 gwarantujący skuteczność na poziomie 99,97% w usuwaniu najmniejszych drobin. Producent deklaruje żywotność filtra dochodzącą do 10 lat, jednak biorąc pod uwagę polskie powietrze, realnie będą to około 3 lata.

 

Na filtrze HEPA znajduje się przyklejony filtr wstępny. Jest to drobna siateczka, która wyłapuje większe zanieczyszczenia i przedłuża żywotność reszty filtrów. W zasadzie jest to pierwszy etap oczyszczania powietrza.

 

Kolejny filtr z węglem aktywnym odpowiedzialny jest za usuwanie szkodliwych gazów oraz nieprzyjemnych zapachów. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik zapachów, który kontroluje szybkość usuwania nieprzyjemnej woni z powietrza. Oczyszczacz ma wbudowany wskaźnik wymiany filtra informujący o potrzebie zmiany. Jego żywotność również oscyluje w granicach 3 lat.

 

Oczyszczacz Panasonic F-VXR35GA został wyposażony w sygnalizator czystości, który za pomocą 3-stopniowej skali pokazuje jakość powietrza na podstawie detekcji z czujnika zapachów. Warto zaznaczyć, że czułość czujnika możemy regulować.

 

Ciekawie wygląda tutaj specjalny tryb Eco oszczędzający zużycie energii. Jest to automatyczna praca będąca połączeniem dwóch trybów. Pierwszy z nich to tryb monitorowania, który wyłącza oczyszczacz na 50 minut w przypadku wykrycia czystego powietrza, a następnie uruchamia się na 10 minut w średnim trybie i bada jakość powietrza. Następny tryb uczenia się rejestruje zanieczyszczenia podczas pracy i następnego dnia zapobiegawczo włącza się 5 minut wcześniej przed przewidywanym momentem zwiększonego zanieczyszczenia.

 

4 stopnie filtracji


Stopnie filtracji Panasonic F-VXR35G-A

 • 1. Filtr wstępny:: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: pyły, włosy, kurz, sierść zwierząt itp.

 • 2. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu)

 • 3. Filtr węglowy: usuwa formaldehydy i inne substancje szkodliwe oraz niepożądane i nieprzyjemne zapachy

 • 4. Filtr nawilżacza: mata ewaporacyjna odpowiedzialna za łączenie powietrza z cząsteczkami wody

 • 5. Jonizator: technologia zwalczająca wirusy, bakterie, pleśnie oraz alergeny

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: automatyczne nawilżenie

 • 3 prędkości wentylatora: lo/med/high

 • Blokada rodzicielska: zabezpieczenie panelu sterowania

 • Wskaźnik zanieczyszczenia: 3-stopniowa skala kolorystyczna

 • Wskaźnik wilgotności: 5-stopniowa skala

 • Czujniki: wilgotności i zapachu

 • Technologia Nanoe: skuteczna w walce z alergiami

 • Tryb nocny: komfortowe warunki do snu

 • Tryb eco: oszczędność energii

 • Uchwyty po bokach: ułatwiają przenoszenie

 • Wskaźnik konieczności wymiany filtra: informacja

 • Wskaźnik napełnienia zbiornika wody: alarm

Panasonic F-VXR35G-A
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Panasonic F-VXR35G-A
kolor: biały z elementami turkusu
wymiary: 560x360x200 mm
waga: 7,8 kg
pobór prądu/moc*: 6, 10, 41 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 8.5, 12, 41 W
zbiornik: 2,1 L
przepływ powietrza*: 54, 96, 210 m3/h
CADR*: do 180,5 m3/h
nawilżanie*: 100, 170, 350 ml/h
głośność*: 22, 31, 50 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 160 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Za tę cenę to naprawdę dobry oczyszczacz. Filtry wysokiej jakości, które dają radę z usunięciem smogu, sierści i brzydkich zapachów. Panel sterowania nie jest jakoś specjalnie designerski, ale sam oczyszczacz prezentuje się całkiem dobrze. Dla mnie ogromnym plusem jest funkcja nawilżania, która rzeczywiście działa i poprawia jakość powietrza.

mario

5/5

Długo zastanawiałem się na wyborem oczyszczacza powietrza do pokoju dziecka. Szukałem oczyszczacza z nawilżaczem, a tutaj wybór modeli nie jest aż tak duży. Zdecydowałem się na Panasonica, bo nie chciałem przepłacić. Uważam, że za tę cenę, urządzenie jest naprawdę świetne. Różnica w jakości powietrza jest zdecydowana. Na najcichszym trybie urządzenie może być włączone całą noc, a synkowi ta głośność nie przeszkadza, więc śpi spokojnie.

Paweł M.

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Panasonic F-VXR35G-A

Panasonic F-VXR35G-A

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Panasonic F-VXR35G-A

Panasonic F-VXR35G-A to oczyszczacz powietrza z opcją nawilżania, który sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach do 26 m2. To bardzo ciche urządzenie (22 dB+), wyposażone w wysokiej jakości filtr HEPA H13. Jego skuteczność w walce z alergenami potwierdziło Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz Panasonic F-VXR35G-A to model wykonany z dobrej jakości plastiku, utrzymany w białej kolorystyce z turkusowymi wstawkami. Panel przedni został uzupełniony o czytelny panel sterowania. Prosty, minimalistyczny design wpisuje się w obecne trendy i stanowi doskonałe uzupełnienie twojej prywatnej lub biurowej przestrzeni.

 

Model nie został wyposażony w kółka, ale niewielka waga (7,8 kg) i praktyczne uchwyty umieszczone po obu stronach sprawiają, że wciąż uznawany jest za urządzenie mobilne.

 

Główne funkcje

Panasonic F-VXR35G-A to urządzenie wielozadaniowe, łączące w sobie oczyszczacz powietrza i nawilżacz. Dodatkowo zastosowana w nim opatentowana technologia Nanoe pozwala przechwycić wirusy, bakterie, pleśnie i alergeny.

 

Wydajność Panasonic F-VXR35GA

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

do 180,5 m3/h

Producent nieznacznie zawyżył skuteczność urządzenia – względem współczynnika CADR powierzchnia działania wynosi do około 22 m2.

Powierzchnia działania

26 m2

Wydajność nawilżacza

100, 170, 350 ml/h

Efektywne nawilżanie.

Jonizacja

Nanoe

W pełni bezpieczna, ale znacznie mniej przebadana niż Plasmacluster.

Głośność

22-50 dB

Cicha praca oczyszczacza.

Zużycie energii

6-41 W

Oszczędne urządzenie przy stosunkowo dużej wydajności.

 

Panasonic F-VXR35G-A czujniki

 

W urządzeniu zamontowane są 2 czujniki:

 1. czujnik zapachów,
 2. czujnik wilgotności.

Panasonic F-VXR35G-A zapewnia 3-stopniową filtrację powietrza. Wyposażony w sygnalizator czystości informuje o stanie powietrza w pomieszczeniu. Użytkownik ma możliwość regulacji czułości urządzenia. Praktycznym rozwiązaniem jest wbudowany wskaźnik wymiany filtra.

 

Oczyszczacz posiada 2,1-litrowy zbiornik na wodę, dzięki któremu jako nawilżacz może działać nawet do 6 godzin. Czujnik nawilżania kontrolujący wilgotność powietrza umożliwia automatyczną pracę urządzenia. Przykrym zapachom i namnażaniu bakterii zapobiega specjalna substancja na dnie szuflady.

 

Opatentowana technologia Nanoe to mikroskopijne elektrostatyczne cząstki wody uwalniane do powietrza. Jej skuteczność jest bliska 100% - badania pokazują, że to obecnie jeden z najlepszych sposobów na przechwycenie wirusów, bakterii czy alergenów. Dzięki połączeniu z nawilżaniem ewaporacyjnym urządzenie Panasonic F-VXR35G-A zyskało pozytywną opinię PTA. To bardzo dobry oczyszczacz powietrza dla alergików.

 

Urządzenie pracuje w kilku trybach. Dla przeciętnego użytkownika najważniejszy jest jego tryb automatyczny, którego działanie umożliwia czujnik zapachów (którego czułość można regulować). Ze względu na komfort życia bardzo istotny jest również tryb nocny. W nocy czujnik światła reaguje na jego brak, dzięki czemu urządzenie działa na najniższych obrotach — cicho i bez utrudniających sen świecących diod.

 

Warto wspomnieć również o zmniejszonym zużyciu energii, które zapewnia specjalny tryb Eco. Oczyszczacz powietrza wyłącza się na 50 minut, gdy detektory stwierdzą brak zanieczyszczeń. Następnie uruchamia się na 10 minut w tryb średni, by ponownie ocenić jego stan. Ogromną zaletą jest umiejętność zapamiętywania, dzięki której oczyszczacz Panasonic potrafi włączyć się zapobiegawczo na 5 minut przed przewidywanym momentem dużego zanieczyszczenia.

 

Filtry w oczyszczaczu Panasonic F-VXR35GA

Oczyszczacz wyposażony w aż 5 poziomów filtracji:

 • filtr wstępny to cienka siateczka na samym wierzchu, która dzięki drobnej strukturze zatrzymuje kurz domowy, sierść zwierząt czy włosy,
 • filtr HEPA H13 skutecznie zatrzymuje nie tylko główne składniki smogu - PM2.5 czy PM10, ale także wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i pyłki roślin, jednocześnie jednak przepuszcza mniejsze ilości powietrza niż inne odpowiedniki,
 • filtr węglowy usuwa substancje szkodliwe i niweluje nieprzyjemne zapachy,
 • filtr nawilżacza to mata ewaporacyjna, która łączy suche powietrze z cząsteczkami wody,
 • jonizator powietrza Nanoe zapewnia zwalczanie wirusów, bakterii, pleśni czy alergenów na poziomie 99,99%.

 

4 filtry w Panasonic F-VXR35G-A
4 filtry w Panasonic F-VXR35G-A

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA H13

~3 lata

249 zł

węglowy

~3 lata

159 zł

nawilżacza

około 10 lat*

219 zł

Roczny koszt eksploatacji

~160 zł

*zależne od stanu wody

 

Czas przydatności filtrów zależy od zanieczyszczenia powietrza, powyższa tabelka przedstawia orientacyjną trwałość, która określiliśmy na podstawie naszego doświadczenia.

 

Dodatkowe informacje

 • Wskaźnik zanieczyszczenia - 3-stopniowa skala kolorystyczna
 • Tryb Eco oszczędzający zużycie energii
 • Kontrola rodzicielska
 • Tryb nocny
 • Atest Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

 

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VCR35G-A to wydajne urządzenie dla niewielkich pomieszczeń. Połączenie wysokiej jakości filtrów HEPA klasy 13 i filtra węglowego, skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy i pochłania niekorzystne dla zdrowia substancje. Niewielka waga i praktyczne uchwyty umożliwiają bezproblemowe przemieszczanie.

 

Dzięki zastosowaniu technologii Nanoe to doskonały oczyszczacz powietrza dla alergików. Wbudowana funkcja nawilżania powietrza podniesie komfort życia użytkowników. Urządzenie nie posiada kompatybilnej aplikacji dla smartfonów, ale przejrzysty panel sterowania umożliwia łatwą kontrolę. Praktycznym rozwiązaniem jest także blokada rodzicielska.

 

Mimo braku czujnika PM2.5 użytkownicy doceniają oczyszczacz powietrza Panasonic F-VCR35G-A za wydajność energetyczną i niskie koszty eksploatacji. Niewątpliwą zaletą jest również cena, w której otrzymujemy urządzenie 3w1 od renomowanego producenta. Korzyścią jest także bezproblemowa dostępność części wymiennych.

 

 

Zalety
Ciche działanie
Nawilżanie ewaporacyjne
Jonizacja Nanoe
Niewielkie zużycie energii
Stosunkowo opłacalne koszty eksploatacji jak na urządzenie wielofunkcyjne
Korzystna cena urządzenia 3w1 od renomowanego producenta
Wady
Brak zdalnego sterowania
Brak czujnika kurzu (pyłów)

 

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Panasonic F-VXR35G-A

Panasonic F-ZXRP35Z

F-ZXRP35Z

Filtr HEPA H13 – do 3 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Filtr Panasonic F-ZXFD35XG

F-ZXFD35XG

Filtr węglowy – do 3 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 159,00 zł

Filtr Panasonic F-ZXCE50XG

F-ZXCE50XG

Filtr nawilżacza – do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 219,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.