22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EU-W
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EU-WSharp FP-J40EUW widok przódSharp FP-J40EUW widok bokSharp FP-J40EU-W widok frontSharp FP-J40EU-W widok bokSharp FP-J40EU-W widok bokSharp FP-J40EU-W widok bokSharp FP-J40EU-W widok frontSharp FP-J40EU-W widok bokSharp FP-J40EU-W widok tył, filtr wstępnySharp FP-J40EUW widok tył, filtr HEPASharp FP-J40EUW widok tył, filtr węglowySharp FP-J40EUW widok tył, wentylatorSharp FP-J40EUW filtracja, przekrój urządzeniaSharp FP-J40EUW widok góra, panel sterowania i wywiew powietrzaSharp FP-J40EU-W panel sterowania, wywiew powietrzaFiltr HEPA do Sharp FP-J40EUWFiltr węglowy do Sharp FP-J40EUWOczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EU-WSharp FP-J40EU-W widok z przoduSharp FP-J40EU-W widok z tyłuFiltr HEPA do Sharp FP-J40EU-WFiltr węglowy do Sharp FP-J40EU-W

Oczyszczacz powietrza

Sharp FP-J40EUW

Cena: 1 399,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 30 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza15-45 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp FP-J40EUWSharp FP-J40EUW jest nowością wśród oczyszczaczy powietrza z niezastąpioną technologią Plasmacluster. Urządzenie jest niezwykle ciche (już od 15 dB) i może z powodzeniem być stosowane w sypialniach, biurach czy pokojach dziecięcych o powierzchni do 30 m2. System czujników na bieżąco bada i automatycznie dostosowuje tempo pracy do stopnia zabrudzenia powietrza. Oczyszczacz Sharp FP-J40EU-W z filtrami o żywotności dochodzącej do 10 lat oraz niskim poborem energii (już od 3,5W) należy do niezwykle tanich w eksploatacji.

 

Ważną informacją, którą ucieszy wszystkich, którzy nie potrzebują nawilżania, jest to, że nowa seria FP-J oferuje oczyszczanie i jonizację powietrza (bez nawilżania).

 

Sharp UA-PG50E-W

 

Zestaw czujników i automatyczna praca


 

Sharp FP-J40EUW widok front

Sharp FP-J40EU-W został wyposażony w zestaw 3 czujników (kurzu, zapachów oraz natężenia światła), które na bieżąco badają jakość powietrza i sterują automatycznym oczyszczaniem. Po uruchomieniu trybu automatycznego prędkość wentylatora sama zmienia się względem stopnia zabrudzenia powietrza. Jest to niezwykle wygodny tryb, który oszczędza czas użytkownika i gwarantuje zawsze czyste powietrze. Czujnik kurzu oraz zapachów należy co jakiś czas odkurzyć, aby uniknąć nieprawidłowych odczytów.

 

W przedniej części panelu został umiejscowiony monitor czystości powietrza, który wskazuje poziom zanieczyszczenia powietrza. Odczyty są dokonywane z czujnika kurzu, a 3-stopniowa skala kolorystyczna wskazuje na aktualną jakość powietrza. Kolor niebieski oznacza czyste, pomarańczowy umiarkowane, a czerwony złej jakości powietrze.

 

3-stopniowa filtracja w Sharp FP-J40EU-W


 

Oczyszczacz Sharp FP-J40EU-W został wyposażony w zestaw 3 filtrów, które oczyszczają powietrze w niemal 100%. Brudne powietrze zostaje zassane przez panel tylny, który jest również filtrem wstępnym zatrzymującym większe zanieczyszczenia (kurz, pyły, sierść zwierząt, włosy etc.). Filtr ten nie podlega wymianie, tylko okresowemu przeczyszczeniu. Urządzenie zostało wyposażone we wskaźnik filtra, który poinformuje o potrzebie wyczyszczenia (około 720 godzin pracy).

 

Kolejnym etapem oczyszczania jest filtr pochłaniający zapachy z węglem aktywnym. Neutralizuje on większość przykrych zapachów występujących w gospodarstwie domowym, szkodliwe i niebezpieczne gazy, a także formaldehyd. Producent deklaruje żywotność filtra nawet na 10 lat. Ostatnim etapem filtracji jest filtr HEPA H13 posiadający wysokie właściwości w usuwaniu wirusów, alergenów oraz smogu z powietrza. Zastosowana tutaj klasa H13 gwarantuje skuteczność na poziomie co najmniej 99,97% w usuwaniu najmniejszych szkodliwych cząstek (w tym pyły PM2.5) z powietrza. Tutaj producent również deklaruje żywotność na poziomie około 10 lat, jednak biorąc pod uwagę stopień zabrudzenia powietrza w naszym kraju, realnie będą to 3 lata.

 

Wentylator z ogromną siłą wydmuchuje czyste powietrze ku górze. FP-J40EU-W wymusza silny nadmuch powietrza i wyjątkowy system cyrkulacji, który w połączeniu przepływu pod kątem 20°, gwarantuje skuteczne pochłanianie kurzu na niższych poziomach pomieszczenia. Co ważne, model został zatwierdzony przez organizację British Allergy Foundation, która potwierdza wysoką skuteczność urządzenia w walce z alergenami.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp FP-J40EU-W

 

Technologia Plasmacluster


 

W modelu Sharp FP-J40EU-W nie zabrakło również technologii Plasmacluster – świetnej jonizacji przynoszącej ulgę alergikom na całym świecie. Generator High Density 7000 wytwarza odpowiednio naładowane jony dodatnie oraz ujemne, które występują w sposób naturalny w przyrodzie. Opatentowana technologia Sharpa usuwa z powietrza unoszące się w zarodniki pleśni i wirusy. Jonizacja Plasmacluster jest w pełni bezpieczna oraz skuteczna w nawet 99,9%. Potwierdzają to testy przeprowadzone przez LSI Medience Corporation. Warto zaznaczyć również, że Plasmacluster często zdobywa nagrody i znajduje się w milionach urządzeń na całym świecie. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

 

Silna emisja jonów


 

Sharp FP-J40EUW został wyposażony w tryb Clean Ion Shower, który uwalnia jony przy silnym natężeniu powietrza. Przez pierwsze 10 minut zostaje zmniejszona elektryczność statyczna, co pozwala na skuteczne zatrzymanie kurzu. Kolejny etap to trwająca przez 50 minut automatycznie zwiększona czułość czujnika kurzu. Pozwala to na szybką detekcję zanieczyszczeń oraz oczyszczenie powietrza.

 

Dobrze na tle konkurencji wypada tryb sleep, którego zadaniem jest przygotowanie idealnych warunków do snu. Czujnik kontroluje poziom natężenia światła i automatycznie zostaje przygaszone lub wyłączone podświetlenie na panelu sterowania.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

4 stopnie filtracji


Filtracja w Sharp FP-J40EU-W

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu i myciu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: znacząca poprawa jakości powietrza

 • 3 prędkości wentylatora: sleep, med, max

 • Praca automatyczna: względem stopnia zabrudzenia powietrza

 • Tryb Clean Ion Shower: silna emisja jonów

 • Automatyczne wyłączenie: 2, 4, 8h

 • Tryb Sleep: idealne warunki do snu

 • Regulacja jasności wskaźników: auto, dim, off

 • Regulacja czułości czujników: standardowa, wysoka, niska

 • Auto Restart: powrót do pracy z wcześniejszymi ustawieniami

 • Wskaźnik konserwacji i wymiany filtrów: informacja

Sharp FP-J40EU-W zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp FP-J40EUW
kolor: biały
wymiary: 390 × 270 × 583 mm
waga: 6,2 kg
pobór prądu/moc*: 3.5-7.5, 14, 23 W
przepływ powietrza*: 48-120, 186, 240 m3/h
głośność*: 15-30, 39, 45 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 30 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 200 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

4/5

Urządzenie działa zgodnie ze specyfikacją podaną przez producenta.

Sylwester

5/5

Sprawdza się dobrze. Nawet bez trybu noc ego jest bardzo cichy. Nie sądziłam. Ze aż tyle kurzu jest w otoczeniu..

....

4.8/5

na podstawie 4 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp FP-J40EUW

Sharp FP-J40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp FP-J40EU-W

Sharp FP-J40EU-W to nowy oczyszczacz powietrza, w którym znajdziesz wydajny jonizator Plasmacluster. Według deklaracji producenta urządzenie jest w stanie obsłużyć pomieszczenie o powierzchni do 30 m2. Oczyszczacz nie nadwyręża domowego budżetu ze względu na niskie koszty eksploatacyjne. Na uwagę zasługuje również jego cicha praca - działa już od 15 dB. Zastosowany w nim unikalny sytem rozprowadzania powietrza zapewnia jeszcze dokładniejsze zbieranie zanieczyszczeń z całego pomieszczenia.

 

Design i wykonanie

Sharp FP-J40EU-W jest wykonany z dobrej jakości plastiku o ponadczasowej białej barwie. Przyciąga wzrok nowym zaokrąglonym kształtem obudowy. Na górze urządzenia znajduje się bardzo czuły na dotyk panel sterowania w czarnym kolorze. Na tylnym panelu ukryty jest praktyczny uchwyt, który znacząco ułatwia przenoszenie. Oczyszczacz waży niewiele ponad 6 kg.

 

Sharp FP-J40EU-W widok
Sharp FP-J40EU-W - zbliżenie na wywiew czystego powietrza

 

Wydajność i funkcje Sharp FP-J40EU-W

Sharp FP-J40EU-W to urządzenie, które łączy w sobie: oczyszczacz powietrza oraz generator jonów Plasmacluster.

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

230 m3/h

Deklarowana przez producenta powierzchnia jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

do 30 m2

Jonizator

Plasmacluster

Skuteczność jonizacji potwierdzona licznymi badaniami.

Głośność

15 - 45 dB

Bardzo cichy oczyszczacz powietrza.

Zużycie energii

3,5 - 23 W

Energooszczędne urządzenie.

 

 

Sharp FP-J40EU-W czujniki

 

Oczyszczacz Sharp FP-J40EU-W został wyposażony w 3 czujniki:

 • czujnik kurzu, który na bieżąco monitoruje jego stężenie (możliwa 3-stopniowa regulacja czułości),
 • czujnik gazów (zapachów), który wykrywa obecność gazów,
 • czujnik natężenia światła, który dostosowuje jasność diod na panelu do warunków panujących w pomieszczeniu.

Nowy oczyszczacz powietrza Sharp zapewnia 3-stopniową filtrację powietrza. Dzięki udoskonalonej strukturze filtra wstępnego, który jest jednocześnie pokrywą obudowy, jeszcze dokładniej zatrzymuje większe zanieczyszczenia. W urządzeniu wykorzystano wysokiej klasy filtr HEPA H13.

 

Opatentowana technologia Plasmacluster, z której słynie japoński producent, jest bardzo skutecznym wsparciem w wyłapywaniu bakterii, wirusów i alergenów. Jonizator zapewnia równowagę jonową, którą znamy z natury - to właśnie dzięki niej bardzo dobrze czujemy się w lesie. Sharp FP-J40EU-W to sprawdzony oczyszczacz dla alergików.

 

Sharp FP-J40EU-W widok
Sharp FP-J40EU-W - widok z góry, panel sterowania

 

W przedniej części panelu znajduje się praktyczny wskaźnik jakości powietrza. To trzystopniowa skala kolorystyczna, która informuje użytkownika o stanie tego, czym oddycha. Znajdziesz tam również wskaźnik zanieczyszczenia filtra, który na czas przypomni ci o jego czyszczeniu.

 

Oczyszczacz Sharp FP-J40EU-W oferuje 3 tryby pracy:

 

 • manualny - możliwość ustawienia 3 prędkości wentylatora: Max, Med, Low,
 • automatyczny - urządzenie działa w oparciu o odczyty z wbudowanych czujników,
 • nocny - niska prędkość wentylatora zapewniająca cichą pracę i wygaszenie diod.

 

Urządzenie zapewnia również specjalny tryb oczyszczania Clean Ion Shower, w którym jony generowane są z wyjątkową siłą przez określony czas.

 

Filtry

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EU-W posiada 3 filtry:

 • filtr wstępny, czyli jeszcze gęściejszą siateczkę, której zadaniem jest zatrzymanie większych zanieczyszczeń (kurzu, włosów, sierści etc.),
 • filtr węglowy, który skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy i niebezpieczne związki lotne, w tym m.in. formaldehyd,
 • filtr HEPA H13, który wyróżnia się skutecznością na poziomie minimum 99,97% w eliminacji wirusów, bakterii, zarodników grzybów czy zanieczyszczeń mechanicznych (w tym głównych składników smogu, tj. PM2.5 i PM10).

 

Sharp FP-J40EU-W filtracja
Sharp FP-J40EU-W - widok na filtry, przekrój urządzenia

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa H13

~2-3 lata

449 zł

Węgiel aktywny

~5 lat

189 zł

Roczny koszt eksploatacji

~200 zł

 

Sharp FP-J40EU-W filtry
Sharp FP-J40EU-W - zbliżenie na filtry (węglowy i HEPA)

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Automatyczne wyłączenie: 2, 4, 8h
 • Auto restart

 

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EU-W to bardzo dobrej jakości sprzęt od sprawdzonego producenta. Sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, a ze względu na swoje wyjątkowo ciche działanie (już od 15 dB) będzie też dobrym rozwiązaniem do sypialni czy pokoju dziecięcego. Jest nieduży, elegancko wykończony i mobilny ze względu na praktyczny uchwyt. Łatwo go obsługiwać dzięki przejrzystemu i czułemu na dotyk panelowi sterowania. Sharp FP-J40EU-W nie wpływa w sposób znaczący na rachunki, a roczne koszty eksploatacyjne są przyzowite jak na sprzęt tej klasy.

 

Nowy model posiada wysokiej klasy filtr HEPA H13 i wspomagający go najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster. Zanieczyszczenia z powietrza usuwane są z niemal 100% skutecznością, a dodatkowo można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, które zdążyły już głęboko wniknąć w meble. Udoskonalony przepływ powietrza z zaprojektowanym pod kątem 20° wydmuchem sprawia, że oczyszczacz Sharp FP-J40EU-W dokładniej zbiera kurz z niższych poziomów. Emitowane w tej sposób jony eliminują elektryczność statyczną, więc kurz nie przylega do ścian.

 

W dalszym ciągu producent nie zdecydował się na aplikację mobilną, która pozwoliłaby nam na zdalne sterowanie urządzeniem.

 

Sharp UA-PG50E-W

 

Zalety
Ciche działanie (od 15 dB)
Jonizator Plasmacluster
Filtr HEPA H13
Energooszczędność
Czujniki kurzu i gazów
Nowoczesny design
Unikalny system rozprowadzania powietrza (efekt Coandy)
Wady
Brak dedykowanej aplikacji

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp FP-J40EUW

Filtr Sharp FZ-J40HFX

FZ-J40HFX

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr Sharp FZ-J40DFX

FZ-J40DFX

Filtr węglowy — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 189,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.