Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EU-W
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EU-WSharp FP-J40EUW widok przódSharp FP-J40EUW widok bokSharp FP-J40EU-W widok frontSharp FP-J40EU-W widok bokSharp FP-J40EU-W widok bokSharp FP-J40EU-W widok bokSharp FP-J40EU-W widok frontSharp FP-J40EU-W widok bokSharp FP-J40EU-W widok tył, filtr wstępnySharp FP-J40EUW widok tył, filtr HEPASharp FP-J40EUW widok tył, filtr węglowySharp FP-J40EUW widok tył, wentylatorSharp FP-J40EUW filtracja, przekrój urządzeniaSharp FP-J40EUW widok góra, panel sterowania i wywiew powietrzaSharp FP-J40EU-W panel sterowania, wywiew powietrzaFiltr HEPA do Sharp FP-J40EUWFiltr węglowy do Sharp FP-J40EUWOczyszczacz powietrza Sharp FP-J40EU-WSharp FP-J40EU-W widok z przoduSharp FP-J40EU-W widok z tyłuFiltr HEPA do Sharp FP-J40EU-WFiltr węglowy do Sharp FP-J40EU-W

Oczyszczacz powietrza

Sharp FP-J40EUW

Cena: 1 399,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 30 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza15-45 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp FP-J40EUWSharp FP-J40EUW jest nowością wśród oczyszczaczy powietrza z niezastąpioną technologią Plasmacluster. Urządzenie jest niezwykle ciche (już od 15 dB) i może z powodzeniem być stosowane w sypialniach, biurach czy pokojach dziecięcych o powierzchni do 30 m2. System czujników na bieżąco bada i automatycznie dostosowuje tempo pracy do stopnia zabrudzenia powietrza. Oczyszczacz Sharp FP-J40EU-W z filtrami o żywotności dochodzącej do 10 lat oraz niskim poborem energii (już od 3,5W) należy do niezwykle tanich w eksploatacji.

 

Ważną informacją, którą ucieszy wszystkich, którzy nie potrzebują nawilżania, jest to, że nowa seria FP-J oferuje oczyszczanie i jonizację powietrza (bez nawilżania).

 

Zestaw czujników i automatyczna praca


 

Sharp FP-J40EUW widok front

Sharp FP-J40EU-W został wyposażony w zestaw 3 czujników (kurzu, zapachów oraz natężenia światła), które na bieżąco badają jakość powietrza i sterują automatycznym oczyszczaniem. Po uruchomieniu trybu automatycznego prędkość wentylatora sama zmienia się względem stopnia zabrudzenia powietrza. Jest to niezwykle wygodny tryb, który oszczędza czas użytkownika i gwarantuje zawsze czyste powietrze. Czujnik kurzu oraz zapachów należy co jakiś czas odkurzyć, aby uniknąć nieprawidłowych odczytów.

 

W przedniej części panelu został umiejscowiony monitor czystości powietrza, który wskazuje poziom zanieczyszczenia powietrza. Odczyty są dokonywane z czujnika kurzu, a 3-stopniowa skala kolorystyczna wskazuje na aktualną jakość powietrza. Kolor niebieski oznacza czyste, pomarańczowy umiarkowane, a czerwony złej jakości powietrze.

 

3-stopniowa filtracja w Sharp FP-J40EU-W


 

Oczyszczacz Sharp FP-J40EU-W został wyposażony w zestaw 3 filtrów, które oczyszczają powietrze w niemal 100%. Brudne powietrze zostaje zassane przez panel tylny, który jest również filtrem wstępnym zatrzymującym większe zanieczyszczenia (kurz, pyły, sierść zwierząt, włosy etc.). Filtr ten nie podlega wymianie, tylko okresowemu przeczyszczeniu. Urządzenie zostało wyposażone we wskaźnik filtra, który poinformuje o potrzebie wyczyszczenia (około 720 godzin pracy).

 

Kolejnym etapem oczyszczania jest filtr pochłaniający zapachy z węglem aktywnym. Neutralizuje on większość przykrych zapachów występujących w gospodarstwie domowym, szkodliwe i niebezpieczne gazy, a także formaldehyd. Producent deklaruje żywotność filtra nawet na 10 lat. Ostatnim etapem filtracji jest filtr HEPA H13 posiadający wysokie właściwości w usuwaniu wirusów, alergenów oraz smogu z powietrza. Zastosowana tutaj klasa H13 gwarantuje skuteczność na poziomie co najmniej 99,97% w usuwaniu najmniejszych szkodliwych cząstek (w tym pyły PM2.5) z powietrza. Tutaj producent również deklaruje żywotność na poziomie około 10 lat, jednak biorąc pod uwagę stopień zabrudzenia powietrza w naszym kraju, realnie będą to 3 lata.

 

Wentylator z ogromną siłą wydmuchuje czyste powietrze ku górze. FP-J40EU-W wymusza silny nadmuch powietrza i wyjątkowy system cyrkulacji, który w połączeniu przepływu pod kątem 20°, gwarantuje skuteczne pochłanianie kurzu na niższych poziomach pomieszczenia. Co ważne, model został zatwierdzony przez organizację British Allergy Foundation, która potwierdza wysoką skuteczność urządzenia w walce z alergenami.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp FP-J40EU-W

 

Technologia Plasmacluster


 

W modelu Sharp FP-J40EU-W nie zabrakło również technologii Plasmacluster – świetnej jonizacji przynoszącej ulgę alergikom na całym świecie. Generator High Density 7000 wytwarza odpowiednio naładowane jony dodatnie oraz ujemne, które występują w sposób naturalny w przyrodzie. Opatentowana technologia Sharpa usuwa z powietrza unoszące się w zarodniki pleśni i wirusy. Jonizacja Plasmacluster jest w pełni bezpieczna oraz skuteczna w nawet 99,9%. Potwierdzają to testy przeprowadzone przez LSI Medience Corporation. Warto zaznaczyć również, że Plasmacluster często zdobywa nagrody i znajduje się w milionach urządzeń na całym świecie. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

 

Silna emisja jonów


 

Sharp FP-J40EUW został wyposażony w tryb Clean Ion Shower, który uwalnia jony przy silnym natężeniu powietrza. Przez pierwsze 10 minut zostaje zmniejszona elektryczność statyczna, co pozwala na skuteczne zatrzymanie kurzu. Kolejny etap to trwająca przez 50 minut automatycznie zwiększona czułość czujnika kurzu. Pozwala to na szybką detekcję zanieczyszczeń oraz oczyszczenie powietrza.

 

Dobrze na tle konkurencji wypada tryb sleep, którego zadaniem jest przygotowanie idealnych warunków do snu. Czujnik kontroluje poziom natężenia światła i automatycznie zostaje przygaszone lub wyłączone podświetlenie na panelu sterowania.

 

4 stopnie filtracji


Filtracja w Sharp FP-J40EU-W

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu i myciu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: znacząca poprawa jakości powietrza

 • 3 prędkości wentylatora: sleep, med, max

 • Praca automatyczna: względem stopnia zabrudzenia powietrza

 • Tryb Clean Ion Shower: silna emisja jonów

 • Automatyczne wyłączenie: 2, 4, 8h

 • Tryb Sleep: idealne warunki do snu

 • Regulacja jasności wskaźników: auto, dim, off

 • Regulacja czułości czujników: standardowa, wysoka, niska

 • Auto Restart: powrót do pracy z wcześniejszymi ustawieniami

 • Wskaźnik konserwacji i wymiany filtrów: informacja

Sharp FP-J40EU-W zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp FP-J40EUW
kolor: biały
wymiary: 390 × 270 × 583 mm
waga: 6,2 kg
pobór prądu/moc*: 3.5-7.5, 14, 23 W
przepływ powietrza*: 48-120, 186, 240 m3/h
głośność*: 15-30, 39, 45 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 30 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 200 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Sprawdza się dobrze. Nawet bez trybu noc ego jest bardzo cichy. Nie sądziłam. Ze aż tyle kurzu jest w otoczeniu..

....

5/5

Swietne urzadzenie. Nowoczesna japonska technologia warta swej ceny. Minimalne zuzycie energii, cicha praca; produkt zgodny z opisem. Polecam.

Domi

5.0/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp FP-J40EUW

Sharp FP-J40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp FP-J40EUW

Filtr Sharp FZ-J40HFX

FZ-J40HFX

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr Sharp FZ-J40DFX

FZ-J40DFX

Filtr węglowy — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 189,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.