22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUHSharp KC-D40EUH widok z bokuSharp KC-D40EUH widok przódSharp KC-D40EUH widok z bokuSharp KC-D40EUH widok z tyłu, bokSharp KC-D40EUH widok na tyłSharp KC-D40EUH widok z tyłu, bokSharp KC-D40EUH widok front, panel sterowaniaSharp KC-D40EUH panel sterowaniaSharp KC-D40EUH panel sterowaniaSharp KC-D40EUH obsługa paneluSharp KC-D40EUH otwarte wywiewy powietrzaSharp KC-D40EUH tył, filtr wstępny i pod nim filtr nawilżaczaSharp KC-D40EUH widok od spoduSharp KC-D40EUH kółkaSharp KC-D40EUH blokada kółekSharp KC-D40EUH logoSharp KC-D40EUH logo PlasmaclusterSharp KC-D40EUH filtracja, przekrójSharp KC-D40EUH filtr HEPASharp KC-D40EUH filtr HEPASharp KC-D40EUH filtr węglowySharp KC-D40EUH filtr węglowySharp KC-D40EUH zbliżenie na filtr węglowySharp KC-D40EUH filtr nawilżacza

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-D40EUH

Cena: 1 499,00 zł1 399,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-47 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH

Sharp KC-D40EUH

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 399,00 złpromocja %

Wybierz wariant

Sharp KC-D40EUH
Sharp KC-D40EUH
1 399,00

Technologia Plasmacluster w SharpSharp KC-D40EUH jest 3 wersją kolorystyczną modelu KC-D40EU. Urządzenie posiada wysokiej klasy obudowę w grafitowym kolorze. W dodatku wyraźny szklisty połysk nadaje oryginalności i elegancji. Opisywany model jest najmniejszym modelem hitowej serii KC-D od azjatyckiego potentata. Spora wydajność (przepływ powietrza 216 m3/h) pozwala na używanie go w małych i średnich pomieszczeniach do 26 m2. Oczyszczaczowi niedawno został przyznany Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Sharp KC-D40EU-H za sprawą długiej żywotności filtrów (do 10 lat) jest urządzeniem tanim w eksploatacji. Model cechuje się cichą pracą (od 23 dB), co niewątpliwie jest dzisiaj obowiązkiem wśród urządzeń tego typu. Niewielkie zużycie energii (5-25 W), świetna opatentowana technologia Plasmacluster, nowości serii KC-D oraz efektywne nawilżanie (440 ml/h) są cechami, dzięki którym warto postawić na Sharp KCD40EUH.

 

Jonizacja Plasmacluster, filtr HEPA H13 oraz nawilżanie w pomocy alergikom


 

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUH z boku

Praca oczyszczacza opiera się 4-stopniowej filtracji powietrza, którą idealnie uzupełnia technologia Plasmacluster. Sharp KC-D40EUH świetnie poradzi sobie ze smogiem (pyły PM10 i PM2.5), alergenami wziewnymi, wirusami, zapachami oraz lotnymi związkami organicznymi.

 

Opatentowana rewolucyjna jonizacja Plasmacluster dba o odpowiednią gospodarkę jonową w powietrzu. Odpowiednio naładowane jony ujemne i dodatnie są uwalniane do powietrza. Natrafiając na szkodliwe dla człowieka wirusy (w tym grypy) oraz alergeny wziewne otaczają je i skutecznie neutralizują. Skuteczność na poziomie 99.9% została potwierdzona licznymi badaniami. W opisywanym modelu pracuje niezwykle wydajny generator Plasmacluster HIGH DENSITY 7000.

 

Dodatkowa funkcja nawilżania ewaporacyjnego okaże się przydatna w zimie podczas ogrzewania, gdy powietrze jest suche. Co więcej, Sharp KC-D40EUH w upalne dni może posłużyć jako sprawny klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy dodać do 2,5-litrowego zbiornika na wodę kilkanaście kostek lodu, aby obniżyć o kilka stopni temperaturę w pomieszczeniu.

 

Jest to genialne połączenie dla alergików i niewątpliwie każdy z nich odczuje natychmiastową ulgę!

 

Nowości w serii KC-D


 

Seria KC-D została wyposażona w nowe, dotąd niestosowane funkcjonalności. Świetną nowiną dla wszystkich użytkowników jest zastosowanie programatora czasowego, którego brakowało w serii KC-A. Timer umożliwia ustawienie czasu automatycznego włączenia (2, 4, 6, 8, 10, 12 lub 14 godzin) oraz wyłączenia (1, 2, 4 lub 8 godzin) oczyszczacza. Dla łatwiejszego transportu pomiędzy pomieszczeniami pojawiły się kółka jezdne z możliwością blokady. Rewolucji uległ również zbiornik na wodę, który teraz jest łatwiejszy w użytkowaniu i czyszczeniu (można go postawić i ma większy otwór napełnieniowy).

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUH to również polepszony przepływ powietrza. Nowej konstrukcji wywiew powietrza, który w pełni wykorzystuje efekt Coandy zapewnia maksymalnie korzystny przepływ powietrza w pomieszczeniu. Dodano drugi wywiew, który jest skierowany pod kątem 20° względem pomieszczenia. Jego zadaniem jest stabilizacja głównego strumienia powietrza, który krąży w pomieszczeniu (ściana-sufit-ściana-podłoga). Brudy z powietrza są niezwykle sprawnie zapędzane ku ziemi, a następnie wchłaniane do filtrów.

 

Kolejną nowością jest automatycznie zamykana osłona wywiewu (kieruje również strugę oczyszczonego powietrza), dzięki której oczyszczacz jest zabezpieczony przed gromadzeniem się kurzu we wnętrzu. Ciekawie wygląda również nowa funkcja Advanced Auto, która przeciwdziała rozwojowi grzybów. Po wykryciu wilgotności powyżej 70% oczyszczacz będzie pracował najszybciej z silną jonizacją i zapobiegnie rozwojowi grzybów.

 

Prosty, a zarazem innowacyjny oczyszczacz


 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Sharp KC-D40EUH to również pozostałe funkcje, dzięki którym jest urządzeniem przyjemnym i prostym w obsłudze. Mamy do wyboru 3 tryby pracy manualnej oraz kilka trybów automatycznych z płynną regulacją obrotów.

 

Automatyczna praca jest możliwa dzięki odczytom z precyzyjnych czujników, a intuicyjny panel sterowania umożliwia ustawienie wszystkich dostępnych funkcji. Warto również wspomnieć o blokadzie rodzicielskiej i automatycznym restarcie urządzenia w razie wystąpienia przerwy w zasilaniu elektrycznym.

 

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-D40EUH


Stopnie filtracji Sharp KC-D40EUH

 

 

 • 1. Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza związki lotne, m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy. Waga węgla to 170g (około 340000 m2powierzchni aktywnej)

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń mechanicznych, w tym PM2.5, zarodniki grzybów, bakterie oraz większość wirusów. Po rozłożeniu filtr osiąga powierzchnię aż 1 m2

 • 4. Filtr nawilżacza: dodatkowo zabezpieczony przed rozwojem mikroorganizmów. Zatrzymuje osad, wytrącają się na nim sole i mikroorganizmy z wody. Jest to też jednocześnie mata ewaporacyjna, umożliwiająca nawilżanie

 • 5. Jonizator Plasmacluster: technologia jonowa, dzięki której pozbędziemy się wirusów i innych drobin tak małych jak 0,01 mikrona

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza (opcja wyłączenia)

 • Automatyczna praca: trzy tryby AUTO i płynna regulacja obrotów

 • Autonomiczny oczyszczacz: urządzenie może pracować bez wody

 • Wskaźnik jakości powietrza: informuje o aktualnym stanie powietrza

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie czyszczenia

 • Kółka transportowe: komfortowe przenoszenie urządzenia

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

 • Auto Restart: przywrócenie do pracy po zaniku zasilania

 • 3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

 • Wskaźnik braku wody i nawilżania: informacja o pracy nawilżacza

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i niski (doskonały na noc)

 • Funkcja Advanced Auto: intensywna walka ze smogiem i alergenami

 • Automatyczna przysłona wywiewu: dla ochrony filtrów od strony wywiewu

 • TIMER: zdefiniujesz czas uruchomienia i wyłączenia urządzenia

Animacja obrotu Sharp KC-D40EU-H
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-D40EUH
kolor: grafitowy
wymiary: 399x230x615 mm
waga: 7,9 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7, 14, 19 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 144, 216 m3/h
nawilżanie*: 190, 370, 440 ml/h
głośność*: 23, 37, 47 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 37, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1 m2
ilość węgla aktywnego: 170 g
szacunkowy roczny koszt: 250 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Bardzo dobry . Super nawilża powietrze. Cichy. Ładnie się prezentuje.

Dorka

5/5

Z zakupu jesteśmy zadowoleni. Po cichutku spełnia swoje zadanie.

Ledanka

5.0/5

na podstawie 6 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-D40EUH

Sharp KC-D40EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-D40EUH

Model KC-D40EU cieszy się bardzo dużą popularnością, stąd dostępny jest w aż trzech wersjach kolorystycznych. Ciemno-szara wersja nosi oznaczenia KC-D40EUH i oferuje dokładnie takie same funkcje i wydajność jak model biały i czarny. Debiut miał miejsce w 2019 roku i potrafi obsłużyć powierzchnię 26 m2. Dostępne funkcje to oczyszczanie, nawilżanie i jonizacja powietrza. Zastosowano filtr wstępny, HEPA13 oraz węglowy. Największa zmiana to odświeżony wygląd względem starszej serii KC-A i kilka usprawnień.

 

Wygląd zewnętrzny

Sharp KC-D40EUH to kolor ciemno-szary, w dodatku obudowa jest w połysku. Wyświetlacz przeniesiono nad panel sterujący, co poprawiło znacznie estetykę. Dodano blokadę kółeczek, a wylot czystego powietrza umieszczono z tyłu urządzenia (do góry), zanieczyszczone powietrze jest zasysane z tyłu. Podobnie do wersji KC-D40EUB, połysk obudowy sprawia, że zarysowania są łatwo dostrzegalne.

 

Główne funkcje

Wielozadaniowość to ważny atrybut urządzenia, dostępne mechanizmy to:

 • Oczyszczanie powietrza
 • Jonizator Plasmacluster
 • Ewaporacyjne nawilżanie powietrza

 

Wydajność Sharp KC-D40EUH

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

60/144/216 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Podniesiony przepływ na niskich obrotach.

Powierzchnia działania

26 m2

Wydajność nawilżacza

190/370/440 ml/h

Mało znaczące obniżenie względem starszych wersji, pojemność zbiornika to 2,5 L.

Jonizator Plasmacluster

7000 jonów/cm3

Utrzymana taka sama maksymalna koncentracja jonów.

Głośność

23/40/47 dB

Bardzo niska głośność, mały wzrost głośności w trybie LOW ze względu na wzrost wydajności w tym trybie. Pozytywna zmiana w porównaniu do KC-A40EUW.

Zużycie energii

7/13/25 W

Niskie wartości, koszt energii pozostanie niezauważony.

 

Nawilżacz nie wytwarza mgiełki ze względu na ewaporacyjny charakter pracy. Szerzej piszemy o zaletach tego systemu w teście oczyszczacza Sharp w roli klimatyzera ewaporacyjnego.

 

Sharp KC-D40EUH czujniki

 

W oczyszczaczu powietrza znajdują się 4 czujniki:

 1. Optyczny czujnik pyłów
 2. Temperatury
 3. Wilgotności względnej
 4. Natężenia światła

Czujniki zapewniają automatyczną pracę w zależności od zanieczyszczenia powietrza i pory dnia. W tym modelu nie zastosowano czujnika LZO. Urządzenie wymaga autokalibracji w czystym powietrzu po każdym uruchomieniu do prądu, co jest mało praktyczne i większość użytkowników dowiaduje się o tym, dopiero gdy zauważają bardzo słabą wykrywalność PM2.5. Nawet po poprawnej kalibracji czujnik reaguje na PM2.5 od dość wysokich poziomów (ponad 50 µg/m3), dlatego warto polecić wspomagania się zewnętrznym czujnikiem PM2.5.

 

Wyniki pomiarów są na bieżąco prezentowane na 7-stopniowej, kolorystycznej skali. Inne wskazania to: monitorowanie niskiej wilgotność, wskaźnik trybu nawilżania i pustego zbiornika. Liczbowo wyświetlana jest wilgotność względna.

 

Pracę oczyszczacza kontrolujemy poprzez przyciski na panelu sterującym. Producent nie zastosował kontroli za pomocą pilota na podczerwień lub aplikacji mobilnej do sterowania online.

 

Dostępnych jest kilka trybów pracy: manualne (pollen, low, medium, high) i automatyczne (AUTO, Clean Ion Shower).

 

Filtry do oczyszczacza Sharp KC-D40EUH

 • Filtr wstępny zatrzymuje więcej kurzu
 • Zmieniono filtr węglowy i od teraz nie należy go myć, a wymagane jest tylko odkurzenie. Ciężko ocenić czy zmiana jest pozytywna, czy negatywna, to pewien kompromis pomiędzy wygodą a żywotnością
 • Filtr HEPA 13 nie uległ zmianie, w środku znajdziemy filtr klasy H13, o skuteczności 99,97%
 • Filtr nawilżacza ten sam model, który występował w serii KC-A

 

4 filtry w Sharp KC-D40EUH
4 filtry w Sharp KC-D40EUH

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA 13

do 3 lat

449 zł

Węgiel aktywny

do 5 lat

199 zł

Filtr nawilżacza

do 5 lat

299 zł

Roczny koszt eksploatacji

~250 zł

 

Należy zaznaczyć, że producent określa żywotność filtrów na okres maksymalnie 10 lat. Realnie w przeciętnym polskim domu, przy dużym zanieczyszczeniu, czas ten może być nawet do 5 razy krótszy! Podajemy wartości szacunkowe, na podstawie naszych obserwacji i feedbacku klientów.

 

Dodatkowe informacje

 • Uchwyty i kółeczka, które ułatwiają transport. Kółeczka nie tworzą zarysowań, pozwalają na ruch tylko w jednej płaszczyźnie bocznej
 • Blokada rodzicielska
 • Dodano włącznik i wyłącznik czasowy (Timer)
 • Dodano tryb Advanced Auto (nawilżanie do wyższych wartości i intensywne jonizowanie w celu osiągnięcia wysokiego stężenia jonów Plasmacluster)
 • Dodano dodatkowy wylot powietrza, pozwala to wykorzystać efekt Coandy do lepszego rozprowadzenia czystego powietrza w pomieszczeniu
 • W przypadku zaniku i powrotu zasilania urządzenie powróci do pracy dzięki funkcji Auto Restart
 • Regulowanie czułości czujników i sposobu ich działania
 • Sygnał dźwiękowy, gdy zbiornik jest pusty

 

Podsumowanie

Najważniejsze parametry, takie jak wydajność i głośność w odniesieniu do deklarowanej powierzchni, są na dobrym poziomie. Uległy tylko niewielkim zmianom, które nie wpływają na sprawność urządzenia. Sprawdzona technologia jonizacji zapewni skuteczne zwalczanie alergenów. Koszty eksploatacji są rozsądne jak na urządzenie z nawilżaniem.

 

Laserowy czujnik PM2.5 z wyświetlaczem stężenia pyłów poprawiłby możliwości oczyszczacza. Obecnie kalibracja może być uciążliwa, a dokładność pomiarów mogłaby być lepsza. Brakuje sterowania online lub pilota na podczerwień. Obecność prostego wskaźnika zużycia filtrów poprawiłaby komfort użytkowania. Mimo wszystko jednak nie ma na rynku rozsądniejszych urządzeń wielofunkcyjnych.

 

 

Zalety
Głośność
Jonizacja Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Zużycie energii
Wydajność energetyczna
Rozsądne koszty eksploatacji jak na urządzenie wielofunkcyjne
Wady
Brak sterowania online
Brak wyświetlacza stężenia PM2.5
Brak czujnika gazów (LZO)
Brak pomiaru zużycia filtrów
Łatwo dostrzegalne zarysowania

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-D40EUH

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Sharp FZ-D40DFE

FZ-D40DFE

Filtr węglowy (deodoryzujący) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.