22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-WSharp UA-PF40E-W - widok przódSharp UA-PF40E-W - widok frontSharp UA-PF40E-W - widok bokSharp UA-PF40E-W - panel sterowaniaSharp UA-PF40E-W - rozłożone filtrySharp UA-PF40E-W - aranżacjaSharp UA-PF40E-W - aranżacjaOczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-W

Sharp UA-PF40E-W

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 899,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-PF40E-W

Cena: 899,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 30 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-49 dB
 • Koszt filtrów 110 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-PF40E-W technologia Plasmacluster

Sharp UA-PF40E-W to podstawowy oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 30 m2 (przepływ powietrza do 240 m3/h) Nowoczesny projekt urządzenia sprawia, że doskonale wpisuje się w obecne trendy i stanowi uzupełnienie nowoczesnych wnętrz. Dzięki wyposażeniu w wysokiej klasy filtr HEPA H13 i zastosowaniu przebadanej technologii Plasmacluster jest szczególnie polecany alergikom. Bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne potwierdza przyznany mu atest PZH. Najnowsze badania dowodzą również, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-W pracuje już od 21 dB. Cechuje go bardzo niskie zużycie prądu – od zaledwie 3 do 27 W. Posiada ażurowy panel ustawiony pod kątem 20°, zapewniając obieg powietrza znacznie zwiększający wydajność pochłaniania zanieczyszczeń zalegających w dolnych częściach pomieszczenia. Zastosowane w nim filtry wyróżnia długa żywotność, co przekłada się na niskie koszty eksploatacyjne. Wysoką jakość wykonania produktu potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Sharp UA-PF40E-W gwarancja premium 24H

 

Powietrze wolne od zanieczyszczeń


 

Sharp UA-PF40E-W widok front

System filtracyjny w oczyszczaczu Sharp UA-PF40E-W to 3 warstwy zwalczające zanieczyszczenia mechaniczne i gazowe w blisko 100%. Całość wspiera zaawansowana jonizacja powietrza Plasmacluster, która usuwa elektryczność statyczną i zapobiega osiadaniu kurzu na powierzchniach mebli i innych przedmiotów w pomieszczeniu.

 

Pierwszym etapem filtracji jest filtr wstępny, na którym zatrzymują się największe zanieczyszczenia. To warstwa chroniąca pozostałe moduły przed m.in. kurzem, sierścią czy włosami, które mogłyby wpływać negatywnie na ich żywotność. Należy pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Sharp UA-PF40E-W został wyposażony także w filtr węglowy, który odpowiada za absorpcję szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów. Neutralizuje większość niebezpiecznych związków lotnych, w tym m.in. benzo(a)piren i formaldehyd.

 

Sharp UA-PF40E-W posiada również wysokiej klasy filtr HEPA H13, który wyróżnia skuteczność na poziomie co najmniej 99,97%. Efektywnie usuwa zanieczyszczenia mechaniczne – większość cząsteczek o średnicy nawet 0,3 mikrona. Odpowiada za zatrzymywanie m.in. pyłów PM2.5 i PM10, będących głównymi składowymi niebezpiecznego smogu, wirusów czy alergenów wziewnych.

 

Technologia Plasmacluster – wsparcie w oczyszczaniu


 

Oczyszczacz Sharp UA-PF40E-W oferuje również jonizację powietrza - posiada wydajny generator HIGH DENSITY 7000. Zastosowana w nim opatentowana przez producenta technologia Plasmacluster wyraźnie poprawia jakość powietrza. Urządzenie wypuszcza do pomieszczenia jony dodatnie i ujemne zapewniające równowagę jonową, która poprawia samopoczucie domowników. To efekt zaczerpnięty z przyrody i porównywalny do jakości powietrza, którą możemy spotkać w lesie. Technologia Plasmacluster jest w pełni bezpieczna, co potwierdzają wielokrotnie przeprowadzane badania.

 

Jony dodatnie i ujemne generowane przez oczyszczacz Sharp UA-PF40E-W otaczają napotkane zanieczyszczenia, a następnie dezaktywują je. Wykazują skuteczność na poziomie nawet 99,9% w usuwaniu wirusów, bakterii i alergenów. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

 

Sharp UA-PF40E-W zapewnia także tryb Plasmacluster Ion Shower. Urządzenie przez 10 minut pracuje z dużą siłą, a uwalnianie jony zmniejszają elektryczność statyczną i zatrzymują kurz. Przez następnie 50 minut oczyszczacz zwiększa czułość czujnika kurzu, by wentylator przeszedł w najwyższy tryb pracy i efektywnie usunął kurz z pomieszczenia.

 

Intuicyjna obsługa oczyszczacza Sharp UA-PF40E-W


Sharp UA-PF40E-W panel sterowania

 

W nowym oczyszczaczu Sharp UA-PF40E-W zastosowano czujnik kurzu z 3-stopniową regulacją czułości, który umożliwia pracę automatyczną zależną od jakości powietrza w pomieszczeniu. Prędkość wentylatora zwiększa się wraz ze zwiększeniem poziomu zanieczyszczeń i odwrotnie – maleje, gdy powietrze staje się czyste. To wyraźnie podnosi komfort użytkowania urządzenia. Na uwagę zasługuje również tryb sleep, w którym urządzenie pracuje cicho, diody na panelu są wygaszone, a wentylator dostosowuje tempo pracy do poziomu zanieczyszczeń.

 

Do dyspozycji użytkownika pozostają 3 tryby ustawiane manualnie. W ich regulacji pomaga znajdujący się z przodu urządzenia wskaźnik kurzu. To 3-stopniowa skala kolorystyczna, dzięki której oczyszczacz Sharp UA-PF40E-W informuje o stopniu zanieczyszczenia:

 • zielony – czyste powietrze,
 • pomarańczowy – umiarkowanie zanieczyszczone powietrze,
 • czerwony – bardzo zanieczyszczone powietrze.

 

Oczyszczacz Sharp UA-PF40E-W został wyposażony w wyłącznik czasowy – użytkownik może ustawić czas automatycznego wyłączenia urządzenia po 2, 4 lub 8 godzinach. Niezależnie od uruchomionego trybu, istnieje także możliwość regulacji jasności wskaźników - tak, by nie rozpraszały w czasie wykonywania codziennych czynności.

 

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2


 

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2) i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

4 stopnie filtracji


Sharp UA-PF40E-W rozłożone filtry

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje duże zanieczyszczenia – m.in. kurz, sierść zwierząt, włosy. Wymaga okresowego czyszczenia.

 • 2. Filtr węglowy: neutralizuje zapachy oraz niebezpieczne związki lotne (np. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren). Żywotność filtra w polskich warunkach wynosi ok. 5 lat.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, w tym główne składniki smogu (pyły PM2.5 i PM10), wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów. W przypadku polskiego powietrza jego żywotność wynosi ok. 3 lata.

 • 4. Jonizator Plasmacluster: opatentowana technologia jonowa, która pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: wyraźna poprawa jakości powietrza

 • Plasmacluster Ion Shower: zmniejszenie elektryczności statycznej

 • Czujnik kurzu: 3-stopniowa regulacja czułości

 • Automatyczna praca: na podstawie odczytów z czujnika

 • Tryb Sleep: cicha i wydajna praca

 • 3 tryby manualne: średni, wysoki, niski

 • Wskaźnik kurzu: 3-stopniowa skala kolorystyczna

 • Regulacja jasności wskaźników: optymalne warunki do snu

 • Timer: wyłączenie po 2, 4 lub 8 godzinach

 • Autorestart: uruchomienie w ostatnim trybie pracy

 • Uchwyt: wygodne przenoszenie

Sharp UA-PF40E-W
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-PF40E-W
kolor: biały
wymiary: 383 × 209 × 540 mm
waga: 5,1 kg
pobór prądu/moc*: 3-5, 10, 27 W
przepływ powietrza*: 54-96, 150, 240 m3/h
głośność*: 21-49 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 30 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 110 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-PF40E-W

Sharp UA-PF40E-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-PF40E-W

Sharp UZ-PM5HF - filtr HEPA do oczyszczacza

UZ-PM5HF

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Sharp UZ-PM5DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-PM5DF

Filtr węglowy — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.