22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PM50E-B
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PM50E-BSharp UA-PM50E-B - widok przódSharp UA-PM50E-B - widok bokSharp UA-PM50E-B - widok frontSharp UA-PM50E-B - panel sterowaniaSharp UA-PM50E-B - rozłożone filtrySharp UA-PM50E-B - aranżacjaSharp UA-PM50E-B - aranżacjaSharp UA-PM50E-B - zasada łapania komarówSharp UA-PM50E-B - zasada łapania komarówOczyszczacz powietrza Sharp UA-PM50E-B
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PM50E-B

Sharp UA-PM50E-B

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 299,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-PM50E-B

Cena: 1 299,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-51 dB
 • Koszt filtrów 110 zł/rok
 • Koszt energii 11 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-PM50E-B z pułapką na komary

Sharp UA-PM50E-B to innowacyjny oczyszczacz powietrza z pułapką na komary. Ze względu na przepływ powietrza na poziomie do 306 m3/h sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m2. Zastosowaną w nim 3-stopniową filtrację powietrza uzupełnia opatentowana technologia Plasmacluster, która skutecznie dezaktywuje wirusy i alergeny. Urządzenie działa cicho (już od 20 dB) i energooszczędnie (od 4 W w trybie nocnym). Najnowsze badania dowodzą również, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PM50E-B wyróżnia obecność pułapki na komary. Producent postawił na kuszący owady czarny kolor i wyposażył urządzenie w specjalne lampy UV, które przyciągają je do urządzenia. Dzięki nim Sharp UA-PM50E-B jest nie tylko skuteczny, ale również naprawdę estetyczny – komponuje się z większością nowoczesnych wnętrz. Bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne potwierdza przyznany mu atest PZH.

 

Sharp UA-PM50E-B gwarancja premium 24H

 

Oczyszczacz powietrza wyłapujący komary


 

Sharp UA-PM50E-B widok front

Nowy oczyszczacz Sharp UA-PM50E-B został wyposażony w innowacyjną pułapkę na komary. Opracowano ją we współpracy z malezyjskim instytutem badawczym Institute for Medical Research, by użytkownikom na całym świecie zapewnić spokojne letnie noce bez niechcianych ugryzień i swędzących wyprysków.

 

Urządzenie wyróżnia specjalny czarny kolor oraz podłużne lampy UV umiejscowione na panelu pułapki, które przyciągają uwagę komarów. W środku oczyszczacza znajduje się wymienny lep, na którym zatrzymują się zassane wraz z brudnym powietrzem owady, by nie zanieczyszczać filtrów. Funkcja najlepiej działa przy najwyższym trybie pracy wentylatora. Im większa objętość powietrza, tym oczyszczacz Sharp UA-PM50E-B skuteczniej wyłapuje komary.

 

Dla wygody użytkownika w trybie nocnym światło ultrafioletowe zostaje przygaszone, jednak funkcja łapania komarów pozostaje aktywna. O konieczności jego wymiany informuje migający wskaźnik lepu. Żywotność lepu to ok. 2 miesiące, a w zestawie znajdują się 3 sztuki, które wystarczą na cały cieplejszy okres.

 

Powietrze wolne od zanieczyszczeń


 

Oczyszczacz Sharp UA-PM50E-B oferuje 3-stopniową filtrację wspieraną przez jonizację Plasmacluster. Usuwa blisko 100% zanieczyszczeń – zarówno mechanicznych, jak i gazowych. Wylot powietrza zaprojektowany pod kątem 20° gwarantuje skuteczne pochłanianie kurzu także z niższych poziomów pomieszczenia.

 

Brudne powietrze jest zasysane przez specjalne zaprojektowane wloty znajdujące się po bokach urządzenia i przechodzi przez filtr wstępny zatrzymujący większe zanieczyszczenia. Dzięki niemu kurz, sierść czy włosy nie przedostają się do następnych warstw. Następnie powietrze przechodzi przez filtr węglowy, który odpowiada za neutralizację zapachów i szkodliwych gazów. Pochłania większość lotnych związków organicznych, w tym m.in. formaldehyd i benzo(a)piren.

 

Sharp UA-PM50E-B jest wyposażony w wysokiej klasy filtr HEPA H13. Jego skuteczność w zatrzymywaniu pyłów PM2.5 i PM10 (części składowych smogu), wirusów, bakterii i alergenów to co najmniej 99,97%. Sprawia, że urządzenie jest szczególnie polecane alergikom.

 

Rewolucyjna technologia Plasmacluster


 

W oczyszczaczu Sharp UA-PM50E-B pojawiła się również technologia Plasmacluster wspierająca zastosowane filtry. Jej działanie przynosi ulgę szczególnie użytkownikom zmagającym się z alergią. Urządzenie jest wyposażone w wydajny generator High Density 7000, który wytwarza odpowiednią ilość jonów dodatnich i ujemnych znanych nam z przyrody. Mają one zdolność wychwytywania i dezaktywacji napotkanych zanieczyszczeń. Badania przeprowadzone przez LSI Medience Corporation potwierdzają, że usuwają nawet 99,9% wirusów i zarodników pleśni. Jaka jest skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000?

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza SharpAtest PZH dla oczyszczacza Sharp

 

Oczyszczacz wyłapujący komary Sharp UA-PM50E-B oferuje również tryb Clean Ion Shower, w którym przez 10 minut uwalnia do pomieszczenia jony przy silnym natężeniu powietrza. Ich zadaniem jest zmniejszenie elektryczności statycznej. Następnie urządzenie zwiększa do maksimum czułość czujnika kurzu, by oczyszczacz osiągnął najwyższą prędkość wentylatora i skutecznie oczyścił pomieszczenie z zalegającego na podłodze kurzu.

 

Intuicyjne sterowanie oczyszczaczem Sharp UA-PM50E-B


Sharp UA-PM50E-B panel sterowania

 

Sharp UA-PM50E-B posiada 2 czujniki: kurzu i zapachów, których czułość można regulować. Na bieżąco monitorują stężenie zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych wewnątrz pomieszczenia, by w razie pogorszenia się jakości powietrza przyspieszyć działanie wentylatora. Tryb automatyczny wyraźnie podnosi komfort użytkowania urządzenia i sprawia, że powietrze w pomieszczeniu jest zawsze czyste.

 

Użytkownik otrzymuje również 3 tryby manualne (wysoki, średni, niski). Dane pochodzące z czujników przedstawia umieszczony na przedzie urządzenia wskaźnik kurzu i zapachu, czyli 3-stopniowa skala kolorystyczna:

 • zielony – powietrze wolne od zanieczyszczeń,
 • pomarańczowy – powietrze umiarkowanie zanieczyszczone,
 • czerwony – powietrze bardzo zanieczyszczone.

Dzięki niemu użytkownik wie, w którym momencie warto uruchomić wyższą prędkość wentylatora.

 

Wygodnym rozwiązaniem jest tryb Sleep. Oczyszczacz Sharp UA-PM50E-B działa cicho, wskaźniki są przygaszone, a prędkość wentylatora dostosowuje się do jakości powietrza w pomieszczeniu. Działa w nim również funkcja wyłapywania komarów.

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2


 

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2) i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

4-stopniowa filtracja powietrza


Sharp UA-PM50E-B rozłożone filtry

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje największe zanieczyszczenia - m.in. kurz, sierść zwierząt, włosy. Nie podlega wymianie, ale wymaga okresowej konserwacji.

 • 2. Filtr węglowy: neutralizuje niebezpieczne związki lotne (np. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren) i zapachy. Jego żywotność w polskich warunkach wynosi ok. 5 lat.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, w tym główne składniki smogu (pyły PM2.5 i PM10), wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów. W przypadku polskiego powietrza jego żywotność wynosi ok. 3 lata.

 • 4. Jonizator Plasmacluster: opatentowana technologia jonowa, która pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Lampa UV: pułapka na komary

 • Plasmacluster: przebadana i bezpieczna jonizacja powietrza

 • Clean Ion Shower: szybkie usunięcie zanieczyszczeń

 • 2 czujniki: kurzu i zapachów (z możliwością regulacji)

 • Tryb AUTO: dostosowana do poziomu zanieczyszczeń

 • Tryb Sleep: ciche i wydajne działanie, przygaszone wskaźniki

 • 3 tryby manualne: wysoki, średni, niski

 • Wskaźnik pułapki Catcher: informacja o działaniu pułapki na komary

 • Wskaźnik lepu Glue Sheet: informacja o konieczności wymiany

 • Regulacja jasności wskaźników: lepsze warunki do snu

 • Uchwyty: wygodne przenoszenie

 • Auto restart: uruchomienie w ostatnim wybranym trybie

Sharp UA-PM50E-B
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-PM50E-B
kolor: czarny
wymiary: 394 × 281 × 540 mm
waga: 6,1 kg
pobór prądu/moc*: 4-6, 17, 51 W
przepływ powietrza*: 48-90, 186, 306 m3/h
głośność*: 21-49 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 40 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 110 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-PM50E-B

Sharp UA-PM50E-B

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-PM50E-B

Sharp UZ-PM5HF - filtr HEPA do oczyszczacza

UZ-PM5HF

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Sharp UZ-PM5DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-PM5DF

Filtr węglowy — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Sharp UZ-PM5ST - lep na komary

Sharp UZ-PM5ST

akcesorium

Ilość: -+

Cena: 139,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.