22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPLToshiba CAF-X116XPL widok przódToshiba CAF-X116XPL widok bokToshiba CAF-X116XPL widok z tyłu bokiemToshiba CAF-X116XPL widok front z przoduToshiba CAF-X116XPL widok front z bokuToshiba CAF-X116XPL widok góra, panel sterowania i wywiew powietrzaToshiba CAF-X116XPL filtracjaToshiba CAF-X116XPL filtracja z dwóch stronFiltr do oczyszczacza Toshiba CAF-X116XPLToshiba CAF-X116XPL widok od spodu, kółko jezdneToshiba CAF-X116XPL filtr w urządzeniuToshiba CAF-X116XPL zbliżenie na wyświetlaczToshiba CAF-X116XPL zbliżenie na filtrToshiba CAF-X116XPL zasada działaniaToshiba CAF-X116XPL aranżacja oczyszczaczaAranżacja oczyszczacza Toshiba CAF-X116XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 399,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Toshiba CAF-X116XPL

Cena: 1 499,00 zł1 399,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 84 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-48 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Toshiba CAF-X116XPL wyświetlacz numeryczny pyłówToshiba CAF-X116XPL jest najmocniejszym oczyszczaczem powietrza dostępnym w ofercie japońskiego giganta. Wielki poziom CADR 700 m3/h pozwala na oczyszczenie dużych powierzchni do nawet 84 m2. Podwojona ilość filtrów, cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5, niezwykle atrakcyjne koszty eksploatacji czy jonizacja powietrza jonami dodatnimi oraz ujemnymi stanowią o sile produktu. Urządzenie zadowala się znikomą ilością prądu, która maksymalnie wynosi 45W i nie nadwyręża domowego budżetu.

 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X116XPL jest niezwykle cichym urządzeniem, którego głośność podczas pracy w trybie nocnym wynosi zaledwie 21 dB (ciśnienie akustyczne). Warto nadmienić, że nawet w trybie turbo głośność oczyszczacza wynosi zaledwie 48 dB. Dzięki tak znakomitym parametrom oczyszczacz z powodzeniem może być stosowany w pokojach dziecięcych czy sypialniach. Urządzenie dodatkowo zostało wyposażone w kółka jezdne, które w znaczny sposób ułatwiają transport i przemieszczanie pomiędzy pomieszczeniami.

 

Oczyszczanie powietrza według Toshiba


 

Toshiba CAF-X116XPL widok front

Czyste powietrze zawdzięczamy tutaj dzięki podwojonej filtracji. Z każdego boku urządzenia znajdziemy zestaw filtrów (filtr wstępny oraz 5-warstwowy True HEPA). Filtr wstępny wyłapuje większe zanieczyszczenia i nie podlega wymianie, tylko okresowemu przeczyszczeniu.

 

Kolejnym procesem filtracji jest filtr 5w1. Filtr HEPA odpowiada klasie H13, co oznacza co najmniej 99,97% skuteczność w usuwaniu najmniejszych (nawet pyły PM0.1) szkodliwych cząsteczek. Jego właściwości polecane są do walki z alergiami oraz smogiem. Z kolei warstwa węgla aktywnego pochłania niepożądane zapachy oraz szkodliwe i niebezpieczne gazy. Na filtrze znajdują się również warstwy główna oraz PET, które zbierają większe zanieczyszczenia i przedłużają żywotność filtra. Producent deklaruje żywotność filtra na około 24 miesiące.

 

Zasada działania oczyszczacza opiera się na pobraniu brudnego powietrza przez kratki wlotowe (panele boczne), a następnie poddaniu go działaniu filtrom. Wysokiej jakości wentylatory (z każdej strony po 1) wydmuchują z ogromną siłą czyste powietrze ku górze przez kratkę wylotową znajdującą się na samej górze oczyszczacza. Kratka zajmuje całą powierzchnię górną, co w połączeniu z ogromnym poziomem CADR 700 m3/h daje efekt obiegu wirowego w całym pomieszczeniu. Czyste powietrze jest rozprowadzane do wszystkich zakątków pomieszczenia.

 

Na pokrywie filtrów (panel przedni) znajduje się okno powietrzne. Dzięki niemu możemy śledzić wizualnie poziom zużycia filtra. Urządzenie zostało również wyposażone we wskaźnik filtrów (więcej piszemy niżej).

 

Proces oczyszczania wspomaga jonizacja powietrza przynosząca ulgę wszystkim alergikom oraz osobom cierpiącym na schorzenia górnych dróg oddechowych. Odpowiednie naładowane jony ujemnie oraz dodatnie skutecznie niszczą nieprzyjemne zapachy, kurz, dym i pyłki, a także wirusy i bakterie zawarte w powietrzu.

 

Japońska technologia


 

O dokładną pracę oczyszczacza dba precyzyjny zestaw czujników (2 czujniki pyłów – na wlocie oraz wylocie, oraz gazów). Czujnik pyłów bada na bieżąco poziom PM2.5 i swoje odczyty przedstawia numerycznie na wskaźniku umiejscowionym z przodu urządzenia. Czujnik gazów sprawdza poziom zanieczyszczenia powietrza pod kątem zapachów i gazów. Na podstawie odczytu z czujników kontrolowana jest automatyczna praca, która przebiega w zależności od stopnia zabrudzenia powietrza. Szybkość wentylatora jest dobierana względem zmieniającej się jakości powietrza.

 

Wszystkie dostępne funkcje można ustawić za pomocą intuicyjnego w obsłudze dotykowego panelu sterowania. Do wyboru mamy 3 prędkości wentylatora, które ustawiamy manualnie. Ciekawa jest funkcja ściemniania światła, która umożliwia wyłączenie wszystkich niepotrzebnych wskaźników. Okazuje się ona bardzo przydatna w nocy, kiedy chcemy spokojnie zasnąć.

 

Przydatna jest również funkcja sleep, która przygotowuje komfortowe warunki do snu. Po uruchomieniu trybu nocnego (sleep) następuje przygaszenie wszystkich wskaźników oraz zmniejszenie prędkości wentylatora do minimalnej. Uzyskujemy w ten sposób bardzo cichą pracę oczyszczacza, która nie będzie przeszkadzała podczas snu. Warto również wspomnieć o czujniku światła, który po wykryciu ciemności w pomieszczeniu, uruchomi automatycznie tryb nocny.

 

Niezwykle innowacyjny oczyszczacz


 

Toshiba CAF-X116XPL wskaźnik jakości powietrza

Niezwykle innowacyjne jest tutaj wskazywanie jakości powietrza. Na wyświetlaczu mamy możliwość odczytania nie tylko aktualnego poziomu pyłów PM2.5, ale również za pomocą zmieniających się kolorów dowiemy się o jakości powietrza. Wyróżniają się tutaj 2 typy wskazywania zanieczyszczeń – wskaźnik jakości PM2.5 (co ważne, poziom jest mierzony na wlocie i wylocie powietrza) oraz wskaźnik zanieczyszczenia gazowego. Zmieniające się kolory będą oznaczały aktualną jakość powietrza (poniżej kolorów jest również informacja słowna):

 • kolor niebieski – znakomita jakość powietrza (PM 2.5 ≤ 50),
 • kolor zielony – dobra jakość powietrza (50 < PM 2.5 ≤ 100),
 • kolor pomarańczowy – średnia jakość powietrza (100 < PM 2.5 ≤ 150),
 • kolor czerwony – niska jakość powietrza (PM 2.5 > 150).

Na wskaźniku znajduje się również informacja dotycząca kondycji filtrów. Co ważne, możemy śledzić poziom zużycia filtra HEPA, a w przypadku zużycia do końca zostaniemy poinformowani o tym przez odpowiednią diodę. Tak samo wygląda sprawa w przypadku filtra wstępnego – śledzimy poziom zabrudzenia i zostaniemy poinformowani o potrzebie wyczyszczenia.

 

Świetnym rozwiązaniem jest również samodzielna inspekcja błędów. Oczyszczacz sam diagnozuje usterki oraz wadliwe podłączenie i wyświetla odpowiedni kod na wyświetlaczu. Zostaniesz poinformowany o np. nieprawidłowym zamontowaniu kratki wylotowej i wlotowej czy awarii któregoś z czujników. Jest to innowacyjne i bardzo rzadko spotykane rozwiązanie w tego typie urządzeń.

 

4 stopnie filtracji


Toshiba CAF-X116XPL filtracja

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci, zapachy z toalety) oraz gazy (m.in. toluen, ksylen, benzen, etylobenzen, styren i formaldehyd).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, alergeny, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator: wytwarza jony ujemne i przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza. Pomaga filtrom w usunięciu nieprzyjemnych zapachów, alergenów, kurzu, pleśni, cząsteczek dymu oraz bakterii z powietrza.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator: znaczna poprawa jakości powietrza

 • Technologia Microsound: ultra cicha praca

 • Kółka jezdne: bezpieczny transport

 • Uchwyt do przenoszenia: komfortowy transport

 • Wyświetlacz poziomu PM2.5: numeryczna informacja

 • Wskaźnik jakości powietrza: osobny dla pyłów i zapachów

 • Funkcja Light Dimming: ściemnianie światła

 • 3 prędkości wentylatora: niski, średni, mocny

 • Praca automatyczna: względem jakości powietrza

 • Tryb nocny: cicha praca odpowiednia do snu

 • Blokada przed dziećmi: blokada panelu sterowania

 • Czujniki: pyłów (kurzu), gazów (zapachów) i światła

 • Autodiagnoza: samodzielna inspekcja błędów

 • Wskaźnik żywotności i wymiany filtra: informacja

Toshiba CAF-X116XPL
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X116XPL
kolor: biały
wymiary: 360x360x710 mm
waga: 13 kg
pobór prądu/moc*: 39 W
CADR*: do 700 m3/h
CADR (formaldehyd)*: do 400 m3/h
CADR (TVOC, toulen)*: do 260 m3/h
głośność*: 21-48 dB
zalecany dla powierzchni: do 84 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 200 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Oczyszczacz , okazał się bardzo dobry, świetnie oczyszcza powiertrze, chodzi 24g/h przez 7 dni w tygodniu od 2-ch miesięcy, Mama bardzo zadowolona. szczerze polecam.

Marcin

5/5

dość cichy i wydajny. Czuć znaczną poprawę powietrza. Polecam.

Sebastian

4.9/5

na podstawie 12 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL to największy oczyszczacz z funkcją jonizacji z oferty japońskiego producenta. Ze względu na wysoki poziom CADR sięgający nawet 700 m3/h sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 84 m2. Wyróżnia się bardzo cichą pracą (już od 21 dB!) oraz niskim zużyciem energii (maks. 45 W). Tryb automatyczny działa w oparciu o niezbyt restrykcyjne normy azjatyckie, co przekłada się na powolną reakcję na poziom pyłów PM2.5.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL został wykonany z dobrej jakości plastiku. Japoński producent zadbał o precyzyjne połączenie wszystkich elementów. Urządzenie jest zamknięte w białej obudowie z czarnym wywiewem powietrza i panelem sterowania na górze. Po dwóch jego stronach znajdują się kratki wlotowe, a z tyłu zainstalowano dodatkowo okno powietrzne, które umożliwia zobaczenie poziomu zużycia filtra.

 

Toshiba CAF-X116XPL widok
Toshiba CAF-X116XPL - widok z góry

 

Urządzenie jest dość ciężkie - waży 13 kg. Posiada jednak praktyczne kółka oraz wygodne uchwyty, raczej więc nikt nie będzie miał problemu z ewentualnym przesuwaniem go między pomieszczeniami. Niewysoka bryła jest dość stabilna.

 

Toshiba CAF-X116XPL widok
Toshiba CAF-X116XPL - widok od spodu, kółka

 

Funkcje i wydajność Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XP to urządzenie 2w1, które łączy w sobie:

 • oczyszczacz powietrza o dużej wydajności,
 • jonizator plazmowy generujący jony dodatnie i ujemne.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

700 m3/h

Deklarowana przez producenta powierzchnia działania jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

do 84 m2

Jonizator

plazmowy

Brak badań potwierdzających skuteczność.

Głośność

21-52 dB

Naprawdę ciche urządzenie.

Zużycie energii

do 45 W

Energooszczędny sprzęt.

 

Toshiba CAF-X116XPL czujniki

 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X116XP oferuje 4-stopniową filtrację powietrza. Na tle pozostałych propozycji japońskiego producenta wyróżnia się podwójną filtracją - zestawy filtrów znajdują się po obu stronach urządzenia. Jego pracę wspiera również jonizator plazmowy, który poprzez generowanie jonów dodatnich i ujemnych skutecznie neutralizuje zapachy i wspiera wyjątkowo skuteczny filtr HEPA H13.

 

Toshiba CAF-X116XPL stężenie pyłów

 

Dokładne numeryczne dane na temat stężenia pyłów PM2.5 wyświetlane są na panelu przednim, gdzie znajduje się wskaźnik jakości powietrza. To bardzo istotne, ponieważ urządzenie korzysta z azjatyckich norm, które znacząco odbiegają od europejskich. Oczyszczacz Toshiba CAF-X116XPL uznaje poziom pyłów PM2.5 sięgający 65 µg/m3 za bezpieczny dla zdrowia. Oznacza to, że zielony kolor będzie świecił się nawet po blisko 4-krotnym przekroczeniu norm uznawanych za bezpieczne przez WHO, a praca wentylatora nie przyspieszy. Dzięki wskaźnikowi użytkownik uzyska informację o konieczności uruchomienia wysokiego trybu manualnego.

 

Toshiba CAF-X116XPL wskaźnik
Toshiba CAF-X116XPL - wskazywanie poziomu PM2.5

 

Użytkownik może skorzystać z 3 trybów ustawianych manualnie - prędkość wentylatora może być niska, średnia i wysoka. Dodatkowo dostępny jest specjalny tryb nocny, w którym urządzenie pracuje na najniższych obrotach. Głośność oczyszczacza wynosi 21 dB, a więc nie przeszkadza w spokojnym śnie. Dodatkowa funkcja Light Dimming pozwala w każdej chwili przygasić diody.

 

Filtry

Zestaw filtrów w oczyszczaczu CAF-X116XP to - zgodnie z deklaracjami producenta - dodatkowy filtr wstępny oraz 5-warstwowy filtr True HEPA, w skład którego wchodzą:

 • warstwa główna, która wyłapuje większe zanieczyszczenia,
 • warstwa PET, która zatrzymuje cząsteczki o średnicy większej niż 2,5 μm,
 • filtr węglowy, który absorbuje szkodliwe gazy oraz niepożądane zapachy,
 • filtr HEPA H13 (skuteczność co najmniej 99,97%) neutralizujący najmniejsze szkodliwe cząsteczki,
 • warstwa przedłużająca żywotność filtra.

 

Toshiba CAF-X116XPL filtracja
Toshiba CAF-X116XPL - przekrój, widok na filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr zintegrowany

do 24 miesięcy

399 zł

Filtr wstępny

do momentu zniszczenia

49 zł

Roczny koszt eksploatacji

~200 zł

 

Toshiba CAF-X116XPL okienko powiększające filtr
Toshiba CAF-X116XPL - okienko powiększające filtr

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska, która uniemożliwia niekontrolowane zmiany ustawień
 • Autodiagnoza, dzięki której oczyszczacz informuje o napotkanych usterkach
 • Technologia Microsound gwarantująca naprawdę cichą pracę

 

CAF-X116XP - podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że CAF-X116XP to dobrej jakości oczyszczacz powietrza dla dużych powierzchni. Dzięki wbudowanemu jonizatorowi, który generuje jony ujemne i dodatnie, sprawdza się również dla alergików. Na uwagę zasługują podwójna filtracja i 2 wentylatory, które z dużą siłą wydmuchują powietrze ku górze, tym samym powodując efekt wirowego obiegu w całym pomieszczeniu. Filtr zintegrowany o skuteczności filtra HEPA H13 również wpływa na efektywność walki z zanieczyszczeniami. Po rozłożeniu urządzenia jednak okazuje się, że filtr 5w1 to tak naprawdę połączenie filtra HEPA ze sprasowanym węglem aktywnym, którego objętości nie da się zmierzyć oraz siateczką, która zatrzymuje duże zanieczyszczenia. Nowością są 2 czujniki pyłów - jeden znajduje się przy wlocie, drugi natomiast przy wylocie powietrza.

 

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że urządzenie działa w oparciu o normy azjatyckie, które są mniej restrykcyjne niż europejskie. Oczyszczacz Toshiba CAF-X116XPL w trybie automatycznym podejmuje intensywniejszą pracę dopiero po kilkukrotnym przekroczeniu norm sugerowanych przez WHO. Dlatego cenną wskazówką jest numeryczny wskaźnik pyłów PM2.5, który informuje użytkownika o konieczności uruchomienia trybu wysokiego.

 

Oczyszczacz powietrza CAF-X116XP jest stosunkowo tani, a ze względu na niskie zużycie energii i deklarowaną długą żywotność filtrów koszty eksploatacyjne pozostają na rozsądnym poziomie. Użytkownicy docenią także jego cichą pracę. Niestety, urządzenie sporo waży, ale ma praktyczne kółeczka i uchwyty. Nie posiada również aplikacji mobilnej. Posiada przejrzysty i łatwy w obsłudze panel sterowania, który uzupełnia jego klasyczny design.

 

Zalety
filtr HEPA H13
jonizator plazmowy
2 czujniki pyłów
czujnik LZO
korzystna cena i niewielkie koszty eksploatacyjne
Wady
praca automatyczna w odniesieniu do mało restrykcyjnych norm azjatyckich
brak zdalnego sterowania
duża waga

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Toshiba CAF-X116XPL

Filtr 5w1 True HEPA do oczyszczacza Toshiba CAF-X116XPL

CAF-H70(W)

Filtr HEPA H13 + węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 399,00 zł

Filtr wstępny do Toshiba CAF-X116XPL

KJ700G-H32-19

Filtr wstępny - wymiana w przypadku zniszczenia

Ilość: -+

Cena: 49,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.