Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPLToshiba CAF-X116XPL widok przódToshiba CAF-X116XPL widok bokToshiba CAF-X116XPL widok z tyłu bokiemToshiba CAF-X116XPL widok front z przoduToshiba CAF-X116XPL widok front z bokuToshiba CAF-X116XPL widok góra, panel sterowania i wywiew powietrzaToshiba CAF-X116XPL filtracjaToshiba CAF-X116XPL filtracja z dwóch stronFiltr do oczyszczacza Toshiba CAF-X116XPLToshiba CAF-X116XPL widok od spodu, kółko jezdneToshiba CAF-X116XPL filtr w urządzeniuToshiba CAF-X116XPL zbliżenie na wyświetlaczToshiba CAF-X116XPL zbliżenie na filtrToshiba CAF-X116XPL zasada działaniaToshiba CAF-X116XPL aranżacja oczyszczaczaAranżacja oczyszczacza Toshiba CAF-X116XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 599,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Toshiba CAF-X116XPL

Cena: 1 599,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 84 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-48 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Toshiba CAF-X116XPL wyświetlacz numeryczny pyłówToshiba CAF-X116XPL jest najmocniejszym oczyszczaczem powietrza dostępnym w ofercie japońskiego giganta. Wielki poziom CADR 700 m3/h pozwala na oczyszczenie dużych powierzchni do nawet 84 m2. Podwojona ilość filtrów, cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5, niezwykle atrakcyjne koszty eksploatacji czy jonizacja powietrza jonami dodatnimi oraz ujemnymi stanowią o sile produktu. Urządzenie zadowala się znikomą ilością prądu, która maksymalnie wynosi 45W i nie nadwyręża domowego budżetu.

 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X116XPL jest niezwykle cichym urządzeniem, którego głośność podczas pracy w trybie nocnym wynosi zaledwie 21 dB (ciśnienie akustyczne). Warto nadmienić, że nawet w trybie turbo głośność oczyszczacza wynosi zaledwie 48 dB. Dzięki tak znakomitym parametrom oczyszczacz z powodzeniem może być stosowany w pokojach dziecięcych czy sypialniach. Urządzenie dodatkowo zostało wyposażone w kółka jezdne, które w znaczny sposób ułatwiają transport i przemieszczanie pomiędzy pomieszczeniami.

 

Oczyszczanie powietrza według Toshiba


 

Toshiba CAF-X116XPL widok front

Czyste powietrze zawdzięczamy tutaj dzięki podwojonej filtracji. Z każdego boku urządzenia znajdziemy zestaw filtrów (filtr wstępny oraz 5-warstwowy True HEPA). Filtr wstępny wyłapuje większe zanieczyszczenia i nie podlega wymianie, tylko okresowemu przeczyszczeniu.

 

Kolejnym procesem filtracji jest filtr 5w1. Filtr HEPA odpowiada klasie H13, co oznacza co najmniej 99,97% skuteczność w usuwaniu najmniejszych (nawet pyły PM0.1) szkodliwych cząsteczek. Jego właściwości polecane są do walki z alergiami oraz smogiem. Z kolei warstwa węgla aktywnego pochłania niepożądane zapachy oraz szkodliwe i niebezpieczne gazy. Na filtrze znajdują się również warstwy główna oraz PET, które zbierają większe zanieczyszczenia i przedłużają żywotność filtra. Producent deklaruje żywotność filtra na około 24 miesiące.

 

Zasada działania oczyszczacza opiera się na pobraniu brudnego powietrza przez kratki wlotowe (panele boczne), a następnie poddaniu go działaniu filtrom. Wysokiej jakości wentylatory (z każdej strony po 1) wydmuchują z ogromną siłą czyste powietrze ku górze przez kratkę wylotową znajdującą się na samej górze oczyszczacza. Kratka zajmuje całą powierzchnię górną, co w połączeniu z ogromnym poziomem CADR 700 m3/h daje efekt obiegu wirowego w całym pomieszczeniu. Czyste powietrze jest rozprowadzane do wszystkich zakątków pomieszczenia.

 

Na pokrywie filtrów (panel przedni) znajduje się okno powietrzne. Dzięki niemu możemy śledzić wizualnie poziom zużycia filtra. Urządzenie zostało również wyposażone we wskaźnik filtrów (więcej piszemy niżej).

 

Proces oczyszczania wspomaga jonizacja powietrza przynosząca ulgę wszystkim alergikom oraz osobom cierpiącym na schorzenia górnych dróg oddechowych. Odpowiednie naładowane jony ujemnie oraz dodatnie skutecznie niszczą nieprzyjemne zapachy, kurz, dym i pyłki, a także wirusy i bakterie zawarte w powietrzu.

 

Japońska technologia


 

O dokładną pracę oczyszczacza dba precyzyjny zestaw czujników (2 czujniki pyłów – na wlocie oraz wylocie, oraz gazów). Czujnik pyłów bada na bieżąco poziom PM2.5 i swoje odczyty przedstawia numerycznie na wskaźniku umiejscowionym z przodu urządzenia. Czujnik gazów sprawdza poziom zanieczyszczenia powietrza pod kątem zapachów i gazów. Na podstawie odczytu z czujników kontrolowana jest automatyczna praca, która przebiega w zależności od stopnia zabrudzenia powietrza. Szybkość wentylatora jest dobierana względem zmieniającej się jakości powietrza.

 

Wszystkie dostępne funkcje można ustawić za pomocą intuicyjnego w obsłudze dotykowego panelu sterowania. Do wyboru mamy 3 prędkości wentylatora, które ustawiamy manualnie. Ciekawa jest funkcja ściemniania światła, która umożliwia wyłączenie wszystkich niepotrzebnych wskaźników. Okazuje się ona bardzo przydatna w nocy, kiedy chcemy spokojnie zasnąć.

 

Przydatna jest również funkcja sleep, która przygotowuje komfortowe warunki do snu. Po uruchomieniu trybu nocnego (sleep) następuje przygaszenie wszystkich wskaźników oraz zmniejszenie prędkości wentylatora do minimalnej. Uzyskujemy w ten sposób bardzo cichą pracę oczyszczacza, która nie będzie przeszkadzała podczas snu. Warto również wspomnieć o czujniku światła, który po wykryciu ciemności w pomieszczeniu, uruchomi automatycznie tryb nocny.

 

Niezwykle innowacyjny oczyszczacz


 

Toshiba CAF-X116XPL wskaźnik jakości powietrza

Niezwykle innowacyjne jest tutaj wskazywanie jakości powietrza. Na wyświetlaczu mamy możliwość odczytania nie tylko aktualnego poziomu pyłów PM2.5, ale również za pomocą zmieniających się kolorów dowiemy się o jakości powietrza. Wyróżniają się tutaj 2 typy wskazywania zanieczyszczeń – wskaźnik jakości PM2.5 (co ważne, poziom jest mierzony na wlocie i wylocie powietrza) oraz wskaźnik zanieczyszczenia gazowego. Zmieniające się kolory będą oznaczały aktualną jakość powietrza (poniżej kolorów jest również informacja słowna):

 • kolor niebieski – znakomita jakość powietrza
 • kolor zielony – dobra jakość powietrza
 • kolor pomarańczowy – średnia jakość powietrza
 • kolor czerwony – niska jakość powietrza

Na wskaźniku znajduje się również informacja dotycząca kondycji filtrów. Co ważne, możemy śledzić poziom zużycia filtra HEPA, a w przypadku zużycia do końca zostaniemy poinformowani o tym przez odpowiednią diodę. Tak samo wygląda sprawa w przypadku filtra wstępnego – śledzimy poziom zabrudzenia i zostaniemy poinformowani o potrzebie wyczyszczenia.

 

Świetnym rozwiązaniem jest również samodzielna inspekcja błędów. Oczyszczacz sam diagnozuje usterki oraz wadliwe podłączenie i wyświetla odpowiedni kod na wyświetlaczu. Zostaniesz poinformowany o np. nieprawidłowym zamontowaniu kratki wylotowej i wlotowej czy awarii któregoś z czujników. Jest to innowacyjne i bardzo rzadko spotykane rozwiązanie w tego typie urządzeń.

 

4 stopnie filtracji


Toshiba CAF-X116XPL filtracja

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci, zapachy z toalety) oraz gazy (m.in. toluen, ksylen, benzen, etylobenzen, styren i formaldehyd).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, alergeny, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator: wytwarza jony ujemne i przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza. Pomaga filtrom w usunięciu nieprzyjemnych zapachów, alergenów, kurzu, pleśni, cząsteczek dymu oraz bakterii z powietrza.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator: znaczna poprawa jakości powietrza

 • Technologia Microsound: ultra cicha praca

 • Kółka jezdne: bezpieczny transport

 • Uchwyt do przenoszenia: komfortowy transport

 • Wyświetlacz poziomu PM2.5: numeryczna informacja

 • Wskaźnik jakości powietrza: osobny dla pyłów i zapachów

 • Funkcja Light Dimming: ściemnianie światła

 • 3 prędkości wentylatora: niski, średni, mocny

 • Praca automatyczna: względem jakości powietrza

 • Tryb nocny: cicha praca odpowiednia do snu

 • Blokada przed dziećmi: blokada panelu sterowania

 • Czujniki: pyłów (kurzu), gazów (zapachów) i światła

 • Autodiagnoza: samodzielna inspekcja błędów

 • Wskaźnik żywotności i wymiany filtra: informacja

Toshiba CAF-X116XPL
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X116XPL
kolor: biały
wymiary: 360x360x710 mm
waga: 13 kg
pobór prądu/moc*: 39 W
CADR*: do 700 m3/h
CADR (formaldehyd)*: do 400 m3/h
CADR (TVOC, toulen)*: do 260 m3/h
głośność*: 21-48 dB
zalecany dla powierzchni: do 84 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 200 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

5/5

Jakość oceniłabym na średnią. Często trzeba czyścić filtry. Doskwiera brak nawilżacza. Uważam żę lepiej dołożyć troche kasy i kupić droższy oczyszczacz

Olga

5/5

Jestem zadowolona z oczyszczacza Toshiba , na biuro które ma koło 60 m2 idealnie wystarcza.

Helena

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Toshiba CAF-X116XPL

Toshiba CAF-X116XPL

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Toshiba CAF-X116XPL

Filtr 5w1 True HEPA do oczyszczacza Toshiba CAF-X116XPL

CAF-H70(W)

Filtr HEPA H13 + węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 399,00 zł

Filtr wstępny do Toshiba CAF-X116XPL

KJ700G-H32-19

Filtr wstępny - wymiana w przypadku zniszczenia

Ilość: -+

Cena: 49,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.