22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPLToshiba CAF-X83XPL widok przódToshiba CAF-X83XPL widok z bokuToshiba CAF-X83XPL widok z tyłu, filtr w urządzeniuToshiba CAF-X83XPL widok front, z przoduToshiba CAF-X83XPL widok front, z bokuToshiba CAF-X83XPL widok góra, panel sterowaniaFiltr do oczyszczacza Toshiba CAF-X83XPLToshiba CAF-X83XPL aranżacja oczyszczaczaAranżacja oczyszczacza Toshiba CAF-X83XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL

Toshiba CAF-X83XPL

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 999,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Toshiba CAF-X83XPL

Cena: 1 149,00 zł999,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 60 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-52 dB
 • Koszt filtrów 150 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Toshiba CAF-X83XPL wysoki poziom CADRToshiba CAF-X83XPL jest wydajnym (CADR 500 m3/h) oczyszczaczem powietrza świetnie nadającym się do powierzchni nawet 60 m2, który dodatkowo został wyposażony w jonizację jonami ujemnymi. Ten japoński produkt cechuje się cichą pracą (22 dB w trybie nocnym), która nie przeszkadza podczas snu czy wykonywania codziennych obowiązków. Za czyste powietrze odpowiedzialny jest tutaj 5-warstwowy filtr cylindryczny 360° wykonany z wysokiej jakości materiału.

 

Z przodu urządzenia znajduje się wyświetlacz informujący o poszczególnych trybach pracy urządzenia. Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL posiada intuicyjny dotykowy panel sterowania umożliwiający zaprogramowanie wszystkich dostępnych funkcji. Do wyboru mamy 3 prędkości wentylatora oraz tryb automatyczny, który pracuje względem stopnia zabrudzenia powietrza. W tym trybie wentylator zwalnia oraz przyspiesza w zależności od poziomu zanieczyszczenia powietrza.

 

True HEPA i czyste powietrze na 99,97%


 

Toshiba CAF-X83XPL widok front

Oczyszczacz Toshiba CAFX83XPL został wyposażony w innowacyjny 5-warstwowy filtr True HEPA. Jest to cylindryczny filtr 360°, który zapewnia efektywne pobieranie powietrza z każdej strony. Pierwszym etapem filtracji jest filtr wstępny (główny), którego zadaniem jest wychwycenie większych zanieczyszczeń. Kolejna jest warstwa PET wyłapująca aerozole atmosferyczne (pyły o średnicy nie większej niż 2,5 μm).

 

Kolejna warstwa to filtr węglowy pochłaniający szkodliwe gazy oraz niepożądane zapachy. Czwarty w kolejce jest filtr HEPA H13, który zatrzymuje najmniejsze szkodliwe drobinki (nawet pyły PM0.1). Klasa filtra H13 pozwala na osiągnięcie skuteczności na poziomie co najmniej 99,97%. Warto wspomnieć, że HEPA dzięki swoim właściwościom jest polecany do walki ze smogiem oraz alergiami. Ostatnia warstwa przedłuża żywotność całego filtra.

 

Według deklaracji producenta żywotność filtra wynosi około 24 miesiące. Co ważne, nie musisz martwić się o porę wymiany filtra, ponieważ oczyszczacz ma wskaźnik wymiany filtra informujący o potrzebie zmiany. W oczyszczaczu znajduje się specjalna podstawka dociskająca, która dociska filtr i gwarantuje niezwykłą szczelność układu filtrującego (żadne zanieczyszczenia nie wydostają się bokiem).

 

Działanie filtra skutecznie wspomaga jonizacja powietrza jonami ujemnymi. Generowane jony trafiają do powietrza i skutecznie eliminują alergeny, kurz, pleśń, cząsteczki dymu, bakterie, a nawet nieprzyjemne zapachy. Jonizacja powietrza zawarta w Toshiba CAF-X83XPL jest zdecydowanie polecana dla osób cierpiących na alergie oraz schorzenia górnych dróg oddechowych.

 

Praca urządzenia polega na zassaniu brudnego powietrza przez 2 wloty umiejscowione z boku urządzenia. Następnie powietrze zostaje poddane działaniu filtracji 5w1 i z ogromną siłą wydmuchiwane przez wylot powietrza umiejscowiony na górze (wokół panelu sterowania). Dzięki kształtom 360° filtra oraz wywiewu powietrza powietrze jest równomiernie rozprowadzane po całej powierzchni.

 

Japońska technologia


 

Toshiba CAF-X83XPL został wyposażony w czujnik pyłów PM2.5, który na bieżąco monitoruje poziom tych niebezpiecznych pyłów. Swoje odczyty przedstawia numerycznie na wyświetlaczu czystości powietrza. W dowolnej chwili możesz sprawdzić poziom pyłów i zareagować, jeśli okaże się wysoki, uruchamiając tryb turbo. Warto również wspomnieć o czujniku światła wykrywającym natężenie światła w pomieszczeniu. Jeśli wykryje, że jest one słabe, to oczyszczacz przechodzi w tryb nocny.

 

Z odczytów wyżej wspomnianego czujnika korzysta również wskaźnik jakości powietrza, który za pomocą zmieniających się kolorów pokazuje aktualny stan powietrza:

 • kolor niebieski – czyste powietrze (PM 2.5 ≤ 55),
 • kolor zielony – lekko zanieczyszczone powietrze (55 < PM 2.5 ≤ 130),
 • kolor czerwony – mocno zanieczyszczone powietrze (PM 2.5 > 130).

 

Do wyboru mamy 2 tryby pracy automatycznej. Oprócz wcześniej wspomnianego trybu automatycznego jest jeszcze tryb nocny, który przygotowuje komfortowe warunki do snu. Przyciemnia on wszystkie wskaźniki i zwalnia pracę wentylatora do najniższej, tym samym obniżając maksymalnie poziom głośności.

 

4 stopnie filtracji w oczyszczaczu Toshiba CAF-X83XPL


Toshiba CAF-X83XPL działanie

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci, zapachy z toalety) oraz gazy (m.in. toluen, ksylen, benzen, etylobenzen, styren i formaldehyd).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, alergeny, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator: wytwarza jony ujemne i przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza. Pomaga filtrom w usunięciu nieprzyjemnych zapachów, alergenów, kurzu, pleśni, cząsteczek dymu oraz bakterii z powietrza.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator: znaczna poprawa jakości powietrza

 • Czujniki: pyłów (kurzu) i światła

 • Wyświetlacz poziomu PM2.5: numeryczna informacja

 • 3 prędkości wentylatora: niski, średni, mocny

 • Praca automatyczna: względem jakości powietrza

 • Tryb nocny: cicha praca odpowiednia do snu

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja

 • Uchwyt do przenoszenia: komfortowy transport

 • Timer: wyłączenie po 1, 2, 4 lub 8h pracy

 • Wskaźnik jakości powietrza: 3-kolorowa skala

Toshiba CAF-X83XPL
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X83XPL
kolor: biały
wymiary: 290x290x810 mm
waga: 10 kg
pobór prądu/moc*: 45 W
CADR*: do 500 m3/h
głośność*: 22-52 dB
zalecany dla powierzchni: do 60 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 150 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

urządzenie działa tak jak ma działać, w pomieszczeniach 'czuć' inne powietrze, po wietrzeniu widać ile smogu jest w domowym powietrzu, a po kilku minutach jakie jest czyste, polecam

Barbara

5/5

Jestem zadowolona. Kupiłam przy okrazji rodzicom i dziadkom. Troszkę plastik jest cienki i mam nadzieję, że z czasem jak stwerdnieje nie pękną jakieś zaczepki. Ale do tej pory wydaje się być ok. Łatwe czyszczenie. Jest naprawdę bardzo cichy. W nocy odczuwalnie lepsze powietrze.

aleks

5.0/5

na podstawie 13 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Toshiba CAF-X83XPL

Toshiba CAF-X83XPL

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Toshiba CAF-X83XPL

Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji Toshiba CAF-X83XPL to wydajne urządzenie (CADR do 500 m3/h) przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni do 60 m2. Wyróżnia się naprawdę cichą pracą (od 22 dB) i niskim poborem energii (do 45W). Został wyposażony w skuteczny 5-warstwowy filtr z warstwą HEPA H13 o dużej skuteczności. Jego reakcja na pyły PM2.5 odbywa się jednak zgodnie z normami azjatyckimi, co niestety wiąże się z niższą skutecznością trybu automatycznego.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz Toshiba CAF-X83XPL jest wykonany z dobrej jakości plastiku. Japoński producent zadbał o precyzyjne złożenie poszczególnych elementów. Całość zamknięta jest w białej, stosunkowo wysokiej i bardzo smukłej obudowie z charakterystycznym “grzybkiem” na górze. To właśnie na nim znajduje się dotykowy panel sterowania o eleganckim designie, który jest otoczony wywiewem. Po dwóch stronach urządzenia umieszczone są wloty brudnego powietrza.

 

Toshiba CAF-X83XPL zbliżenie
Toshiba CAF-X83XPL - zbliżenie na “grzybek”

 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X83XPL dość sporo waży (10 kg), a ze względu na wysokość nie posiada kółek, które zmniejszyłyby jego stabilność. Praktyczny uchwyt sprawia, że możliwe jest jego przenoszenie między pomieszczeniami (co jednak zdarza się stosunkowo rzadko ze względu na dużą wydajność urządzenia).

 

Funkcje i wydajność Toshiba CAF-X83XPL

Toshiba CAF-X83XPL to urządzenie 2w1, który łączy w sobie:

 • oczyszczacz powietrza,
 • jonizator generujący jony ujemne.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

500 m3/h

Powierzchnia działania deklarowana przez producenta pozostaje zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

60 m2

Jonizator

plazmowy

Brak informacji na temat przeprowadzonych badań.

Głośność

22-52 dB

Ciche urządzenie, które nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu i umożliwia spokojny sen.

Zużycie energii

do 45 W

Energooszczędne działanie w stosunku do wydajności.

 

Toshiba CAF-X83XPL czujniki

 

Oczyszczacz powietrza oferuje 4-stopniową filtrację powietrza. Posiada 5-warstwowy filtr True HEPA z warstwą wysokiej klasy HEPA H13. Jego skuteczność w zatrzymywaniu pyłów, będących składnikami smogu, wirusów, bakterii i alergenów sięga więc blisko 100%. Jego działanie wspiera również jonizator plazmowy, który generuje jony ujemne służące odświeżaniu powietrza i neutralizacji zapachów. Producent nie udostępnił jednak danych z badań, które potwierdzałyby ich skuteczność.

 

Dzięki obecności czujnika pyłów możliwa jest w pełni automatyczna praca oczyszczacza, w której dostosowuje prędkość pracy wentylatora do poziomu zanieczyszczeń. Należy jednak podkreślić, że urządzenie wykorzystuje azjatyckie normy, które różnią się od europejskich. Oczyszczacz Toshiba CAF-X83XPL uznaje poziom pyłów PM2.5 sięgający 55 µg/m3 za czyste powietrze, podczas gdy normy uznane przez WHO są blisko 3 razy mniejsze. Cenną wskazówką jest więc numeryczny wskaźnik pyłów PM2.5, dzięki któremu użytkownik dowie się o realnym zagrożeniu dla jego zdrowia i uruchomi jeden z dostępnych trybów manualnych.

 

Toshiba CAF-X83XPL stężenie pyłów

 

Do dyspozycji użytkownika pozostają 3 tryby ustawiane manualnie - niski, średni i wysoki. Poza tym dostępny jest także tryb nocny, w którym wentylator działa powoli, a poziom głośności jest niski (22 dB). Dzięki czujnikowi natężenia światła oczyszczacz Toshiba CAF-X83XPL automatycznie wygasza także diody na panelu sterowania, gdy tylko stwierdzi ciemność w pomieszczeniu.

 

Filtry

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL posiada cylindryczny filtr 360°, który pobiera brudne powietrze ze wszystkich stron. Zgodnie z deklaracją producenta w jego skład wchodzi 5 części:

 • filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia (kurz, sierść, włosy itp.),
 • warstwa PET, której zadaniem jest wyłapanie aerozoli atmosferycznych,
 • filtr węglowysłużący zatrzymywaniu szkodliwych gazów i zapachów,
 • filtr HEPA H13, którego skuteczność w wychwytywaniu zanieczyszczeń mechanicznych, alergenów, bakterii, wirusów i zarodników grzybów wynosi min. 99,97%,
 • warstwa zabezpieczająca.
Toshiba CAF-X83XPL filtr
Toshiba CAF-X83XPL - filtr w urządzeniu

 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X83XPL jest również wyposażony we wskaźnik wymiany filtra, dzięki której użytkownik nie przegapi momentu jego zużycia. Na korzyść urządzenia przemawia długa żywotność filtrów sięgająca nawet 24 miesiące, co przekłada się na korzystne koszty eksploatacyjne. Oczyszczacz jest jednak za krótko dostępny na polskim rynku, by odnieść się do deklaracji producenta i porównać je z rzeczywistością - jakość powietrza w Polsce jest kiepska i stanowi prawdziwe wyzwanie dla filtrów.

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr 360°

do 24 miesięcy

299 zł

Roczny koszt eksploatacji

~150 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Timer, który umożliwia ustawienia automatyczne wyłączenie po 1, 2, 4 lub 8h pracy
 • Blokada rodzicielska, która chroni przed niechcianą zmianą ustawień

 

Toshiba CAF-X83XPL - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X83XPL to dobrej jakości urządzenie, które skutecznie eliminuje zanieczyszczenia. Jego zaletami są z pewnością ciche działanie oraz niskie koszty zakupu i późniejszej eksploatacji. Został wyposażony w filtr cylindryczny pochłaniający brudne powietrze ze wszystkich stron i oczyszcza je ze skutecznością filtra HEPA H13. Warto jednak podkreślić, że po rozłożeniu okazuje się, że “5w1” to w gruncie rzeczy 3 standardowe filtry. W urządzeniu znajdziemy bowiem sprasowany filtr węglowy oraz HEPA otoczone siateczką zatrzymującą większe zanieczyszczenia. Nie sposób sprawdzić, jak dużo węgla aktywnego zostało użyte.

 

Urządzenie posiada czujnik pyłów PM2.5 i wygodny numeryczny wskaźnik, dzięki któremu użytkownik wie, kiedy włączyć tryb turbo. To bardzo przydatne, ponieważ olbrzymią wadą oczyszczacza jest praca automatyczna w odniesieniu do norm azjatyckich - Toshiba CAF-X83XPL cechuje się opóźnioną reakcją na poziom pyłów PM2.5 w powietrzu.

 

W urządzeniu nie ma istotnego czujnika lotnych związków organicznych (LZO, in. gazów). Nie posiada ono również sterowania online, które znacząco podnosi komfort użytkowania. Duża waga sprawia, że oczyszczacz jest mało mobilny - posiada jednak praktyczny uchwyt do przemieszczania. Warto jednak podkreślić, że ze względu na dużą wydajność większość użytkowników nie przenosi go do innych pomieszczeń. Jest też dość wysoki, więc może być mało stabilny, na co warto uważać szczególnie przy dzieciach.

 

Zalety
filtr HEPA H13
ciche działanie
jonizacja
czujnik i wskaźnik numeryczny pyłów PM2.5
energooszczędność
niskie koszty eksploatacji
Wady
praca automatyczna w odniesieniu do mało restrykcyjnych norm azjatyckich
brak aplikacji
brak czujnika LZO
duża waga

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Toshiba CAF-X83XPL

Filtr cylindryczny do Toshiba CAF-X83XPL

CAF-H50(W)

Filtr 5w1 - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.