22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacze powietrza Daikin

Autoryzowany dystrybutor Daikin

 

Oczyszczacze powietrza Daikin to synonim niezawodności, trwałości i najwyższej klasy technologii zapewniających maksymalny poziom ochrony środowiska. Niezwykle ekologiczne i energooszczędne, a zarazem ciche, generują mniej hałasu, niż… szept. Wyposażone w trójstopniowy czujnik Triple Detection, wykrywają najdrobniejsze zanieczyszczenia takie jak kurz, pyły zawieszone PM2.5 i niepożądane zapachy.

 

W swojej ofercie posiadamy najlepsze modele oczyszczaczy powietrza marki Daikin. Wybierając jeden z nich, zyskujesz gwarancję najwyższej klasy filtracji, połączonej z dbałością o środowisko naturalne. Wykorzystujące najnowocześniejsze technologie sprzęty, są nie tylko energooszczędne, ale i wykazują znakomity stosunek jakości do ceny.

 

Nowoczesne systemy filtracji

Daikin wykorzystuje w swych oczyszczaczach elektrostatyczne filtry HEPA. Niezwykle skuteczne i bezpieczne oczyszczają powietrze z pomocą sił elektrostatycznych. Jego naładowane elektrostatycznością włókna mogą powstrzymać aż 99,97% toksycznych substancji unoszących się w naszym otoczeniu. Niepożądane zapachy i niechciane aromaty usuwają tu z kolei niewymienne, płaskie i wysokoskuteczne filtry przeciwzapachowe.  

Powietrze podporządkowywane pracy oczyszczaczy japońskiego producenta, poddawane jest dodatkowo działaniu generatora plazmowego Flash Streamer. Rozkłada on wirusy, bakterie, pyłki i zarodniki grzybów, eliminując je z powietrza. Metoda ta odpowiada także za utlenianie szkodliwych substancji osadzających się na powierzchniach filtrów, dzięki czemu stale utrzymywana jest ich higiena.

 

Oczyszczacz z nawilżaczem Daikin

Niektóre modele tej marki oferują opcję nawilżania. Działająca na podstawie pracy maty ewaporacyjnej metoda, do swojego działania wykorzystuje wyłącznie wodę. Niezwykle bezpieczne i ekologiczna może być użytkowana w obecności dzieci, osób chorych i starszych. Oczyszczacze z nawilżaczem Daikin nie tylko zapewniają komfort oddychania czystym powietrzem, ale także utrzymują odpowiedni poziom jego nawilżenia.

 

Daikin MC55W

1 795,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 41 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-53 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 9 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Oczyszczacz powietrza Daikin MC55W o przepływie na poziomie 330 m3/h zapewnia wydajne oczyszczanie powierzchni do 41 m2. Udoskonalona technologia Streamer i jonizator kationowo-anionowy niszczą większość bakterii, pleśni oraz alergenów z powietrza. Model został wyposażony w czujnik Triple Detection, który odpowiada za wykrywanie kurzu, pyłów PM2.5 i zapachów. Za czyste powietrze odpowiedzialna jest 5-stopniowa filtracja.

Daikin MCK55W

2 695,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 41 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-53 dB
 • Koszt filtrów 190 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Całkiem nowy model od japońskiego producenta już w ofercie. Nowy design, lepsza filtracja powietrza, czujnik Triple Detection oraz 3 tryby automatyczne są jednymi z wielu zalet oczyszczacza. Spory zbiornik na wodę gwarantuje długą pracę bez konieczności napełniania, a czujniki wilgotności oraz temperatury pozwalają na automatyczne nawilżanie. Za czyste powietrze odpowiedzialna jest aż 6-stopniowa filtracja. Poznaj bliżej to urządzenie!

Oczyszczacze Daikin

Oczyszczacze Daikin

Daikin to jeden ze światowych liderów w branży HVAC-R. Od ponad 90 lat dostarcza najbardziej nowoczesne systemy i produkty poprawiające jakość powietrza w otoczeniu. Marka znana z działań na rzecz ochrony środowiska wykorzystuje najnowocześniejsze technologie redukujące między innymi pobór energii elektrycznej oraz ograniczające wpływ na środowisko naturalne.

 

Oczyszczacze powietrza Daikin wykorzystują elektrostatyczne filtry HEPA zapewniające najwyższej klasy filtrację na poziomie 99,97%. Niewielkich rozmiarów sprzęty można użytkować w dowolnym pomieszczeniu, zapewniając sobie komfort oddychania czystym, pozbawionym nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych substancji powietrzem. Szybką reakcję urządzeń na pojawiające się toksyczne cząsteczki różnej wielkości, zapewniają ultranowoczesne czujniki Triple Detection stale z nimi współpracujące. Do zalet oczyszczaczy Daikin należy dodać także wysoką wydajność przy zachowaniu głośności pracy na bardzo niskim poziomie - w najwolniejszych trybach są cichsze niż szept! Na uwagę zasługuje również ich minimalistyczny design. Nowoczesna, elegancka konstrukcja pozwala na dopasowanie urządzenia do aranżacji pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i komercyjnych.

 

Filtracja według Daikin

Daikin stosuje w swoich oczyszczaczach potrójny system rozkładu szkodliwych substancji, który zapewnia wysoką wydajność filtracji. Powietrze pobierane z otoczenia z 3 różnych stron dociera do mechanizmów oczyszczających szybko, więc jest ona bardziej efektywna. Pierwotnie oczyszczone przez niewymienny filtr wstępny powietrze, poddawane jest działaniu elektrostatycznego HEPA, przeciwzapachowego i nawilżającego (wybrane modele). Utlenianie szkodliwych substancji zatrzymanych na poszczególnych komponentach zapewnia nowoczesna technologia Streamer.

Symbol tej metody składa się z trzech liter C i określa:

 • CLASH (zderzenie) - filtr zatrzymujący kurz przechwytuje szkodliwe substancje (w tym gazy) i poddaje je działaniu jednostki Streamer, a ta unieszkodliwia je poprzez utlenianie.
 • CYCLE (cykl) - filtr eliminujący zapachy pochłania niechciane aromaty i rozkłada je. Ta warstwa oczyszczająca nie wymaga wymiany, gdyż stosuje cykliczną regenerację wydajności absorpcji.
 • CLEAN (czystość) - czystość filtra nawilżającego i zatrzymującego kurz zapewnia regularne usuwanie bakterii z ich powierzchni.

 

Zalety oczyszczaczy powietrza Daikin

W zależności od wybranego modelu oczyszczacze powietrza Daikin mogą różnić się od siebie pod względem funkcjonalności. Poniżej przedstawiamy zbiór najważniejszych zalet przypisanych produktom tej marki:

 

 • Elektrostatyczny filtr HEPAskuteczność filtracji na poziomie 99,97%
 • Funkcja nawilżaniaoptymalna wilgotność w mieszkaniu
 • Generator Streamerusuwanie wirusów, pyłków, bakterii
 • Tryb Autowydajna praca urządzenia bez twojego zaangażowania
 • Blokada rodzicielskawysokie bezpieczeństwo użytkowania
 • Tryb ekonomicznyurządzenie pobiera optymalną ilość prądu
 • Tryb przeciwpyłkowyskuteczna neutralizacja alergenów
 • Czujnik Triple Detectionwykrywanie kurzu, pyłów PM2.5 i zapachów
 • Niski pobór prąduenergooszczędne i wydajne oczyszczacze
 • Ciche tryby pracywysoki komfort użytkowania o każdej porze
 • Kompaktowy rozmiaroszczędność miejsca w mniejszych pomieszczeniach
 • Sterowanie zdalnewygodna obsługa z pomocą pilota 
 • Tryb Turboekspresowe oczyszczanie powietrza
 • Regulacja jasnościkontrolki jasne, przyciemnione, wyłączone

Flash Streamer - ponadczasowa metoda usuwania zanieczyszczeń

Daikin wykorzystuje w swych oczyszczaczach Flash Streamer, czyli rodzaj generatora plazmowego, który rozkłada takie substancje jak wirusy, pyłki, bakterie i zarodniki pleśni. Emitujący poruszające się z ogromną prędkością elektrony system, doprowadza do ich zderzania się ze sobą, a następnie połączenia z tlenem oraz azotem. Tworzone w ten sposób cząsteczki (wzbudzony azot, rodnik OH, wzbudzony tlen i rodnik tlenu) decydują o mocy rozkładu zanieczyszczeń. Aktywne składniki o bardzo silnej mocy utleniającej, wspomagają też neutralizację zapachów z dywanów i zasłon.

 

Jak wynika z testów przeprowadzonych przez Kitasato Research Center for Environmental Science, metoda Flash Streamer może usunąć aż 99,9% wirusa A-H1N1 zaledwie w godzinę. Japan Food Reserch Laboratories oceniło z kolei w swoich testach, że bakterie w przestrzeni o kubaturze 25 m3, są redukowane w minimum 99% w ciągu 5 godzin. Ta sama jednostka badawcza zauważyła, że Streamer powoduje spadek ilości zarodników grzybów w pomieszczeniu. W ciągu 24 godzin wykorzystywania technologii nastąpił rozkład i usunięcie 99,9% zarodników pleśni typu Cladosporium. Oddziaływanie metody na pyłki zbadali z kolei naukowcy z Wakayama Medical University, którzy zauważyli zmniejszenie ilości tych substancji aż w 99,6% (w przeciągu zaledwie 2 godzin).

 

Oczyszczacz Daikin - aranżacja w sypialni

Oczyszczacze powietrza Daikin - powierzchnia działania

Oczyszczacze japońskiego producenta Daikin przeznaczone są do w średniej wielkości powierzchni. Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o następujących metrażach:

 • 41 m2
 • 46 m2

Powyższe powierzchnie są właściwe dla pracy oczyszczacza z maksymalną szybkością wentylatora.  Prawidłowy dobór urządzenia w zakresie wielkości pomieszczenia to gwarancja jego skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń.

 

Czujnik Triple Detection

Powietrze w otoczeniu oczyszczaczy Daikin kontrolowane jest przez niezwykle dokładny, działający na 3 płaszczyznach czujnik Triple Detection. Wrażliwy na kurz, pyły zawieszone PM2.5 (główny składnik smogu!) i zapach kontroler o wysokiej czułości (3 poziomy) bez problemu odróżnia małe cząsteczki od większych i reguluje pracę urządzenia względem ich występowania.

 

Oczyszczacz Daikin z funkcją nawilżania

Niektóre oczyszczacze tej marki wyposażone są w funkcję nawilżania. Mechanizm działania maty ewaporacyjnej jest prosty - wprawiony w ruch filtr łączy powietrze z cząsteczkami wody, podnosząc jego wilgotność. Należyty poziom nawilżenia zapewnia tu wbudowany czujnik higrostatyczny utrzymujący go przez cały czas na komfortowym dla nas poziomie - w granicach 40-60%. Odpowiednia wilgotność powietrza chroni między innymi skórę, nos i gardło przed wysuszeniem oraz zabezpiecza pomieszczenie przed występowaniem bakterii. Drobnoustroje gromadzące się na macie ewaporacyjnej redukuje w przypadku oczyszczaczy Daikin technologia Flash Streamer.

 

Oczyszczacz powietrza Daikin z funkcją nawilżania

Certyfikaty, atesty i nagrody przyznawane oczyszczaczom Daikin

Niezawodne w swym działaniu i dobrze prezentujące się oczyszczacze marki Daikin posiadają liczne atesty i certyfikaty. Wśród nich między innymi:

 • Certyfikat ECARF - zapewnia bezpieczeństwo stosowania i potwierdza skuteczność w walce z objawami alergii wziewnych,
 • Certyfikat British Allergy Foundation - gwarantuje skuteczność redukcji alergenów z otoczenia osób zmagających się z chorobami górnych dróg oddechowych, w tym alergików i astmatyków,
 • Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny - określa, że sprzęt odpowiada wymaganiom higienicznym wystosowanym przez PZH,
 • Nagroda TUV NORD - zapewnia wysoce higieniczne powietrze odpowiednie dla alergików,
 • Laur konsumenta 2012 - Złote Godło doceniające wysoką jakość i ekonomiczność urządzeń przyznawane na podstawie ogólnopolskiego sondażu popularności.

 

Energooszczędne i ciche oczyszczacze Daikin

Oczyszczacze z logo Daikin są niezwykle energooszczędne. Znaczna redukcja w zakresie poboru prądu przez sprzęt tej marki ogranicza negatywny wpływ na środowisko naturalne. W swoich najcichszych trybach urządzenia te potrafią wykorzystywać zaledwie 7 W, przy jednoczesnym generowaniu głośności na poziomie zaledwie 19 dB. A to nieco więcej niż oddech (10 dB) i mniej niż szept (20 dB).

 

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.