22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacze powietrza Winix

Autoryzowany sprzedawca Winix

 

Oczyszczacze Winix należą do najatrakcyjniejszych tego typu produktów w relacji cena/jakość. Za rozsądną cenę zyskujemy wysokiej jakości sprzęt wyprodukowany przez koreańskiego producenta. Firma została założona w 1973 roku i dzisiaj jest rozpoznawalną marką wśród urządzeń do poprawy jakości życia.

 

Koreańska technologia oczyszczania powietrza

Każdy oczyszczacz powietrza Winix jest zaprojektowany oraz produkowany w koreańskiej fabryce. Każdy produkt przechodzi szczegółowe testy, czego potwierdzeniem są liczne atesty i certyfikaty (CE, RoHS, TÜV, Energy Star, ECARF, UK Allergy i AHAM). Oczyszczacze Winix to również nowoczesny design poparty wyróżnieniami (Reddot Design, Good Design, IF Design i International Design Escellence Award).

 

Oczyszczanie powietrza według Winix

Oczyszczacze Winix wykorzystują 3-stopniową filtrację (wstępny, węglowy oraz HEPA), która pozwala na niemal całkowite oczyszczenie powietrza. Producent wykorzystuje w swoich urządzeniach HEPA klasy H13 gwarantujący neutralizację najmniejszych drobin co najmniej na poziomie 99,97%. Oczyszczacze z logo Winix doskonale nadają się do usuwania przykrych zapachów, lotnych związków organicznych oraz smogu.

 

Droższe modele mają filtry HEPA zabezpieczone dodatkową warstwą antymikrobową Cleancel™, która powstrzymuje rozwój drobnoustrojów i bakterii na filtrze. Z kolei filtr węglowy dzięki AOC™ (zaawansowana kontrola zapachu) jest w stanie pozbyć się najbardziej uporczywych zapachów. Producent oferuje tanie zestawy filtrów, które wystarczają na rok używania. Każdy model został wyposażony we wskaźnik wymiany filtra.

promocja %

Winix Zero Pro

1 299,00 1 169,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 60 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza28-55 dB
 • Koszt filtrów 280 zł/rok
 • Koszt energii 20 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Zero Pro jest najmocniejszym oczyszczaczem powietrza w ofercie koreańskiego producenta Winix. Urządzenie cechuje się przepływem powietrza na poziomie 470 m3/h. Oczyszczacz to świetny stosunek jakości do ceny – za nieduże pieniądze otrzymujesz produkt przeznaczony na spore powierzchnie. Czujniki jakości powietrza (laserowy pyłów oraz TVOC) mierzą i dostarczają informacji na temat zabrudzenia, a czyste powietrze zawdzięczamy 3-stopniowej filtracji.

Winix Zero Compact

699,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 30 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza26-53 dB
 • Koszt filtrów 130 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Winix ZERO Compact to niewielki oczyszczacz, który osiąga CADR na poziomie do 250 m3/h, dzięki czemu może pracować w pomieszczeniach o powierzchni do 30 m2. Cechuje go niski pobór energii (zaledwie 12 W) i optymalna głośność (od 26,5 dB). Oczyszczacz oferuje 3-stopniową filtrację wspieraną przez technologię Plasmawave.

promocja %

Winix Zero

999,00 899,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 55 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza27-60 dB
 • Koszt filtrów 170 zł/rok
 • Koszt energii 17 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Winix Zero jest oczyszczaczem z funkcją bezpiecznej jonizacji powietrza. Na korzyść produktu przemawia niezwykle atrakcyjna cena w stosunku do wydajności (przepływ powietrza 390 m3/h). Czujnik jakości powietrza monitoruje i wskazuje jakość powietrza oraz kontroluje automatyczną pracę oczyszczania. Certyfkat ECARF zaświadcza skuteczność w walce z alergiami. Za czyste powietrze odpowiedzialne są 3 filtry.

Winix Zero N

769,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 45 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza26-47 dB
 • Koszt filtrów 140 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto

Winix Zero N jest oczyszczaczem powietrza cechującym się przepływem powietrza dochodzącym do 330 m3/h. Liczne certyfikaty (w tym ECARF potwierdzający skuteczność w walce z alergiami) dowodzą, że jest to dobry produkt. Koreański producent wyposażył urządzenie w czujnik i wskaźnik jakości powietrza oraz tryb automatyczny. Niezwykle niska cena zakupu oraz filtrów wymiennych stanowią o atrakcyjności modelu. Za czyste powietrze odpowiada 3-stopniowa filtracja.

SprawdźChwilowo niedostępny

Oczyszczacze powietrza Winix

Winix to koreańska marka działająca na rynku urządzeń przeznaczonych do poprawy jakości wody i powietrza w domu i biurze. W swoich działaniach kieruje się tylko najwyższymi standardami potwierdzonymi licznymi certyfikatami i normami jakości. Trwałe i zaawansowane technologie stosowane w oczyszczaczach Winix sprawiają, że produkty z tej kategorii są bardzo dobrze postrzegane przez użytkowników. Sprzęty charakteryzują się wysoką jakością i nienagannym wyglądem. Zastosowane tu rozwiązania technologiczne sprawiają, że oczyszczacze z logo Winix są jednocześnie wydajne, ciche i energooszczędne.

Oczyszczanie powietrza według Winix

Oczyszczacze Winix wykorzystują 3-stopniową filtrację opartą na działaniu filtra wstępnego, węglowego i HEPA. Wieloetapowe oczyszczanie pozwala na niemal całkowitą eliminację zanieczyszczeń takich jak bakterie, wirusy, pyły, gazy i alergeny.

 

W pierwszym etapie brudne powietrze poddawane jest filtracji wstępnej wyłapującej największe zanieczyszczenia typu sierść zwierząt, okruchy, łupież, włosy i kurz. Wymienny filtr wstępny chroni resztę filtrów przed nadmiernym zanieczyszczeniem. Jego żywotność to ok. 3 miesiące.

 

W drugim etapie zabrudzenia poddawane są działaniu aktywnego węgla, odpowiedzialnego za pochłanianie drobnych zanieczyszczeń (m.in. aromatów i lotnych związków organicznych). Zastosowana tu technologia AOC (zaawansowana kontrola zapachu) pozwala na redukcję z powietrza nawet najbardziej uporczywych zapachów typu dym papierosowy czy odór śmieci.

 

W ostatniej fazie oczyszczania producent wykorzystuje filtry HEPA. Gwarantują one neutralizację najmniejszych drobin na poziomie pyłów PM2.5 i PM10. Filtr HEPA w klasie H13, doskonale radzi sobie z usuwaniem smogu, alergenów, bakterii, wirusów, pleśni i grzybów. W droższych modelach filtry HEPA zabezpieczone zostały dodatkową warstwą antymikrobową Cleancel, która powstrzymuje rozwój drobnoustrojów i bakterii na powierzchni filtra. Skuteczność HEPA określana jest na poziomie min. 99,97%. Filtr wystarcza na ok. 12 miesięcy użytkowania.

 

Każdy model oczyszczaczy Winix został wyposażony we wskaźnik zużycia filtra, który informuje o konieczności jego wymiany.

Oczyszczacze powietrza Winix - powierzchnie działania

Koreański producent proponuje sprzęt przeznaczony do średniej wielkości pomieszczeń. Oczyszczacze Winix bez problemu uporają się z zanieczyszczeniami we wnętrzach o następujących powierzchniach:

 • 45 m2
 • 55 m2
 • 60 m2

Oczyszczacze Winix – dodatkowe funkcjonalności

 • Wskaźnik wymiany filtramonitoring zużycia i informacja o konieczności wymiany
 • Tryb Autouruchamianie urządzenia względem jakości powietrza
 • Technologia PlasmaWavewykorzystanie aktywnych jonów dla poprawy jakości powietrza
 • Wskaźnik jakości powietrzaprecyzyjne określenie stanu powietrza w otoczeniu
 • Tryb Sleepcicha praca urządzenia zapewniająca komfortowy sen
 • Timerzabezpieczenie przed niechcianą zmianą parametrów przez dzieci

Technologia PlasmaWave - jonizacja powietrza

Niektóre urządzenia marki Winix posiadają funkcję jonizacji powietrza. Technologia została szczegółowo przebadana, więc jej stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia i otoczenia.

 

Wytwarzane tu cząsteczki hydroksylu przedostają się do powietrza i neutralizują wirusy, bakterie, pleśnie oraz alergeny. PlasmaWave nie wytwarza szkodliwego ozonu zatem może być stosowana również w przestrzeni dziecięcej zabawy i snu. PlasmaWave nie wytwarza szkodliwego ozonu!

 

Jonizacja powietrza w technologii PlasmaWave wspiera walkę oczyszczacza z  wirusami, bakteriami oraz alergenami.

Oczyszczacze Winix dla alergików

Osoby zmagające się z alergiami wziewnymi stale narażone są na działanie unoszących się w powietrzu alergenów. Do najbardziej znanych uczulających czynników należą kurz, roztocza, pyłki roślin, sierść zwierząt i zarodniki grzybów. Oczyszczacze Winix dzięki wbudowanemu jonizatorowi oraz zatosowanej trójstopniowej filtracji, są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Urządzenia pomagają zmniejszyć lub całkowicie zredukować nieprzyjemne dolegliwości związane z występowaniem alergii. Skuteczność działania w tej kwestii została potwierdzona światowymi certyfikatami ECARF i UK Allergy.

Innowacyjne czujniki

W oczyszczaczach Winix znajdziemy czujniki jakości powietrza, które regulują automatyczną pracę urządzenia oraz wskazują aktualny stan powietrza w otoczeniu. W zależności od wybranego modelu urządzenia przedstawiają poziom jakości powietrza w 3 lub 4-stopniowej, kolorowej skali. Barwa niebieska określa dobre powietrze, żółta - średnie, a czerwona - złe. Oczyszczacz Winix Zero Pro stosuje też kolor zielony określający jakość powietrza jako umiarkowaną.

 

Innowacyjny czujnik światła przystosowuje jasność kontrolek LED na wyświetlaczu do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu. Tryb Sleep wycisza urządzenie do minimum, dzięki czemu możesz cieszyć się bardzo czystym powietrzem nie tylko w dzień, ale i nocy.

Certyfikaty i atesty oczyszczaczy Winix

Zastosowanie technologii PlasmaWave oraz filtrów HEPA w klasie H13 sprawia, że oczyszczacze Winix polecane są przede wszystkim alergikom i osobom cierpiącym na choroby górnych dróg oddechowych. Oczyszczone i zjonizowane powietrze wspomaga leczenie takich dolegliwości jak astma, alergia wziewna, katar sienny, czy POChP. Skuteczność działania w kwestii wspomagania walki z alergiami została potwierdzona międzynarodowymi licencjami, w tym:

 

 • certyfikatem ECARF
 • certyfikatem Allergy UK

 

Bezpieczeństwo użytkowania i wysokie standardy jakości wykorzystywane w procesie produkcji, zostały docenione następującymi certyfikatami:

 

 • ROHS - brak niebezpiecznych substancji
 • CE - bezpieczne użytkowanie
 • WEEE - zgodność z dyrektywą o utylizacji zużytego sprzętu
 • ARB Ozone - niewytwarzaniu ozonu
Oczyszczacze Winix - tanie w zakupie i eksploatacji

Oczyszczacze marki Winix są wysoce wydajne, a jednocześnie oszczędne w użyciu. Poziom CADR osiąga tu wyniki w przedziale 299 m3/h - 470 m3/h. Najmocniejszy model Winix Zero Pro mogący obsłużyć pomieszczenie do 60m2, miesięcznie zużywa energię elektryczną za kwotę 20 zł. Również wymiana filtrów w koreańskim sprzęcie, nie nadszarpnie zbytnio naszego budżetu. Filtry dedykowane oczyszczaczom Winix to roczny wydatek rzędu 125-265 zł.

Nowoczesny design wyróżniony nagrodami

Produkty Winix są cenione przez użytkowników nie tylko za swoją funkcjonalność, przystępną cenę i wysoką skuteczność, ale także nowoczesny wygląd pasujący do niemal każdego wnętrza.

 

Produkty Winix to zdobywcy prestiżowych nagród w tym m.in.:

 • Reddot Design,
 • Good Design,
 • IF Design
 • International Design Excellence Award.
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.