22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Mierniki jakości powietrza i stacje kontrolne

W trosce o nasze zdrowie, szczególnie w okresie zimowym zalecamy stosowanie czujników jakości powietrza. Te niewielkie urządzenia dostarczają bardzo cennych informacji dot. stężenia niebezpiecznych dla naszego organizmu substancji. Nowoczesne modele wyposażone są dodatkowo w czujniki wilgotności powietrza, czujniki temperatury oraz ciśnienia powietrza. Zachęcamy do wyboru certyfikowanych urządzeń, które gwarantują precyzyjny pomiar oraz niezawodne działanie.

 

Poszczególni producenci oczyszczaczy powietrza oferują także specjalne akcesoria do wybranych modeli oczyszczaczy. Takim przykładem może być stacja kontrolno-pomiarowa, która doskonale uzupełnia działanie urządzeń marki LIFAair. Dzięki niej użytkownik zyskuje dodatkowe, automatyczne tryby działania oczyszczacza. Kontroler informuje także o stężeniu pyłu PM2,5, stężeniu TVOC oraz stężeniu CO2, a dodatkowo wyświetla temperaturę i poziom wilgotności. Jeżeli chcesz cieszyć się pełną funkcjonalnością swojego oczyszczacza, dobierz akcesoria, dzięki którym zyskasz dodatkowe możliwości.  

EcoLife AirSensor

499,00 zł

Polskiej produkcji czujnik jakości powietrza, który precyzyjnie zmierzy nie tylko poziom pyłów PM2.5 i PM10, ale również stężenie lotnych związków organicznych (VOC), wilgotność, temperaturę i ciśnienie powietrza. Dzięki stale rozwijanej aplikacji pomiary odczytamy na urządzeniu mobilnym. Innowacyjność EcoLife została potwierdzona wieloma nagrodami. Czujnik jest świetnym uzupełnieniem oczyszczacza Sharp.

LIFAair LAM05

1 199,00 zł

Stacja kontrolno-pomiarowa z akumulatorem litowo-jonowym do oczyszczaczy LIFAair. Posiada czujniki PM2.5, LZO i dwutlenku węgla! Po sparowaniu z oczyszczaczem wyświetla też wilgotność i temperaturę. Pozwala na pełną kontrolę oczyszczacza z każdego miejsca na Ziemi, korzystanie z trybów automatycznych i monitorowanie procentowego zużycia filtrów. Może pracować w trybie autonomicznym, bez oczyszczacza. Wejdź i zobacz filmik przedstawiający obsługę stacji!

Kaiterra Laser Egg (2+) Chemical

699,00 zł

Miernik jakości powietrza dostarczający 4 pomiarów (PM2.5, lotnych związków organicznych, wilgotności oraz temperatury powietrza). Do obsługi producent dołączył przyjazną aplikację z polskim interfejsem, która dodatkowo wskaże nam prognozę pogody. Prawidłowy pomiar zawdzięczamy tutaj precyzyjnemu laserowemu czujnikowi, a długa żywotność baterii pozwala zabrać urządzenie w podróż bez obaw, że się rozładuje.

Kaiterra Laser Egg 2

499,00 zł

Nowoczesny miernik jakości powietrza, który na bieżąco monitoruje stężenie PM2.5 oraz wilgotność i temperaturę. Funkcjonalność podnosi praktyczna aplikacja mobilna dostarczająca także aktualną prognozę pogody. Dokładny pomiar zapewnia precyzyjny laserowy czujnik pyłów. Urządzenie można używać również w podróży, ponieważ posiada akumulator litowo-jonowy zapewniający działanie przez 8 godzin.

Kaiterra Laser Egg+ CO2

769,00 zł

Miernik jakości powietrza, który kontroluje stężenie PM2.5, CO2, wilgotność i temperaturę. Komfort użytkowania podnosi bezpłatna aplikacja mobilna z dodatkową funkcją prognozowania pogody. Urządzenie posiada precyzyjny laserowy czujnik i wyjątkowy akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu możesz monitorować jakość powietrza także w czasie podróży.

LIFAair LAM03C-W

999,00 zł

Naścienny miernik jakości powietrza klasy premium. Urządzenie zostało wyposażone w 2 precyzyjne czujniki, które badają poziom pyłów PM2.5 oraz CO2. LAM03C-W umożliwia również zdalne sterowanie każdym oczyszczaczem marki LIFAair oraz na połączenie z aplikacją, która daje nam pełną obsługę nad oczyszczaczem. Posiada czujnik ruchu, dzięki któremu oczyszczacz nie musi pracować, gdy nikogo nie ma w pomieszczeniu. Świetnie nadaje się do sterowania oczyszczaczem w instytucjach publicznych, szkołach i firmach, które przez wiele godzin na dobę stoją puste. 

Air Visual Pro IQAir

1 149,00 zł

Profesjonalny miernik jakości powietrza dostarczający informacji na temat jakości powietrza wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczenia. Urządzenie poinformuje o stężeniu CO2, PM2.5 oraz poziomie wilgotności i temperatury powietrza wewnątrz pomieszczenia. Niezwykle rozbudowana aplikacja mobilna jest sporym atutem urządzenia. O prawidłowe pomiary dbają 2 precyzyjne czujniki.

SprawdźChwilowo niedostępny
Mierniki jakości powietrza - modele

Mierniki zanieczyszczeń powietrza

Monitoruj jakość powietrza, którym oddychasz w czasie rzeczywistym z niezwykłą precyzją. Mierniki i czujniki jakości powietrza w błyskawiczny sposób informują o występujących w otoczeniu zanieczyszczeniach, pozwalając ci w porę zareagować, gdy ich poziom będzie niebezpieczny dla zdrowia twojego, twoich bliskich lub pracowników. Są one również doskonałym rozwiązaniem dla sportowców, rodziców, pragnących świadomie zaplanować aktywność pozaszkolną dla swoich dzieci, a także posiadaczy oczyszczaczy powietrza.

 

Jako LoveAir oferujemy markowe mierniki, wyłącznie od najlepszych i sprawdzonych producentów. Ich wymiary są zazwyczaj niewielkie, co w znacznym stopniu podnosi komfort użytkowania. Wiele spośród nich możesz zabrać ze sobą, dokądkolwiek zechcesz, kontrolując stężenie zanieczyszczeń w swoim najbliższym otoczeniu. Dla zachowania jak najlepszego zdrowia.

 

Jak działa czujnik jakości powietrza?

Czujniki jakości powietrza umożliwiają dokładny pomiar stężenia zanieczyszczeń, realizowany za sprawą wbudowanych, zaawansowanych elektronicznie sensorów, różniących się w zależności od konkretnego producenta i modelu. Mierniki te mogą informować nas w zasadzie o każdym typie zanieczyszczeń, z jakimi musimy mierzyć się, żyjąc w zatłoczonym, pełnym ulicznych arterii mieście  - smogiem, lotnymi związkami organicznymi oraz tlenkiem i dwutlenkiem węgla, a także badać na bieżąco temperaturę i wilgotność powietrza. 

 

W naszym sklepie znajdziesz modele w pełni kompatybilne z oczyszczaczami powietrza większości najlepszych producentów - znacznie zwiększają one skuteczność ich pracy w trybie automatycznym. Z rozwiązań tego typu słynie w szczególności fińskie LIFAair, dostarczająca osobne stacje kontrolno-pomiarowe do oferowanych oczyszczaczy. 

 

Wiele spośród dostępnych modeli wyposażono w możliwość połączenia z Wi-Fi i specjalną aplikacją mobilną, z której poziomu możemy śledzić pomiary, dokonywane w naszym domu, z każdego miejsca na świecie. Znajdując się w małej odległości od urządzenia, o poziomie zanieczyszczeń jesteśmy zazwyczaj informowani zaś w prosty i intuicyjny sposób - za pomocą kolorowych diod, spośród których każdy kolor wskazuje nam inny stan powietrza.

 

Jakie zanieczyszczenia wykrywają czujniki jakości powietrza?

W zależności od producenta i modelu, mierniki jakości powietrza są w stanie wykryć i poinformować użytkownika o stężeniu różnego rodzaju zanieczyszczeń. Obecnie na rynku możemy znaleźć m.in.

 • Czujniki smogu (pyłów PM0.1, PM2.5 i PM10) - smog rokrocznie przyczynia się do kilkudziesięciu przedwczesnych zgonów na terenie całego kraju. Głównym źródłem powstawania pyłów PM2.5 i PM10 (głównych składników smogu) pozostają nieekologiczne piece na węgiel. W mniejszym stopniu emitowane są także przez przemysł i transport samochodowy.
 • Czujniki dwutlenku węgla (CO2) - wydychany przez nas produkt metabolizmu, którego zbyt wysokie stężenie w powietrzu skutkuje wieloma nieprzyjemnymi objawami, takimi jak bóle i zawroty głowy, mogące doprowadzać do omdleń. W związku z powodowaną przez niego sennością i pogorszeniem koncentracji stanowi duże niebezpieczeństwo dla kierowców.
 • Czujniki tlenku węgla (CO) - wysoce niebezpieczny, bezwonny związek, nazywany czadem, występujący często w niewietrzonych pomieszczeniach lub nieszczelnych instalacjach grzewczych. Powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw - m.in. gazu, węgla, drewna, ropy, oleju i benzyny. Łatwo miesza się z powietrzem, powodując bóle i zawroty głowy, niedotlenienie tkanek, nudności, osłabienie tętna, senność i omdlenia, skutkujące najczęściej śmiercią.
 • Czujniki lotnych związków organicznych (LZO) - grupa niebezpiecznych substancji, wykrywanych przez czujniki TVOC, do których zaliczamy m.in. znajdujący się w farbach i zmywaczach aceton, benzen, benzopireny i cholerek metylu. Długa ekspozycja na LZO może skutkować trwałymi, szkodliwymi zmianami w obrębie układu nerwowego i oddechowego, powstawaniem nowotworów, a nawet śmiercią.

Wartości stężenia poziomu zanieczyszczeń przedstawiane są najczęściej w międzynarodowej skali AQI, która w sposób liczbowy obrazuje ich stężenie w powietrzu. Ponadto, mierniki jakości powietrza mogą także badać panującą w pomieszczeniu temperaturę i wilgotność.

 

Mierniki jakości powietrza - dla kogo?

Szeroki zakres zastosowania mierników jakości powietrza sprawia, że są z powodzeniem wykorzystywane przez m.in.:

 • sportowców, chcących monitorować parametry powietrza, by dopasować pod nie swój trening, unikając ćwiczeń w niesprzyjających dla organizmu warunkach,
 • rodziców, pragnących w sposób świadomy organizować aktywność swych dzieci poza szkołą, ograniczając ich przebywanie na wolnym powietrzu w dniach o szczególnie wysokim stężeniu smogu,
 • alergików, dostosowujących swoje środki ochrony przed alergenami na podstawie ich stężenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu,
 • osoby cierpiące na choroby układu nerwowego, oddechowego i nowotwory, wymagające przebywania w pomieszczeniach o możliwie jak najwyższej czystości powietrza,
 • posiadaczy oczyszczaczy powietrza, chcących użytkować urządzenie bardziej świadomie.

 

Miernik jakości powietrza - aranżacja w mieszkaniu

Mierniki jakości powietrza z aplikacją mobilną

Aplikacja LIFAair do monitorowania poziomu zanieczyszczeń

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, coraz większa liczba producentów mierników jakości powietrza decyduje się na stworzenie do nich specjalnych aplikacji mobilnych, dostępnych w sklepach Google Play i App Store, umożliwiających zdalny odczyt i kontrolę nad parametrami powietrza. W przypadku większości z nich użytkownik zyskuje możliwość:

 • odczytu poziomu obsługiwanych typów zanieczyszczeń,
 • sprawdzenia temperatury i wilgotności, panujących w pomieszczeniu,
 • sprawdzenia aktualnej prognozy pogody,
 • monitoringu jakości powietrza w dowolnym miejscu w kraju, np. na podstawie danych ze stacji badawczych GIOŚ,
 • otrzymywania praktycznych wskazówek postępowania w warunkach zwiększonego stężenia wybranych typów zanieczyszczeń,
 • opcję zdalnego uruchamiania oczyszczacza powietrza po przekroczeniu zadanych wartości pyłów i gazów.

 

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.