22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

IDEAL AP 45
IDEAL AP 45 bok z prawej stronyIDEAL AP 45 bok z lewej stronyIDEAL AP 45 tyłIDEAL AP 45 góra, wywiew powietrzaWywiew powietrza z bliskaWywiew powietrza, inne ujęcieIDEAL AP 45 panel sterowaniaObsługa panelu w IDEAL AP 45IDEAL AP 45 panel sterowania, inne ujęcieIDEAL AP 45 wentylatorIDEAL AP 45 uchwyt do przenoszeniaFiltry i widok na wnętrze IDEAL AP 45IDEAL AP 45 detal, z bliskaFiltr HEPA w IDEAL AP 45Filtr węglowy w IDEAL AP 45Filtr węglowy z bliska
IDEAL AP 45

IDEAL AP 45

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 45

Cena: 1 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 70 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza27-60 dB
 • Koszt filtrów 270 zł/rok
 • Koszt energii 18 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Niemiecka jakość

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Średnio

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

IDEAL filtracja AEON BLUEOczyszczacz powietrza IDEAL AP 45 jest modelem o znakomitych parametrach wydajnościowych (ogromny przepływ powietrza 500 m3/h!) pozwalającym na używanie w dużych pomieszczeniach do 70 m2. Przeznaczony jest głównie do użytku domowego oraz biurowego. Niezwykle cicha praca (27dB+) pozwala na używanie go również w pomieszczeniach, w których cisza jest szczególnie wymagana (sypialnie, pokoje dziecięce, domy spokojnej starości, biura itp.) Z powodzeniem może być używany przez alergików oraz astmatyków, o czym zaświadcza certyfikat ECARF.

 

Znakomita jakość wykonania, atrakcyjny design, ciekawe wyposażenie, unikalny system filtracji, niezawodność i długowieczność sprawiają, że opisywany model zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. W dodatku, za sprawą niskiego poboru energii (już od zaledwie 11W) oraz długiej żywotności filtrów (2 lata), urządzenie jest niezwykle ekonomiczne. Poznaj bliżej to innowacyjne urządzenie.

 

IDEAL AP 45 widok z boku

 

AEON Blue gwarancją czystego powietrza w blisko 100%


 

W IDEAL AP 45 wykorzystano innowacyjną, bazującą na naturalnym procesie technologię do oczyszczania powietrza. 3 filtry usuwają większość zanieczyszczeń z powietrza. Filtry zostały pokryte specjalną powłoką antybakteryjną, która przeciwdziała rozwojowi bakterii, które są odpowiedzialne za przykre zapachy. Powłoka chroni również przed powstawaniem pleśni oraz grzybów. W dodatku system OptiFlow wyłapuje cząstki pyłu bądź dymu, które są oddalone, oraz optymalnie rozprowadza świeże powietrze.

 

Oczyszczacz za pomocą jonizatora nasyca również powietrze jonami ujemnymi. Jony te po zetknięciu z powietrzem niszczą również bakterie i zarodniki pleśni. Powietrze dzięki temu jest zdrowe i rześkie. Nie musisz się martwić czy pora już na wymianę filtra, ponieważ urządzenie samo cię o tym poinformuje!

 

Ciekawe wyposażenie


 

Pilot do sterowania umożliwia zdalną kontrolę nad urządzeniem, więc usiądź wygodnie i ciesz się świeżym powietrzem. W dodatku wysokiej jakości wyświetlacz sprawia, że urządzenie jest niesamowicie wygodne w obsłudze. 4 prędkości wentylatora umożliwiają ustawienie szybkości pracy według potrzeb. Dodatkowy innowacyjny tryb auto będzie przystosowywał pracę urządzenia do aktualnej jakości powietrza.

 

Dzięki wyposażeniu w wygodny uchwyt oczyszczacz jest łatwym w transporcie, a stabilna podstawa gwarantuje bezpieczeństwo w użytkowaniu. Za sprawą wskaźnika jakości powietrza dowiesz się jakiej jakości jest powietrze. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem IDEAL jest możliwość zamontowania oczyszczacza na ścianie. Dzięki opcjonalnemu uchwytowi do montażu na ścianie oszczędzamy miejsce. Jest to świetne rozwiązanie w miejscach publicznych.

IDEAL AP 45 certyfikat PZH

 

Warto również wspomnieć o ateście PZH, którego oczyszczacz niedawno zdobył. Potwierdza on wysokie bezpieczeństwo urządzenia i nie każda marka może się tym pochwalić.

 

Wydajność na wysokim poziomie


 

Współczynnik oczyszczania jest parametrem informującym, o tym ile oczyszczacz dokona wymian/przefiltrowania powietrza na godzinę. Urządzenie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem oczyszczania, dzięki czemu poradzi sobie również w pomieszczeniach o innych powierzchniach. Do obliczenia parametru przyjmowana jest wysokość pomieszczenia 2,5 m. Zielonym kolorem oznaczony został zakres optymalnej pracy dla powierzchni.

 

Przepływ powietrza (m3/h)

Powierzchnia pomieszczenia (m2) / Ilość wymian powietrza

500

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

70

80

90

100

110

13,3

10,0

8,0

6,7

5,7

5,0

4,4

4,0

3,6

3,3

2,9

2,5

2,2

2,0

1,8

 

4 stopnie filtracji


Filtracja w IDEAL AP 45

 

 • 1. Filtr wstępny: filtruje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.), a tym samym zwiększa żywotność filtra HEPA.

 • 2. Filtr HEPA: zatrzymuje pleśń, bakterie, wirusy, pyłki, drobiny pyłu, mikroorganizmy i alergeny. Skuteczność filtra to co najmniej 99,97%.

 • 3. Filtr węglowy: neutralizuje nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy) i lotne związki organiczne LZO (benzen, formaldehyd itp.).

 • 4. Jonizator PlasmaWave: optymalizuje równowagę jonową w powietrzu. Powietrze jest zdrowe i rześkie, a zdrowie i samopoczucie ulega znacznej poprawie.

Funkcje dodatkowe


 • AEON Blue: świetny system oczyszczania

 • 4 poziomy prędkości pracy manualnej: (niski, średni, wysoki oraz turbo)

 • Świetlna sygnalizacja wymiany filtra: informacja o konieczności wymiany

 • Czujniki: gazu, zapachu, pyłu

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja o jakości powietrza

 • Certyfikat AHAM: świadczy o doskonałej wydajności i wynikach

 • Inteligentny czujnik światła: po zmroku przełączy na tryb cichy

 • CleanCel: powłoka antybakteryjna hamująca rozwój bakterii

 • Pilot zdalnego sterowania: dla maksymalnej wygody użytkowania

IDEAL AP 45 zdjęcie obrotowe 3D

Parametry techniczne

 • kolor: biały
 • wymiary: 650x440x260 mm
 • waga: 8 kg
 • pobór prądu/moc*: 11, 20, 40, 110 W
 • przepływ*: 84, 186, 336, 492 m3/h
 • CADR: 343 m3/h
 • głośność*: 27, 38, 50, 60 dB
 • zalecany dla powierzchni: do 70 m2
 • szacowany roczny koszt filtrów: 270 zł

* 1,2,3,4 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Bardzo wydajny, funkcjonalny, prosta obsługa

Magda

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 45

IDEAL AP 45

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Ideal AP 45

Model AP45 to największy z przedstawicieli oczyszczaczy powietrza Ideal z rodziny Classic. Mocne argumenty przemawiające za wyborem tego produktu to filtr HEPA H13, technologia jonizacji Plasmawave oraz dostępność filtrów. Długi staż rynkowy potwierdza bezawaryjność.

 

Wygląd zewnętrzny

Ideal AP 45 wykorzystuje tworzywa dobrej jakości. Tuż przy bokach przedniej pokrywy znajdują się wloty powietrza, dzięki czemu stawianie urządzenia przebiega bez problemów. Wylot powietrza znajduje się na górnej płaszczyźnie. Panel sterujący jest umieszczony tuż przed wylotem czystego powietrza. Dostęp do filtrów znajduje się pod przednią, zdejmowalną, pokrywą.

 

Funkcje i wydajność

Ideal skupia działanie swoich urządzeń na oczyszczaniu powietrza. Dodatkowo w tym modelu znajduje się jonizacja, która dobrze radzi sobie z alergenami.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

84/186/336/492 m3/h
(CADR 343 m3/h)

Przepływ jest utrzymany na niskim poziomie względem deklarowanej powierzchni. Zastanawia dość niski CADR w stosunku do przepływu powietrza. Wydajność jest w granicach 60 m2.

Powierzchnia działania

70 m2

Jonizacja Plasmawave

Producent nie deklaruje stężenia jonów.

Bezpieczna jonizacja.

Głośność

27/38/50/60 dB

Dobry poziom głośności przy tej wydajności.

Zużycie energii

11/20/40/110 W

Zużycie energii na przeciętnym poziomie. Na niskich obrotach wartości są niskie, a w trybie bardzo wydajnym wysokie.

 

 

IDEAL AP 45 czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz w 3 czujniki:

 1. Czujnik pyłów na podczerwień
 2. Czujnik niebezpiecznych gazów
 3. Czujnik natężenia światła

Oczyszczacz powietrza w trybie automatycznym działa na podstawie pomiarów z czujnika pyłów oraz gazów. Należy zaznaczyć, że wykorzystany czujnik pyłów ma przeciętną skuteczność detekcji pyłów PM2.5. Sugerowane jest sterowanie z wykorzystaniem zewnętrznych czujników. Odczyty są prezentowane za pomocą kolorów na panelu urządzenia. Czujnik światła dostosuje podświetlenie panelu sterującego tak, aby nie rozpraszał użytkowników wieczorem i w nocy.

 

Zmieniać tryb pracy urządzenia możemy na 2 sposoby: za pomocą pilota lub przy użyciu panelu na obudowie oczyszczacza.

 

Filtry w oczyszczaczu IDEAL AP 45

Zastosowany system filtracji w tym urządzeniu to standardowy zestaw składający się z:

 • filtra wstępnego zatrzymującego duże pyły
 • filtra HEPA H13 o dokładności 99,97%, bez problemu zatrzymuje PM2.5 oraz PM10
 • węgla aktywnego, który zatrzymuje niebezpieczne lotne związki

 

3 filtry w IDEAL AP 45
3 filtry w IDEAL AP 45

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów

do 2 lat

550 zł

Roczny koszt eksploatacji

275 zł

 

Ponieważ oczyszczacze marki Ideal są produkowane przez firmę Winix (podobne urządzenie można spotkać pod marką Winix), można zakupić filtry tej firmy do prezentowanego urządzenia. Według dostępnych nam informacji filtry w produktach Winix są klasy E11.

 

Urządzenie posiada prosty wskaźnik zużycia filtrów, nie powinniśmy się opierać o jego wskazania i traktować bardziej jako przypomnienie.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Pilot sterowania na podczerwień
 • Polski dystrybutor oferuje zamienniki filtrów o podobnej wydajności w atrakcyjniejszej cenie

 

Podsumowanie

Jeśli nie zależy nam na dodatkowym nawilżaniu powietrza, to AP45 będzie dobrym wyborem. Stosunkowo niska cena, technologia jonizacji Plasmawave, bezawaryjność oraz dobra dostępność filtrów przemawiają za produktem.

 

Można się przyczepić do słabszego czujnika pyłów. Producent podaje szacowaną powierzchnię działania do 70 m2. Biorąc pod uwagę niski poziom CADR, bezpieczniej będzie przyjąć maksymalną powierzchnię 60 m2.

 

 

Zalety
Pilot na podczerwień
Filtr H13
Oferta części eksploatacyjnych
Cena w stosunku do wydajności
Sprawdzony produkt
Zużycie energii
Wady
Czujnik pyłów na podczerwień
Niski deklarowany CADR
Dość głośny na niskich obrotach

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 45

Filtr do IDEAL AP 45

Kaseta filtracyjna

Zintegrowany filtr wstępny, HEPA H13 i węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 550,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.