22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacze powietrza Samsung

Autoryzowany partner Samsung

 

Oczyszczacze Samsung są niezwykle atrakcyjnymi produktami w tej kategorii. Wszystkie modele produkowane są w fabrykach Samsung ulokowanych m.in. w Korei (nie jest to produkt OEM) i odznaczają się doskonałą jakością wykonania. Możemy być pewni łatwego dostępu do wsparcia technicznego dzięki licznym autoryzowanym punktom serwisowym.

 

W oczyszczaczach firmy Samsung na szczególną uwagę zasługuje aplikacja mobilna SmartThings, dzięki której możemy wydawać komendy głosowe do urządzenia. Możliwe jest to dzięki Bixby – sztucznej inteligencji Samsunga. Filtry, które znajdują się w oczyszczaczach powietrza Samsung, zostały poddane szczegółowym testom w Narodowym Instytucie Testowym w Korei. Badania dowiodły wysokiej skuteczności, a skuteczność HEPA na poziomie 99,97% została potwierdzona dla malutkich drobin 0,26 µm. Drobiny mniejsze od tej wielkości filtruje z co najmniej taką samą skutecznością! Dzięki atrakcyjnej cenie filtrów oczyszczacze Samsung są tanie w eksploatacji.

 

Innowacją w oczyszczaczach Samsung, której nie spotkamy u innych, jest wskaźnik pyłów, który pokazuje poziom dla PM1.0, PM2.5 i PM10 w µg/m3. Na uwagę zasługuje również 3-kierunkowy wywiew powietrza (modele AX60 i AX90), który rozprowadza czyste powietrze po całym pomieszczeniu. W naszych wewnętrznych testach wydajnościowych urządzenia wypadają rewelacyjnie.

 

Oczyszczacze Samsung mają czujniki pyłów (PM1, 2.5 i 10) oraz gazów (zapachów). Czujnik pyłów jest laserowy i cechuje się niezwykle dużą wrażliwością. Reakcja na zabrudzenia powietrza (podczas pracy automatycznej) zaczyna się już po przekroczeniu 15 µg/m3 PM2.5.

 

Ponadto oczyszczacze powietrza Samsung charakteryzują się wysoką wydajnością i zachowują przy tym cichą oraz energooszczędną pracę. Producent zadbał również o świetny design urządzeń, który zostaje często nagradzany (np. iF Design Award 2017 dla modelu AX40).

promocja %

Samsung AX34R3020WW

949,00 849,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 34 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-45 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 8 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto

Podstawowy model w ofercie Samsunga. Za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymujesz sprzęt renomowanej marki cechujący się cichą oraz energooszczędną pracą. Przebadana i tania filtracja stanowi mocną stronę modelu AX34. Spora wydajność (CADR 264 m3/h) pozwala na bezproblemowe działanie na nawet 34 m2. 3-stopniowa filtracja pozostawia po sobie niemal całkowicie oczyszczone powietrze.

Samsung AX47R9080SS

2 399,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 47 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-50 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Oczyszczacz powietrza Samsung AX47 cechuje się niecodziennym designem, który został dostrzeżony przez krytyków. Samsung "Cube" jest efektywnym oczyszczaczem powietrza segmentu premium, wykonany ze stali i metalizowanego tworzywa. Dzięki CADR wynoszącym 336 m3/h poradzi sobie w pomieszczeniach do 47 m2. Co więcej, można łączyć ze sobą dwa AX47, tworząc jeden wydajniejszy oczyszczacz! Za czyste powietrze odpowiada 3-stopniowa filtracja powietrza.

Samsung AX60R5080WD

1 480,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 60 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-50 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Samsung AX60 jest doskonałą bronią w walce z zanieczyszczeniami powietrza. Wysoki CADR 467 m3/h oraz przebadana filtracja HEPA H13 gwarantują sprawne oczyszczenie powietrza na powierzchniach do 60 m2. Wyróżnia go cichość, tania eksploatacja, aplikacja mobilna i sterowanie głosowe przez Bixby, świetny zestaw czujników oraz wskaźnik pyłów PM1.0/2.5/10. Za czyste powietrze odpowiadają 3 filtry.

promocja %

Samsung AX90R7080WD

od 2 699,00 1 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 90 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-54 dB
 • Koszt filtrów 400 zł/rok
 • Koszt energii 17 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Najwydajniejszy oczyszczacz powietrza Samsung już dostępny w Polsce. Samsung AX90 za sprawą wielkiego poziomu CADR 701 m3/h potrafi obsłużyć powierzchnię do 90 m2. Cichość, tania eksploatacja, niezawodny i przebadany system filtracji HEPA H13, piękny wyświetlacz i cyfrowy wskaźnik poziomu pyłów PM1.0/2.5/10, aplikacja do sterowania z asystentem głosowym Bixby oraz precyzyjne czujniki to największe atuty urządzenia. Za czyste powietrze odpowiada 3-stopniowa filtracja.

promocja %

Samsung AX40R3030WM

1 299,00 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-48 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 9 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto

Oczyszczacz Samsung AX40 jest urządzeniem dbającym o dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach do 40 m2. Robi to w sprawny sposób, za sprawą dużego CADR 311 m3/h oraz przebadanego systemu filtracji. Cicha praca, niskie zużycie energii, tania eksploatacja, precyzyjne czujniki PM10 i gazów oraz niezwykle atrakcyjna cena w stosunku do jakości i wydajności sprawiają, że urządzenie podbija polski rynek. Za czyste powietrze odpowiada 3-stopniowa filtracja.

SprawdźChwilowo niedostępny

Oczyszczacze Samsung

Oczyszczacze Samsung to urządzenia, które cechują się bardzo wysoką jakością wykonania. Zachwyca ich doskonała wydajność, a także atrakcyjny i nowoczesny design. Bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest możliwość sterowania oczyszczaczami Samsung za pomocą mobilnej aplikacji SmartThings, z której możemy korzystać, wydając polecenia głosowe.  Duża skuteczność w usuwaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń, w połączeniu z atrakcyjną ceną urządzeń sprawia, że oczyszczacze Samsung to naprawdę bardzo dobra inwestycja.

Filtracja powietrza w oczyszczaczach Samsung

W oczyszczaczach Samsung zastosowano 3-stopniowy system filtracji. Powietrze najpierw przechodzi przez filtr wstępny. Stanowi on barierę dla większych cząsteczek, takich jak kurz czy sierść. Nie trzeba go wymieniać, wystarczy regularne czyszczenie. Za filtrem wstępnym znajduje się filtr z węglem aktywnym. Jego zadaniem oprócz neutralizacji zapachów takich jak dym tytoniowy jest usunięcie szkodliwych gazów m.in. benzenu, ksylenu czy formaldehydu.

 

Ostatnią barierą dla zanieczyszczeń jest filtr HEPA H13. Jak sama nazwa wskazuje,  jest to filtr wysokiej jakości (High Efficiency Particulate Air), który zatrzymuje bakterie, wirusy, zarodniki grzybów, pyły zawieszone PM 1.0, PM 2.5 i PM 10. Testy określiły skuteczność oczyszczania na poziomie minimum 99,97%. W przypadku oczyszczaczy Samsung, filtr z węglem aktywnym oraz filtr HEPA zostały złączone w jeden łatwo wymienialny moduł. Producent deklaruje jego żywotność na okres 12 miesięcy. Takie rozwiązanie zapewnia wygodę użytkownikowi, który nie musi pamiętać o częstych wymianach różnych typów filtrów. O konieczności  zakupu nowego filtra, poinformuje specjalny wskaźnik znajdujący się na panelu wyświetlacza. 

Oczyszczacze powietrza Samsung - powierzchnia działania

Użytkownicy oczyszczaczy Samsung mają do wyboru kilka modeli, które nadadzą się do pomieszczeń o różnorakiej powierzchni. Z oferty producenta mogą skorzystać zarówno osoby szukające urządzeń do pokojów dziecięcych, jak i właściciele sal konferencyjnych. W przypadku miejsc o powierzchni na granicy maksymalnej skutecznej pracy oczyszczacza lepiej wybrać wydajniejszy model. Nie warto jednak brać większego oczyszczacza niż nasze potrzeby. Mniejsze modele radzą sobie równie dobrze jak ich większe odpowiedniki - wystarczy tylko odpowiednio dobrać urządzenie do powierzchni. Warto wspomnieć także o możliwości łączenia niektórych sprzętów ze sobą za pomocą technologii Bluetooth. Taka modułowość pozwala w prosty i wygodny sposób dbać o komfort oddychania w pomieszczeniach o większej kubaturze. Oczyszczacze Samsung przeznaczone są do maksymalnych powierzchni do:

 • 34 m2
 • 40 m2
 • 47 m2
 • 60 m2
 • 90 m2

Oczyszczacze Samsung na bakterie, alergeny i roztocza

Wysoki standard filtrowania powietrza dotyczy nie tylko większych zanieczyszczeń takich jak kurz czy sierść. Filtr zatrzyma także szkodliwe i nieprzyjemnie gazy, czy pyły zawieszone. Z tego względu zastosowanie urządzeń jest rekomendowane w okresach wzmożonego smogu. Dobry oczyszczacz powietrza może być także wybawieniem dla alergików w okresie pylenia roślin. Zastosowany w urządzeniach Samsung filtr HEPA 13 poradzi sobie także z bakteriami, wirusami, zarodnikami grzybów i roztoczami. Oczyszczacze Samsung potrafią z wysoką skutecznością wyłapywać cząsteczki o wielkości nawet 0,003 mikrona. Przykładowo zarodniki pleśni mają od 3 do 12 mikronów, a wirus grypy około 0,1 mikrona.

 

Oczyszczacz Samsung - zastosowane technologie

 • Wind-Freetechnologia równomiernego rozprowadzania powietrza bez zimnych podmuchów
 • Air Sensing Light łagodne oświetlanie powietrza, które dostępne jest w trybie nocnym
 • Smart Things intuicyjna aplikacja, która umożliwia sterowanie oczyszczacze z poziomu smartfona

Nowoczesność w wydaniu Samsunga

Technologia Wind-Free

Samsung dla swoich klientów stworzył technologię Wind-Free, która doskonale sprawdza się także w klimatyzatorach tej marki. Dzięki jej działaniu świeże powietrze rozprowadzane jest równomiernie po całej przestrzeni. Niezależnie od tego, gdzie ustawimy oczyszczacza, użytkownik nie będzie odczuwał zimnego strumienia powietrza. Urządzenie zamiast jedną lub kilkoma dyszami wypuszcza powietrze przez ogromną liczbę mikrootworów (nawet kilkadziesiąt tysięcy), dzięki temu przestrzeń wokół urządzenia jest wolna od zbędnych podmuchów, a użytkownik z jeszcze większą wygodą możemy korzystać z komfortu czystej przestrzeni.

 

Oczyszczacze Samsung mogą pracować także w specjalnych trybach. W trybie nocnym wyłączone zostaje podświetlenie wyświetlacza, a urządzenie pracuje na najmniejszym możliwym poziomie głośności. Z kolei w trybie automatycznym, urządzenie dobiera za nas poziom intensywności filtrowania pomieszczeń. Jest to możliwe, ponieważ konstruktorzy zastosowali specjalne czujniki.

 

Oprócz Wind-Free™, Samsung wykorzystuje także technologię Air Sensing Light związaną z delikatnym oświetlaniem pomieszczenia i informowaniem poprzez kolor o jakości powietrza. W produktach Samsung znajdziemy także moduł Bluetooth oraz moduł WI-FI do sterowania urządzeniem za pomocą aplikacji Smart Things. W niektórych modelach pozytywnie zaskoczą nas również funkcjonalne detale takie jak połączenie panelu sterowania z uchwytem służącym do przenoszenia oczyszczacza.

Sterowanie zdalne - aplikacja Smart Things

Aplikacja Smart Things jest jednym z najlepszych programów tego typu. Nowoczesne technologie filtrowania powietrza pozwalają nam oddychać pełną piersią, jednak odpowiednie wsparcie programistyczne znacząco ułatwia czerpanie radości z ich dobrodziejstw. Samsung dla swoich klientów stworzył aplikację mobilną, która pozwala na zdalne sterowanie oczyszczaczem. Producent zadbał, aby obok klasycznych i dość znanych użytkownikom możliwości, jak włączanie i wyłączanie urządzenia o określonej porze, pojawiły się bardziej nowoczesne opcje.

Dzięki Smart Things możliwe jest:

 • Zaplanowanie tygodniowego grafika włączania/wyłączania urządzenia i przechodzenia w określone tryby (np. tryb nocny).
 • Zdalna zmiana wydajności pracy.  
 • Dostosowanie pracy  urządzenia do rytmu dnia domowników. Jeśli zechcemy, Smart Things sprawi, że np. oczyszczacz wyłączy się po wyjściu wszystkich członków rodziny z domu (na podstawie ich lokalizacji), lub włączy się, gdy będziemy wychodzić z pracy.
 • Odczyt na telefonie stopnia zużycia filtra.
 • Regulację trybu pracy i wyłączenia wyświetlacza., kiedy wyświetlacz ma pozostać wyłączony, a kiedy działać w normalnym trybie.
 • Odczyt informacji o jakości powietrza w pomieszczeniu.

Oczywiście aplikacja Smart Things jest darmowa. Pobierzemy ją zarówno na telefony z oprogramowaniem Android, jak i iOS. Dla jej poprawnego funkcjonowania wystarczy dostęp do Internetu. Nie jest ważne czy to sieć WI-Fi, LTE, czy tylko "zwykłe" 3G. Dodatkowo dla użytkowników aplikacji przewidziano informacje o jakości powietrza w ich miejscowości oraz pomoc - ważne wiadomości na temat zanieczyszczeń atmosferycznych. Jeśli posługujemy się językiem angielskim (lub innym oferowanym przez twórców aplikacji np. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim), to urządzeniem możemy sterować za pomocą głosu.

Oczyszczacze powietrza Samsung – funkcjonalności

 • Timermożliwość ustawienia czasu wyłączenia urządzenia
 • Autodiagnostyka oczyszczacz samodzielnie monitoruje poprawność działania i informuje użytkownika o ewentualnych usterkach za pomocą specjalnych kodów
 • Monitorowanie jakości powietrza badanie jakości powietrza odbywa się za pomocą precyzyjnych czujników pyłów i gazów
 • Informowanie o jakości powietrza za pomocą numerycznych wyników oraz 4-kolorowej skali
 • Tryby pracy automatycznej w przypadku wykrycia zanieczyszczeń oczyszczacze zwiększają intensywność pracy. Po zmniejszeniu ich stężenia, spowalniają
 • Blokada rodzicielska zabezpiecza przed zmianą ustawień przez dzieci
Koszty eksploatacji

Koszty eksploatacji oczyszczaczy Samsung są naprawdę niskie. Filtr z węglem aktywnym wychwytującym szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy oraz filtr HEPA zostały zintegrowane w jeden moduł. Wymienia się go po około roku użytkowania. W mniejszych modelach koszt zintegrowanego filtra to niecałe 200zł.

 

W przypadku oczyszczaczy Samsung, zużycie prądu jest niewielkie. Można założyć, że dla oczyszczaczy Samsung dedykowanych do powierzchni 35 - 47 m2  średniomiesięczny koszt zużycia energii wynosi ok. 7 - 10 zł. Z kolei dla oczyszczaczy przeznaczonych do dużych powierzchni np. 90 m2 szacunkowy koszt energii to ok. 17 zł.

 

Użytkownicy, którzy poszukują wydajnych i skutecznych oczyszczaczy powietrza, a jednocześnie chcieliby uniknąć wysokich kosztów eksploatacji urządzeń, nie zawiodą się na działaniu oczyszczaczy Samsung.

Inteligentny wyświetlacz i precyzyjne czujniki

Aby zapewnić użytkownikowi intuicyjną obsługę urządzenia, Samsung zastosował bardzo wygodny sposób  informowania o stanie powietrza Wyświetlając określony kolor na górnym panelu obudowy, oczyszczacz wskazuje na jakość powietrza w pomieszczeniu. Dodatkowo modele przeznaczone do dużej powierzchni zostały wyposażone w klasyczne wyświetlacze, na których prezentowane są numeryczne dane dot. stężenia pyłów i gazów przekazywane z poziomu czujników. W tym miejscu warto podkreślić, że większe oczyszczacze Samsung prezentują numeryczne wyniki aż 3 typów zanieczyszczeń:

 • stężenie pyłów PM 1.0
 • stężenie pyłów PM 2.5
 • stężenie pyłów PM 10

Panele oczyszczaczy są dotykowe i pozwalają na ustawianie intensywności działania, przechodzenia w specjalne tryby, lub ustawienie czasu pracy. Jeśli filtr będzie wymagał wymiany, urządzenia same o tym poinformują.

 

 Z kolei, jeżeli obawiamy się "ingerencji" dzieci związanych z pracą oczyszczacza, Samsung w trosce o spokój rodziców zaprogramował także możliwość blokady wyświetlacza.

W urządzeniach koreańskiego producenta znajdują się także specjalne laserowe czujniki, które monitorują jakość powietrza w pomieszczeniu:

 • laserowy czujnik pyłów - jego zadaniem jest monitorowanie poziomu zanieczyszczenia powietrza drobnymi pyłami. Co ważne czujnik jest w stanie precyzyjnie wychwycić obecność nawet bardzo drobnych pyłków. A dodatkowo automatyczne tryby pracy włączają się przy wykryciu nawet niewielkiego stężenia pyłów w powietrzu na poziomie 15 µg/m3. Szybka reakcja na nawet najmniejsze zanieczyszczenia powietrza to gwarancja dużej skuteczności oczyszczania powietrza.
 • czujnik gazów - wykrywa obecność związków lotnych oraz przykrych zapachów.

Nowoczesny Design

W ofercie Samsung każdy znajdzie coś dla siebie - począwszy od urządzeń o zaokrąglonych i łagodnych liniach, po designerskie i nietuzinkowe kształty AX47R9080SS Cube. Wysuwane i nowoczesne panele dotykowe, dyskretne podświetlenie, a to wszystko w spójnych i cieszących oko kompozycjach. Model AX40R3030WM otrzymał za swój design w 2017 roku nagrodę IF Design Award.

Oczyszczacz dla Ciebie

Ciekawy i funkcjonalny design, produkty dopasowane zarówno do małych pokojów, jak i wielkich pomieszczeń, wysoka skuteczność filtrowania powietrza, zaawansowany system sterowania i technologia Wind-Free™ - jeśli do tego dodamy niskie koszty eksploatacji, to zobaczymy, że oczyszczacze Samsung są naprawdę dobrym wyborem. Popularność marki daje nam także spokój związany z dostępnością wymienialnych filtrów w przyszłości, a także jakości wykonania.

 

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.