22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacze powietrza Coway

Autoryzowany dystrybutor Coway

 

Oczyszczacze Coway produkowane są w Korei Południowej i zdobywają coraz większe uznanie na rynku. Firma kładzie nacisk nie tylko na jakość filtracji, ale również na perfekcyjne spasowanie elementów i nienaganny wygląd, czego potwierdzeniem jest mnóstwo nagród i wyróżnień (RED DOT AWARD, IF DESIGN AWARD, GOOD DESIGN, IDEA AWARDS czy PIN UP DESIGN AWARDS).

 

Oczyszczacze Coway to również energooszczędne urządzenia (wyróżnienie ENERGY STAR). Sprzęty z logo Coway cechują się łatwą i intuicyjną obsługą, co również zostało dostrzeżone przez krytyków (nagroda X PRICE AWARD).

 

Coway Hue&Healing

1 699,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 35 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-43 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z trybem auto

Coway APMS-0815C Hue&Healing to oczyszczacz z funkcją nawilżania (do 450 ml/h). Przepływ powietrza na poziomie do 270 m3/h przekłada się na pracę w pomieszczeniach o powierzchni do 35 m2. Urządzenie pracuje stosunkowo cicho (od 22 dB) i bardzo energooszczędnie (od 6,1 W). Jest szczególnie polecany alergikom - posiada certyfikaty ECARF i BAF. Dzięki 4-stopniowej filtracji powietrze jest w niemal 100% oczyszczone.

Coway Classic

1 199,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-47 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto

Hit rynków koreańskiego i amerykańskiego (USA i Kanada) teraz dostępny na rynku polskim! Sprawne oczyszczanie powietrza (przepływ powietrza 300 m3/h), japoński silnik i wentylator gwarantują długie i niezawodne działanie. Do tego certyfikat ECARF, tania eksploatacja, cicha praca, niska cena oraz design poparty wieloma nagrodami sprawiają, że oczyszczacz jest bardzo atrakcyjnym produktem. Za czyste powietrze odpowiedzialna jest 3-stopniowa filtracja.

Coway Storm

od 1 699,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 70 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-44 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 14 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto

Oczyszczacz, który zdobył rynek koreański i amerykański (USA i Kanada) dostępny już w Polsce! Urządzenie jest zdobywcą wielu nagród i odznaczeń za wygląd. Duża moc (przepływ powietrza 492 m3/h) gwarantuje sprawne oczyszczanie nawet dużych pomieszczeń. Innowacyjny system dystrybucji powietrza oraz 3 rodzaje przepływu powietrza czynią z oczyszczacza urządzenie na miarę XXI wieku. 4-stopniowa filtracja powietrza gwarantuje niemal całkowite oczyszczenie powietrza.

Coway Airmega 300S

2 299,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 70 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-50 dB
 • Koszt filtrów 150 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Oczyszczacz wykorzystuje podwójny system filtracji. Sprawne oczyszczanie (przepływ powietrza 490 m3/h), świetny design wyróżniony nagrodami, cicha praca, energooszczędność, sterowanie Wi-Fi, monitoring powietrza w czasie rzeczywistym, to tylko niektóre zalety urządzenia. Hit rynku koreańskiego oraz amerykańskiego (USA i Kanada) jest już u nas! 6 filtrów oczyszcza powietrze w niemal 100%!

Oczyszczacze Coway

Coway to firma stawiająca na rozwój nowoczesnych technologii względem dbałości o zdrowie człowieka. Znakomita jakość wykonania, niebywała funkcjonalność, wyjątkowo ciche tryby pracy i wysoka skuteczność działania, to gwarancja poprawy jakości życia nie tylko względem czystości powietrza. Coway swoje produkty dostosowuje do najwyższych standardów kształtujących rynek oczyszczaczy powietrza, dbając jednocześnie o codzienne potrzeby klienta. Nowoczesny design uhonorowany licznymi nagrodami i wysoka wydajność w niewielkich rozmiarów urządzeniach to cechy określające oczyszczacze powietrza stworzone przez koreańską markę.

Filtracja powietrza w oczyszczaczach Coway

Dla zoptymalizowania pracy swoich produktów Coway wykorzystuje różne rodzaje filtracji. Podstawowy 3-etapowy system zastosowany jest w modelach Classic i Airmega 300S. Coway Storm opiera swoje działania na czterech procesach oczyszczania.

 

Oczyszczacze Coway charakteryzują się wysokim poziomem CADR. Wskaźnik jakości uzyskiwanego powietrza (w zależności od modelu) przybiera wartości w przedziale 300-492 m3/h.

Oczyszczacze powietrza Coway - powierzchnia działania

Oczyszczacze Coway charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, a jednocześnie sporymi możliwościami w kwestii wielkości oczyszczanych pomieszczeń. Oczyszczacze powietrza Coway przeznaczone są dla następujących maksymalnych powierzchni:

 • 40 m2
 • 70 m2

Flagowe oczyszczacze marki Coway

Oczyszczacze marki Coway to doskonała wydajność, niskie koszty zakupu i eksploatacji, a także duża skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń. Na polskim rynku dostępne są 3 flagowe urządzenia tej marki:

Coway Classic to najbardziej kompaktowy z koreańskich oczyszczaczy. Może skutecznie obsłużyć powierzchnię do 40m2. Niehałaśliwy model (od 22dB) znakomicie sprawdzi się w pokojach dziecięcych, sypialniach, biurach, salach konferencyjnych i klasach. Coway Classic wykorzystuje potrójny system filtracji. W pierwszym etapie brudne powietrze zasysane jest przez przednią pokrywę, a następnie oczyszczane przez filtr wstępny. Tu zatrzymywane są największe zanieczyszczenia takie jak okruchy, sierść zwierząt i kurz. W kolejnym etapie powietrze trafia do filtra węglowego, który skutecznie blokuje nieprzyjemne zapachy i gazy. Najdrobniejsze cząsteczki rzędu pyłów PM2.5 i PM10 absorbowane są przez ostatni filtr - HEPA w klasie E12. Tu też blokowane są alergeny, bakterie, wirusy i grzyby. Trójstopniowy system filtracji neutralizuje bardzo małe cząsteczki o wielkości 0,02 µm w 99,9%.

Coway Airmega 300S podobnie jak Coway Classic oczyszcza powietrze dzięki 3 filtrom. Zastosowany tu system DualPower pozwala na pobieranie zanieczyszczonego powietrza z każdej strony oczyszczacza. W pierwszym etapie zanieczyszczone powietrze natrafia na niewymienny filtr wstępny, a następnie na modułowy filtr Max2, który jest połączeniem filtra HEPA i węglowego. Zastosowany tu Green True HEPA to filtr wysokiej klasy H13, którego skuteczność wynosi 99,97%. Żywotność filtra Max2 to ok. 12 miesięcy. 

Coway Storm poza podstawowym wstępnym, węglowym i HEPA, w swej konstrukcji dodatkowo posiada także filtr drobnego pyłu. Znajdujący się tuż za filtrem wstępnym filtr drobnego pyłu wyłapuje tak drobne cząstki, jak pyłki roślin i pleśń. Żywotność filtra to ok. 4 miesiące.

Precyzyjne czujniki i zmienne tryby pracy

Coway wykorzystuje 4-stopniowy wskaźnik jakości powietrza. Wysokiej czułości laserowe kontrolery na bieżąco regulują pracę urządzenia względem aktualnej jakości powietrza. Odczyty ze wskaźników przedstawiane są za pomocą kolorowej skali umieszczonej na przednim pierścieniu.

 

Producent wyposażył swoje urządzenia w różne tryby pozwalające na dostosowanie pracy urządzenia do aktualnych potrzeb. Zastosowany w każdym oczyszczaczu tryb auto uruchamia domyślnie urządzenie względem zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Niezakłócony sen zapewni tryb sleep wyciszający urządzenie do poziomu zaledwie 22dB. Zainstalowany w oczyszczaczu Coway Classic i Coway Storm tryb eco, pozwala oszczędzić energię, wprowadzając oczyszczacz w uśpienie, kiedy dobra jakość powietrza w otoczeniu utrzymuje się przez minimum 10 min. Wbudowany tryb turbo niezwykle szybko usunie zanieczyszczenia znajdujące się w pomieszczeniu. Coway Storm może dodatkowo działać w trybie long, wide, quick i ręcznym.

 

Oczyszczacze Coway – dodatkowe funkcjonalności

Większą wygodę użytkowania oczyszczaczy Xiaomi, a także ich wydajniejszą pracę umożliwiają dodatkowe funkcje. Oto przykładowe funkcjonalności, które zastosowano w urządzeniach tej marki.

 

 • Kilka trybów pracydo wyboru od 2 do 8 trybów
 • Timerczasowa regulacja pracy oczyszczacza
 • Energooszczędnośćminimalny pobór prądu na poziomie 4W
 • Child Lockblokada rodzicielska zapobiegająca niepożądanym zmianom parametrów
 • Regulacja prędkości wentylatoradostosowanie pracy wiatraka do warunków
 • Odpinane kratki wlotoweułatwiona konserwacja filtrów
 • Wskaźnik jakości powietrza4-stopniowa skala określająca aktualną jakość powietrza
 • Tryb podświetleniaregulacja poziomu emitowanego światła
 • Regulacja czujnika cząstekzmiana czujności oczyszczacza w zależności od potrzeb

Nowoczesny design wyróżniony nagrodami

W kwestiach projektowych Coway postawił na nowoczesność i unikatowość. Swoje modele opracował tak, by pasowały zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz. Oryginalny wygląd został doceniony przez krytyków i otrzymał takie nagrody jak:

 • IF DESIGN AWARD
 • IDEA AWARD
 • GOOD DESIGN AWARD
 • PIN UP DESIGN AWARDS
 • RED DOT DESIGN AWARDS

Produkty Coway zostały uhonorowane także w kategoriach obsługi (nagroda X PRICE AWARD) oraz energooszczędności (wyróżnienie ENERGY STAR).

 

Sterowanie zdalne – aplikacja IOCare

Coway IOCare to aplikacja do zdalnego sterowania oczyszczaczami z koreańskim logo. Z pomocą urządzenia mobilnego można m.in. włączyć i wyłączyć oczyszczacz, kontrolować poziom zużycia filtra, zbadać stan jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia, wyregulować prędkość pracy wentylatora, czy przejrzeć raport jakości powietrza.

 

Certyfikaty i atesty oczyszczaczy Coway

Oczyszczacze powietrza Coway to laureaci wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Produkty firmy zostały nagrodzone certyfikatami ECARF oraz Asthma Allergy Nordic. Zaświadczają one o wysokiej skuteczności w usuwaniu alergenów oraz pomocy osobom chorym na astmę. Urządzenia są w szczególności dedykowane osobom cierpiącym na alergie. Wysoka skuteczność oczyszczaczy w walce z alergenami została potwierdzona także certyfikatami Państwowego Zakładu Higieny oraz Europejskiej Fundacji Badań nad Alergiami.

 

Coway - światowy lider w dziedzinie AGD

Coway jest jednym ze światowych liderów technologii w dziedzinie urządzeń domowych poprawiających zdrowie człowieka, a w branży oczyszczaczy działa od 1994 roku. Zatrudnia niemal 5000 osób, w tym około 250 w dziale Badań i Rozwoju, gdzie dopracowuje technologie oczyszczania powietrza i wody. Do 2017 zgłosili 4267 patentów, znaków towarowych i projektów wizualnych. Oczyszczacze Coway nie tylko zdominowały swój rodzimy koreański rynek, ale również wiodą prym na wymagającym rynku Ameryki Północnej (USA, Kanada). Polska została wybrana w 2019 roku jako pierwszy kraj w Europie, od którego Coway zaczyna podbój kontynentu swoją niezwykłą ofertą. 

 

Oczyszczacze marki Coway są inteligentnymi urządzeniami, a ich innowacyjność została dostrzeżona na prestiżowych targach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show (CES). W 2015 roku stworzono aplikację IoCare, która pozwala na obsługę wybranych modeli z każdego miejsca na świecie. Wszystkie Coway'e oferują wysoką wydajność przy cichej pracy, niskich kosztach eksploatacji oraz praktycznej bezawaryjności.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.