22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacze powietrza Panasonic

Autoryzowany sprzedawca Panasonic

 

Oczyszczacze Panasonic są atrakcyjnymi urządzeniami w tej kategorii. Producent słynie z opatentowanej technologii Nanoe, której również nie zabrakło w oczyszczaczach z logo Panasonic. Panasonic oferuje wysokiej jakości sprzęt z wydajną funkcją nawilżania. Mamy do wyboru różne wersje kolorystyczne modeli (czarny z połyskiem, biały czy biały z elementami turkusu), więc oczyszczacz powietrza Panasonic wkomponuje się w każde wnętrze.

 

Warto zaznaczyć, że każdy z modeli dostępnych na naszym rynku został wyposażony w funkcję, która oszczędza energię oraz w filtr HEPA klasy H13. Oczyszczacze Panasonic zostały wyposażone w czujniki (model F-VXR70G ma aż 5), dzięki którym możliwa jest automatyczna praca oczyszczania oraz nawilżania.

 

Oczyszczacze Panasonic i ich parametry

Producent oferuje kilka modeli do wyboru, które obsłużą dużą powierzchnię do 66 m2. Przy czym oczyszczacze Panasonic są ciche (już od 18 dB) oraz energooszczędne. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wydajne nawilżanie (model F-VXR90G to nawet 830 ml/h i 4,2-litrowy zbiornik na wodę).

 

Niskie zużycie energii zawdzięczamy funkcji EcoNavi, która ogranicza zużycie energii nawet do 60%. Co więcej, uczy się ona nawyków człowieka i dopasowuje oczyszczanie do jego codziennych czynności.

 

Oczyszczanie powietrza według Panasonic

Modele Panasonic zostały wyposażone w skuteczny filtr HEPA cechujący się klasą H13. Gwarantuje on skuteczność na poziomie 99,99% w neutralizacji najmniejszych drobin. Filtr węglowy odpowiedzialny jest za usuwanie szkodliwych gazów oraz nieprzyjemnych zapachów. Producent deklaruje żywotność filtrów dochodzącą nawet do 10 lat. Eksploatacja oczyszczaczy należy do tanich.

 

Wydajniejsze modele Panasonic zostały wyposażone w 3 wloty powietrza oraz ruchomą żaluzję, która reguluje wywiew powietrza. Oczyszczanie powietrza dobierane jest do rodzaju zanieczyszczenia! Sprzęt idealnie nadaje się do walki ze smogiem, lotnymi związkami organicznymi oraz kurzem domowym.

promocja %

Panasonic F-VXR70G-K

1 959,00 1 899,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 52 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-54 dB
 • Koszt filtrów 230 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

F-VXR70G-K jest modelem oczyszczacza powietrza od japońskiego potentata technologii zdrowotnej. Za sprawą wyśrubowanych parametrów technicznych (przepływ powietrza 402 m3, nawilżanie 700 ml/h) gwarantuje sprawne działanie na powierzchniach do 52 m2. Technologia jonowa Nanoe przynosi ulgę alergikom i niszczy wirusy, a funkcja EcoNavi oszczędza energię nawet o 60%. W dodatku 5 czujników gwarantuje w pełni automatyczną pracę. Za czyste powietrze odpowiedzialne są 3 filtry, w tym filtr HEPA H13.

promocja %

Panasonic F-VXR90G-K

2 699,00 2 649,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 66 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-55 dB
 • Koszt filtrów 230 zł/rok
 • Koszt energii 19 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Najmocniejszy oczyszczacz w ofercie Panasonic, cechujący się niezwykle wydajnym (830 ml/h) nawilżaniem ewaporacyjnym. Model został wyposażony w bezpieczną i przebadaną jonizację Nanoe oraz funkcję EcoNavi do oszczędzania energii. Urządzenie jest szczególnie polecane dla alergików. 5 czujników dba o pełną automatyzację oraz dostosowuje oczyszczanie do nawyków człowieka. Japońska technika na najwyższym poziomie! Czyste powietrze zawdzięczamy 3-stopniowej filtracji.

Panasonic F-VXR50G-W

1 899,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-51 dB
 • Koszt filtrów 190 zł/rok
 • Koszt energii 10 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Flagowy oczyszczacz powietrza w ofercie Panasonic. Model F-VXR50G-W może poszczycić się poziomem CADR 277 m3 oraz wydajnym nawilżaniem 500 ml/h. W środku znajdziemy skuteczny filtr HEPA H13 oraz inteligentną funkcję, która potrafi oszczędzić energię o 60%. W dodatku atest PZH oraz rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego zaświadczają o wysokim poziomie urządzenia. Za sprawą 3 filtrów powietrze jest niemal całkowicie oczyszczone.

Sprawdźbrak u producenta

Panasonic F-VXR35G-A

1 199,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-50 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 9 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Najmniejszy wydajnościowo model oczyszczacza powietrza od japońskiego potentata AGD. Model został wyposażony w 2 czujniki, dzięki którym możliwa jest praca automatyczna. Przyzwoita wydajność, skuteczny filtr HEPA H13, cicha praca oraz funkcja oszczędzająca zużycie energii są mocnymi stronami sprzętu. Za sprawą 3-stopniowej filtracji powietrze jest czyste w niemal 100%.

Sprawdźbrak u producenta

Oczyszczacze  Panasonic

Niebywała precyzja i nowoczesne technologie to wartości idealnie określające markę Panasonic. Znana na całym świecie firma stawia w swoich działaniach na ekologię i wzornictwo. Jej produkty są estetyczne i praktyczne, a zarazem bezpieczne i łatwe w użytkowaniu.

 

W kategorii oczyszczaczy powietrza, Panasonic bazuje na połączeniu oczyszczania, nawilżania i jonizacji. Szczególnie ważna dla alergików funkcja, pozwala w skuteczny sposób neutralizować alergeny z powietrza. Obiegowy przepływ powietrza 3D i aż pięciostopniowy poziom filtracji, to gwarancja niemalże doskonale czystego powietrza.

 

Wbudowane czujniki kontrolujące pracę oczyszczaczy zapewniają świetną wydajność. Wysoka energooszczędność pozwala na korzystanie z urządzenia tak długo, jak tylko jest to potrzebne. Klasyczny design, w jakim jest utrzymana stylistyka oczyszczaczy, wpasuje się w niemal każde pomieszczenie.

5-stopniowa filtracja - oczyszczanie powietrza według Panasonic

Oczyszczanie powietrza w urządzeniach Panasonic jest przeprowadzane w 5 etapach:

 • filtr wstępny
 • filtr HEPA
 • filtr węglowy
 • nawilżanie
 • jonizacja

 

Wydajniejsze modele Panasonic zostały wyposażone w 3 wloty powietrza oraz ruchomą żaluzję, która reguluje wywiew powietrza. Oczyszczanie powietrza dobierane jest do rodzaju zanieczyszczenia! Sprzęt idealnie nadaje się do walki ze smogiem, lotnymi związkami organicznymi oraz kurzem domowym.

Oczyszczacze Panasonic i ich parametry

Najmniejsze oczyszczacze znakomicie sprawdzą się w niewielkich biurach, pokojach dziecięcych, małych sypialniach i kameralnych salonach. Tu idealnie wpasuje się model F-VXR35G-A dedykowany do powierzchni do 26m2. Nieco większy obszar (do 40m2) z łatwością obsłuży drugi biały oczyszczacz Panasonica - F-VXR50G-W. Trzeci z proponowanych przez producenta modeli zaspokoi potrzebę oczyszczania we wnętrzach do 52m2. Największy z japońskich oczyszczaczy Panasonic F-VXR90G-K dobrze będzie służył w pomieszczeniach nie większych niż 66m2. Ostatni produkt doskonale sprawdzi się na dużych otwartych przestrzeniach, salach typu open space, przestronnych holach i salonach. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wydajne nawilżanie. Model F-VXR90G posiadający 4,2-litrowy zbiornik na wodę, osiąga parametry rzędu 830 ml/h.

 

Oczyszczacze proponowane przez Panasonic są ciche oraz energooszczędne. Głośność urządzenia na poziomie od 18 dB pozwala na ustawienie urządzenia w miejscu, gdzie cisza jest szczególnie wymagana (sypialnia, pokój dziecka). Ciche tryb pracy zapewnia oczyszczone, prawidłowo nawilżone powietrze i poprawia komfort przebywania w pomieszczeniu

 

Wysoka klasa energooszczędności zastosowana w oczyszczaczach minimalizuje poziom zużywanej energii elektrycznej. Najbardziej energooszczędny model (F-VXR90G-K) wyposażony w funkcję EcoNavi pobiera zaledwie 6,8W w trybie niskim. Technologia Eco pozwala na ograniczenie zużycia energii nawet do 60%. Co więcej, funkcja uczy się nawyków człowieka i dopasowuje oczyszczanie do jego codziennych czynności.

 

Oczyszczacze powietrza Panasonic - powierzchnia działania

Efektywność pracy oczyszczacza zależna jest od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest odpowiedni dobór modelu do powierzchni, na której ma być używany. Trafny wybór w tym zakresie pozwala zachować bardzo wysoką wydajność urządzenia. Oczyszczacze powietrza Panasonic dedykowane są dla następujących maksymalnych powierzchni:

 • 26 m2
 • 40 m2
 • 52 m2
 • 66 m2

Funkcja nawilżania w oczyszczaczach Panasonic

Nawilżanie w produktach Panasonic możliwe jest dzięki filtrowi nawilżacza, który przekazuje cząsteczki wody do suchego powietrza. Zbiornik na wodę gwarantuje długą pracę nawilżacza bez konieczności częstego napełniania. Co więcej, jeśli zabraknie wody, to zapali się odpowiednia ikonka na panelu. Tacka na, której znajdują się filtr oraz zbiornik, została wyposażona w środek bakteriobójczy, który zabezpiecza przed namnażaniem się bakterii pleśniowych.

 

Niezwykle rewolucyjna jest technologia jonowa Nanoe. Polega ona na uwalnianiu mikroskopijnych elektrostatycznych cząstek wody do powietrza. Cząsteczki te przechwytują wirusy, bakterie, pleśnie oraz alergeny ze skutecznością nawet 99,9%. Co więcej, dzięki swojej mikroskopijnej wielkości, przenikają do tkanin i skutecznie usuwają zapachy. Jonizacja Nanoe została przebadana pod każdym kątem i jest w pełni bezpieczna.

 

Urządzenia japońskiego producenta nie wymagają żadnych środków chemicznych w procesie nawilżania. Jedynym wykorzystywanym tu składnikiem jest woda, która łączy się z suchym powietrzem. Sama wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest regulowana za pomocą automatycznego czujnika, który uruchamia nawilżacz, gdy powietrze w otoczeniu staje się zbyt suche.  Do wyboru są 3 poziomy wilgotności: 40%, 50% i 60%. Warto zaznaczyć, że optymalna wilgotność powietrza zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie organizmu oscyluje w granicach 40-60% właśnie. 

 

Producent deklaruje żywotność filtrów w nawilżaczu nawet do 10 lat, przy 8-godzinnym trybie nawilżania w trakcie doby.

Jonizacja powietrza Nanoe

W przyrodzie zjawisko jonizacji występuje przede wszystkim w pobliżu wodospadów, na wybrzeżach, przy fontannach i w lasach. Podobne charakterystyczne wrażenie oczyszczonego, rześkiego powietrza bardzo często obserwowane jest tuż po burzy lub podczas górskich wycieczek.

 

Dlaczego funkcja jonizacji jest tak istotna w procesie oczyszczania powietrza? Z prostej przyczyny. Jonizacja wspomaga neutralizację wolnych rodników, bakterii, alergenów i grzybów, czyli cząsteczek, które są niewidoczne ludzkim okiem. Jak wynika z badań, jonizacja powietrza szczególnie pomocna jest w leczeniu przykrych dolegliwości w takich chorobach jak: astma, alergia, zapalenie zatok, przewlekłe zapalenie oskrzeli, migrena, nadciśnienie tętnicze, zapalenie krtani, a nawet bezsenność.

 

Zalecane jest używanie jonizatorów nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także biurowych, placówkach medycznych, szkolonych i innych formach życia publicznego. Ważne jest jonizowanie pomieszczeń znajdujących się najbliżej powierzchni ziemi, czyli w piwnicach, garażach i dolnych piętrach domów mieszkalnych. To tam koncentruje się najwięcej niebezpiecznych dla organizmu zanieczyszczeń.

 

Oczyszczacze Panasonic posiadają wbudowaną technologię jonową Nanoe. Ta opatentowana  metoda oczyszczania polega na uwalnianiu mikroskopijnych elektrostatycznych cząstek wody do powietrza. Cząsteczki te przechwytują wirusy, bakterie, pleśnie oraz alergeny ze skutecznością nawet 99,9%. Co więcej, jony dzięki swojemu mikroskopijnemu rozmiarowi, przenikają do tkanin i skutecznie usuwają zapachy.

 

Forma oczyszczania powietrza z dodatkową funkcją jonizacji szczególnie polecana jest alergikom. Aktywne jony odpowiedzialne za neutralizację szkodliwych cząsteczek, znakomicie oczyszczają także powietrze z alergenów. Jak wykazują badania, skuteczność technologii Nanoe jest naprawdę imponująca. W stosunku do alergenów to 99,8%, a w przypadku pyłków to nawet 100%. Podobne wartości osiągają oczyszczacze Panasonic w odniesieniu do pleśni, wirusów i bakterii oraz innych niebezpiecznych substancji unoszących się w powietrzu. Jonizacja Nanoe została przebadana pod wieloma aspektami. Producent gwarantuje, że technologia jest w pełni bezpieczna.

 

Skuteczność technologii Nanoe

Oczyszczanie powietrza

Wirusy i bakterie

Pleśnie

Alergeny

Pyłki

Niebezpieczne substancje

Usunięcie: do 99,99%
Czas: 1-6h
Obszar: 1-45 m3

Usunięcie: do 99,9%
Czas: 1-16h
Obszar: 23-45 m3

Usunięcie: do 99,8%
Czas: 1-24 h
Obszar: 23-45 m3

Usunięcie: do 100%
Czas: 8-24h
Obszar: 23 m3

Usunięcie: do 99,9%
Czas: 16-24h
Obszar: 23 m3

Zapachy

Efekt nawilżonej skóry

Dym tytoniowy

Ze śmieci (metanotiol)

Ze śmieci (trimetyloamina)

Pot

Czas: 2h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 1,2

Czas: 1h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 1,2

Czas: 1h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 0,9

Czas: 6h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 0,65

Czas: 28 dni
Obszar:
Standardowe gospodarstwo domowe

Inteligentny tryb EcoNavi

Panasonic wykorzystuje w swoich oczyszczaczach funkcję EcoNavi, która odpowiedzialna jest za oszczędzanie energii elektrycznej podczas użytkowania. Zastosowana tu opcja Eco pozwala na wprowadzenie urządzenia w jeden z dwóch dostępnych trybów - monitorowania i uczenia się.

 • Tryb monitorowania wyłącza urządzenie w momencie, gdy powietrze w pomieszczeniu jest odpowiednio oczyszczone. Przerwa w pracy oczyszczacza trwa 50-55 minut (czas zależny od modelu). Następnie oczyszczacz uruchamia się ponownie w trybie średnim na 5-10 min (czas zależny od modelu) i kontroluje jakość powietrza w otoczeniu.
 • Tryb uczenia się zapisuje poszczególne parametry zanieczyszczeń, by następnego dnia uruchomić urządzenie na 5 min przed spodziewanym momentem zwiększonego zanieczyszczenia. 

Dodatkowe funkcjonalności w oczyszczaczach Panasonic

 • Nawilżanieautomatyczne uruchomienie nawilżacza względem suchego powietrza
 • Technologia Nanoejonizacja na najwyższym poziomie
 • Precyzyjne czujnikikontrola poziomu wilgotności, zapachów, zanieczyszczeń, światła i ruchu
 • Wziernik poziomu wodykontrola poziomu wody w zbiorniku
 • Spotairpunktowa wentylacja jonów
 • Timerczasowe wyłączenie urządzenia (2/4h)
 • EcoNaviograniczenie zużycia poboru energii elektrycznej
 • Wskaźnik wymiany filtrainformacja o konieczności wymiany filtra
 • Blokada rodzicielskazabezpieczenie przed niechcianą zmianą parametrów
 • Wskaźnik napełnienia zbiornika wodysygnalizacja braku wody w zbiorniku
 • Wskaźnik wilgotnościokreślenie poziomu nawilżenia w pomieszczeniu
 • Tryb uśpieniazapewnienie komfortowego snu
 • Wskaźnik zanieczyszczeniamonitoring poziomu zanieczyszczenia powietrza
 • 3 prędkości wentylatoramożliwość wyboru opcji low, med., high
 • Funkcja odpyleniausuwanie pyłów i kurzu
 • Usuwanie zapachówpochłanianie zapachów i dymu papierosowego
 • Uchwytyłatwy transport urządzenia

Precyzyjne czujniki

Panasonic zastosował w swoich urządzeniach szereg precyzyjnych czujników kontrolujących pracę całego urządzenia. W zależności od modelu oczyszczacz może być testowany przez 2, do nawet 5 czujników. Każdy z kontrolerów bada inne parametry.

 

W oczyszczaczu dedykowanym na najmniejsze powierzchnie (F-VXR35G-A), producent zainstalował czujnik wilgotności i zapachu. Silniejszy Panasonic F-VXR50G-W posiada 4 czujniki stale monitorujące poziom kurzu, wilgotności, zapachu i światła. Największe modele F-VXR70G-K i F-VXR90G-K mają wbudowanych aż 5 kontrolerów (wilgotności, kurzu, zapachu, światła i ruchu). 

 

Podstawowe czujniki w oczyszczaczach Panasonic, to te wykrywające zapachy i wilgotność. Pierwszy kontroluje szybkość usuwania z powietrza niepożądanych aromatów, a drugi sprawdza poziom nawilżenia powietrza. Czujnik kurzu wykrywa zanieczyszczenia powietrza. Czujnik światła kontroluje poziom oświetlenia w pomieszczeniu i reguluje intensywność przedstawianych na wyświetlaczu wskaźników oraz ustawia prędkość wentylatora. Kiedy w pomieszczaniu zapada całkowita ciemność, oczyszczacz przechodzi w tryb uśpienia.

 

Na szczególną uwagę zasługuje detektor ruchu, który wykrywa obecność człowieka w pomieszczeniu i dostosowuje proces oczyszczania do ludzkiej aktywności. Po wykryciu osoby w otoczeniu  automatycznie otwiera się przedni panel i samoistnie odsuwa się on góry. Dzięki temu urządzenie może pracować szybciej i efektywniej.

 

Atesty i certyfikaty jakości oczyszczaczy Panasonic

Oczyszczacze Panasonic otrzymały atesty Państwowego Zakładu Higieny, który zaświadczają o wysokim bezpieczeństwie użytkowania sprzętu. Polskie Towarzystwo Alergologiczne potwierdza wysoką skuteczność w walce z alergiami. Oczyszczacze powietrza Panasonic polecane są więc osobom cierpiącym na alergie oraz schorzenia górnych dróg oddechowych. Dodatkowa funkcja jonizacji i nawilżania zastosowane w oczyszczaczach, są pomocne w pozbywaniu się uciążliwych dolegliwości związanych między innymi z alergiami wziewnymi, astmą, zapaleniem oskrzeli i krtani. 

 

Koszty eksploatacji oczyszczaczy Panasonic

Oczyszczacze Panasonic cechują się bardzo wysokim poziomem energooszczędności. Technologia EcoNavi pozwala na oszczędność energii na poziomie aż 60%!. Dzięki temu miesięczny koszt eksploatacji energetycznej najsilniejszego sprzętu Panasonica to wydatek rzędu maksymalnie 19 złotych (Panasonic F-VXR90G). Używanie Panasonic F-VXR70G-K to miesięczna ujma dla portfela w wysokości 13 złotych, a korzystanie z modelu F-VXR50G-W to zaledwie 10 złotych. Najtańszy w eksploatacji jest model Panasonic F-VXR35G-A, który zużywa średnio energię elektryczną w kwocie 9 zł.

 

Z racji tego, że żywotność filtrów do nawilżacza jest bardzo wysoka, jego wymiana może odbywać się nawet raz na 10 lat. Filtry oczyszczające wystarczą nam na około 3 lata, jednak ich trwałość uzależniona jest od jakości powietrza, częstości użytkowania i stosowanych trybów pracy urządzenia. Szacunkowy koszt wymiany filtrów: 160-230 zł. Cena poszczególnych filtrów uzależniona jest od modelu oczyszczacza i rodzaju filtra. 

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.