Nie wiesz, jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Skorzystaj z recenzji przygotowanych przez naszych ekspertów. Testujemy popularne modele oczyszczaczy powietrza, a także zapowiadamy nadchodzące premiery. Wskazujemy na najważniejsze parametry oczyszczaczy powietrza, prezentujemy ich sposób działania, a także informujemy o kosztach eksploatacji. U nas poznasz listę wad i zalet oczyszczaczy powietrza, które rozważasz kupić. Skorzystaj z recenzji przygotowanych przez fachowców i wybierz optymalne urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania.
Philips AC 6608/10 jest najmocniejszym oczyszczaczem powietrza od holenderskiego producenta. Duża wydajność i dokładne filtry pozwalają oczyścić aż 78 m². Zastosowane filtry dobrze sobie poradzą ze składnikami smogu, pyłami, formaldehydami (m.in. benzo(a)piren), a nawet nieprzyjemnymi zapachami.
Philips AC 5659/10 to jeden z najwydajniejszych oczyszczaczy firmy Philips. Zasięg oczyszczania to 60 m² (CADR 500 m³/h). Czyste powietrze zawdzięczamy filtrowi HEPA H13 oraz filtrowi węglowemu, które eliminują najgroźniejsze składniki smogu. Recenzowany model jest najmocniejszym oczyszczaczem holenderskiej marki, w którym zastosowano sterowanie Wi-Fi.
Model KI-G75EU-W wyróżnia się nową, wzmocnioną jonizacją Plasmacluster, która pomaga usunąć grzyby i bakterie. Został wyposażony w system samoczyszczącego się filtra wstępnego, który jest nowością na rynku. Sercem filtracji jest sprawdzony zestaw filtrów HEPA 13, filtr węglowy oraz żel krzemionkowy. Ostatnią z funkcji jest ewaporacyjne nawilżanie. Wysoka wydajność pozwala na oczyszczenie 56 m², przepływ powietrza to aż 450 m³/h, a głośność zaledwie 18 dB.
Oczyszczacz BLUEAIR Classic 680i jest najwydajniejszym urządzeniem wchodzącym w skład klasycznej serii szwedzkiego producenta. Poziom CADR dochodzący do 1087 m³/h pozwala obsłużyć powierzchnię do 72 m² (według producenta). Producent wyposażył urządzenie w 4 czujniki oraz aplikację do sterowania przez Wi-Fi. W dodatku mamy do wyboru 2 wersje (z filtrem HEPA lub z filtrem HEPA węgiel aktywny).
Oczyszczacz BLUEAIR Classic 405 jest mocnym urządzeniem polecanym do dużych pomieszczeń (nawet 67 m²). Ciekawy design oraz aplikacja do sterowania są mocnymi stronami produktu. Szwedzki producent daje do wyboru 2 wersje oczyszczacza. Standardowa PA jest wyposażona w filtr cząstek stałych. W wersji SM filtr cząstek został wzbogacony o węgiel aktywny.
Oczyszczacz Blueair Blue Pure 221 jest najnowszym sprzętem do uzyskania czystego powietrza od szwedzkiego producenta. Dzięki sporemu CADR deklarowana powierzchnia 50m² zostaje dosyć szybko oczyszczona. Na pewno wysoka wydajność jest wyróżniającą cechą tego modelu.
Sharp KC-D60EUW jest następcą modelu KC-A60EUW. Główne zmiany to atrakcyjniejszy design i kilka usprawnień elektroniki. Wydajność pozostała taka sama (48 m²), a zestaw filtrów został zmodyfikowany – zmywalny filtr węglowy zastąpiono filtrem, którego nie wolno myć. W urządzeniu wciąż obecna jest sprawdzona technologia jonizacji Plasmacluster oraz nawilżanie ewaporacyjne. Głośność uległa zwiększeniu, lecz nadal pozostaje na zadowalającym poziomie.
Oczyszczacz BLUEAIR Classic 205 to w zasadzie 2 wersje (PA) oraz (SM). Chodzi tutaj o zastosowany filtr. Skrót PA pochodzi od filtra cząstek stałych, a opcjonalnie mamy do wyboru wersję SM z filtrem z dodatkiem węgla aktywnego. Firma Blueair pochodzi ze Szwecji i nie należy do najbardziej rozpoznawalnych. Jednak ma silną pozycję na rynku oczyszczaczy powietrza.
Ideal AP 40 MED za sprawą technologii CleanCel jest oczyszczaczem powietrza głównie dedykowanym alergikom, co potwierdza certyfikat ECARF. Zastosowano tutaj bardzo dobry zestaw filtrów z filtrem HEPA13 na czele. Design jest przyzwoity, ale nie każdemu będzie odpowiadać.
Sharp KC-A60EUW to najmocniejszy przedstawiciel serii oczyszczaczy Sharp, której premiera odbyła się w 2014 roku. To jedna z pierwszych linii, w której mogliśmy znaleźć aż 3 funkcje: usuwanie zanieczyszczeń, nawilżanie i jonizację. Kilka lat później oferta producenta znacząco się poszerzyła, dlatego warto dokładniej przyjrzeć się każdemu z modeli. Co możemy powiedzieć na temat oczyszczacza Sharp KC-A60EUW?
W 2017 roku marka Sharp przedstawiła odświeżoną wersję oczyszczaczy z serii KC-A. Jednym z reprezentantów nowej serii jest model KC-D40EUB. Zaprezentowano urządzenia o podobnym poziomie wydajności, atrakcyjniejsze dla oka, wzbogacone o dodatkowe rozwiązania automatyczne oraz z nieznacznie zmienioną konstrukcją filtrów. Stworzono dwie wersje kolorystyczne, w 2019 roku pojawiła się kolejna wersja, szara KC-D40EUH.
Model KC-D40EU cieszy się bardzo dużą popularnością, stąd dostępny jest w aż trzech wersjach kolorystycznych. Ciemno-szara wersja nosi oznaczenia KC-D40EUH i oferuje dokładnie takie same funkcje i wydajność jak model biały i czarny. Debiut miał miejsce w 2019 roku i potrafi obsłużyć powierzchnię 26 m². Dostępne funkcje to oczyszczanie, nawilżanie i jonizacja powietrza. Zastosowano filtr wstępny, HEPA13 oraz węglowy.
Sharp KC-A50EUW to przedstawiciel jednej z pierwszej serii urządzeń wielofunkcyjnych japońskiego producenta. Jego premiera odbyła się w 2014 roku. Urządzenie oferuje 3-stopniową filtrację powietrza, nawilżanie ewaporacyjne i opatentowaną technologię jonizacji Plasmacluster. To sprzęt spełniający swoje podstawowe zadanie, jednak nie da się ukryć, że po 7 latach w ofercie producenta znajdujemy znacznie lepsze oczyszczacze.
Sharp KC-G50EUW to unowocześniony sprzęt względem generacji KC-D. Najważniejsza cecha to wielofunkcyjność (oczyszczanie, jonizowanie i nawilżanie powietrza w 1 produkcie). W porównaniu do KC-D50 największymi zmianami są: nowy filtr węglowy, dodanie czujnika światła i ruchu oraz trybu inteligentnego. Model w odróżnieniu od słabszego G40 został wzbogacony o czujnik niebezpiecznych gazów. To dobry argument, aby rozważyć wybór 50’tki zamiast 40’tki.
Rok 2019 obfituje w debiuty rynkowe nowych produktów marki Xiaomi. Xiaomi Air Purifier MAX to pierwsza propozycja tej marki w oczyszczaniu wielkich powierzchni. Przepływ został zwiększony do 1000 m³/h, co przekłada się na nawet 120 m² zasięgu! Minimalistyczny design wciąż urzeka, a stosunek ceny do wydajności jest rewelacyjny. Producent wyposażył urządzenie w nowy dotykowy panel OLED oraz zmodyfikował filtry, teraz są aż 4 (dwa węglowe i dwa filtry HEPA 12)!
Model KC-D50EUW to rozwinięcie starszej wersji KC-A50EUW. Wydajność utrzymano na tym samym poziomie (38 m², 306 m³/h), odświeżono wygląd oraz dodano praktyczną blokadę kółek transportowych. Oferowane funkcje to oczyszczanie powietrza, jonizacja i nawilżanie powietrza.
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH to reprezentant najnowszej serii urządzeń stworzonych przez japońską markę. W Polsce seria jest dostępna od 2018 roku. KC-G to unowocześnione modele względem generacji KC-D. Najważniejszą cechą jest wielofunkcyjność, czyli oczyszczanie, jonizowanie i nawilżanie powietrza w 1 produkcie.
Sharp KC-A40EUW to najmniejszy przedstawiciel serii KC-A, który łączy w sobie 3-stopniową filtrację powietrza, nawilżanie i jonizację Plasmacluster. Jego premiera miała miejsce w 2014 roku i na tamten moment zdecydowanie stanowił rozwiązanie wysokiej klasy. 6 lat później wśród propozycji producenta bez trudu znajdujemy lepsze modele, które można dostać w tej samej lub odrobinę wyższej cenie.
KC-G60EUW jest najmocniejszym urządzeniem z najnowszej serii oczyszczaczy od Sharpa. KC-G to unowocześnione modele względem poprzedniej generacji KC-D. Istotną cechą jest wielofunkcyjność urządzenia. Mamy tutaj oczyszczanie, jonizowanie i nawilżanie powietrza w 1 produkcie. W porównaniu do KC-D60EUW największe zmiany to nowy filtr węglowy, dodanie czujnika światła i ruchu oraz trybu inteligentnego.
Sharp KC-F32EUW to najnowszy, podstawowy model oczyszczaczy powietrza do 21 m². Urządzenie zadebiutowało wraz z serią KC-G. Głównym założeniem produktu jest zaoferowanie możliwości starszych modeli KC-930EUW (nawilżenie) oraz FP-F30EUH (HEPA 13). Jest to jeden z najlepszych oczyszczaczy powietrza do powierzchni około 20m².
Seria KC-G to unowocześnione modele względem generacji KC-D. Najważniejsze cechy to wielofunkcyjność. Mamy oczyszczanie, jonizowanie i nawilżanie powietrza w 1 produkcie. W porównaniu do KC-D50 największe zmiany to nowy filtr węglowy, dodanie czujników światła i ruchu oraz trybu inteligentnego. Modele G50 oraz G60 w odróżnieniu od słabszego G40 zostały wzbogacone o czujnik niebezpiecznych gazów.
Model jest reprezentantem najnowszej serii urządzeń stworzonych przez japońską markę Sharp. W Polsce seria miała premierę w 2018 roku. Seria KC-G to unowocześnione modele względem generacji KC-D. Najważniejsze cechy to wielofunkcyjność (urządzenie 3 w 1) – oczyszczanie, jonizowanie i nawilżanie powietrza.
W 2017 roku Sharp przedstawił odświeżoną wersję serii KC-A. Seria KC-D to podobny poziom wydajności, lecz atrakcyjniejszy dla oka design. Seria została wzbogacona o dodatkowe rozwiązania automatyczne oraz nieznacznie zmieniona została konstrukcja filtrów. Jednym z reprezentantów jest najmniejszy wydajnościowo model KC-D40EUW.
Dlaczego Daikin MCK70ZW zajmuje aktualnie TOP1 w rankingu oczyszczaczy? Czy warto wydać pieniądze na zakup tego sprzętu? Przybliżamy bliżej i rozkładamy na czynniki działanie oczyszczacza, nawilżacza oraz jonizacji w tym modelu. Czy oczyszczacze z logo Daikin są dobrym wyborem? Poznaj japońską technologię do walki z zanieczyszczonym powietrzem. Przedstawiamy mocne oraz słabe strony modelu MCK70ZW.