Poradnik

Doradzamy sposoby, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem. Skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy doradzą jaki oczyszczacz powietrza wybrać oraz jak unikać zanieczyszczenia powietrza.

 

Na naszym blogu znajdziesz szereg praktycznych porad, jak efektywnie korzystać z oczyszczaczy powietrza. Opowiadamy czym kierować się przy wyborze urządzeń antysmogowych oraz urządzeń chroniących przed powstawaniem alergii. Doradzamy jak zadbać o czyste i zdrowe powietrze. Informujemy o zagrożeniach, które wynikają z przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza. Wszystko po to, abyś mógł skutecznie uchronić się przed działaniem szkodliwych gazów oraz pyłów. Skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą na temat wyboru odpowiedniego modelu oczyszczacza powietrza oraz filtrów.

Tani oczyszczacz Xiaomi czy drogi Sharp?

Tani oczyszczacz Xiaomi czy drogi Sharp?

Poradnik

Jeżeli nie lubisz przepłacać, sprawdź który oczyszczacz powietrza będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Zobacz, z czego wynika różnica w cenie, a także czy opłaca się kupić ponad dwukrotnie tańszy model oczyszczacza powietrza Xiaomi.

Elementy składowe oczyszczacza Sharp

Optymalne parametry techniczne oczyszczaczy powietrza

Poradnik

Planujesz zakup oczyszczacza powietrza, ale nie wiesz na co zwrócić uwagę? Zestawiliśmy wszystkie najważniejsze parametry techniczne, które powinieneś rozważyć przy wyborze modelu dostosowanego do własnych potrzeb. Dzięki zestawieniu możesz z łatwością sprawdzić skuteczność swojego oczyszczacza powietrza i przekonać się, czy spełnia wszystkie kluczowe normy.

Oczyszczanie powietrza w domu

Oczyszczanie powietrza w domu

Poradnik

W dwóch różnych mieszkaniach ten sam oczyszczacz może skutecznie filtrować różną ilość powietrza. Wszystko uzależnione jest od miejsca ustawienia urządzenia i warunków panujących w pomieszczeniu. Sprawdź gdzie ustawić oczyszczacz, aby urządzenie osiągnęło największą wydajność, gwarantując czyste i zdrowe powietrze.

Trwałość filtrów w oczyszczaczach Sharp

Trwałość filtrów w oczyszczaczach Sharp

Urządzenia antysmogowe

Sharp deklaruje 10-letnią żywotność filtrów HEPA w swoich topowych oczyszczaczach… Prawda, czy chwyt marketingowy? Przekonaj się, jak często musisz tak naprawdę wymieniać ten filtr, aby zapewnić sobie maksymalną skuteczność oczyszczania.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Poradnik

Zanieczyszczone powietrze w naszych domach i miejscach pracy może być przyczyną licznych dolegliwości zdrowotnych. Intensywny smog w okresie grzewczym, pylące wiosną i latem rośliny, a do tego jeszcze kurz, brzydkie zapachy, zarodniki pleśni i drobnoustroje sprawiają, że jakość powietrza w naszych domach jest bardzo niska.

Mężczyzna robiący zakupy przez internet

Takiego oczyszczacza nie kupuj do domu

Poradnik

Nie lubisz przepłacać i wyrzucać pieniędzy w błoto? Zależy Ci na zdrowiu Twojej rodziny? Sprawdź zatem jakich oczyszczaczy nie warto kupować. Mając na uwadze Twoją satysfakcję, chcemy przestrzec Cię przed zakupem urządzeń, które posiadają określone wady lub nie są warte swojej ceny.

oczyszczacz powietrza Sharp

Porównanie ceny i kosztów eksploatacji oczyszczaczy powietrza

Urządzenia antysmogowe

Czy zakup drogiego oczyszczacza może się opłacać? Sprawdź zestawienie ogólnych kosztów zakupu i eksploatacji dwóch z pozoru podobnych oczyszczaczy powietrza. Przekonaj się, które rozwiązanie jest tańsze i bardziej ekonomiczne. 

Chłopak stojący na polanie

10 sposobów, które pomogą Ci uchronić się przed smogiem na co dzień

Poradnik

Mieszkasz na obszarze dotkniętym problemem zanieczyszczenia powietrza i musisz wyjść z domu? Czeka na Ciebie praca, zakupy, rodzina, przyjaciele, obowiązki? Ludzie często muszą się przemieszczać i spędzają dużo czasu na wolnym powietrzu. Dajemy wam garść porad, dzięki którym w dużym stopniu zneutralizujecie skutki uboczne oddychania smogiem.

Obsługa oczyszczacza Sharp

Obsługa oczyszczacza powietrza - praktyczne porady

Poradnik

Poznaj najważniejsze zasady korzystania z oczyszczaczy powietrza. Dodatkowo prezentujemy kilka sztuczek, które pozwolą w pełni efektywnie wykorzystać posiadane przez nas urządzenie do oczyszczania powietrza.

Chłopak biegnący w masce antysmogowej

Maski antysmogowe

Poradnik

Czy za każdym razem kiedy wychodzimy na zewnątrz musimy być narażeni na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem? Na szczęście nie. Z pomocą przychodzą nam maski antysmogowe, które dużą skutecznością mogą zatrzymać większość pyłów przed dostaniem się do naszych płuc.

Oczyszczacz powietrza a nawilżacz

Oczyszczacz powietrza a nawilżacz

Poradnik

Poznaj najważniejsze funkcjonalności oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza. Sprawdź czym urządzenia różnią się między sobą i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Dowiedz się, który z tych dwóch urządzeń sprawdzi się najlepiej w Twoim domu.