Praca zdalna w sezonie grypowym – jak chronić się przed wirusami?

W tym roku dla wielu z nas zupełnie zmienił się dotychczasowy system pracy. Od kilku miesięcy wykonujemy swoje obowiązki z domu, pracując w pełni lub częściowo zdalnie. Także wielkie międzynarodowe korporacje przekonały się, że na odległość możliwe jest wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych szkoleń czy negocjacji. Nadszedł jednak sezon grypowy, który w połączeniu z pandemią sprawia, że szukamy skutecznych rozwiązań na dodatkową ochronę przed wirusami także w naszych domach.

 

Praca zdalna w sezonie grypowym

 

Niezależnie od tego, czy system pracy zdalnej ci się spodobał, czy też trwasz w nim wyłącznie z konieczności i już odliczasz dni do ponownego otwarcia biura, na razie musisz przede wszystkim zadbać o siebie. Wykonując zawodowe obowiązki z domu, pamiętaj, by stworzyć sobie odpowiednie środowisko. Usuń wszystkie rozpraszacze, zadbaj o właściwe oświetlenie i optymalną pozycję dla kręgosłupa, ale także chroń się przed wirusami. Pamiętaj o systematycznym wietrzeniu, postaw również na obecność roślin i zastanów się, czy nie warto sięgnąć również po skuteczny oczyszczacz powietrza Philips, który zatrzyma nie tylko wirusy, ale również niebezpieczny smog.

 

Sezon grypowy i praca zdalna – jak o siebie zadbać?

Sezon grypowy w pełni – w tym roku jest wyjątkowy, ponieważ coraz więcej osób dosięga również nowy wirus SARS-CoV-2, będący przyczyną choroby COVID-19. Czy sam fakt, że pracujemy z domu daje nam gwarancję, że będziemy zdrowi przez całą jesień i zimę? Niestety, to byłoby za proste. Wszystkie wirusy i bakterie docierają do wnętrza naszego domu na co najmniej kilka sposobów – poprzez okna, wentylację czy na naszym ciele i ubraniach, gdy wracamy z zakupów czy spaceru.

 

Budowanie odporności to połączenie wielu czynników. Przede wszystkim musisz postawić na zbilansowaną dietę pozbawioną tłustych dodatków i aktywność fizyczną. Aby wzmocnić serce, wystarczy 30 minut szybkiego marszu każdego dnia. Jesienią i zimą zwracaj jednak uwagę na smog. Zbyt wysokie stężenie jest powodem, dla którego należy zostać w domu, jeśli zaś jego poziom jest umiarkowany, postaw na maseczki antysmogowe, które dodatkowo cię zabezpieczą. Zwróć uwagę, że smog nasila objawy COVID-19 czy grypy. W tym okresie możesz więc wybrać także ćwiczenia z trenerem online.

 

Jak chronić się przed wirusami?

 

Staraj się jak najczęściej wietrzyć pomieszczenie, w którym pracujesz (oraz cały dom). Wychodząc na spacer czy na zakupy, uchylaj okna. Profesor Carth Noakes z Uniwersytetu w Leeds podpowiada, że duża ilość świeżego powietrza w budynku zmniejsza ryzyko recyrkulacji wirusa w jego wnętrzu. Zaleca nawet jego 100% wymianę.

 

Dodatkowym wsparciem okazują się również rośliny. Pomagają zwalczyć toksyny, których w naszych pomieszczeniach nie brakuje i które niekorzystnie wpływają na nasze ogólne zdrowie. To w głównej mierze formaldehyd, benzen czy aceton. Uwalniają się z dywanów, lakierów, farb, stosowanych detergentów czy materiałów budowlanych. Warto jednak podkreślić, że kwiaty nie radzą sobie z częściami składowymi smogu, czyli pyłami PM2.5 czy PM10. Korzystnie wpływają na aranżację i nasz nastrój, więc nie powinno ich zabraknąć!

 

Ostatnim, lecz zdecydowanie nie najmniej ważnym rozwiązaniem, są oczyszczacze powietrza. Zasysają brudne powietrze, a dzięki wyposażeniu w specjalne filtry zatrzymują zanieczyszczenia. Choć zalecane są przede wszystkim jako ochrona przed smogiem, należy podkreślić, że posiadają także zdolność usuwania wirusów, bakterii i alergenów.

 

Oczyszczacz powietrza Philips – doskonały na sezon grypowy

Aranżacja oczyszczacza powietrza Philips

 

Nowy oczyszczacz Philips AC2959/53 wyróżnia spiralna konstrukcja wlotu powietrza, dzięki której niezwykle efektywnie zasysa brudne powietrze z niemal wszystkich stron. Zastosowany w nim 3-warstwowy filtr NanoProtect HEPA 3w1 gwarantuje blisko 100% skuteczność w zatrzymywaniu wirusów, alergenów oraz smogu. Wylot czystego powietrza zaprojektowany pod kątem 270° sprawia, że czyste powietrze jest maksymalnie wydajnie rozprowadzane po całym pomieszczeniu.

 

Oczyszczacz powietrza Philips AC2959/53 przeszedł specjalny test redukcji drobnoustrojów przeprowadzony w Airmid Health group Ltd. Jego wyniki jednoznacznie wskazują, że urządzenie usuwa aż 99,9% cząsteczek o wielkości zaledwie 0,003 μm z powietrza, które przechodzi przez filtr. Sam oczyszczacz nie jest więc ochroną przed nowym koronawirusem SARS-CoV-2, jednak zapewnia stanowczo czystsze powietrze w mieszkaniu, co przekłada się na zdrowie domowników.

 

Praca zdalna w 2020 roku stała się w wielu przypadkach najprostszym sposobem na zahamowanie szybkiej transmisji nowego koronawirusa. To bardzo dobrze, że tak wielu pracodawców skorzystało z możliwości, które daje nam XXI wiek, by chronić swoich pracowników. Pamiętaj jednak, że również w domu musisz o siebie zadbać. Wybierz sprawdzone rozwiązania i ciesz się komfortem – nie tylko w czasie pracy.

 

 

Zobacz również:

Czy oczyszczacz powietrza usuwa koronawirusa?

W dobie pandemii i realnego zagrożenia życia szukamy wszelkich rozwiązań, które pomogą nam uchronić się przed koronawirusem. Czy oczyszczacze powietrza rzeczywiście są w stanie usunąć wirusy z powietrza? Czy oczyszczacze...

Zanieczyszczenie powietrza a pandemia koronawirusa

Czy zanieczyszczenie powietrza mogło mieć wpływ na szybkość transmisji koronawirusa? Dotychczas przeprowadzone badania pokazują, że na obszarach o wysokim zanieczyszczeniu powietrza, wirus mógł rozprzestrzenić się szybciej i...

Koronawirus w zamkniętych pomieszczeniach - jak się przed nim chronić?

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 trwa od ponad roku. Każdy miesiąc przynosi kolejne obserwacje i wnioski poparte nimi, co sprawia, że coraz sprawniej poruszamy się po naszej “nowej rzeczywistości”. W ostatnim czasie naukowcom...

Bądź na bieżąco

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i ofertami specjalnymi w naszym sklepie.