22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Porównanie topowych oczyszczaczy Sharp

Jakość powietrza w mieszkaniu ma ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia domowników. Wdychane zanieczyszczenia mechaniczne i gazowe wpływają negatywnie na stan naszych dróg oddechowych i pogarszają koncentrację. W przypadku dzieci utrudniają także prawidłowy rozwój. Dlatego stawiamy na oczyszczacze powietrza, które zatrzymują groźne cząsteczki i neutralizują szkodliwe gazy. Jednymi z najpowszechniej wybieranych są oczyszczacze Sharp, które producent podzielił na kilka serii. Czym różnią się topowe modele?

 

Aranżacja oczyszczacza Sharp

 

Oczyszczacze Sharp – sprawdzone urządzenia wielofunkcyjne

Oczyszczacze Sharp są obecne na rynku od ponad 20 lat. W tym czasie producent stale inwestował w kolejne badania, by rozwijać innowacyjne technologie w oferowanych produktach. Dzięki temu do domów użytkowników trafiają dzisiaj wysokiej klasy urządzenia wielofunkcyjne, które dbają o powietrze kompleksowo, pozostawiając je odpowiednio nawilżone i wolne od blisko 100% zanieczyszczeń.

 

W zdecydowanej większości oczyszczaczy powietrza Sharp znajduje się filtr HEPA H13 o skuteczności na poziomie co najmniej 99,97% w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych. To właśnie on uwalnia nas od pyłów PM2.5 i wszystkich drobnych cząsteczek o wielkości zaledwie 0,3 mikrona – a więc także wirusów i alergenów. Producent postawił również na filtr węglowy, który odpowiada za usuwanie szkodliwych gazów i zapachów z gospodarstwa domowego. Oczyszczacze Sharp oferują również rozwiązania z dodatkiem żelu krzemionkowego, którego właściwości pozwalają usunąć tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx), na które narażeni są szczególnie mieszkańcy większych miast, gdzie natężenie ruchu drogowego jest duże.

 

Oczyszczacze powietrza Sharp bardzo często pełnią również rolę nawilżacza. Posiadają specjalne filtry, które łączą suche powietrze z cząsteczkami wody, utrzymując optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wykorzystując metodę ewaporacyjną, nie wymagają stosowania żadnych środków chemicznych – nie tylko nie pozostawiają białego nalotu na meblach, ale przede wszystkim są w pełni bezpieczne dla użytkowników i środowiska.

 

Sharp oczyszczacz w pokoju

 

Cechą wyróżniającą oczyszczacze Sharp jest opatentowana technologia Plasmacluster. To wielokrotnie przebadana jonizacja, która wyraźnie poprawia jakość powietrza i doskonale współpracuje z zastosowanymi w urządzeniach filtrami. Generator wypuszcza do pomieszczenia odpowiednią ilość jonów dodatnich i ujemnych, a te otaczają napotkane zanieczyszczenia i dezaktywują je. Skuteczność technologii Plasmacluster w usuwaniu wirusów i alergenów sięga nawet 99,9%.

 

Topowe serie oczyszczaczy Sharp

Przez 20 lat rynkowej obecności oczyszczacze powietrza Sharp zdobyły zaufanie dziesiątek tysięcy użytkowników na całym świecie. Japoński producent stopniowo wprowadzał kolejne serie, które posiadały coraz więcej praktycznych funkcjonalności i odpowiadały na potrzeby kolejnych grup odbiorców. Które z nich zasługują dzisiaj na szczególną uwagę?

  • Seria UA-HD / KC-D, w której wyraźnej zmianie uległ cały projekt oczyszczacza Sharp – jest znacznie smuklejszy i przyjmuje kształt trapezu. Urządzenie zyskało drugi wywiew powietrza oraz automatyczną przysłonę, która chroni jego wnętrze przed niechcianym kurzem. Modele posiadają maksymalnie 4 czujniki, które dostarczają dane do pracy w trybie Advanced Auto.
  • Seria UA-HG / KC-G, w której pojawiły się ulepszone filtry o dłuższej żywotności i większej skuteczności - siateczka filtra wstępnego jest gęstsza, a w warstwie neutralizującej gazy pojawił się dodatek żelu krzemionkowego. Oczyszczacze Sharp KC-G oferują tryb Pollen szczególnie polecany alergikom, a większe modele z serii zapewniają inteligentną pracę automatyczną w oparciu o nawet 6 czujników.
  • Seria FP-J, w której producent zrezygnował z funkcji nawilżania, ale postawił na najwydajniejszy generator jonów PCI25000, który w połączeniu z filtrem HEPA H13 i trybem Pollen (w większych modelach) stanowi idealne rozwiązanie dla alergików. Urządzenia zostały zatwierdzone przez British Allergy Foundation.
  • Seria UA-KIL (nowość!), w której znajdziesz najwydajniejszy generator jonów PCI25000 oraz udoskonalone filtry o większej skuteczności i z dodatkiem żelu krzemionkowego dla lepszego usuwania zanieczyszczeń gazowych. Z myślą o alergikach pojawiły się również filtr HEPA H13 oraz specjalny tryb Pollen. Posiadają znany już z modelu KI-G75EUW system automatycznego czyszczenia filtra, który podnosi ich skuteczność i poprawia wygodę użytkowania.

 

Najlepsze oczyszczacze Sharp – porównanie

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz Sharp? Dla łatwiejszego porównania topowych modeli, zestawiliśmy najlepsze oczyszczacze Sharp w jednej tabeli.

 

  Sharp UA-KIL80E-W Sharp UA-KIL60E-W Sharp FP-J80EUW Sharp FP-J60EUW Sharp KI-G75EUW Sharp UA-HG60E-L
(KC-G60)
Sharp UA-HD60E-L
(KC-D60)
Sharp KC-A60EUW
obsługiwana powierzchnia do 62 m2 do 50 m2 do 62 m2 do 48 m2 do 56 m2 do 60 m2 do 48 m2 do 48 m2
podstawowe funkcje oczyszczacz,
nawilżacz,
jonizator
oczyszczacz,,
jonizator
oczyszczacz,
nawilżacz,
jonizator
oczyszczacz,
nawilżacz,
jonizator
oczyszczacz,
nawilżacz,
jonizator
oczyszczacz,
nawilżacz,
jonizator
przepływ powietrza do 498 m3/h do 408 m3/h do 480 m3/h do 396 m3/h do 450 m3/h do 408 m3/h do 396 m3/h do 396 m3/h
wydajność nawilżania do 700 ml/h do 660 ml/h nie dotyczy nie dotyczy do 750 ml/h do 630 ml/h do 660 ml/h do 730 ml/h
filtry udoskonalony wstępny z systemem automatycznego oczyszczania,
węglowy z żelem krzemionkowym,
HEPA H13 (1,9 m2)
udoskonalony wstępny,
węglowy z żelem krzemionkowym,
HEPA H13 (1,2 m2)
wstępny,
węglowy,
HEPA H13
udoskonalony wstępny z systemem automatycznego oczyszczania,
węglowy z żelem krzemionkowym,
HEPA H13 (1,9 m2)
udoskonalony wstępny,
węglowy z żelem krzemionkowym,
HEPA H13 (1,2 m2)
wstępny,
węglowy (200 g),
HEPA H13 (1,2 m2)
wstępny,
węglowy (200 g),
HEPA H13 (2 m2)
Plasmacluster PCI25000 PCI25000 PCI25000 High Density 7000 High Density 7000 High Density 7000
czujniki kurzu i PM2.5,
zapachów,
temperatury,
wilgotności,
światła
kurzu i PM2.5,
zapachów,
temperatury,
wilgotności,
światła
kurzu i PM2.5,
zapachów,
światła
kurzu i PM2.5,
zapachów,
temperatury,
wilgotności,
światła
PM2.5 i kurzu,
zapachów,
temperatury,
wilgotności,
światła,
ruchu
zapachu,
pyłów,
temperatury i wilgotności
zapachu,
pyłów,
temperatury i wilgotności
wyświetlacz stężenia PM2.5 3-cyfrowy w µg/m3 3-cyfrowy w µg/m3 brak (jest tylko 3 poziomowy wskaźnik - brak/średni/wysoki poziom stężenia PM2.5) brak (jest tylko 2 poziomowy wskaźnik - brak/wykrycie PM2.5) brak brak
tryby pracy low,
medium,
high,
auto,
sleep,
pollen
low,
medium,
high,
auto,
sleep,
pollen
low,
medium,
high,
auto,
sleep,
pollen
low,
medium,
high,
auto,
sleep,
pollen
low,
medium,
high,
advanced auto
low,
medium,
high,
auto,
pollen
głośność 21-55 dB 20-51 dB 15-47 dB 15-43 dB 18-52 dB 24-53 dB 25-55 dB 19-49 dB
pobór prądu 6,4-103 W 5,5-61 W 4-48 W 3,6-38 W 7-80 W 5-72 W 5-80 W 9-44 W
cena 4 499 zł 3 999 zł 3 399 zł 2 899 zł 4 499 zł 2 999 zł 2 199 zł 2 299 zł

 

Modele FP-J80 i FP-J60 ze względu na wyposażenie w najwydajniejszy generator jonów PCI25000 i filtr HEPA H13 będą dobrym wsparciem dla alergików i mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez cały rok. Należy jednak (szczególnie zimą) monitorować wilgotność powietrza i w przypadku jej niskiego poziomu, dokupić osobny nawilżacz. Ich minusem jest także brak dodatku żelu krzemionkowego, który zwiększa zdolność absorpcji szkodliwych gazów.

 

Oczyszczacze Sharp z serii UA-HD (KC-D), UA-HG (KC-G) i KC-A to sprawdzone modele 3w1. Zauważ jednak, że poziom przepływu powietrza jest w ich przypadku mniejszy niż w porównywanych z nimi modelach. Wyłącznie Sharp KC-G60 posiada dodatek żelu krzemionkowego, a w KC-D60 nie znajdziesz trybu pollen, który zwiększyłby czułość czujnika kurzu. Zastosowany w nich generator jonów High Density 7000 jest bardzo dobry, jednak producent oferuje już skuteczniejsze rozwiązanie. W niższej cenie zyskujesz sprawdzone i efektywne urządzenie całoroczne, jednak nie są to już najlepsze modele z obecnie dostępnych.

 

Na szczególną uwagę zasługują nowe modele Sharp UA-KIL80E-W i Sharp UA-KIL60E-W oraz znany Sharp KI-G75EUW. To oczyszczacze z funkcją nawilżania wyposażone w najwydajniejszy generator jonów PCI25000, a technologia Plasmacluster jest w nich uzupełnieniem dla zaawansowanej 3-stopniowej filtracji powietrza z wykorzystaniem filtra HEPA H13. Wszystkie posiadają dodatek żelu krzemionkowego, dzięki któremu usuwają szkodliwe tlenki siarki i tlenki azotu. Oferują również tryb pollen, który sprawdzi się nie tylko w okresie pylenia, ale także w walce z alergią na kurz. Zaletą nowych oczyszczaczy Sharp z serii Ultimate Air (UA) jest również wygodny system automatycznego oczyszczania filtra wstępnego.

 

Sharp KI-L aranżacja

 

Sharp UA-KIL80E-W - oczyszczacz powietrza na cały rok

Który oczyszczacz powietrza Sharp wybrać, jeśli szukasz najlepszego urządzenia całorocznego? Ilość zastosowanych innowacji sprawia, że na prowadzenie zdecydowanie wychodzi Sharp UA-KIL80E-W. Choć jest nowością na rynku, z poprzednich modeli znamy zarówno zastosowany w nim generator jonów Plasmacluster, jak i jakość filtrów. Wydajne nawilżanie ewaporacyjne osiągnie i utrzyma optymalny poziom wilgotności bez negatywnego wpływu na środowisko. Oferowany poziom przepływu powietrza nie ma sobie równych – sprzęt może być stosowany nawet w dużych pomieszczeniach (do 62 m2), sprawnie zatrzymując zanieczyszczenia mechaniczne i gazowe. Sharp UA-KIL80E-W posiada również wyróżniający go 3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5 w µg/m3, którego nie mają pozostałe modele 3w1.

 

Szukając rozwiązania dla siebie, każdy użytkownik powinien dobrać urządzenie o parametrach adekwatnych do jego potrzeb – w tym celu warto skorzystać z konfiguratora przygotowanego przez naszych ekspertów i porównać modele w rankingu oczyszczaczy. Można też sięgnąć po sprawdzone rozwiązania 3w1 i wybrać najlepsze oczyszczacze Sharp, a wśród nich wyróżniającą się serię UA-KIL.

 

 

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i ofertami specjalnymi w naszym sklepie. Nie wysyłamy spamu!

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.