Premiera nowej serii oczyszczaczy Sharp KC-D

 

Sharp wprowadza na rynek nową, innowacyjną serię oczyszczaczy z jonizacją Plasmacluster, która odświeża i rozszerza ofertę. Nazwy nowych modeli brzmią: Sharp KC-D40EUW, Sharp KC-D50EUWSharp KC-D60EUW oraz wyjątkowa wersja w kolorze czarnym: Sharp KC-D40EUB. Modele różnią się między sobą przede wszystkim przepływami powietrza, co bezpośrednio wpływa na wydajność w oczyszczaniu i nawilżaniu. Seria KC-D jest ewolucją niezwykle popularnej serii KC-A, mającej swój debiut w 2013 roku, która pozostanie nadal w ofercie Sharp. Co nas cieszy, bo seria KC-A ma pewne przewagi (o czym niżej). Należy się spodziewać, że nowe oczyszczacze będą o około 200 zł droższe od swoich odpowiedników ze starszej serii.

 

Co nowego spotkamy w oczyszczaczach: Sharp KC-D40, KC-D50 oraz KC-D60?

 • Automatyczne otwieranie i zamykanie wywiewu powietrza - chroni to wnętrze urządzenia, wraz z wentylatorem i wewnętrzną stroną filtra HEPA przed zabrudzeniem, gdy oczyszczacz jest nieużywany (w czasie pracy urządzenia strumień powietrza uniemożliwia wnikanie zanieczyszczeniom do środka).

   

  Mechanizm automatycznego otwierania i zamykania wywiewu powietrza
  Automatyczne otwieranie i zamykanie wywiewu powietrza w nowej serii KC-D
 • Jeszcze lepsze wykorzystanie efektu Coandy - wspomniana wcześniej osłona wywiewu jest również wykorzystywana do kierunkowania strumienia wydmuchiwanego powietrza pod odpowiednim kątem w stronę ściany. Strumień powietrza ma skłonność do przylegania do najbliższej powierzchni. Oczyszczacze Sharp wykorzystują to zjawisko, mogą dzięki temu w sposób bardziej uporządkowany wychwytywać zanieczyszczenia. Podnosi to ich ogólną wydajność. Należy jedynie ustawić urządzenie filtrem wstępnym do ściany (zalecane od 3 do 30 cm). Nowością jest dodanie drugiego wylotu powietrza, który kieruje część strumienia pod kątem 20° w stronę wnętrza pomieszczenia. Dodatkowy strumień pozwala efektywniej kierować zanieczyszczenia gromadzące się w górnej części pomieszczenia ku podłodze. 

   

  Zasada działania efektu Coandy w oczyszczaczach Sharp
  Sposób przepływu powietrza wykorzystujący efekt Coandy w oczyszczaczach Sharp
 • Wbudowany Programator Czasowy (TIMER) - można zaprogramować zarówno włączenia, jak i wyłączenie urządzenia. Timer uruchamiania: 2/4/6/8/10/12/14 godzin. Timer wyłączania: 1/2/4/8 godzin. Ciekawostka: dlaczego dopiero teraz Sharp wprowadza tę funkcję do swoich oczyszczaczy? Wynika to głównie z oczekiwań Klientów, wcześniej inżynierowie wzbraniali się przed dodaniem tej funkcji, tłumacząc to faktem, iż dla uzyskania najlepszych efektów, urządzenia powinny pracować stale. Stała praca urządzenia to mniejsza ilość kurzu na meblach, który przy uruchomionym oczyszczaczu może zostać wciągnięty. Ma to też związek z jonizacją Plasmacluster i roztoczami kurzu. Usunięcie alergizujących resztek roztoczy z powietrza wymaga aż 4 tygodni ciągłej pracy jonizatora (jonizacja niemal natychmiast hamuje ich aktywność i namnażanie, jednak potrzeba czasu, by doszło do rozkładu ich resztek). Jeśli oczyszczacz nie jest włączony codziennie przez kilka godzin, w tym czasie roztocza mają czas na powrót do sił i odbudowanie swoich szeregów.
 • Nowy tryb automatyczny: Advanced Auto - urządzenie pracuje intensywniej niż w standardowym trybie automatycznym, dzięki zwiększonej czułości czujników. Ponadto, gdy dojdzie do przekroczenia wilgotności powyżej 70%, urządzenie pracuje na maksymalnych obrotach z intensywną jonizacją, by przeciwdziałać rozwojowi grzybów. Tryb zalecany szczególnie do pomieszczeń z problemem z nadmierną wilgotnością i podczas znacznych przekroczeń norm jakości powietrza.
 • Ulepszony filtr dezodoryzujący (węglowy) - oczyszczacze starszej serii Sharp KC-A wyposażone są w zmywalny filtr z węglem aktywnym o wyliczonej żywotności do 10 lat. Żeby rzeczywiście mógł tyle wytrzymać, należy go regenerować, poprzez płukanie wodzie co 1-2 miesiące. Dzięki temu zabiegowi większość pochłoniętych związków lotnych wytrąca się do wody i spływa do kanalizacji. Jednak takie rozwiązanie ma dwie niewielkie wady, pierwszą jest utrudniona eksploatacja urządzenia. Drugą wadą jest to, iż po myciu filtr należy dokładnie wysuszyć, co może trwać ponad dobę. Jeśli użytkownik nie wysuszy dokładnie filtra dezodoryzującego w serii KC-A, wbrew wyraźnym zaleceniom w instrukcji obsługi, może dojść do uszkodzenia filtra węglowego i sąsiadującego z nim filtra HEPA. Objawiało się to nieprzyjemnym zapachem z filtrów. W Sharp KC-D wprowadzono filtr węglowy, który jest wolny od powyższych wad i zagrożeń. Nie trzeba go myć, ma bardzo dużą powierzchnię aktywną i jego żywotność wynosi również do 10 lat.
 • Blokada kółek - w serii KC-A do oczyszczaczy były dodawane gumowe podstawki, które kładło się na ziemi i na których stawiało się urządzenie, by je unieruchomić. W serii KC-D dodano znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie, czyli dźwigienki, która blokuje ruch obrotowy kółeczek.

   

  Mechanizm blokady kółek
  Sposób blokowania kółek
 • Zbiornik na wodę lepiej przystosowany do funkcji klimatyzera - w serii KC-D Sharp zastosował odrobinę większy otwór na wodę, dzięki czemu łatwiej wrzuca się kostki lodu, by wykorzystać w lecie funkcję klimatyzatora ewaporacyjnego (zwanego klimatyzerem). Większy otwór ułatwia też konserwację zbiornika, gdyż można teraz z łatwością włożyć do niego dłoń.
 • Rezygnacja z osobnego wyświetlania odczytów z czujników pyłów i zapachów - w oczyszczaczach Sharp nowej serii KC-D znajdziemy czytelny wyświetlacz, który na pięciostopniowej skali kolorystycznej wskaże nam, jak czyste jest powietrze. W poprzedniej serii interpretacja wyników z wyświetlacza jest mniej intuicyjna. Na wyświetlaczu nie zabrakło miejsca dla wskaźnika wilgotności względnej, informacji o trybie nawilżania (pracuje/nie pracuje/brak wody) i wskaźnika jonizacji Plasmacluster. Podobnie jak w poprzedniej serii, można regulować siłę natężenia podświetlenia wskaźników, łącznie z ich wyłączeniem. 

   

  Wyświetlacz z odczytami z czujników pyłów i zapachów
  Uproszczony, czytelny wyświetlacz czystości powietrza
 • Nowy, atrakcyjny design - choć o gustach się nie dyskutuje, to nie od dziś wiadomo, że Azjaci mają inną wizję atrakcyjności produktów, niż Europejczycy. Nową serią chcieli jednak zawalczyć o konsumentów, dla których oczyszczacz o zbyt krzykliwym wyglądzie nie wchodzi w grę. Bez wątpienia firmie Sharp się to udało: urządzenie zostało znacznie odchudzone na głębokość, frontalnie urządzenie przybiera kształt trapezu i jest to świetny zabieg stylistyczny. Ponadto pięknie wykończony chromem tył panelu wyświetlacza w modelach KC-D50EU i KC-D60EU daje sygnał, że mamy do czynienia z produktami klasy premium. Pojawiła się też piękna wersja w kolorze czarnym (jak lśniący obsydian): Sharp KC-D40EUB. Poza tym Sharp nas na szczęście nie zaskakuje, urządzenie jak poprzednik jest niezwykle solidnie zbudowane, nic nie trzeszczy, nie wpada w rezonans a plastiki są wysokogatunkowe. 
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D60
Nowy model Sharp KC-D60

 

Czy starsza seria KC-A jest jeszcze warta uwagi? Zdecydowanie tak! Jak wspomnieliśmy wcześniej, wymiar głębokości nowej serii KC-D uległ znacznej redukcji. Urządzenia są smuklejsze, przez co jest mniej miejsca na tłumienie dźwięków. Dlatego mimo równie doskonałego wentylatora i silnika w serii KC-D, oczyszczacze Sharp KC-A pozostają nadal najcichszymi oczyszczaczami.

 

Jednocześnie chcemy zapewnić, że wszystkie modele Sharp KC-D są bardzo ciche — w trybie nocnym niemal 10 dB cichsze od topowych rozwiązań numeru 2 na rynku, firmy Philips.

 

Wszystko wskazuje na to, że z nową serią oczyszczaczy z jonizacją Plasmacluster, Sharp utrzyma dominację technologiczną na rynku. Miejmy nadzieję, że to wymusi na reszcie intensywniejsze prace nad zaproponowaniem ciekawych alternatyw.

 

 

Loveair.pl - Autoryzowany dystrybutor oczyszczaczy Sharp

 

 

 

 

 

 

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i ofertami specjalnymi w naszym sklepie. Nie wysyłamy spamu!

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności