Oczyszczacz powietrza do pokoju – czym się kierować i jaki model wybrać?

Jeśli szukasz porad na temat tego, na co należy zwrócić uwagę, dobierając oczyszczacz powietrza do swojego pokoju – trafiłeś idealnie! Sprawdź, jakimi parametrami powinno wyróżniać się dobre urządzenie. Rekomendujemy oczyszczacze do pomieszczeń o różnej powierzchni, które wykazują się bardzo dobrym stosunkiem jakości i funkcjonalności do ceny.

 

Oczyszczacz do pokoju – co trzeba wziąć pod uwagę?

Wybierając oczyszczacz powietrza do konkretnego pokoju należy mieć na uwadze jego metraż oraz sposób użytkowania danej przestrzeni. Warto zastanowić się przed zakupem, w jakim pokoju najczęściej będzie pracowało urządzenie. Czy będzie to sypialnia, pokój dziecięcy, czy pokój dzienny, który traktujemy jako miejsce przeznaczone do wypoczynku i chwili relaksu przy dobrej książce lub ze znajomymi. Jeżeli planujemy korzystać z oczyszczacza w różnych przestrzeniach, warto poszukać stosunkowo uniwersalnego oczyszczacza. Przed dokonaniem zakupu niezbędnym będzie zwrócenie uwagi na szereg istotnych parametrów, które będą później rzutować na nasze zadowolenie z jego pracy. Źle dobrany model to ryzyko nieskutecznego oczyszczania lub braku wygody, wynikającej rezygnacji z ważnych dla nas funkcjonalności lub trybów pracy automatycznej. Przeczytaj również tekst jak wybrać oczyszczacz powietrza do domu.

 

Oczyszczacz powietrza do pokoju - aranżacja
Aranżacja oczyszczacza w pokoju

 

Pierwszym ze wspomnianych parametrów jest współczynnik CADR. Określa on, ile czystego powietrza urządzenie jest w stanie skutecznie przefiltrować w czasie jednej godziny swojej pracy. Według badań naukowych najlepsze warunki w pomieszczeniu zapewnimy, gdzie urządzenie oczyści je 3 razy w ciągu 60 minut. Jak więc dobrać go do potrzeb swojego pokoju? Obliczając wcześniej przepływ powietrza. Mnożymy więc szerokość, długość i wysokość pomieszczenia przez trzy. Przykładowo, oczyszczacz pracujący w pokoju o powierzchni 40 m² i wysokości 2,5 m, powinien cechować się współczynnikiem CADR na poziomie minimum 300 m³/h.

 

Kolejnym czynnikiem, który będzie miał duży wpływ na nasz komfort, będzie głośność pracy urządzenia. W oczyszczaczach powietrza za generowany hałas w największym stopniu odpowiada wentylator, zasysający powietrze do środka. Najcichsze oczyszczacze pracują w trybie sleep z głośnością 15 dB+. Taki hałas jest już trudny do wychwycenia przez słuch, pozwalając na niezakłócającą snu pracę także w sypialniach i pokojach dziecięcych. Aby zapewnić komfort użytkowania oczyszczacza w różnych przestrzeniach, polecamy wybrać urządzenie, które w najwolniejszym trybie pracuje nie głośniej niż ok. 25 dB.

 

Kolejne kryterium wyboru to wymiary i design. Oczyszczacz powinien stanowić integralny element, niezaburzający wystroju danego pokoju. Projektanci nowoczesnych urządzeń doskonale o tym wiedzą, prześcigając się w coraz lepszych wizualnie konstrukcjach, które zdecydowanie mogą cieszyć oko. Wielkość danego modelu będzie z kolei bardzo istotna, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca.

Nie bez znaczenia pozostanie także pobór energii. Oczyszczacze powietrza są w stanie pracować nawet przy zaledwie 4 W mocy elektrycznej w najniższym trybie pracy. Tak niskie zużycie pozwoli zapomnieć o potrzebie głębszego sięgnięcia do portfela, przekładając się na miesięczny koszt w okolicach zaledwie 6 zł miesięcznie.

 

Oczyszczacz powietrza do pokoju - aranżacja
Odpowiednie dopasowanie oczyszczacza do pomieszczenia to jedna z kluczowych kwestii przy wyborze konkretnego modelu

 

Filtry, jonizatory… Co wybrać?

Odpowiedni system filtrowania będzie najważniejszą cechą każdego oczyszczacza. Na podstawie wieloletnich badań i testów, rynkowym standardem stał się zestaw składający się z trzech filtrów:

  • wstępnego – zatrzymującego kurz, sierść zwierząt, pyłki, włosy i wszystkie inne zanieczyszczenia o większej średnicy. To pierwszy etap filtracji, mający za zadanie chronić kolejne filtry przed zapchaniem bądź uszkodzeniem;
  • HEPA lub EPA – zbudowany z tworzyw sztucznych i ułożony w kształt harmonijki. Skutecznie zatrzymuje znajdujące się w powietrzu wirusy, bakterie, zarodniki pleśni i grzybów, alergeny, pyły PM2.5 i PM10. W oczyszczaczach przeznaczonych na rynek konsumencki najczęściej stosuje się filtry o klasie skuteczności od E12 do H14, cechujące się skutecznością wynoszącą od 99,5 do 99,995%;
  • węglowego – ten rodzaj filtrów zbudowany jest z węgla aktywnego, który za sprawą dużej zawartości węgla pierwiastkowego posiada zdolność do zatrzymywania na swej powierzchni zanieczyszczeń gazowych, lotnych związków organicznych (LZO) i nieprzyjemnych zapachów. Stanowi skuteczną ochronę przed niebezpiecznymi dla ludzkiego zdrowia substancjami, takimi jak występujący w farbach aceton, mogący powodować poważne uszkodzenia układu nerwowego i oddechowego czy np. formaldehyd.

Poza wymienionym zestawem, który powinien stanowić absolutne minimum, coraz więcej producentów montuje w swych oczyszczaczach jonizatory powietrza. Urządzenia te mają za zadanie emitować jony ujemne, nazywane anionami. Poza jeszcze skuteczniejszym usuwaniem wirusów, kurzu i bakterii z powietrza, pozwalają one także poprawić nasze samopoczucie i zadbać o nawilżenie skóry. Rekomendujemy oczyszczacze ze sprawdzoną jonizacją np. Plasmacluster w Sharp lub PlasmaWave w Winix.

 

Oczyszczacze powietrza do pomieszczeń o różnych powierzchniach

Przygotowaliśmy zestawienie kilku modeli oczyszczaczy przeznaczonych do powierzchni o różnej wielkości. Niezależnie od tego, czy szukacie rozwiązania do salonu, czy pokoju dziecięcego, rekomendowane modele oczyszczaczy bardzo dobrze będą spełniały swoją funkcję. Każdy z nich będzie stanowił także odpowiedni wybór dla osób zmagających się z alergiami i chorobami układu oddechowego. Nie przedłużając, rozpoczynamy rekomendacje oczyszczaczy przeznaczonych do małych przestrzeni.

 

Oczyszczacz powietrza do małego pokoju

Przed poleceniem wybranych produktów przypominamy, że nie tylko powierzchnia powinna determinować wybór danego modelu. Nie mniej ważnymi parametrami pozostanie cyrkulacja powietrza, wentylacja, rozmieszczenie okien, drzwi i elementów wyposażenia. Jeśli w naszym pokoju panuje zazwyczaj „artystyczny nieład” złożony z ubrań, mebli i innych gadżetów, powinniśmy zdecydować się na urządzenie o większym przepływie, który poradzi sobie z utrudnionym obiegiem powietrza. W przypadku, gdy dysponujemy niewielkim metrażem (pokoje o wielkości 20 - 30 m²), bez obaw o wydajność możemy wybrać oczyszczacze o współczynniku CADR nieprzekraczającym 250 m³/h.

 

Sharp UA-HG30E-B

Sharp to zdecydowanie światowa czołówka, jeżeli chodzi o produkcję oczyszczaczy powietrza. Model UA-HG30E-B przeznaczony jest do pracy w pomieszczeniach do 21 m². Z miejsca zwracamy uwagę na efektywną funkcję nawilżania i opatentowaną technologię jonizacji Plasmacluster. Zdolność do uzyskania niemal stuprocentowej czystości powietrza, w połączeniu z cichą pracą (21-48 dB) i niską ceną zdecydowanie utwierdzają nas w słuszności co do pozycji Sharpa na rynku.

 

Zaczynając od filtracji – oczyszczacz Sharp UA-HG30E-B został wyposażony w filtr wstępny, węglowy zawierający 170 g węgla aktywnego i HEPA H13 o skuteczności wynoszącej co najmniej 99,95%. Wspomniany wcześniej generator jonów Plasmacluster High Density 7000 skutecznie pozbywa się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona. Zestaw uzupełnia filtr nawilżacza, który – poza skuteczną walką z suchym powietrzem – zatrzymuje też na swej powierzchni drobne osady.

 

Sharp UA-HG30E-B - aranżacja oczyszczacza w pokoju
Sharp UA-HG30E-B - aranżacja oczyszczacza w pokoju

 

Inne zalety? Bardzo niski pobór prądu. W najsłabszym trybie pracy urządzenie jest w stanie pracować, pobierając zaledwie 0,9 W. W połączeniu z długą żywotnością filtrów otrzymujemy niezwykle ekonomiczne urządzenie w budżecie na prawie każdą kieszeń. Mało tego – UA-HG30E-B jest w stanie po dodaniu kilkunastu kostek lodu do wody pracować jako klimatyzer ewaporacyjny, obniżający temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni.

 

Wygoda? Bez zarzutu. Oczyszczacz został wyposażony w trzy prędkości wentylatora, a także tryb automatyczny, sterowany poprzez pomiar w czasie rzeczywistym, wykonywany przez czujniki temperatury, kurzu i wilgotności. Dzięki czytelnemu panelowi z funkcją ściemniania sprawdzimy ilość kurzu w powietrzu, a także poziom zużycia filtrów. Nie zapominajmy o będącej rzadkością na rynku opcją automatycznego restartu, samoczynnie włączająca oczyszczacz po przywróceniu zasilania. Z pewnością zostanie doceniona przez wszystkich, którzy mieszkają w miejscach, gdzie występują nagłe przerwy w dostawie prądu.

 

Modelem UA-HG30E-B, Sharp po raz kolejny udowodnił, że wysoka funkcjonalność nie musi iść w parze z wysoką ceną. To kompletne urządzenie, które sprawdzi się w pokojach o trochę mniejszym metrażu, a także sypialniach, gabinetach i wszędzie tam, gdzie najwyższa jakość powietrza i niski poziom hałasu grają największą rolę.

 

Sharp UA-HG40E-T

Drugi w naszym zestawieniu model od Sharpa, tym razem dla bardziej wymagających. Przepływ powietrza na poziomie 240 m³/h pozwala obsłużyć pokoje do 28 m². Ulepszony system filtracji, wyposażony w filtry, których żywotność sięga nawet 10 lat, niski pobór energii (6,5-24 W) gwarantują wyjątkowo skuteczną i jednocześnie tanią eksploatację.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG40E-T doczekał się gęściejszej siatki filtra wstępnego, pozwalającej zatrzymywać jeszcze mniejsze zanieczyszczenia o wielkości nawet 240 mikronów. Filtr nawilżacza został wzmocniony tak, by można było go myć ręcznie. Węglowy został zaś pokryty żelem krzemionkowym, uzyskując nawet 3-krotnie wyższy stopień pochłaniania zanieczyszczeń. Dzięki niemu oczyszczacz jest teraz w stanie wychwytywać także tlenki azotu (NOx) i siarki (SOx), występujące na obszarach o dużym natężeniu ruchu drogowego. Nie zabrakło także filtra HEPA H13 o powierzchni 1 m².

 

Sharp UA-HG40E-T - aranżacja oczyszczacza w pokoju
Sharp UA-HG40E-T - aranżacja oczyszczacza w pokoju

 

Jonizator HD 7000 został wyposażony w dodatkowy tryb Plasmacluster Spot, pozwalający usunąć nieprzyjemne zapachy, bakterie i wirusy z różnych przedmiotów, takich jak odzież, zasłony czy kanapy. W trybie tym generator emituje punktowo nawet do 70 000 jonów na cm³. Po jego włączeniu urządzenie będzie emitować tak silny strumień przez 8 godzin, po czym wróci do normalnego trybu pracy. W tym modelu także nie zabrakło nawilżacza oraz możliwości schładzania pomieszczenia (funkcja klimatyzatera ewaporacyjnego).

 

Model UA-HG40E-T został wyposażony w inteligentny wyświetlacz, pozwalający na sprawdzenie jakości powietrza w 7-stopniowej skali, wskaźniki pyłu PM2.5 i kurzu oraz wskaźniki zużycia filtrów. Poza ustawieniem jednego z trzech trybów pracy manualnej otrzymujemy także możliwość ręcznego sterowania kątem nachylenia przedniego wylotu powietrza. Nie zabrakło programatora czasowego i funkcji sleep, obniżającej głośność i jasność panelu. Za doskonałą, ekonomiczną pracę w trybie automatycznym odpowiada zestaw czterech czujników – wilgotności, PM2.5 i kurzu oraz światła.

 

Czy trzeba zachęcać dalej? Chyba nie. Sharp UA-HG40E-T to opcja dla osób, które wymagają dużo więcej. Zarówno pod względem designu i funkcjonalności, jak i jakości powietrza.

 

LIFAair LAX200

Oczyszczacz LIFAair LAX200 do filtracji wykorzystuje technologię 6G. Oprócz filtra HEPA oraz węglowego został wyposażony również we filtr fotokatalityczny. Powłoka z dwutlenku tytanu (TiO2) oraz dezynfekujące światło UV, które na powierzchni TiO2 wytwarza reakcję fotokatalityczną niszczącą nawet najmniejsze drobnoustroje i szkodliwe związki lotne. Jest to prawdopodobnie najskuteczniejsza metoda filtracji dostępna w oczyszczaczach pokojowych.

 

LAX200 cechuje się poziomem CADR 170 m³/h pozwalającym na obsłużenie powierzchni do 25 m². Co ważne, oczyszczacz jest niezwykle energooszczędny – maksymalne zużycie prądu to zaledwie 20 W. W środku znajduje się czujnik PM2.5 gwarantujący precyzyjną pracę w trybie automatycznym oraz wskazywanie jakości powietrza.

 

LIFAair LAX200 - aranżacja oczyszczacza w pokoju
LIFAair LAX200 - aranżacja oczyszczacza w pokoju

 

Oczyszczacz zapewnia komfortową obsługę, na górze znajduje się dotykowy panel sterowania, wokół którego znajduje się LED-owa obręcz zmieniająca kolory w zależności od jakości powietrza. Urządzenie pozwala również na sprawdzenie aktualnego poziomu PM2.5. Użyteczność sprzętu podnoszą takie funkcje jak timer czy blokada rodzicielska. Warto zaznaczyć, że oczyszczacze z logo LIFAair należą bezsprzecznie do najlepszych w tej kategorii. Jakość wykonania nie ma sobie równych.

 

Oczyszczacz powietrza do pokoju średniej wielkości

Przy powierzchni w okolicach 30-40 m² przepływ naszego urządzenia będzie musiał być proporcjonalnie większy. Wraz ze wzrostem metrażu rośnie także prawdopodobieństwo sytuacji, w której oczyszczacz może mieć problem z przefiltrowaniem powietrza w trudniej dostępnych zakamarkach. Moc wentylatorów oraz dobrze zaprojektowana konstrukcja wlotu i wylotu zaczynają więc już stanowić w tej kategorii priorytet.

 

Coway Classic

Coway Classic to model, który za sprawą przepływu 300 m³/h doskonale sprawdzi się w pokojach do 40 m². Poziom głośności w zakresie 22-47 dB i możliwość pracy z wykorzystaniem zaledwie 4 W z energii, w połączeniu z niską ceną, czynią z niego urządzenie, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Zwłaszcza jeśli nie dysponujemy dużym budżetem. Oryginalny design sprawił, że oczyszczacz Coway Classic otrzymał nagrody Good Design Award 2018 oraz Pin Up Design Award. O jego wysokiej skuteczności w zwalczaniu alergenów zaświadcza zaś certyfikat Europejskiej Fundacji Badań nad Alergiami ECARF.

 

Na pokładzie oczyszczacza znajdziemy filtr wstępny, węglowy oraz HEPA E12, którego skuteczność wynosi co najmniej 99,5%. Pierwszy z nich wymaga mycia co dwa tygodnie. Żywotność kolejnych dwóch szacowana jest zaś na około 12 miesięcy. Dzięki dobremu zaprojektowaniu wlotu i wylotu powietrza model ten jest w stanie zapewnić najwyższej jakości czystość w bardzo krótkim czasie.

 

Coway Classic - aranżacja oczyszczacza w pokoju
Coway Classic - aranżacja oczyszczacza w pokoju

 

Urządzenie oferuje aż 6 prędkości pracy wentylatora, możliwość skorzystania z trybu eko, oszczędzającego energię, turbo, który pozbywa się zanieczyszczeń w ekspresowym tempie oraz automatycznego, sterowanego przez precyzyjne czujniki światła i jakości powietrza. Obsługa oczyszczacza odbywa się poprzez panel, umieszczony w górnej części, wyposażony w LED-owy wskaźnik jakości powietrza i poziomu zużycia filtrów. Czyli wszystko, co tylko potrzebne.

 

Model Coway Classic to zdecydowanie jedno z najbardziej godnych polecenia urządzeń w swojej kategorii cenowej. Doskonały design, połączony ze skutecznym systemem filtracji i funkcjonalnością bez problemu poradzą sobie z większością zanieczyszczeń, występujących w domowych warunkach.

 

Blueair DustMagnet 5240i

Seria DustMagnet od szwedzkiego producenta jest stworzona z myślą o usuwaniu kurzu z pokojów, zanim ten zdąży osiąść na meblach i podłodze. Model szczyci się poziomem CADR 260 m³/h, co przekłada się na obsłużenie powierzchni do 37 m². Producent przykłada dużą wagę do energooszczędności oraz cichej pracy swoich produktów. Tutaj oczyszczacz Blueair DustMagnet 5240i wypada znakomicie – głośność od 29 dB i zużycie energii od 5 W. Za swoje parametry otrzymał nagrodę amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska Energy Star.

 

Blueair DustMagnet 5240i - aranżacja oczyszczacza w pokoju
Blueair DustMagnet 5240i - aranżacja oczyszczacza w pokoju

 

5240i to nienaganny design pozwalający się wkomponować w niemal każdą przestrzeń i stając się przy okazji praktyczną ozdobą. Tutaj również oczyszczacz może poszczycić się wyróżnieniami (reddot winner 2021 oraz iF Design Award 2021). Za czyste powietrze odpowiada sprawdzony system producenta – technologia HEPASilent™ zapewnia cichą, wydajną i energooszczędną pracę. Filtr wstępny o ładunku dodatnim przyciąga większe zanieczyszczenia, następnie filtr cząstek oraz węglowy rozprawiają się niemal z każdym zanieczyszczeniem (skuteczność co najmniej 99,97%).

 

Model jest wygodny w obsłudze – można sterować nim tradycyjnie przez dotykowy panel sterowania lub poprzez aplikację mobilną. Warto zaznaczyć, że aplikacja jest naprawdę rozbudowana i dostarczy kilka ciekawych funkcjonalności. Urządzenie zostało wyposażone w precyzyjny czujnik pyłów PM2.5, który steruje pracą automatyczną oraz wskazuje aktualną jakość powietrza.

 

Oczyszczacz powietrza do dużego pokoju (50-60 m²)

W tej kategorii najwyższa wydajność stanowi absolutny priorytet. Wielkość przepływu powietrza w pomieszczeniach do ok. 60 m², w połączeniu ze znajdującymi się w nim elementami wyposażenia, tworzą warunki, w których mało wydajne urządzenia nie są w stanie zapewnić odpowiedniej czystości. Jeżeli chcemy mieć pewność, że powietrze będzie oczyszczone nawet w trudno dostępnych zakamarkach, należy wybrać ten model, który posiada wyjątkowo precyzyjne czujniki jakości powietrza, a także wymusza odpowiednią cyrkulację powietrza.

 

Sharp UA-HG60E-L

Jeden z najpopularniejszych oczyszczaczy w segmencie premium. Dzięki przepływowi powietrza do 408 m³/h doskonale sprawdzi się także w większych salonach i pomieszczeniach do 50 m². Ponownie otrzymujemy tu funkcję nawilżacza i jonizację Plasmacluster. Co więc odróżnia Sharp UA-HG60E-L od poprzedniego modelu?

 

Sharp UA-HG60E-L - aranżacja oczyszczacza w pokoju
Sharp UA-HG60E-L - aranżacja oczyszczacza w pokoju

 

W pierwszej kolejności doskonały system filtracji mechanicznej. Filtr nawilżacza, wstępny i węglowy pozostały takie same, jak w przypadku UA-HG40E-L. Ulepszony został zaś HEPA H13, posiadający teraz powierzchnię aż 1,2 m², przekładającą się na niezrównaną skuteczność. Dokładając do tego generator jonów HD 7000 z funkcją Plasmacluster Spot i aż 6 czujników – PM2.5 i kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności, światła i ruchu, otrzymujemy zestaw błyskawicznie reagujący na nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L będzie stanowił doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla alergików. Po włączeniu funkcji pollen urządzenie znacznie zwiększa swą czułość na alergizujące pyłki roślin.

 

Dzięki wysokiej jakości panelowi ustawimy wymagany tryb pracy, a także sprawdzimy poziom zanieczyszczeń i wilgotności oraz temperaturę panującą w pomieszczeniu. Co ważne, oczyszczacz został wyposażony w niespotykaną w innych modelach na rynku funkcję sprawdzenia aktualnego poziomu zużycia energii.

 

Jeśli więc interesuje cię niezawodne urządzenie – śmiało inwestuj w UA-HG60E-L! Wyjątkowa jakość wykonania i przywiązanie do każdego detalu, począwszy od obudowy, przez system filtracji, na funkcjonalności kończąc. Model ten niezmiennie należy do ścisłej czołówki najczęściej wybieranych oczyszczaczy, ciesząc swą pracą tysiące zadowolonych użytkowników.

 

Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Znakomitym wyborem będzie również oczyszczacz Electrolux Pure A9 PA91-605GY. Producent udowadnia, że umie połączyć praktyczność, wygląd oraz doskonałe parametry w jednym produkcie! Wielki poziom CADR do 618 m³/h pozwala na działanie w pokojach do 52 m². Niezwykle cicha praca od 17 dB sprawia, że z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie w pokojach dziecięcych czy sypialniach.

 

Electrolux Pure A9 PA91-605GY - aranżacja oczyszczacza w pokoju
Electrolux Pure A9 PA91-605GY - aranżacja oczyszczacza w pokoju

 

Oczyszczacz został wyposażony w czujniki PM2.5, zapachów (TVOC/LZO), światła, temperatury oraz wilgotności, co jest kompletnym rozwiązaniem wśród tego typu urządzeń. Za filtrację odpowiadają filtry: wstępny, HEPA H13 z wielką powierzchnią – po rozłożeniu 4,1 m² oraz węglowy. Dodatkowo system filtracyjny wspiera jonizacja. Co ważne, urządzenie jest szczególnie polecane alergikom, co potwierdza certyfikat ECARF i rekomendacja Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

 

Sprzętem możemy sterować za pomocą wygodnej i dopracowanej aplikacji mobilnej lub za pomocą dotykowego panelu. Oczywiście oczyszczacz oferuje sporo dodatkowych funkcji: wskaźnik jakości powietrza, wskaźnik żywotności i wymiany filtra, praca automatyczna czy blokada rodzicielska w znaczny sposób ułatwią używanie PA91-605GY. Co ważne, mamy do dyspozycji aż 10 szybkości wentylatora ustawianych manualnie.

 

Oczyszczacz powietrza do pokoju – czystość i zdrowie gwarantowane

Życie w wiecznie zakorkowanych miastach spowitych gęstym smogiem zawsze będzie szkodliwe dla naszego zdrowia. Kupno oczyszczacza to najprostszy sposób, by poprawić jakość swojego życia i zdrowia, zapominając o szkodliwym wpływie zanieczyszczeń.

 

Mamy nadzieję, że nasz poradnik oraz sugestie odnośnie do polecanych modeli pomogą ci wybrać urządzenie idealnie dopasowane zarówno do twoich potrzeb, jak i budżetu. A jeśli nie wiesz, jaki oczyszczacz wybraćzapraszamy do kontaktu! Nasi specjaliści, na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia, pomogą ci dobrać najlepsze rozwiązanie, pozwalające cieszyć się czystym powietrzem.

 

 

Zobacz również:

Takiego oczyszczacza nie kupuj do domu

Nie lubisz przepłacać i wyrzucać pieniędzy w błoto? Zależy Ci na zdrowiu Twojej rodziny? Sprawdź zatem jakich oczyszczaczy nie warto kupować. Mając na uwadze Twoją satysfakcję, chcemy przestrzec Cię przed zakupem urządzeń...

Oczyszczanie powietrza w domu

Jak dobrać oczyszczacz powietrza do powierzchni domu lub mieszkania i gdzie go postawić, to jedne z najistotniejszych pytań, które nasuwają się przy wyborze tych urządzeń. Dochodzi do tego pytanie o liczbę oczyszczaczy, które potrzebujemy... na te wszystkie pytania znajdziesz...

Najlepsze oczyszczacze powietrza w Twoim budżecie

Przedstawiamy 22 oczyszczacze powietrza w różnych przedziałach cenowych. Sprawdź i dowiedz się, które sprzęty najlepiej wpiszą się w twój budżet, poznaj ich wydajność, najważniejsze funkcje i dostępne tryby pracy.

Bądź na bieżąco

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i ofertami specjalnymi w naszym sklepie.