22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem

Na jakość powietrza, którym oddychamy, wpływ ma nie tylko poziom zanieczyszczeń, ale także jego wilgotność. Zbyt suche powietrze to przyczyna wielu dolegliwości układu dróg oddechowych. Źle oddziałuje na nasze samopoczucie, obniżając poziom koncentracji i utrudniając sen. Dodatkowo może powodować reakcje alergiczne, problemy skórne, a nawet pogarszać stan techniczny poszczególnych elementów wyposażenia domu. Sprawdź, w jaki sposób poprawić komfort oddychania czystym i nawilżonym powietrzem.

 

Dlaczego warto zadbać o odpowiednio nawilżone powietrze?

Jak wynika z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego z 2020, ok. 2/3 Polaków analizuje wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie własne i swoich bliskich. Pomimo rosnącej świadomości dot. konieczności dbania o środowisko naturalne, wciąż zbyt mało dbamy o powietrze, którym oddychamy w zamkniętych pomieszczeniach. Statystyki pokazują, że w okresie zimowym nawet 90% czasu spędzamy wewnątrz budynków. Niestety jakość powietrza w naszych domach czy biurach, wcale nie jest tak dobra, jak nam się wydaje. Stopień zapylenia w tych miejscach jest z reguły bardzo wysoki, a to znacząco obniża komfort oddychania. Brak efektywnej wentylacji, suche powietrze i liczne zanieczyszczenia związane z syndromem chorego budynku sprawiają, że jakość powietrza w pomieszczeniach jest bardzo niska. A gdy już wychodzimy na zewnątrz, niestety nie jest lepiej. Na otwartych przestrzeniach stykamy się zazwyczaj z jeszcze bardziej zanieczyszczonym powietrzem. Spaliny, smog i suchość powietrza zwiększają w znacznym stopniu ryzyko zachorowania i pojawienia się różnego rodzaju dolegliwości układu oddechowego.

 

Kobieta zmagająca się z bólem gardła
Niewystarczająco nawilżone powietrze w domu obniża nasz komfort i zwiększa ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych

 

Warto pamiętać, że o jakości powietrza decyduje nie tylko poziom jego zanieczyszczenia, ale także wilgotność. Na oba te czynniki mamy wpływ w naszych domach i mieszkaniach. Głównym celem nawilżania powietrza jest uzyskanie jego odpowiedniego poziomu wilgotności. Działanie szczególnie polecane w okresie grzewczym, kiedy wilgotność w naszych mieszkaniach może spadać do wręcz niebezpiecznego dla zdrowia poziomu ok. 20%. Zbyt suche powietrze może powodować kaszel, trudności z oddychaniem i suchość w gardle. Sprawia, że w powietrzu unosi się o wiele więcej drobnoustrojów i kurzu, które potęgują reakcje alergiczne. Przebywanie w pomieszczeniach o odpowiedniej wilgotności pozwala uniknąć dolegliwości układu oddechowego, problemów ze skórą i dolegliwości związanych z wysuszeniem błon śluzowych. Warto także podkreślić, że zbyt suche powietrze może mieć negatywny wpływ na stan techniczny wyposażenia domowego np. mebli, książek, sprzętów RTV i AGD. W takich warunkach źle reaguje również drewniana podłoga. Spadki wilgotności poniżej optymalnego poziomu prowadzą do rozsychania drewna. Jeżeli taki stan będzie utrzymywał się przez dłuższy okres, może to skutkować odkształceniami podłogi i pojawieniem się szpar pomiędzy deskami. Podobnie reagować będą drewniane schody, drzwi i inne elementy wyposażenia wykonane z drewna.

 

Dobre samopoczucie zapewnia wilgotność względna wynosząca 40-60%. Istotna jest także temperatura powietrza, która powinna wynosić optymalnie ok. 20-22oC (w sypialni w czasie snu 18oC). Im wyższa temperatura w pomieszczeniu, tym poziom wilgotności powinien być niższy. Analogicznie, w dość chłodnych przestrzeniach wartość optymalna wilgotności powinna oscylować w granicach 55-65%.

 

Z problemem zbyt suchego powietrza mamy najczęściej do czynienia w okresie jesienno-zimowym. Działanie kaloryferów, kominków i pieców pozbawia je wilgotności, a co za tym idzie, naraża nas na niekorzystne działanie suchego powietrza. Mroźna zima i temperatura za oknem spadająca poniżej zera powodują, że rzadziej wietrzymy mieszkania i domy. Wbrew pozorom, w porze zimowej powietrze na zewnątrz także jest bardziej suche, więc nawet w przypadku regularnej wentylacji, może okazać się, że poziom wilgotności w pomieszczeniu nie wzrasta. Temperatura ma wpływ na poziom odczuwalnej wilgotności powietrza. 75% wilgotności względnej przy temperaturze 0°C, jest równe wilgotności na poziomie 20% latem przy 20°C.

 

Oba parametry - temperatura i wilgotność powietrza - są od siebie zależne. Optymalne zależności pomiędzy nimi prezentuje poniższy wykres.

 

Wykres zależności pomiędzy wilgotnością względną powietrza, a komfortem cieplnym człowieka

 

Sposoby podnoszenia poziomu wilgotności

Do najbardziej tradycyjnych metod podnoszenia wilgotności w pomieszczeniu zaliczymy:

 • położenie mokrego ręcznika na kaloryferze,
 • wyposażenie pomieszczenia w rośliny posiadające właściwości oczyszczające i nawilżające,
 • powieszenie parownika na kaloryferze.

Coraz częściej sięgamy jednak po nawilżacze powietrza. Urządzenia te dzięki zamontowanym higrostatom i automatycznym trybom pracy, samodzielnie dbają o utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności w naszych domach.

 

Nawilżacze mogą występować jako samodzielne urządzenia lub w parze z oczyszczaczami powietrza. Druga opcja gwarantuje nie tylko odpowiednio nawilżone i oczyszczone powietrze, ale także oszczędność miejsca i redukcję kosztów użytkowania.

 

Nawilżanie ewaporacyjne - na czym polega?

Najbardziej cenione oczyszczacze z funkcją nawilżania to te, które wykorzystują metodę ewaporacyjną. Ten sposób podnoszenia wilgotności nie powoduje powstawania białego nalotu na meblach i mokrych plam, więc nie niszczy drewnianych podłóg, mebli, ścian, sprzętów elektronicznych i innych elementów domowego lub biurowego przeznaczenia. Urządzenia wykorzystujące ewaporację nie emitują mgiełki wodnej i nie podnoszą temperatury w pomieszczeniu, dlatego też uznawane są za niezwykle bezpieczne i niezagrażające zdrowiu. Można je użytkować w otoczeniu dzieci, nie martwiąc się ryzykiem poparzenia (takie zagrożenie występuje w przypadku nawilżaczy parowych).

 

Ewaporacja, czyli odparowanie wody, to zjawisko występujące naturalnie w przyrodzie. Samoczynny proces zachodzący między innymi w zbiornikach wodnych (ocenach, morzach, stawach, jeziorach), wodach płynących (rzekach, potokach, strumieniach), glebie i na innych wilgotnych powierzchniach (np. mokrej powierzchni jezdni), stanowi podstawę cyklu hydrologicznego, czyli jednego z najważniejszych procesów obiegu wody w przyrodzie.

 

Mechanizm działania nawilżaczy ewaporacyjnych jest równie prosty. Sprzęt pobiera suche powietrze znajdujące się w pomieszczeniu i przetacza je przez specjalną matę, która łączy cząsteczki wody z powietrzem. Odpowiednio oczyszczone i nawilżone powietrze wydostaje się z urządzenia za pomocą wentylatora, który rozprasza je w wielu kierunkach jednocześnie. Maty ewaporacyjne stanowiące najważniejsze elementy nawilżaczy, nie tylko podnoszą poziom wilgotności powietrza, ale także zatrzymują osad, kamień i mikroorganizmy znajdujące się w wodzie.

 

Oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania

Popularne 2w1, czyli oczyszczacze z funkcją nawilżania, to sprzęty wielozadaniowe – zapewniają oczyszczone powietrze o prawidłowym poziomie nawilżenia. Są komfortowe w użytkowaniu i łatwe w obsłudze. Spośród dostępnych na rynku modeli, rekomendujemy te, które zapewniają bezpieczny proces nawilżania, a przy tym są bardzo wydajne: 

 

Sharp UA-HG50E-L

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L (jego odpowiednikiem w serii KC-G jest model Sharp KC-G50EUW) to jeden z najchętniej kupowanych modeli japońskiego producenta. Wyposażony w 6 czujników, zapewnia niezwykle wydajną pracę na powierzchni do 38 m2. Wyposażony w najnowocześniejsze technologie, filtruje powietrze w 5 etapach, gwarantując oczyszczanie na poziomie 99,97%.

 

Ten model od Sharpa wykorzystuje w swoim działaniu następujące filtry i technologie:

 • filtr wstępny,
 • filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym,
 • filtr HEPA H13,
 • filtr ewaporacyjny,
 • jonizator Plasmacluster.

Ulepszony (w porównaniu ze starszymi modelami) filtr wstępny wzbogacony o gęstą siateczkę, zatrzymuje zanieczyszczenia wielkości 240 mikronów. Poza pyłami tej wielkości blokuje także włosy, sierść zwierząt, łupież, kurz i okruchy, chroniąc resztę filtrów przed nadmiernym zabrudzeniem. W przypadku tego modelu nie podlega on wymianie – wymaga jedynie okresowego czyszczenia.

 

Filtr węglowy wzbogacony o dodatkową porcję żelu krzemionkowego zatrzymuje w swej strukturze niebezpieczne tlenki azotu (NOx) i siarki (SOx). Występujące głównie na obszarach dużych miast substancje, wytwarzane są między innymi przez wzmożony ruch samochodowy. Krzemionka zawarta w tej warstwie zwiększa jej stopień absorpcji aż trzykrotnie! Aktywny węgiel zaś blokuje nieprzyjemne zapachy i lotne związki organiczne. Filtr węglowo-krzemionkowy bez problemu radzi sobie z dymem tytoniowym, odorem śmieci, zapachem zwierząt, niepożądanymi aromatami kuchennymi, a także groźnymi dla zdrowia benzo(a)pirenem, benzenem, formaldehydem i ksylenem.

 

Filtr HEPA H13 powstrzymuje najdrobniejsze, niewidoczne gołym okiem chorobotwórcze wirusy i bakterie, zarodniki grzybów, pleśń, alergeny, a także zanieczyszczenia mechaniczne, w tym główne składniki smogu — pyły PM2.5 i PM10. Wysoka klasa filtra – H13, sprawia, że urządzenie jest polecane alergikom i osobom, które zmagają się ze schorzeniami układu oddechowego.

 

Oczyszczacz Sharp KC-G50EUW z nawilżaczem
Sharp UA-HG50E-L

 

W kolejnym etapie wstępnie oczyszczone powietrze zostaje poddane dwóm dodatkowym zabiegom poprawiającym jego finalną jakość. Sharp UA-HG50E-L wykorzystuje nawilżanie ewaporacyjne oraz jonizację w technologii Plasmacluster.

 

Dzięki matom ewaporacyjnym powietrze jest odpowiednio i efektywnie nawilżone. Wydajność w tym zakresie wynosi 450 ml/h. Mechanizm podnoszący wilgotność w pomieszczeniu opiera się na pracy obrotowej struktury ewaporacyjnej, która do swego działania wykorzystuje wyłącznie wodę. Pozbawiona substancji chemicznych metoda jest bezpieczna i pewna.

 

Dzięki innowacyjnej technologii Plasmacluster powietrze w otoczeniu zostaje zrównoważone jonowo, co powoduje, że oddycha się łatwiej. Metoda ta szczególnie polecana jest alergikom - atomy wytwarzane przez oczyszczacz wspierają neutralizację alergenów, roztoczy, pleśni, zarodników grzybów, bakterii i wirusów. Dodatkowo wychwytują unoszące się w powietrzu opary, gazy i nieprzyjemne zapachy.

 

Jakość powietrza w pomieszczeniu monitorują tu inteligentne czujniki. Sześć niezwykle nowoczesnych kontrolerów bada powietrze w czasie rzeczywistym i reguluje pracę urządzenia w trybie automatycznym. Umiejscowiony z tyłu oczyszczacza czujnik pyłów PM2.5 i kurzu, bada skład powietrza i zwiększa tempo pracy względem występujących zanieczyszczeń. Przed nadmierną wilgotnością powietrza zabezpiecza nas działanie czujnika wilgotności, który samoistnie uruchamia zwiększoną produkcję jonów, jeśli wilgotność przekroczy optymalny poziom. Czujnik temperatury mierzy jej wartość i zapewnia optymalny poziom wilgotności. Nieprzyjemną woń w otoczeniu wykryje czujnik zapachów, który błyskawicznie rozpozna pojawiający się dym tytoniowy, odór alkoholu, zapach kosmetyków lub innych środków w aerozolu. Czujnik światła automatycznie przełączy urządzenie w tryb sleep po zgaszeniu światła w pomieszczeniu, a czujnik ruchu zminimalizuje siłę nawiewu, w momencie braku aktywności człowieka (ten kontroler można w każdym momencie wyłączyć).

 

Wydajny oczyszczacz, którego poziom CADR wynosi 306 m3/h prezentuje się bardzo dobrze dzięki nowoczesnej obudowie utrzymanej w uniwersalnej białej barwie. Srebrny wyświetlacz z efektem lustrzanego odbicia i funkcją ściemniania zadowoli nawet najbardziej wyrafinowanych estetów. Podświetlany wylot powietrza (Air Outlet LED) sprawia, że oczyszczacz prezentuje się niezwykle atrakcyjnie pod względem wizualnym. Niski pobór prądu na poziomie 6,5 W w najcichszym trybie filtracji, przypadnie do gustu, tym którzy lubią dbać o środowisko naturalne. Funkcja Auto Restart zezwoli na powrót do ustawionych parametrów po powrocie do zasilania.

 

Sharp KC-A50EUW

Model KC-A50EUW to drugi rekomendowany produkt od Sharpa, który doskonale radzi sobie na powierzchniach do 38 m2. Urządzenie serii KC-A cieszy się ogromną popularnością za sprawą bardzo dobrej wydajności przy jednoczesnej cichej pracy. Posiada wskaźnik jakości powietrza określający swe odczyty za pomocą kolorowej, przyjemnej dla oka 5-stopniowej skali. Wyposażony w wysokiej klasy filtr HEPA H13 usuwa najmniejsze zanieczyszczenia, pozostawiając powietrze czystym i odświeżonym. Wzbogacony o niezwykle bezpieczne funkcje jonizacji i nawilżania, może być użytkowany nie tylko w sypialni, salonie czy biurze, ale także w przestrzeniach dziecięcej zabawy, nauki i snu.

 

Mechanizm zatrzymywania zanieczyszczeń odbywa się na trzech poziomach – filtrów wstępnego, HEPA H13 oraz węglowego. Powietrze oczyszczane przez ten model zostaje poddane także dwóm dodatkowym procesom – nawilżaniu i jonizacji. Pierwszy zachodzi dzięki macie ewaporacyjnej, która podnosi wilgotność powietrza w otoczeniu oraz pełni rolę filtra zatrzymującego osad, kamień i mikroorganizmy znajdujące się w wodzie. Drugi oparty jest na innowacyjnej technologii Plasmacluster gwarantującej rześkie, pozbawione smogu i innych zanieczyszczeń powietrze. Według badań ta metoda jonizacji jest w stanie zniwelować aż 99,90% alergenów roztoczy kurzu, czyli jednego z najbardziej popularnych czynników alergennych. Plasmacluster zmniejsza ładunki elektrostatyczne, eliminując popularne zjawisko elektryzowania się przedmiotów. Co ciekawe, według testów, technologia stworzona przez Sharp może poprawić poziom wilgotności skóry, a także wpłynąć na polepszenie się kondycji włosów.

 

Oczyszczacz posiada wbudowane wskaźniki, które informują użytkownika o potrzebie czyszczenia filtrów (wskaźnik konserwacji filtrów), aktualnym stanie powietrza (wskaźnik jakości powietrza) i wilgotności (monitor wilgotności) oraz braku wody w pojemniku nawilżacza (wskaźnik nawilżania).

 

Sharp KC-A50EUW z nawilżaczem
Sharp KC-A50EUW

 

Praca urządzenia jest regulowana przez 4 czujniki, które w trybie automatycznym uruchamiają lub spowalniają pracę urządzenia. Czujnik zapachu wykrywa lotne związki organiczne i niepożądane aromaty, a czujnik pyłów wyłapuje cząsteczki PM2.5. Dwa pozostałe kontrolery badają odpowiednio temperaturę i wilgotność w otoczeniu, regulując tym samym pracę nawilżacza. Precyzyjność czujników można modyfikować na 3 poziomach.

 

Ten model z logo japońskiego producenta posiada także wbudowaną blokadę rodzicielską, która chroni urządzenie przed niepożądaną zmianą parametrów przez dzieci. Funkcja Auto Restart pozwala automatycznie powrócić do ostatnich ustawień po awarii zasilania. Wygodne przemieszczanie urządzenia zapewniają kółka transportowe. Ciche tryby pracy nie będą uciążliwe nawet w nocy. Spokojny sen gwarantuje też regulator podświetlenia wyświetlacza, a kontrolka nawilżania poinformuje o aktywności nawilżacza. Z jej pomocą dowiemy się między innymi o braku wody w zbiorniku (migający czerwony komunikat), włączonej (zielony kolor) lub wyłączonej (brak podświetlenia) funkcji nawilżania.

 

Sprzęt jest jednym z najbardziej oszczędnych na rynku. W najniższym trybie generuje zaledwie 4,3 W, a maksymalny poziom CADR osiąga 306 m3/h. Niezwykle cichy (min. 16 dB), utrzymany w nowoczesnym designie i uniwersalnym białym kolorze, wpisze się doskonale w każde biurowe i domowe wnętrze.

  

Panasonic F-VXR70G-K

Dla nieco większych powierzchni (do 52 m2) proponujemy oczyszczacz powietrza wyprodukowany przez firmę Panasonic. Model F-VXR70G-K z technologią Nanoe to znakomite rozwiązanie do salonów, sypialni, biur typu open-space, małych sali konferencyjnych i wykładowych. Wyposażony w precyzyjne czujniki wykryje najmniejsze zanieczyszczenia i pozwoli walczyć z alergiami oraz chorobami górnych dróg oddechowych. Zaopatrzony w 5 nowoczesnych kontrolerów dokładnie określi jakość powietrza w otoczeniu, a dzięki automatycznemu trybowi pracy pozwoli cieszyć się czystym powietrzem bez potrzeby ciągłej zmiany parametrów.

 

Ten model japońskiego producenta osiąga bardzo dobre wyniki w oczyszczaniu powietrza. Jest w stanie uzyskać aż 371,2 m3 czystego powietrza w zaledwie godzinę. Równie znakomite wyniki wypracowuje w kwestii wydajności nawilżacza. Tu odpowiednio zyskuje 700 ml/h.

 

Filtracja powietrza w Panasonic F-VXR70G-K przebiega w 5 etapach dzięki zastosowaniu:

 • filtra wstępnego,
 • filtra HEPA H13,
 • filtra węglowego,
 • nawilżacza,
 • jonizatora.

Zastosowana w oczyszczaczu mata ewaporacyjna odpowiedzialna jest za nawilżanie powietrza cząsteczkami wody. Niezwykle bezpieczna, pozbawiona substancji chemicznych metoda podnoszenia poziomu wilgotności w otoczeniu może być stosowana w otoczeniu dzieci, osób starszych i schorowanych. Duży, bo aż 3,5-litrowy zbiornik na wodę zezwala na ok. 5 godzin pracy bez konieczności dolewania wody, a tacka na filtr z odpowiednim środkiem przeciwgrzybiczym zapewnia właściwą higienę w tej części urządzenia.

 

Oczyszczacz Panasonic F-VXR70G-K z nawilżaczem
Panasonic F-VXR70G-K

 

W ostatnim etapie powietrze zostaje poddane pracy jonizatora, który uwalniając do otoczenia jony, eliminuje bakterie, wirusy, alergeny i rozrost pleśni. Cząsteczki wytwarzane przez technologię Nanoe wspomagają neutralizację niechcianych zapachów wnikających do tkanin. Funkcja Spot Air umożliwia punktowy nawiew jonów, co dodatkowo poprawia jej efektywność. Skuteczność technologii Nanoe została udowodniona naukowo i sięga 99,9%!

 

Poprawną pracę urządzenia gwarantują wbudowane wskaźniki, które informują użytkowników o:

 • braku wody w zbiorniku,
 • konieczności wymiany filtra,
 • poziomie zanieczyszczenia powietrza,
 • intensywności nawilżenia powietrza.

Oczyszczacz F-VXR70G-K może pracować w trybie automatycznym regulowanym przez 5 precyzyjnych czujników. Poszczególne kontrolery badają ilość zanieczyszczeń, wilgotność powietrza, zapachy, aktywność człowieka i poziom emitowanego światła.

 

Czujnik kurzu (zanieczyszczeń) zezwala na maksymalne automatyczne otwarcie się przedniego panelu i tym samym zwiększenie powierzchni zasysającej. Samoczynne dostosowanie sposobu filtracji do występujących zanieczyszczeń możliwe jest dzięki funkcji oczyszczania 3D, która umożliwia regulację żaluzji na podstawie występującego kurzu domowego, smogu i zapachu. Czujnik wilgotności wskazuje poziom nawilżenia powietrza. Jego pomiary wyświetlają się na panelu z pomocą 5-stopniowej kolorowej skali. Można wybrać jeden z 3 dostępnych poziomów wilgotności – 40, 50 lub 60%. Czujnik zapachów odnajduje niepożądane aromaty, a czujnik aktywności człowieka wykrywa ruch w pomieszczeniu. Kiedy detektor nie zarejestruje obecności człowieka, oczyszczacz wyłącza resztę wskaźników, oszczędzając pobór energii elektrycznej. Czujnik światła wykrywa poziom jego natężenia w pomieszczeniu i normalizuje jaskrawość wskaźników oraz prędkość pracy wentylatora.

 

Bezpieczeństwo i komfort stosowania zapewni nie tylko trwała obudowa i solidny system filtrujący, ale także dodatkowe opcje takie jak blokada rodzicielska, timer, czasowy programator uśpienia i funkcja EcoNavi zmniejszająca rachunki za prąd. Łatwy transport zapewnią specjalne uchwyty i kółka z możliwością blokady.  

 

8 sposobów na utrzymanie właściwej wilgotności powietrza w domu

Negatywnych konsekwencji zbyt suchego lub zbyt wilgotnego powietrza jest wiele. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze osłabienie czy też zwiększona podatność na infekcje wynika właśnie z nieodpowiedniej wilgotności powietrza. Podpowiadamy 10 działań, które mogą sprawić, że powietrze w twoim domu będzie zdrowe:

 1. Regularnie wietrz pomieszczenia.
 2. Monitoruj wilgotność i temperaturę powietrza z wykorzystaniem higrostatu oraz termometru.
 3. Zapewnij optymalną wentylację w domu (w tym m.in. zadbaj o odpowiednią szczelność okien lub ich rozszczelnienie, tak by nawilżone powietrze dostawało się do środka).
 4. Korzystaj z regulatorów temperatury na grzejnikach.
 5. Używaj nawilżacza lub oczyszczacza z funkcją nawilżania powietrza, jeśli w twoim domu występuje problem zbyt suchego powietrza.
 6. Skorzystaj z osuszacza powietrza, jeśli nadmierna wilgotność powietrza powoduje powstawanie pleśni i grzybów.
 7. Otaczaj się roślinami, które oczyszczają i nawilżają powietrze.
 8. Wykorzystuj tradycyjne metody nawilżania powietrza (ręczniki lub parowniki na kaloryferach).

 

 

 

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i ofertami specjalnymi w naszym sklepie. Nie wysyłamy spamu!

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.